Jump to content


Photo
- - - - -

Primitivizam naših komentatora "Unbeatable banzuke"


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
38 replies to this topic

#1 oqi

oqi
  • Members
  • 2 posts

Posted 11 December 2012 - 20:03

Da li sam ja jedina kojoj smetaju primitivni komentari naša dva komentatora? Toliko uvreda na račun izgleda i uvreda na račun nečije različitosti ja nisam još čula ni u jednoj emisiji. Ja stičem utisak da su gospoda komentatori veoma iskompleksirani. Nažalost, oni su javne ličnosti koje utiču na vaspitanje i naše dece. Ja dok gledam emisiju moram da utišam zbog konstantnog vređanja takmičara.

 

Šta mislite o tome?



#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 11 December 2012 - 22:04

Mislim da se deci ionako ne bi smelo dozvoliti pracenje takvih gluposti. Zapravo, pracenje bilo cega na tom idiotskom mediju moze samo negativno da utice na deciju psihu i decije obrazovanje i formiranje kao licnosti.



#3 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 13 December 2012 - 11:10

Umesto praćenja programa na ovom "idiotskom mediju" pustite deci kulturno-obrazovni program Pinka jer on utiče na formiranje zdrave ličnosti... ;)



#4 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 December 2012 - 09:24

Umesto praćenja programa na ovom "idiotskom mediju" pustite deci kulturno-obrazovni program Pinka jer on utiče na formiranje zdrave ličnosti... ;)

Ova tvrdnja je vrlo slicna tvrdnji raznih "mudraca" da, ako nismo Hitlera, mora biti da smo voleli Staljina. Prazna glava uvek vidi samo dve mogucnosti, crno ili belo.

 

Inace, mislio sam na televiziju generalno kao idiotski medij, sto svakako vazi za sve domace televizije, bez izuzetka (osim eventualno nekog Hepija).



#5 oqi

oqi
  • Members
  • 2 posts

Posted 14 December 2012 - 13:23

Od svega što oni nalupetaju komentarišući te spretne ljude, 10 % je smešno a ostatak su uvrede i glupusti. Bolje da su komentatori desetogodišnji dečaci jer se njima može oprostiti, nisu još razvijene ličnosti. Sav njihov humor se vrti oko izgleda takmičara. Da, to su Japanci, drugačiji su od nas i po izgledu, i po vaspitanju, i po karakteru. Ružno je tako pričati o bilo kom čoveku. I ovo je lekcija koju ih je neko trebao naučiti kada su imali 7 godina.

 

Trebali bi oni da daju Jovanu Memedoviću da vodi emisiju. Taj čovek je učinio da i ja gledam boks, koji inače ne podnosim.

 

Meni je emisija super.  Umesto igranja igrica za kompjuterom deca mogu da požele da se igraju i nekih drugih igara koje će ih socijalizovati i učiniti fizički aktivnim. Ja bih volela da i mi imamo takav neki poligon. Prva bih se ja igrala na njemu, smejala sa drugima, takmičila i uživala u druženju.


Edited by oqi, 14 December 2012 - 13:37.


#6 PrebiramKoRizuPredSutliju

PrebiramKoRizuPredSutliju
  • Members
  • 6 posts

Posted 27 December 2012 - 19:38

Briga jeste njih za vase komentare, isto onoliko, koliko je i vas iskreno briga za sve sto kazete.  :wicked:

Kada bi mislili iskreno sve, bilo bi drugacije. 

 

Pozdrav. :)  


Edited by PrebiramKoRizuPredSutliju, 27 December 2012 - 19:38.


#7 kristophery

kristophery
  • Members
  • 1 posts

Posted 27 December 2012 - 23:32

Da li sam ja jedina kojoj smetaju primitivni komentari naša dva komentatora? Toliko uvreda na račun izgleda i uvreda na račun nečije različitosti ja nisam još čula ni u jednoj emisiji. Ja stičem utisak da su gospoda komentatori veoma iskompleksirani. Nažalost, oni su javne ličnosti koje utiču na vaspitanje i naše dece. Ja dok gledam emisiju moram da utišam zbog konstantnog vređanja takmičara.

Šta mislite o tome?

Niste jedina ! Danas sam se jako iznervirao gledajući emisiju ! Prosto je nemogu gledati zbog njihovih komentara. Odmah sam potražio istomišljenike na internetu, i začudilo me je da nas nema više !
Oni nisu samo primitivni, već i bezidejni ljudi, koji vređaju drugu naciju na račun izgleda, prizvuka njihovih imena itd. Ja krivim najviše urednike ili nadležne na B92, koji dozvoljavaju ovakvim ljudima da uopšte rade taj posao ! Nadam se da će ovakvih komentara biti više, pa će neko da skrene pažnju njima, ili još bolje nadležnima na B92 !

Edited by kristophery, 27 December 2012 - 23:43.


#8 sasa72

sasa72
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 January 2013 - 20:21

Ovo je sramota za jednu televiziju sa nacionalnom frekvencijom,koja se jos pri tom bori za sirenje tolerancije medju ljudima.O Brakusu sam imao mnogo bolje misljenje i mislio sam da mu je kolega sa bosanskim naglaskom samo smetao i prednjacio u vredjanju i omalovazavanju ljudi ali sada vidim da sa ovim novim ruku pod ruku radi nesto sto je u najmanju ruku nekultura  i nikako im nije mesto na B92.



#9 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 January 2013 - 14:28

Da se podsetimo: pocelo je sa velikim bratom, brate - sve ovo potonje je epifenomen. Na TV (D)B92 odavno nema ni kamen na kamenu nekadasnje borbe za toleranciju, ljudska prava, itd. Naprotiv, taj servis vec izvesno vreme - a web strana im je jos gora - forsira najprimitivniji i najbahatiji primitivni i nacionalisticki diskurs najslicniji nekadasnjoj "Politici ekspres", a potpuno na intelektualnom i moralnom nivou kurcira i pressa.



#10 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 08 January 2013 - 19:28

...

 

Ne bih da nesto pravdam komentatore (Brakus mi je oduvek bio nesimpatican i na rubu 'faula'), ali kako drugacije komentarisati te nesretnike koji ucestvuju u tom ponizavajucem cirkusu? Niko ih nije silom terao.

 

Zar tu moze ista pametno / pristojno da se kaze?

 

...



#11 sasa72

sasa72
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 January 2013 - 21:02

...

 

Ne bih da nesto pravdam komentatore (Brakus mi je oduvek bio nesimpatican i na rubu 'faula'), ali kako drugacije komentarisati te nesretnike koji ucestvuju u tom ponizavajucem cirkusu? Niko ih nije silom terao.

 

Zar tu moze ista pametno / pristojno da se kaze?

 

...

Ivan Tesanovic i Miljan Milicevic su vodili tu emisiju na tv fox sasvim korektno,bez vredjanja i omalovazavanja.U tom takmicenju ima i  ljudi koji su po mom misljenju vrhunski sportisti,tako da mislim da ne zasluzuju neke komentare od ljudi koji ne mogu da urade ni deset sklekova a kamoli nesto vise.



#12 sasa72

sasa72
  • Members
  • 3 posts

Posted 08 January 2013 - 21:07

Od svega što oni nalupetaju komentarišući te spretne ljude, 10 % je smešno a ostatak su uvrede i glupusti. Bolje da su komentatori desetogodišnji dečaci jer se njima može oprostiti, nisu još razvijene ličnosti. Sav njihov humor se vrti oko izgleda takmičara. Da, to su Japanci, drugačiji su od nas i po izgledu, i po vaspitanju, i po karakteru. Ružno je tako pričati o bilo kom čoveku. I ovo je lekcija koju ih je neko trebao naučiti kada su imali 7 godina.

 

Trebali bi oni da daju Jovanu Memedoviću da vodi emisiju. Taj čovek je učinio da i ja gledam boks, koji inače ne podnosim.

 

Meni je emisija super.  Umesto igranja igrica za kompjuterom deca mogu da požele da se igraju i nekih drugih igara koje će ih socijalizovati i učiniti fizički aktivnim. Ja bih volela da i mi imamo takav neki poligon. Prva bih se ja igrala na njemu, smejala sa drugima, takmičila i uživala u druženju.

Apsolutno se slazem sa vama.Mi koji imamo decu koja su u stanju 24h da igraju on line igrice znamo o cemu pricamo.



#13 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 09 January 2013 - 01:58

Ivan Tesanovic i Miljan Milicevic su vodili tu emisiju na tv fox sasvim korektno,bez vredjanja i omalovazavanja.U tom takmicenju ima i ljudi koji su po mom misljenju vrhunski sportisti,tako da mislim da ne zasluzuju neke komentare od ljudi koji ne mogu da urade ni deset sklekova a kamoli nesto vise.


Ama pusti ga, nov si ovde pa ne znaš da je njemu sve glupost osim njega samog. ;) A da bi mogli komentatori malo da olade, mogli bi.

#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 09 January 2013 - 04:20

...

 

Vidis, u pravu si, - i ti si ovde glupost.

 

Ajde sad, - radi sklekove.

 

...


Edited by Kinik, 09 January 2013 - 04:21.


#15 RaleRale

RaleRale
  • Members
  • 1,304 posts

Posted 10 January 2013 - 11:35

Jedan iz dvojca komentatora:"...ruralno,primitivno,ali takav je i svet u kome zivimo " 


Edited by Streetcrawler, 10 January 2013 - 11:35.