Jump to content

Photo
- - - - -

Brza hrana u centru Bg-a

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
45 replies to this topic

#1 Clear apple

Clear apple
  • Members
  • 23 posts

Posted 03 February 2013 - 21:27

Radim u centru Beograda, i primoran sam da na pauzi uzmem neku "brzu" hranu, tj da se brzo sprema, da je za poneti itd. Medjutim, sta mozete naci u centru ? Przeno mesto na 25 nacina, testo na 100 nacina i sve to uvaljno u ogromne kolicine masnoce i zacinjeno prevelikim kolicinama soli.

Sta vi jedete s'nogu u centru ? I da li je uopste moguce hraniti se zdravo na brzoj hrani u Beogradu ? 

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,392 posts

Posted 03 February 2013 - 23:05

Ima novi onaj kiosk sa vrucim krompirima prekoputa Doma omladine - i nije los, na prva dva probanja...

#3 cmix909

cmix909
  • Members
  • 766 posts

Posted 04 February 2013 - 00:02

Przeno mesto na 25 nacina, testo na 100 nacina i sve to uvaljno u ogromne kolicine masnoce i zacinjeno prevelikim kolicinama soli.

Jazzayoga (Bulevar, preko puta Tasa) nema nista od toga. Hrana vegetarijanska. Sokovi zaista vocni. Ne uvaljuju partiture i ‘sektasku literaturu'. Nisam svracao nekoliko meseci...  

#4 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 04 February 2013 - 15:20

Ima novi onaj kiosk sa vrucim krompirima prekoputa Doma omladine - i nije los, na prva dva probanja.

Једино што бију по ушима... Ипак је то само кромпир са којекаквим преливима.

#5 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,392 posts

Posted 04 February 2013 - 18:42

Cekaj, covek je pitao za centar Beograda (ili Kenjigrada, kako je lepo govorio nazalost pokojni Miomir Grujic Fleka) - tu nista po defaultu ne moze da bude normalnih cena... Lakse je naci nesto jeftino u centru Tokija nego u centru Beograda.

#6 bpprr

bpprr
  • Members
  • 765 posts

Posted 04 February 2013 - 20:00

Ja ponekad uzmem rep jastoga, krabe ili sl. u fish baru squadra Njegoševa 82, sve je spremljeno brdo isbora, ima ih i u TC Uscu pa vidi jel ti se svidja

#7 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 04 February 2013 - 20:48

Ja ponekad uzmem rep jastoga, krabe ili sl. u fish baru squadra Njegoševa 82, sve je spremljeno brdo isbora, ima ih i u TC Uscu pa vidi jel ti se svidja

За љубитеље егзотике има и либански фаст фуд :puke:  ( недалеко од горе поменуте рибарнице )

#8 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 19 February 2013 - 22:40

pa sad, za 'specijal' / porcija s gulasom (koji uopste nije los), 270 dindzi nije mnogo, u poredjenju s jednom kobasicom u lepinji na trgu, samo nekoliko metara dalje, za 300.

#9 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 20 February 2013 - 09:37

Radim u centru Beograda, i primoran sam da na pauzi uzmem neku "brzu" hranu, tj da se brzo sprema, da je za poneti itd. Medjutim, sta mozete naci u centru ? Przeno mesto na 25 nacina, testo na 100 nacina i sve to uvaljno u ogromne kolicine masnoce i zacinjeno prevelikim kolicinama soli.

Sta vi jedete s'nogu u centru ? I da li je uopste moguce hraniti se zdravo na brzoj hrani u Beogradu ? 

Zavisi sta podrazumevas pod centrom, ali imas nekoliko mesta gde mozes naci dosta pristojniju hranu od tog junka iz kioska.

Ako govorimo o samom centru, ima jedan neugledni lokal u podzemnom prolazu ispod Knjizare Vulkan u Sremskoj. Za 350 dinara mozes da pojedes belo meso na zaru, kupus salatu i kuvani krompir. Cak i Taze u Vasinoj ima solidnu ponudu, probleamticno je jedino sto nakon zadrzavanja od 1 nanosekunde u tom lokalu izadjes osecajuci se kao da si se krckao u lignjama i zaprsci, da se vratis na posao takav nema sanse. U krajnjoj liniji, skuvaj nesto nabrzinu uvece pa odnesi ujutro na posao. Sve je bolje od raznih girosa, hot dogova i ostalih mesta gde trihinele i njene srodnice prave svingerske zabave.

#10 bojanwish

bojanwish
  • Members
  • 51 posts

Posted 25 November 2013 - 11:57

Pizza cut kod slavije, uvek je puno kao šibica, pice su stvarno jeftine a dobre

#11 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 25 November 2013 - 12:11

Ako je tebi Caribic stvarno dobra pizza, ne znam šta da ti kažem... Znam da se o ukusima ne raspravlja, ali Caribic je sasvim prosečna do ispodprosečna pica... No dobro.

#12 bojanwish

bojanwish
  • Members
  • 51 posts

Posted 25 November 2013 - 12:25

nvukelic:

Fast food spada i hranu koja se malo placa a zadovoljava ukus, ti ako si navikao na otmene pizze i to je super, onda je to za temu vecera u dvoje + chardonnay ;)

#13 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 25 November 2013 - 12:34

Pa dobro, ima istine i u tome što kažeš, mada i to "se malo plaća" je diskutabilno. Za 140 din jedno parče, što znači cela pica 560din, to je skoro pa standardna cena za picu od 32cm u nekom restoranu. Npr, po meni najbolja pica u gradu, greh je uopšte porediti Caribic sa njom, je u Piazzi i košta oko 600-700din. Nije fast-food, znam, ali opet, pica je pica, ili je dobra ili nije, bez obzira ko je prodaje. A u poređenju sa picom iz Piazze, po kvalitetu i ukusu, Caribic bi trebalo da košta 70-80din da bi se reklo da je povoljno. 

#14 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 25 November 2013 - 14:11

Ni ja nisam odusevljen picom u Karibiku. Ako sam na Slaviji pre cu se popeti Beogradskom do Bucka.

#15 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,220 posts

Posted 25 November 2013 - 14:47

Au bre, sad si me razočarao i kao čovek i kao komunista :D. Pa Buckove pice (bez salata) su još veće sranje.