Jump to content


Photo
- - - - -

Kako otici low cost na neki GS?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
19 replies to this topic

#1 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 07 January 2013 - 22:27

htela bih ove godine da idem na jedan od tri poslednja GS. AO otpada. u sustini najbolje bi bilo na jedan od dva u Evropi, ali ako se poklopi neka kombinacija za NY ni to nije nemoguce.

nemam nikakvog iskustva oko kupovine karata, tj, da li ima nekih caka da se prodje jeftinije ili one cene sto su na sajtovima, to mi je sto mi je? 

neka mi je devojka jednom spominjala neko kampovanje na wimbldonu ali nisam bas sigurna kako funkcionise..

ako neko ima neki savet.... pisite.



#2 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 07 January 2013 - 23:17

Moj savet ti je da odes na RG, on je nama najpristupacniji, najlakse se dolazi do karata i najblizi je.

Za RG pricam iz sopstvenog iskustva, a za W sam se dosta raspitivala posto mi je to sledece u planu.

 

Sto se tice RG-a, oni prodaju karte u 3 termina, sa tim da prva 2 valjda idu klubovima, njihovoj federaciji i ne znam jos kome, a 3. krug prodaje je online i tada ih je moguce kupiti. Mislim da je taj termin negde u februaru, ali najbolje je da odes na sajt i da vidis tacan datum.

Ono sto je obavezno, to je da se registrujes na taj sajt pre tog termina, tako da se tog dana kad pocne prodaja, samo ulogujes, sto je moguce ranije i tako ustvari stajes u neku vrstu virtualnog reda. Nikako ne smes da radis refresh stranice, jer to automatski znaci da si izasla iz reda i stavljaju te na kraj. Ja sam se ulogovala nesto pre 8h i nisam cekala ni 20 minuta i pustili su me na sajt. Takodje, postoji i ogranicenje koliko jedna osoba moze da kupi karata, mislim da je to sad jos rigoroznije nego kad sam ja isla (2011.), tako da bi i to trebalo da proveris. 

Ne znam koje te kolo zanima i sta bi volela da gledas, ali mislim da su preko zvanicnog sajta najjeftinije karte. Posle je moguce kupiti i karte preko viagogo, ja sam tako kupili za jedan dan za koji nisam nasla u toj prvoj prodaji, ali tada su skuplje, posto to ustvari preprodaju ljudi koji nece da idu na turnir. 

I treca varijanta je kod tapkarosa Arapa ispred kompleksa, ali to zaista nisam htela da probam :D

 

W je ekstremno komplikovan za karte   :angry:

Postoji lutrija koja se organizuje vec ne znam ni ja koliko decenija, a poznato je kakvi su oni tradicinalisti, tako da im ne pada napamet da nesto menjaju  :rolleyes:  

Uglavnom, za lutriju je vec kasno, jer formular mora da se posalje pre kraja decembra...

a druga opcija je to kampovanje...tu mora da se dodje dan ranije i da se ceka red celu noc da bi 100% dobila karte za CC ili no.1

Koliko ja znam, za W nema zvanicna online prodaja karata, a nezvanicna ako i postoji to je uvek rizik.

 

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj,moguce je da je meni nesto promaklo i da sam zaboravila :)



#3 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 08 January 2013 - 00:17

Na SK su nudili nesto 'provedite nedelju dana za vreme u NYK za vreme US Opena' - ne znam tacno cifru, ali uglavnom avionski prevoz, smestaj i valjda se posebno placaju karte. Kad dodje leto verovatno ce ici ta reklama opet..



#4 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 08 January 2013 - 01:59

Sta podrazumevas pod low cost? Karte za turnir, smestaj ili da letis jeftinije?



#5 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 08 January 2013 - 03:50

Sta podrazumevas pod low cost? Karte za turnir, smestaj ili da letis jeftinije?

 

Rekla bih sve ovo :)



#6 Milutinov Tata

Milutinov Tata
  • Members
  • 5,429 posts

Posted 08 January 2013 - 05:37

Rekla bih sve ovo :)

 

Onda US Open otpada, ni iz Toronta nije jeftino odleteti do tamo. Ja znam proceduru za karte za US Open, relativno ih je lako nabaviti. Smestaj u Nju Jorku je veliki problem.



#7 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 08 January 2013 - 10:15

Ja sam trenutno u Parizu i baš sam se raspitao oko RG-a pre par dana. Lokalci mi tvrde da je karte relativno lako nabaviti. Glavno pitanje je šta znači za tebe "low cost". Ovde je inače užasno skup smeštaj. Mogu misliti koliko je skup u vreme RG-a. 



#8 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 08 January 2013 - 10:43

Po meni je najbolje juriti neki hostel i to mora isto na vreme da se uradi, onda mozda i moze da se nadje nesto jefitnije.



#9 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 08 January 2013 - 12:23

Hvala Boxy i svima ostalima.

Pod low cost mislim prvenstveno na karte. Imam srece da u sva tri grada (Pariz, London, NY) imam prijatelje kod kojih bih mogla da budem.

Sto se letova tice, to mogu da najurim i sama low cost, ali za karte sam totalni duduk.

 

Oko ovog kod kampovanja na W mi jos uvek jedna stvar nije jasna. Kad mi je ta devojka pricala za tu foru, stekla sam utisak da oni te karte podele besplatno?!?! Ali to mi se cini potpuno suludo. Ako ne, koja je cena tih karata na koje se stice pravo kampovanjem i da li vazi samo za prvu nedelju W?



#10 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 08 January 2013 - 12:25


Ja znam proceduru za karte za US Open, relativno ih je lako nabaviti. 

A cene?



Ukljucila bih u temu i zavrsni turnir u Londonu, ako neko ima neko iskustvo sa tim.



#11 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 08 January 2013 - 15:20

Имали смо раније неког ко је у Лондону и ко би могао из прве руке и то да објасни, посебно за завршни мастерс, али јбга... 



#12 golosina

golosina
  • Members
  • 499 posts

Posted 08 January 2013 - 18:26

Setila sam se jedne osobe koju poznajem, a koja je bila na W.

Evo njegovog viđenja situacije:

 

 

 

 

najbolja fora je da udjes u kraljevsku porodicu, onda imas kraljevsku lozu kad god hoces.
next best thing je da postanes neki selebriti, napises knjigu na koju se przi pola britanije, snimis film itd onda imas priliku da dodjes do dobrih karata, a ako neko iz kraljevske porodice mnogo voli tvoju knigu mozda te zovnu i u lozu.
Karte moras da platis, valjda samo u kraljevskoj lozi se ne placa.
Do karata se dolazi preko ballota koji organizuju godinu dana unapred. Posaljes im pismo sa svojim imenom i oni to ubacuju u bubanj i ako te izvuku mozes da kupis karte.

Osim te lutrije za prvih nedelju dana turnira imas opciju cekanja u redu tj je deo tradicije wimbldona. dodjes sa satorom dan ranije , zauzmes mesto u redu i oni ti odma kazu jel si stigla na vreme za centralni teren ili 1 i 2 teren.
i ako odcekas do jutra mozes da kupis karte. dakle nema popusta, glavna fora je uopste doci do karata, ne razmislja se o popustima.

e sad to je prica za centralni i te glavne terene gde su najbolji mecevi i najpoznatiji igraci. Ako te to zanima znaci samo te 4 opcije imas koje sam pobrojao.

Za ostale terene kapiram nije frka. Ja sam onako u pauzi ulazio na neke meceve bez da me je iko pitao za kartu. Dakle za te manje terene je fora samo da udjes u kompleks, te karte ne mogu biti skupe, ali ne znam gde se one nabavljaju. Verovatno na licu mesta.

Takodje mozes da dodjes tokom dana i da kupis za male pare kartu koju je neko vec koristio, a otisao ranije i ostavio je wimbldonu. Oni tu kartu onda ponovo prodaju za male pare, pa ako se zalomi da je neko otisao mnogo ranije, mozda ti se posreci da vidis i neki bolji mec. 
U svakom slucaju to je kapiram najjeftinija opcija i ako ti je najbitnije da udjes i vidis kompleks i po neki manje vazan mec onda definitivno ovo



#13 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 08 January 2013 - 18:28

najbolja fora je da udjes u kraljevsku porodicu, onda imas kraljevsku lozu kad god hoces.

 

Odlična ideja... Ima li ona Pipa nekog, i računa li se ona uopšte u kraljevsku porodicu  :lol+:



#14 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 08 January 2013 - 19:18

Odlična ideja... Ima li ona Pipa nekog, i računa li se ona uopšte u kraljevsku porodicu  :lol+:

Računa, ali i za to ti treba šator :)



#15 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 08 January 2013 - 19:25

kako stici low cost do Pipe


Edited by Elias, 08 January 2013 - 19:26.