Jump to content


Photo
- - - - -

Sloboda izbora


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
17 replies to this topic

#16 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 April 2013 - 01:01

Kako se samo cenjeni profesor nikada nije zapitao: Zasto se taj ekonomski model nikada nije zapatio u Austriji kada je tako dobar?

Kako to da se samo Istocno Evropske zemlje usrecise sa "nevidljivom rukom trzista"?

 

Normalan covek kad sebi pravi kucu, on prvo napravi plan, pa ide dalje... Nikome ni na pamet ne pada da u svoje poslove pusti neke "nevidljive ruke", mada ima i izuzetaka ocigledno.

 

 

Ne lupetaj.

 

 

Odlicnu si stranicu, postavio, o-d-l-i-c-n-u. Na njoj mozemo procitati i sledece:

Sličnosti između Evropske Unije i Sovjetskog Saveza

Margaret Thatcher:

Ako Evropska zajednica nastavi u smjeru u kojem većina vlada država članica i komisija izgleda da žele, oni će stvoriti strukturu koja donosi nesigurnost, nezaposlenost, nacionalnu mržnju, i etničke konflikte.

 

Vladimir Bukovsky:

U Sovjetskom Savezu rečeno nam je da trebamo saveznu državu da bi smo izbjegli ratove. U EU vam govore potpuno istu stvar. U Sovjetskom Savezu smo imali gulag. Mislim da imamo gulag i u EU, intelektualni gulag, poznat kao politička korektnost.

 

Nigel Farage:

Svako ko se usudi ustati ovdje i dati različito političko mišljenje od uobičajene mudrosti, otpisan je kao lud,umno poremećen, nasilan, fašista …

 

Sve ovo i mnogo vise, na http://www.slobodaip...tet.tv/node/727

 

Schrodi, ovo je nesto za tebe. Uzivaj :kece:

 

Drago mi je da ti se svidja. Zaista iam dobrih stvari.

 

 

Neuporedive stvari. Kako neko ovo moze izreci. Iako postmodernizam kritikuje tu politicku korektnost, nikada nece reci da je ona gulag. Mislim da je ovakvo pisanje i shvatanje cak vise anarhisticko od bilo cega drugog.

 

 

Kosmarac2

Mislim da trebas pogledati video i tekst. Ovo intelektualni je bitno, dobro se covjek izrazio.
A sta fali anarhizmu (ako uzmemo orginalno znacenje, bez vladara, a ne danasnje iskrivljeno bez pravila)!? :)

 



#17 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 14 May 2013 - 01:49



A sta fali anarhizmu (ako uzmemo orginalno znacenje, bez vladara, a ne danasnje iskrivljeno bez pravila)!? :)
 

 

 

' anarholiberali i tehnomenadzerske strukture?'   

 

meni je zgodno sto su ovi iz dbsfrj smislili ovu frazu.

 

 

ostavili su mi mogucnost da ne biram nego je prihvatam celu..

 

stavise prvom prilikom cu da napravim tshirt na kojem se jasno izjasnjavam kao oba:)



#18 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 22 May 2013 - 16:16

:lala: