Jump to content


Photo

Sapunarska vs Kučkarski lobi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

#16 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 01 December 2012 - 21:53

Gradska uprava u Beogradu, polako ali sigurno odustaje od "no kill" politike koja je inace u Evropi vec shvacena koa besmislena. Uskoro ce ubijanje pas a;utalic ai to me raduje

 

 

 

Мало подсећања на раније ставове  ;)

 



#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 December 2012 - 21:54

Ja licno vise ne ulazim u lift ako je pas u njemu.

...

Totalno si u pravu, ja ne ulazim u lift sa jednom koNsinicom. Kad sam bio mali tela da mi odgrize uvo. Sad je vec matora tetka, ko zna sta bi mi sada odgrizla.

Tetke su opasne i njih treba pustiti da lutaju.



#18 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 01 December 2012 - 22:04

... у малим чопорима тетака.



#19 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 December 2012 - 22:09

... у малим чопорима тетака.

 

Ne samo pojedinacno. 

 

 

edit:

Ova tema bi zbog ozbiljnosti mogla da ode na goofing off topic. ;)


Edited by mrd, 01 December 2012 - 22:22.


#20 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 03 December 2012 - 19:46


... Kad mi je umro otac, dva mjeseca je svaki dan isao na grob...

 

Kako je znao da je umro?

Kako je znao gde je grob?



#21 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 03 December 2012 - 20:32

Kako je znao da je umro?

Kako je znao gde je grob?

 

Само мало стрпљења. Сапунар сигурно има неко сувисло објашњење ;)



#22 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 04 December 2012 - 01:15

Kako je znao da je umro?

Kako je znao gde je grob?

 

Ti nisi cuo za novine. Procitao citulju. U citulji pisalo broj parcele i to je to. ;)



#23 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 December 2012 - 01:32

Kako je znao da je umro?

Kako je znao gde je grob?

Meni ovo uopste nije cudno. U malim gradovima avlijaneri slobodno setaju, a pokojnici obicno prenoce u kuci, uz bdenje. Psima nije problem da ukapiraju da im prijatelja vise nema, da ta guzva koja se skupila u kuci ima veze s tim, kao i to sto su kasnije zajedno otisli na neko mesto, tj groblje, i posle se razisli. I zene iz kuce obicno posecuju grob prvih cetrdeset dana, psi ih prate, a kasnije nastave i sami.  Tako je radila i Fifika mog ujaka kad je on umro, a cula sam i za druge pse. Uopste nije neobicno.



#24 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 04 December 2012 - 11:16

Nije mi ni na kraj pameti da se bilo gde, a pogotovo ovde  (na forumu i u podrumu), salim na racun smrti oca nekoga koga ni ne poznajem, a niti na racun duboko osecajnog bica kakvo je pas. Pitanja su bila sasvim ozbiljna, ali bez suvisnih reci. Samo, izgleda da je ponekom neophodno bas ono sto je nepotrebno.

 

Pre par godina ukratko sam opisao ponasanje moje kuce u slucaju smrti jednog ljudskog bica za koje je ona bila emotivno vezana. Trenutak ispoljavanja njene teske depresije/'depresije' (za nju krajnje neobicna primirenost, minimalno uzimanje hrane i vode, pogled...),  jedine u njenom zivotu, koincidirao je sa trenutkom smrti te osobe - u bolnici, i nakon visednevnog odsustva iz stana - i nema veze sa ponasanjem ukucana. Mogao sam da je pitam zasto se tako ponasa, ali nisam, jer ne bih dobio odgovor.     


Edited by cmix909, 04 December 2012 - 11:19.


#25 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 04 December 2012 - 12:44

Nije mi ni na kraj pameti da se bilo gde, a pogotovo ovde  (na forumu i u podrumu), salim na racun smrti oca nekoga koga ni ne poznajem, a niti na racun duboko osecajnog bica kakvo je pas. Pitanja su bila sasvim ozbiljna, ali bez suvisnih reci. Samo, izgleda da je ponekom neophodno bas ono sto je nepotrebno.

 

 

 

Ni ja nisam htela tebe da ucim pameti, vec sam ti opisala mogucu situaciju, za koju je isto tako moguce da nije poznata svim ljudima. Tvoje pitanje sam shvatila kao cudjenje, posebno nakon ona dva komentara, koji su nakon njega usledili.

Ja verujem da psi imaju mogucnost predvidjanja smrti bliske im osobe i pre nego sto se desi, ali za to vec nemam nikakvo logicno objasnjenje. Moj ujak iz prethodnog posta je umro naprasno, a Fifika je pocela cudno da se ponasa nekoliko dana pre toga. Penjala se na tavan kojeg se inace plasila, i zavijala nocima.

 

Takodjer verujem da mogu da predvide i sopstvenu smrt. Na Ljubimcima sam ostavila citulju Maxu, kojeg nikad nisam prestala da smatram svojim psom, iako je s nama ziveo samo prve dve godine, a kad smo odselili za Svedsku ostao kod mog brata (jer Svedska primenjuje obavezni sestomesecni karantin). Ubio ga je zarazeni krpelj, koji mu je doneo zuticu i otkazivanje bubrega. Odnelo ga je za manje od 48 sati, jer je vec prevalio desetu godinu i lecenje nije moglo da pomogne. Ali je nekoliko dana pre kobnog susreta s krpeljem nasao u parku nasmrt preplaseno morsko prase, zavuceno u zbunju. Moji su ga udomili i tih prvih dana se jednostavno zvalo Prase. Sada je, naravno, dobilo ime Max. Uz svu volju, ne mogu to da vidim kao slucajnost. Nekako je znao, moj prelepi Maxa. I zaista bi sve bilo neuporedivo teze bez neverovatno simpaticnog dlakavog prasca.



#26 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 December 2012 - 02:54

Nije mi ni na kraj pameti da se bilo gde, a pogotovo ovde  (na forumu i u podrumu), salim na racun smrti oca nekoga koga ni ne poznajem, a niti na racun duboko osecajnog bica kakvo je pas. Pitanja su bila sasvim ozbiljna, ali bez suvisnih reci. Samo, izgleda da je ponekom neophodno bas ono sto je nepotrebno.

 

Pre par godina ukratko sam opisao ponasanje moje kuce u slucaju smrti jednog ljudskog bica za koje je ona bila emotivno vezana. Trenutak ispoljavanja njene teske depresije/'depresije' (za nju krajnje neobicna primirenost, minimalno uzimanje hrane i vode, pogled...),  jedine u njenom zivotu, koincidirao je sa trenutkom smrti te osobe - u bolnici, i nakon visednevnog odsustva iz stana - i nema veze sa ponasanjem ukucana. Mogao sam da je pitam zasto se tako ponasa, ali nisam, jer ne bih dobio odgovor.     

NIko se ne sali, vec je pitanje bilo provokativno. 

Cinjenica je da psi imaju one bazicne instikte koji povezani sa njihovom ljubavi prema svom vodji izlaze na videlo.

 

Evo ti jedan banalan primer. Imali smo Shi-Tzua kad je zena bila trudna sa oba deteta. Cim bi zena sela kuja bi joj skocila u krilo da joj greje stomak.

 

Setao sam mladjeg klinca u kolicima i neko se kuce usmerilo ka detetu, verovatno da ga njusne. Moje kuce se samo postavilo izmedju kolica i psa koji se onako blesavo priblizavao kolicima i kad je prisao isuvise blizu ona mu se samo zakacila na nos.

 

Psi su toliko privrzeni svojoj porodici, da je sve totalno moguce. ;)



#27 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 08 December 2012 - 11:41

 ... Fifika je pocela cudno da se ponasa nekoliko dana pre toga. Penjala se na tavan kojeg se inace plasila, i zavijala nocima...

 

U novije vreme govori se o njihovoj sposobnosti da ‘dijagnostikuju‘ rak u ranoj fazi. Ali tu nema neke misterije. 

 

1. Cinjenica je da psi imaju one bazicne instikte koji povezani sa njihovom ljubavi prema svom vodji izlaze na videlo.

2.  Imali smo Shi-Tzua kad je zena bila trudna sa oba deteta. Cim bi zena sela kuja bi joj skocila u krilo da joj greje stomak.

 

 

1.

Nije svako kuce odano vodji kao pas.

 

Moja je bila (svoj sopstveni) vodja.

Oglusivanje o kratku listu zabranjenih radnji kaznjavala je ugrizom za prste na rukama ili nogama - nas koje je volela napala bi, u vecini takvih situacija, tek ukoliko nas zvucni signal ne bi urazumio, ostale bez opomene. Ali trajanje oluje mereno je sekundama, osim ako se neko ne bi upustio u svadju, gde je opet njena rec morala biti zavrsna.

 

Potpuno sam odobravao taj njen stav, kao sto ga odobravam i kod ljudi. Ne zelim da pas sedne kada mu kazem da sedne, i pokaze kako je 'pametan' - to bi me samo razalostilo. Ne podnosim velike umisljene dvonozne vodje i gospodare kratkih psecih zivota, toliko mocne da i obicna bakterija moze da im presudi.  

 

2.

To je radila samo u tim periodima? 

Kako znas da razlog npr. nije (slobodnije govoreci) sopstveno grejanje? Mozda su je privlacili otkucaji bebinog srca, po ucestanosti blizi onima kod psa nego kod odraslog coveka. Itd? 



#28 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 08 December 2012 - 18:36

Nije svako kuce odano vodji kao pas.

Potpuno tacno. Apsolutnu servilnu odanost vodjama (koje velicaju da su "harizmaticni") postizu samo homo sapiensi autoritarnog profila licnosti. Ili sto bi Ceslav Milos rekao, "zarobljenog uma". Takvog zla kod zivotinja ne moze biti.



#29 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 December 2012 - 19:08

Potpuno tacno. Apsolutnu servilnu odanost vodjama (koje velicaju da su "harizmaticni") postizu samo homo sapiensi autoritarnog profila licnosti. Ili sto bi Ceslav Milos rekao, "zarobljenog uma". Takvog zla kod zivotinja ne moze biti.

Ja Sam pazio da ne napisem gospodar, ali si ti ipak u pravu.
Pas ne priznaje vodju u tom smislu. Psi su odani, Ali ne i slepi.


Edited by mrd, 09 December 2012 - 05:17.


#30 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 13 December 2012 - 14:13

Sapunaru preporučujem da pazi kad u lift ulazi sa nekim homo sapiensom, jer u svakom slučaju pas bez vlasnika liftom se ne vozi, a homo sapiens bez psa može biti opasno i besno stvorenje na uskom prostoru kakav je lift. Za razliku od psa...