Jump to content


Photo

Teror političke korektnosti


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
47 replies to this topic

#16 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 02 August 2013 - 22:37

Ok, jeste privatno vlasništvo i može da uvodi pravila ponašanja kakva hoće ( baš kao i ovaj forum ), ali kako će se to odraziti na posećenost tog i takvog pozorište - stadiona, to je druga priča. Reci mi da si ozbiljan kad kažeš da podržavaš uvođenje ovakvih pravila na stadione... A to što si se uhvatio rasističkog navijanja u Kruševcu... Ma jesteeee... Cela Evropa se prevrnula zbog toga. Toga ima samo u Srbiji. Ako budeš bio uporan mogu da ti okačim sto puta gore navijanje švedskih, a ne engleskih navijača.

 

Pa ti bratac ako nisi skapirao upravo je to poenta da rasizma ima svuda, ali se takvo ponasanje u Britaniji suzbija i celo drustvo na njega gleda sa zgrazavanjem. A ne kao u Srbiji gde imas ceo stadion pun majmuna a fudbalski savez, selektor, igraci i javnost ignorisu takvo ponasanje, pretvaraju se da to nisu culi ili jos gore - pronalaze opravdanje za to u drugim primerima, kao na ovom forumu. :rolleyes:



#17 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 02 August 2013 - 22:43

E baš da vidim kako će suzbiti bilo šta sa ovim "pravilnikom"... Hoće li promeniti svest nekog ko koristi takvu terminologiju ? Neće. Možda će mu zabraniti ulazak na stadion ( u šta ne verujem) , a on će onda prestati da te reči koristi? Hoće, al' za malo.



#18 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 02 August 2013 - 22:54

E baš da vidim kako će suzbiti bilo šta sa ovim "pravilnikom"...

 

Razlika vec postoji samim tim sto takva pravila ponasanja postoje u Britaniji a u Srbiji ne. Ti tako zaslepljen otvarajuci temu o "teroru" korektnosti to naravno nisi u stanju da shvatis. Pa tebi je teror kada neko zabrani rasizam na stadionu, a ne kada ceo stadion ispoljava rasizam!



#19 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 02 August 2013 - 23:05

PS ne mislim da sama tema pripada deponiji i postoji legitimna kritika politicke korektnosti, ne slazem se sa drugim stavovima npr. da svako ima pravo da vice sta hoce (pa i na tudjem privatnom posedu) ili da pravila ponasanja poput ovih o zabrani rasistickih slogana na stadionu ne uticu na promenu svesti u drustvu.

 

Za netoleranciju prema netolerantnima, ali ne i za zabranu svega sto se nekome ne svidi. Kao sto sam i napisao, nek im se nadje neka livada pa nek se valjaju u blatu da ne prskaju druge. A za one majmune iz Krusevca je mozda pre kavez.


Edited by st.maurice, 02 August 2013 - 23:15.


#20 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 03 August 2013 - 08:12

Ta pravila ponašanja nije uvela britanska vlada nego JEDAN fudbalski klub - Liverpul. Kako će se to sprovoditi i koliko će biti primenljivo, videćemo. Sklon sam da poverujem da će na stadionu biti 200 politički korektnih "prijatelja fudbala" te da će pravilnik ekspresno biti ukinut.

 Sam rasizam na stadionima u Evropi je uobičajena pojava. Tu mi niti smo ispred niti iza ostalih evropljana. Pročačkaj malo ako te zanima pa vidi majmunsko urlikanje u Španiji, Italiji, Holandiji, pa i toj superultradeluxe tolerantnoj  Engleskoj. Na stranu što je to urlikanje krajnje kretensko zbog prisustva crnih fudbalera u skoro svim ekipama. I sad je crnac iz protivničke ekipe majmun, a iz moje nije ??? :lol+:  Nesuvislo do daske.

 Meni je iz ovog pravilnika najviše zapalo za oko ono play like a girl . Pa to je kretenizam neviđenih razmera, ali kao što rekoh, videćemo uspešnost ovog super redovskog pravilnika.

 A što se tiče selidbe teme na deponiju... ;)



#21 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 03 August 2013 - 11:25

 Sam rasizam na stadionima u Evropi je uobičajena pojava. Tu mi niti smo ispred niti iza ostalih evropljana. Pročačkaj malo ako te zanima pa vidi majmunsko urlikanje u Španiji, Italiji, Holandiji, pa i toj superultradeluxe tolerantnoj  Engleskoj.

 

Zasto izmisljas? Postoji razlika - na engleskoj utakmici jedan "navijac" imitira majmuna i policija ga privede zbog rasizma, u Srbiji ceo stadion u Krusevcu ispusta majmunske zvuke i svi poricu da je do toga doslo, nisu culi ili to pravdaju prisustvom rasizma svuda.

 

Nebo i zemlja kako se rasizam tretira u Britaniji a kako u Srbiji.



#22 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 August 2013 - 16:35

Ta pravila ponašanja nije uvela britanska vlada nego JEDAN fudbalski klub - Liverpul. Kako će se to sprovoditi i koliko će biti primenljivo, videćemo. Sklon sam da poverujem da će na stadionu biti 200 politički korektnih "prijatelja fudbala" te da će pravilnik ekspresno biti ukinut.

 Sam rasizam na stadionima u Evropi je uobičajena pojava. Tu mi niti smo ispred niti iza ostalih evropljana. Pročačkaj malo ako te zanima pa vidi majmunsko urlikanje u Španiji, Italiji, Holandiji, pa i toj superultradeluxe tolerantnoj  Engleskoj. Na stranu što je to urlikanje krajnje kretensko zbog prisustva crnih fudbalera u skoro svim ekipama. I sad je crnac iz protivničke ekipe majmun, a iz moje nije ??? :lol+:  Nesuvislo do daske.

 Meni je iz ovog pravilnika najviše zapalo za oko ono play like a girl . Pa to je kretenizam neviđenih razmera, ali kao što rekoh, videćemo uspešnost ovog super redovskog pravilnika.

 A što se tiče selidbe teme na deponiju... ;)

 

ček malo, pa i žene igraju fudbal. postoje nacionalna, kontinentalna i svetska prvenstva itd., pa valjda zbog toga bi se reklo da nije okej..... btw, taj žemski fuzbal je postao žešći rat, tj. evoluirao, ja uživao gledajući :s_d:

 

Maurice, istina je da ima toga po Evropi koliko hoćeš, nije Pit izmišljao priče. u Engleskoj se i dalje navija na "onaj" način u nižim ligama, koje su btw i kvalitetnije po fudbalu i posećenije od ove naše kaljuge, pa eto.... takođe se, recimo, u Poljskoj i Italiji događaju ispadi u bukvalno svakom kolu, s tim što se kod njih to radi i u Prvoj Ligi a ne samo u nižim rangovima. ovo su samo primeri kojih sam se setio na keca, neka dopuni neko listu ako ga ne mrzi....

 

u pravu si po pitanju kriterijuma u Premieru i da se tu zakon sprovodi bukvalno "do u detalj". pa dovoljno je to što su poskidali ograde, što je nekada bila misaona imenica. negde sam čuo da je zaprećeno celih 5 godina zatvora za istrčavanje na teren, a Englezi to vole počesto da rade goli, i to je pitanje vekovne "tradicije". pa ti sad izigravaj egzibicionistu :lol: 

 

bio je svojevremeno u nekom časopisu intervju s jednim od vođa Headhuntersa (Jason Mariner, Chelsea), koji je detaljno opisao kako je bilo nekad (moglo se sve) a šta se radi danas kad se igraju utakmice. npr, danas su dužni da se jave u policijsku stanicu i predaju pasoše ukoliko je u pitanju gostovanje u inostranstvu. ako se ne jave, slede konsekvence. isto važi i za utakmice koje se igraju po Engleskoj, s tim što ili 3 sata presede u stanici ili se pojave u vreme odigravanja meča, itd. izričito je naveo Poljake kao apsolutno najveće ludake. nas nije spominjao i hvala Bogu što nije. ima tu još detalja ali nije preterano važno za ovu priču. eto tako.



#23 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 03 August 2013 - 16:47

Ok, jeste privatno vlasništvo i može da uvodi pravila ponašanja kakva hoće ( baš kao i ovaj forum ), ali kako će se to odraziti na posećenost tog i takvog pozorište - stadiona, to je druga priča. Reci mi da si ozbiljan kad kažeš da podržavaš uvođenje ovakvih pravila na stadione... A to što si se uhvatio rasističkog navijanja u Kruševcu... Ma jesteeee... Cela Evropa se prevrnula zbog toga. Toga ima samo u Srbiji. Ako budeš bio uporan mogu da ti okačim sto puta gore navijanje švedskih, a ne engleskih navijača.


Ko tebe Srebrenicom, ti njega pitbulovski Bratuncem.

Edited by melankolic, 03 August 2013 - 16:48.


#24 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 03 August 2013 - 17:00

u pravu si po pitanju kriterijuma u Premieru i da se tu zakon sprovodi bukvalno "do u detalj". pa dovoljno je to što su poskidali ograde, što je nekada bila misaona imenica. negde sam čuo da je zaprećeno celih 5 godina zatvora za istrčavanje na teren, a Englezi to vole počesto da rade goli, i to je pitanje vekovne "tradicije". pa ti sad izigravaj egzibicionistu :lol:

 

I posle ne postoji razlika izmedju Britanije i Srbije.



#25 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 03 August 2013 - 17:37

@st.maurice

 To što je taj konj uhapšen ili izbačen sa stadiona je izuzetak, a ne pravilo. Da je bilo njih pedeset ne bi se desilo ništa.

 

A sad malo Evrope 'de nema rasizma...

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=Z3EYjhHzLbA

 

http://www.youtube.com/watch?v=7Q5aN-QGuhQ

 

Vidim sve ih pohapsiše i izbaciše sa stadiona :rolleyes:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Cz9l8enllow



#26 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 03 August 2013 - 17:40

Ama kakva je to nakaradna logika, pravdati nesto sto je zlo time sto ga ima i drugde - to je potpuno identicno "rasudjivanju" da mora biti da je vegeterijanstvo nesto lose, zamisli i Hitler je bio vegetarijanac.

 

Dakle, ako jednom odbacimo tu logicku gresku, sta preostaje od cele tvoje pitbulovske zvake? Prakticno nista - nema nijednog argumenta kojim bi se rasizam i drugi izgredi na stadionima opravdali... Ili je sustinski problem u tome sto ti, onako iskreno i u dubini duse, i ne percipiras rasizam kao zlo?



#27 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 August 2013 - 18:01

Kako ti voliš da izvrćeš i da izvineš , kenjaš.

Mislim na spisak nedozvoljenih izraza. Aloooooo bre, to je stadion, nije pozorište.

Evo konkretno:

Play like a girl je diskriminatorski izraz !?!?!?! Daj majke ti...

Jeli kako to devojcice igraju, jel taj izraz pohvala igracu i da li je uvredljiva za zene? Da li mislis na stadionu ljudi ne treba da se ponasaju pristojno?



#28 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 03 August 2013 - 18:03

I posle ne postoji razlika izmedju Britanije i Srbije.

 

naravno da postoji. ipak, ni u UK nije baš sjajna situacija jer, ako se izuzme Premier Liga (pa čak i tamo bude ispada), u nižim ligama se i dalje svašta dešava. imaju oni i dalje problem ali ne kao pre 2000.

 

Ama kakva je to nakaradna logika, pravdati nesto sto je zlo time sto ga ima i drugde - to je potpuno identicno "rasudjivanju" da mora biti da je vegeterijanstvo nesto lose, zamisli i Hitler je bio vegetarijanac.

 

Dakle, ako jednom odbacimo tu logicku gresku, sta preostaje od cele tvoje pitbulovske zvake? Prakticno nista - nema nijednog argumenta kojim bi se rasizam i drugi izgredi na stadionima opravdali... Ili je sustinski problem u tome sto ti, onako iskreno i u dubini duse, i ne percipiras rasizam kao zlo?

 

tipičan sistem projekcije, mada nisam shvatio da je Pit ciljao na to već da se kao primer "civilizovanog navijanja" navode lige iz kojih upravo potiču huliganizam/rasizam na utakmicama.



#29 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 03 August 2013 - 18:23

@schrodinger

 A 'de sam ja to pravdao rasizam ili čak podržavao !? Pa i druge izgrede ? Gde? Rekao sam samo da majmunsko urlikanje nije naš izum, pošto bi neko neupućen iz morisovog posta to mogao da zaključi. Izgleda da je kreativno tumačenje nečeg sasvim jasnog ovde postala nekakva epidemija.

 

@ angelia

 A jel' ti smatraš da ljude treba izbacivati sa stadiona zbog psovanja? Uostalom, kod nas se obično kaže da igraju k'o babe, a ne kao devojčice. Pitao sam moju babu i ne vređa je.

 

@ barracuda

 Vidiš da se čak i ona misirska baba melancolic nakratko uključio u diskusiju ( sa srebrenicom dakako) i ovom dvojicom koji pokušavaju da mi natovare etiketu KKK-ovca. Mada kad neko od nji'ovih moderatorskih drugara dublje izanalizira moje pisanije nije isključeno da se otkrije da ja u stvari jesam Veliki Zmaj Karaburme lično.



#30 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 August 2013 - 19:44


@ angelia

 A jel' ti smatraš da ljude treba izbacivati sa stadiona zbog psovanja? Uostalom, kod nas se obično kaže da igraju k'o babe, a ne kao devojčice. Pitao sam moju babu i ne vređa je.

 

Mislim da treba, ali mi ne pricamo o psovanju zar ne? U pitanju je javno mesto. Utakmice bi trebalo da budu zabava za porodice, ja stvarno ne zelim da odvedem dete na utakmicu gde mu odrasli daju takav primer - na to se ukazuje kao na nekulturno ponasanje pojedinca (ne u SR gde su mase).

Ja nikad nisam mogla da odvedem dete na utakmicu u SR.

 

Inace ako nesto ne vredja tvoju babu to nije merilo kako to utice na druge. Vidis ja cu jednog dana da budem baba, i vredjace me da neko ismejava moje slabosti zato sto sam dosla u godine kada ne mogu da trcim maraton.

 

Da li je u redu da ismejavas nekog ko nema noge zato sto ne moze da trci? Jel tebi to uvredljivo ili je totalno prihvatljivo?

 

A ako bi hteo da naucis nesto, sport je oduvek bio postovan kao noble, zbog Olimpijade su zaustavljani ratovi u sportskog duhu. Ocigledno da ne razumes sta sportski duh znaci, postovanje protivnika, pravila i dostizanje rezultata u takmicarskom duhu. Psovanje, vredjanje i gadjanje protivnika nigde nema mesta u sportskim takmicenjima.