Jump to content

Photo
- - - - -

Pamtim to kao da je bilo danas

• Please log in to reply
699 replies to this topic

#1 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 20,204 posts

Posted 03 December 2012 - 20:42

Pošto me Stvorko prozvao, morao sam da otvorim ovaj topik, pa evocirajte uspomene, razmenjujte sličice i sečajte se lepših vremena....

Ovo je najstariji meč kojeg se ja sećam.....

http://www.youtube.com/watch?v=_fQN144vByQ

• 1

#2 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 03 December 2012 - 20:46

iako sam pratio i pre toga, moja prva utakmica je bila na marakani zvezda- celik, 1986. trebalo bi. 30ak soma ljudi, cale i ja na severu, na onom delu na kom se ne navija, nije to bilo sektasenje kao ovo danas sranje. zvezda kao nesto napada, a onda bomba, tip se zvao Nestorovic zakucava golcinu na severu Branku Davidovicu za 0-1.

Na severu ludilo, bes, neverica, trcanje dole (tad su bila popularna ona kurnjava ka ogradi, ovaj put iz protesta) pesma "Vasovicu, ko te jebe, moze Zvezda i bez tebe" Partizan se odlepljuje... to je bilo negde oko onog derbija 2-0 za partizan kad su smajic i milko dali golove.

@Zvezda Iznad Svega

Bas sam bio klinac... ali ne pamtim (pa cak ni po pricama) da smo vas na nekom derbiju tako razbili kao to prvo poluvreme... Sad kad pogledam snimke, neverovatno koliko taj fudbal deluje atomski u odnosu na ovo danas... jbt, svi drugi napreduju a mi sa setom pamtimo utakmice od pre 20 godina...

slicno ste nas unakazili 4 godine kasnije, isto je bilo 3-1, to je bilo koji dan posle bayerna 1991. vladala je opsta ciganska euforija, nije nam bilo pomoci.

Edited by stvorko, 03 December 2012 - 20:49.

• 1

#3 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 03 December 2012 - 20:48

Ima na basketu tema "Za neka dobra stara vremena", puna je fudbalskih slika i klipova sa tekmi iz stare Juge... :)

• 0

#4 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 03 December 2012 - 20:50

ma ima sad na youtubeu dosta toga da se pogleda, ali dobro bi bilo cuti utiske ljudi, svako je bio u nekom uglu, u nekoj situaciji koja se ne vidi na youtubeu.

• 0

#5 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 03 December 2012 - 20:52

Evo i mog pomenutog prvog derbija... atomski fudbal by Velibor Vasovic...mislim da jos uvek imam negde prvi crveno beli sal sa tog meca...

http://www.youtube.com/watch?v=7LkHNnQhlJ4

Te sezone sam jos jednom bio na Marakani na demoliranju Zelje 6-1... znam da sam plakao ko kisa kad cale nije hteo da me vodi na 81 derbi na JNA

Edited by ZvezdaIznadSvega, 03 December 2012 - 20:53.

• 1

#6 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 03 December 2012 - 20:55

ja sam bio na 81.derbiju na Jna. Cuveni derbi kad je Piksi dao gol iz kornera i kad je napunio Bora Cvetkovic koji je umeo da nam ubudzi gol u derbiju. Jedan od igraca kog malo ko pamti. Inace tada smo na golu imali izvesnog Djukanovica, neznalicu koju smo doveli iz Buducnosti samo zato sto nam je odbranio penal. Pravio je kriminalne greske i na ovom i na sledecem derbiju (1-1) na marakani kad je istrcao kao dijabola do centra a pixi mu sa 60 metara dao gol koji su, opet, bespotrebno ponistili.

inace, zbog djukanovicevih bisera na 81.derbiju, par dana kasnije je protiv Fljarmurtarija na gol stao neoprovaljeni Omerovic i primio 2 gola, kasnije znate sta je bilo.

• 1

#7 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 03 December 2012 - 21:03

Bio sam na tom derbiju i sedeo na zapadu do severa, blizu kornera iz koga je Pixi dao gol...

Jedan od igraca kog malo ko pamti. Inace tada smo na golu imali izvesnog Djukanovica, neznalicu koju smo doveli iz Buducnosti samo zato sto nam je odbranio penal.

Odbrani nam je dva penala (Milku i Djelmasu) na toj tekmi koja je zavrsena 1-1 (razbio nas Dejo koji je i dao gol) a iste sezone sam bio i na komsijskom stadionu kada je Buducnost dobila 2-1, i njih je Dejo otkinuo...

• 1

#8 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,175 posts

Posted 03 December 2012 - 21:06

Da prekopriram sa PDF Fudbal:

Meni je ćale bio i ostao zagrženi Zvezdaš....a prvu utakmicu na koju me je odveo je bilo za "jedan" 29.XI..(neznamkojebešegodine) Radnički-Partizan 2:1....golove za Radnički su postigli Andrejević i Grubješić (Pavle) koji je te sezone bio pozajmljen Radničkom od Partizana...gol za Partizan je postigao Živaljević a za Partizan je branio Furtula....bio sam na "Severu"...tada nisu postojale navijačke grupe niti organizovani dolazak na utakmice....može neko bliže da odredi koje je to godine bilo???

Edited by Constantin Veliki, 03 December 2012 - 21:24.

• 0

#9 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 03 December 2012 - 21:21

Bio sam na tom derbiju i sedeo na zapadu do severa, blizu kornera iz koga je Pixi dao gol...

Odbrani nam je dva penala (Milku i Djelmasu) na toj tekmi koja je zavrsena 1-1 (razbio nas Dejo koji je i dao gol) a iste sezone sam bio i na komsijskom stadionu kada je Buducnost dobila 2-1, i njih je Dejo otkinuo...

Ja sam bio ubedjen da Djelmas nije promasio nijedan penal kod nas.

• 0

#10 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 03 December 2012 - 21:24

Prvi derbi :D

Prvo gostovanje :D

Zadnja utakmica na stadionu :D

http://www.youtube.com/watch?v=RA7tStcHDsI

Izmedju - sve :thumbs:

• 2

#11 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 03 December 2012 - 21:29

Ja sam bio ubedjen da Djelmas nije promasio nijedan penal kod nas.

Jeste, bio sam...Iskreno, osim te tekme, ni ja se ne secam da je promasio jos neki penal...

• 0

#12 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 03 December 2012 - 21:34

Kopka me ovo pitanje koje je Kronos postavio o Kantridi... Suvise sam mlad pa nisam isao na takva gostovanja ali mi ujak zivi u Rijeci i mnogo puta sam bio na tom stadionu... ostala mi je u memoriji jedna specificnost tog stadiona tj. njegov polozaj, juzna tribina je glavna (kao kod nas zapad)... ne znam da li je to u pitanju...

• 0

#13 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 03 December 2012 - 21:41

Kopka me ovo pitanje koje je Kronos postavio o Kantridi... Suvise sam mlad pa nisam isao na takva gostovanja ali mi ujak zivi u Rijeci i mnogo puta sam bio na tom stadionu... ostala mi je u memoriji jedna specificnost tog stadiona tj. njegov polozaj, juzna tribina je glavna (kao kod nas zapad)... ne znam da li je to u pitanju...

Da ne bi razbijali glavu - stena iza gola :D 

• 0

#14 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 03 December 2012 - 21:44

Secam se tekme na Kantridi kada smo i mi igrali u njihovim dresovima...:D

• 0

#15 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 03 December 2012 - 21:44

A pa dobro, mislio sam da se to podrazumeva... stadion je na samoj obali... 

Edited by ZvezdaIznadSvega, 03 December 2012 - 21:47.

• 0