Jump to content


Photo
- - - - -

Yugoslavia vs Usa Barcelona 1992


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
93 replies to this topic

#1 Nemanja33

Nemanja33
  • Banned
  • 15 posts

Posted 11 January 2013 - 15:40

Posto do ove utakmice nikad nije doslo iz svima poznatih razloga ja bih zeleo ovom prilikom da prodiskutujemo o njoj u ovoj temi da li bi ekipa 

Jugoslavije pobedila cuveni  dream team



#2 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 11 January 2013 - 15:42

Nemojmo da se šalimo. Razneli bi nas kao zvečke.

 

Plus, u pitanju je 1992. ne 1994.


Edited by Trokorak, 11 January 2013 - 15:42.


#3 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 11 January 2013 - 15:46

moglo bi biti tesno onoliko koliko je bilo španija i ameri u par finala

al'što kaže trokorak džaba da tupimo ne ide ;)



#4 odupri se ludilu

odupri se ludilu
  • Members
  • 1,840 posts

Posted 11 January 2013 - 16:01

Pa  razbili bi nas, ali..

Razmišljam da bi u narednim godinama razlika postala sve manja, jer je nekolicina tih reprezentativaca osjetila NBA i da bi taj isti ogled ili ti sraz recimo 96 mogao biti puno neizvjesniji. Uostalom svi se sjećamo onog prvog poluvremena iz Atlante (doduše s druge strane nije bio điđioriđinale dream team)

 

P.S.Ja sam sklon teoriji da sportisti koji su igrali,trčali... u drugoj polovini 80-tih i devedesetima su u stvari najbolji sportisti što su ikada bili na planeti,ali ovo je već za neku drugu temu



#5 Trokorak

Trokorak
  • Members
  • 12,127 posts

Posted 11 January 2013 - 16:11

Pa  razbili bi nas, ali..

Razmišljam da bi u narednim godinama razlika postala sve manja, jer je nekolicina tih reprezentativaca osjetila NBA i da bi taj isti ogled ili ti sraz recimo 96 mogao biti puno neizvjesniji. Uostalom svi se sjećamo onog prvog poluvremena iz Atlante (doduše s druge strane nije bio điđioriđinale dream team)

 

P.S.Ja sam sklon teoriji da sportisti koji su igrali,trčali... u drugoj polovini 80-tih i devedesetima su u stvari najbolji sportisti što su ikada bili na planeti,ali ovo je već za neku drugu temu

 

 

Pitanje je, možda bi Ameri videli da je konkurencija u pravom smislu prisutna pa bi bili i ozbiljniji. Ipak su se oni prošetali '92. u nižoj brzini.

 

 

 

E sad, naša najozbiljnija šansa bi bila '94. jer smo trebali da budemo domaćini tog SP-a. No, ipak ta generacija NBA košarkaša ostaje najbolja generacija koju su oni imali i zaista je iluzorno misliti da bi ih mi mogli dobiti.


Edited by Trokorak, 11 January 2013 - 16:12.


#6 Dobar je Dzontra...

Dobar je Dzontra...
  • Members
  • 2,226 posts

Posted 11 January 2013 - 16:29

Jel Toronto bio domacin '94?

EDIT: sad proverio, Kanada domacin, finale u Torontu


Edited by Dobar je Dzontra..., 11 January 2013 - 16:31.


#7 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 11 January 2013 - 16:46

Pomeli bi nas ko moja malenkost ćevape rolovane u slanini u obližnjoj kafani.



#8 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 11 January 2013 - 17:29

EDIT2: ŠKK mi se desilo sa postom???!!!


<p>Nešto me vuče da napišem da nas ne bi razvalili, iako ne vjerujem da bismo ih dobili ni jednu od 100 tekmi. Pretpostavljam da ima veze sa sledećim:</p>
<p> </p>
<p>- igralo se po našim pravilima;</p>
<p>- Stockton i Bird su bili povrijeđeni, Laettner je bio i ostao bot, što ostavlja rotaciju od 9 igrača, gdje svaki foul trouble stvarno počinje da biva problem;</p>
<p>- Jordan je kući bio zaboravio šut, a Magic kondiciju;</p>
<p>- imali smo meso da im pariramo u reketu i da im bekove kaznimo pri svakom ulasku u reket;</p>
<p>- imali smo Zdovca koji je na pleju mogao da u određenoj mjeri atletski parira američkim bekovima (OK, znam da nije isto Jordan i trećepozivci koji su za njih igrali na SP i Igrama dobre volje 1990., ali je to realno najpribližnije za poređenje, a Jure ih je ošurio gdje god ih je dovatio);</p>
<p>- imali smo Dražena, PredragSašu, Kukoča i Paspalja da u nekoj mjeri amortizuju učinak Jordana, Pippena, Drexlera i Mullina kao najubojitijeg dijela DT-a;</p>
<p> </p>
<p>EDIT:</p>
<p> </p>
<p>1) molba da se ispravi greška iz naslova teme, blam je ovako...</p>
<p>2) ko su vaših 12 za SFRJ te 1992.? Evo prilike da, pored određenog broja igrača oko kojih ćemo se svi složiti, vidimo koliko ko poznaje i uvažava tadašnji firepower Zdravka Radulovića, Arijana Komazeca, Veljka Perasovića ili Teomana Alibegovića, korpulenciju i snalažljivost Zorana Jovanovića ili Seja Bukve, leadership Saše Đorđevića, Luke Pavićevića ili Petra Naumovskog...</p>

Edited by Beonegro, 11 January 2013 - 17:39.


#9 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 11 January 2013 - 17:39

j***li bi nas sami jordan/pippen/barkley na prvi nagoveštaj da je gusto

 

em su bili u top formi (nema veze jordanov šut kroz statistiku i kad se odlučuje), em bi jordan batalio basket nakon toga i ne bi se vraćao :lol+:

 

 

ali i ja mislim da bi moglo da bude ispod 10 ako se potrefi da odigramo najbolju moguću partiju. u prošlosti :rotflmao:



#10 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 11 January 2013 - 17:43

j***li bi nas sami jordan/pippen/barkley na prvi nagoveštaj da je gusto

 

em su bili u top formi (nema veze jordanov šut kroz statistiku i kad se odlučuje), em bi jordan batalio basket nakon toga i ne bi se vraćao :lol+:

 

 

ali i ja mislim da bi moglo da bude ispod 10 ako se potrefi da odigramo najbolju moguću partiju. u prošlosti :rotflmao:

Barkleya bi Savić i Ćurčić kraljine iznijeli sa terena, jedan za jedno, drugi za drugo uvo :lol+:



#11 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 11 January 2013 - 17:50

:lol+:

 

zoki pobednik

 

čekaj, jel'radisav tu oupšte bio u planu?

ja zaboravio načisto ..i on je bio kralj, ali se ne sećam da je igrao 90ih za repku



#12 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 11 January 2013 - 17:58

:lol+:

 

zoki pobednik

 

čekaj, jel'radisav tu oupšte bio u planu?

ja zaboravio načisto ..i on je bio kralj, ali se ne sećam da je igrao 90ih za repku

Igrao je SP 1990, doduše, mislim da nije imao neku minutažu. Zato je neposredno prije toga (a iste godine), na Igrama dobre volje, u finalu odigrao 15-20 minuta extra, tukao Mourninga i Laettnera kao volove u kupusu :kece:  (i dao desetak poena, čini mi se)



#13 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 11 January 2013 - 18:10

a to su te famozne igre dobre volje koje si već pominjao



#14 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 11 January 2013 - 18:41

Naravno da jesu, s obzirom da su Alonzo i Kristijan očigledno bili mnogo dobre volje.



#15 Contador54

Contador54
  • Members
  • 822 posts

Posted 11 January 2013 - 20:48

Ma dobili bismo 100% i tačka ;)

Šalu na stranu, velika je razlika tada bila između NBA i evropske košarke, ali sigurno je da bi pružili žestok otpor bar 30 minuta ;)

Neko je postavio pitanje, kojih bi to 12 igrača sačinjavalo repku u Barni te 1992e...

Moj izbor:

Zdovc, Đorđević (Sretenović)
Dražen, Danilović, Perasović
Kukoč, Paspalj, Komazec
Savić, Rađa
Divac, Stojko