Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

"Region"


  • Please log in to reply
11554 replies to this topic

#46 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 07 January 2013 - 17:09

Glas nepismenog cobanina iz nekakve vukojebine i glas univerzitetskog profesora ne vrede isto - to da vrede je Milosevicev populizam.

Medjutim, ni jednom od njih (ukoliko je mentalno zdrav i zreo) ne moze se uskratiti pravo da glasa.

Mislim da je vrlo vazno izmedju izbora suocavati neprestano biracko telo sa cinjenicom da ce za gresku na izborima sami snositi posledice, koje mogu da budu i vrlo drasticne i nemilosrdne, a takodje, ne samo u vreme predizbornih kampanja nego stalno uciti biracko telo demokratiji, njenim ogranicenjima i odgovornosti koju pravo na odlucivanje sa sobom nosi.

U demokratskim drustvima biraci glasaju za odgovarajuce partije i njihove predstavnike, a oni ukupno predstavljaju (teoretski) interese odredjenih drustvenih slojeva i grupa. Pravac kretanja demokratskog drustva je nekakva rezultanta dominantnih pravaca kretanja.

Medjutim, mora se insistirati na cinjenici da gradjani snose posledice svog izbora; drastican primer za to je da je Srbija bombardovana jer je to bio vecinski izbor njenog birackog tela, direktna posledica onoga za sta su se biraci u Srbiji opredelili.

 

Pa mi se ponosimo da nam je inat glavna pozitivna osobina.Ko se jos ponosi inatom?Drugi su vredni,pametni,pragmaticni a mi znamo da teramo inat.Gradjani Srbije uopste ne misle da ce snositi posledice za svoje izbore.Da misle ne bi izabrali crveno crnu koaliciju da ih vodi u bolje sutra.Ovde preovladava misljenje da mi treba da teramo svoje,a neka se ostali nama prilagodjavaju,umesto da bude obrnuto.

 

Jednostavno nacija totalno nespremna za 21. vek.


  • 1

#47 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 07 January 2013 - 17:13

Glas nepismenog cobanina iz nekakve vukojebine i glas univerzitetskog profesora ne vrede isto - to da vrede je Milosevicev populizam.

Medjutim, ni jednom od njih (ukoliko je mentalno zdrav i zreo) ne moze se uskratiti pravo da glasa.

Mislim da je vrlo vazno izmedju izbora suocavati neprestano biracko telo sa cinjenicom da ce za gresku na izborima sami snositi posledice, koje mogu da budu i vrlo drasticne i nemilosrdne, a takodje, ne samo u vreme predizbornih kampanja nego stalno uciti biracko telo demokratiji, njenim ogranicenjima i odgovornosti koju pravo na odlucivanje sa sobom nosi.

U demokratskim drustvima biraci glasaju za odgovarajuce partije i njihove predstavnike, a oni ukupno predstavljaju (teoretski) interese odredjenih drustvenih slojeva i grupa. Pravac kretanja demokratskog drustva je nekakva rezultanta dominantnih pravaca kretanja.

Medjutim, mora se insistirati na cinjenici da gradjani snose posledice svog izbora; drastican primer za to je da je Srbija bombardovana jer je to bio vecinski izbor njenog birackog tela, direktna posledica onoga za sta su se biraci u Srbiji opredelili.

Jesi ti bio u Srbiji za vreme bombardovanja?


  • 1

#48 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 07 January 2013 - 17:23

to je bila cista uzurpacija vlasti a u nekom delu i diktatura. kakva crna slika izbornog rezultata. pa crveno - crni su jos '96e uhvaceni sa rukom u dzepu na lokalnim izborima. ko zna koliko su glasova napakovali od kosovskih albanaca koji su redom glasali za par milosevic-markovic   :rolleyes:


  • 1

#49 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 January 2013 - 17:29

Jesi ti bio u Srbiji za vreme bombardovanja?

  A jesi li ti bio na Kosovu za vreme aparhejda?


  • 1

#50 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 07 January 2013 - 17:38

  A jesi li ti bio na Kosovu za vreme aparhejda?

Ne znam na koji aparhejd mislis, dolazio sam cesto,cak se i secam one lose ishrane po domovima pa su vikali "Kosovo Republjik" umesto "hocemo bolje uslove.

To bombardovanje smo doktorirali ovde, ko god ga dozivljava kao kolektivnu krivicu i kaznu za sve i odobrava ga ja sam se izjasnio na koji nacin je to trebalo resiti.


  • 1

#51 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 January 2013 - 17:50

Ne znam na koji aparhejd mislis, dolazio sam cesto,cak se i secam one lose ishrane po domovima pa su vikali "Kosovo Republjik" umesto "hocemo bolje uslove.

To bombardovanje smo doktorirali ovde, ko god ga dozivljava kao kolektivnu krivicu i kaznu za sve i odobrava ga ja sam se izjasnio na koji nacin je to trebalo resiti.

 Ovaj apartheid:

 

 

 

 

 Sve sami teroristi iz UQK

 

 


Edited by Pristevac, 07 January 2013 - 17:56.

  • 1

#52 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 07 January 2013 - 18:04

 Ovaj aparteheid:

 

 

 

 

 Sve sami teroristi iz UQK



 

 

 

 

To smo vec pricali milion puta,ko je zeleo bombardovanje, ko ga je prizivao,ko ga odobrava to moze slobodno po svoj kuci i slobodno kolektivnu krivicu nek oseca,nas ostale i nase kuce  moze u velikom luku da zaobidje.

Dobro se zna ko je sta radio i kako je sve krenulo.

 

 

p.s.

Necu da lepim ni linkove ni slike.


  • 1

#53 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 07 January 2013 - 18:46

moze i ne mora da bude problem ako se jasno postave zakonski okviri. a to znaci da strucna sprema odredju vrednost glasa i nema povlascenih niti manje ili vise vrednih ali takodje nema korupcije i nepotizma pa onda nema ni tome grobara koji strajkuje u skupstini i diplomira na nekom megatrendu. 

to sto ce odredjene grupacije u okviru drustva da traze povlascen status nije nikakva novina. uvek se desavalo i uvek ce se desavati. ja cu recimo prvi da zahtevam da se oduzmu diplome ili verifikuju svim studentima na oba fakulteta na kojima sam diplomirao a koji su redovno upisivali godinu za godinom, na kraju i diplomirali a nisam im 3x lice video, polagali ispite po kafanma, kancelarijama daleko od amfiteatra i ociju javnosti i sada se hvale svojim diplomama i obrazovanjem. zatno je bitno da se uspostavi sistem.

Od tog posla bi i Sizif odustao... :D


  • 1

#54 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 January 2013 - 20:04

 

 

Jednostavno nacija totalno nespremna za 21. vek.

Nisu Srbi ni prvi, a ni poslednji narod, koji jednostavno moze da nestane sa civilizacijske scene i da se pridruzi Ilirima, Hazarima i jos brojnim drugima, koji su nekada postojali, ali ih vise nema. To su istorijski procesi dugog trajanja (D. Stojanovic), ali sasvim realni.

 

Jesi ti bio u Srbiji za vreme bombardovanja?

 

Sve vreme.

A zasto pitas?

to je bila cista uzurpacija vlasti a u nekom delu i diktatura. kakva crna slika izbornog rezultata. pa crveno - crni su jos '96e uhvaceni sa rukom u dzepu na lokalnim izborima. ko zna koliko su glasova napakovali od kosovskih albanaca koji su redom glasali za par milosevic-markovic   :rolleyes:

 

Jesu krali, ali jesu i Srbi glasali; a ovo drugo je presudilo.

 


Edited by vladan, 07 January 2013 - 20:05.

  • 1

#55 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 January 2013 - 20:06

Srbi trazili bombardovanje, opravdano i s razlogom Srbi dobili bombardovanje.

Ko je ono, bese, pisao po zidovima: "Ili bombardujte, il' da krecimo..."?


  • 0

#56 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 07 January 2013 - 21:47

Srbi trazili bombardovanje, opravdano i s razlogom Srbi dobili bombardovanje.

Ko je ono, bese, pisao po zidovima: "Ili bombardujte, il' da krecimo..."?

Pa sto nisu onda samo Srbe bombardovali nego i Slovake i Madjare i Rumune...........itd itd

U cemu je njihova krivica?


  • 0

#57 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 07 January 2013 - 21:55

Pa sto nisu onda samo Srbe bombardovali nego i Slovake i Madjare i Rumune...........itd itd

U cemu je njihova krivica?

 Da NATO nije bombadovao Srbiju  bio bi napravljen veći masakr nego u Bosni, ponovila bi se Srebrenica...

 Ustvari NATO je spasio Srbiju tim bombardovanjem jer bi Srbija danas bila izolovanija i od Severne Koreje. Doduše i ova vlast ide u tom pravcu...


  • 0

#58 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 January 2013 - 22:14

...

@ bbaza

 

A dokle ces ti da bazas po 4umu i zadajes besmislena retoricka / hipoteticka pitanja?

Zadaj ih sam sebi, odgovori smisleno, pa onda dodji na 4um.

Ovako - to je samo tuzno i jadno trolovanje.

 

...


  • 0

#59 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 07 January 2013 - 22:18

Jesi ti bio u Srbiji za vreme bombardovanja?

 

Jedan moj prijatelj bio iznad. Sarajlija taj moj prijatelj. Kaze da je pilot jednu poslao u njegovo ime. Mozda i laze, ne znam.

 

Edit: Sorry za troll, ovo iznad me podsjetilo. 

 

Please carry on. :)


Edited by Honey Badger, 07 January 2013 - 22:25.

  • 0

#60 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 January 2013 - 22:33

Pa sto nisu onda samo Srbe bombardovali nego i Slovake i Madjare i Rumune...........itd itd

U cemu je njihova krivica?

Nisu bombardovali ni Srbe; cak su ih i stedeli, kolikogod su vise mogli. Zato i jeste broj zrtava tako mali.

Bombardovali su Srbiju.


  • 0