Jump to content


Photo
- - - - -

Večiti derbi


  • Please log in to reply
2835 replies to this topic

#2281 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 05 March 2017 - 11:43

Sa druge strane, Mozzart...

 

 

 

Potpredsednik FS Srbije Goran Bunjevčević istakao je u izjavi za Žurnal da za neregularnu situaciju ne treba kriviti Vujovića, nego njegove pomoćnike.

„Partizan je zasluženo izjednačio. Slab derbi. Stranci su malo precenjeni u našem fudbalu. Smatram da je Vujović odradio fenomenalnu utakmicu, greška je sastavni deo sporta. Pomoćnici su grešili, ne i Majo. Možemo da budemo ponosni na njega“, poručio je Goran Bunjevčević.

 

:lol:


  • 0

#2282 L.Sprewell

L.Sprewell
  • Members
  • 10,793 posts

Posted 05 March 2017 - 12:12

Sinoc klasicna kosarkaska kompenzacija. Gol iz auta, za gol rukom, a sve u cilju da se zamaskira trulez od igre obe ekipe.
  • 6

#2283 Royal Flush

Royal Flush
  • Members
  • 779 posts

Posted 05 March 2017 - 12:30

Video sa Pantićem izaziva transfer blama nevezano za boje. Kakva ekipa, samo im je falio pokojni Novaković. Iznenadio me je Vanja Bulić, mislio sam da je malo inteligentniji, a on obična podguzna muva, a Pantić im je alfa mužjak.
  • 0

#2284 D. Cooper

D. Cooper
  • Members
  • 14,742 posts

Posted 05 March 2017 - 12:33

Strasan video Pantica.

 

Mislim, gde to ima da se neko onako ponasa, prvo nervozno i razocarano kada protivnik da gol, posle se raduje kada njegova ekipa zabije.

 

Ono je ne znam za sta, ali za normalan svet koji navija nije sigurno!

 

A Vanja, ko Vanja, da je inteligentniji navijao bi za Zvezdu.


Edited by Agent Cooper, 05 March 2017 - 12:35.

  • 1

#2285 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 05 March 2017 - 12:43

Video sa Pantićem izaziva transfer blama nevezano za boje. Kakva ekipa, samo im je falio pokojni Novaković. Iznenadio me je Vanja Bulić, mislio sam da je malo inteligentniji, a on obična podguzna muva, a Pantić im je alfa mužjak.


Novaković je pobednik.

Sećam se kad mu je gradska vlast obezbedila da prenosi utakmice Partizana na nekoj televiziji, to su bile fešte od prenosa.

Svakom igraču Partizana je dao nadimak baziran najčešće na imenu (Albert - Albi, pile sokolovo) i godinama (mali Ivica Iliev a on imao oko 23-24 god tad :D ) ali i prema igračkim karkakteristikama (skače Rna kao srna).

Naravno sudije su uvek sudile protiv Partizana, igračima protivničkih ekipa je po pravilu zamerao što se previše bore, svaki faul protivnika je bio za karton jer prave faulove nad divnom decom, divnim dečacima... i tako...maksimalno objektivno, poput naših dragih forumaša sa avangarde i tribine :D

Edited by Transmetropolitan, 05 March 2017 - 12:45.

  • 1

#2286 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 05 March 2017 - 13:01

Novaković je pobednik.

Sećam se kad mu je gradska vlast obezbedila da prenosi utakmice Partizana na nekoj televiziji, to su bile fešte od prenosa.

Svakom igraču Partizana je dao nadimak baziran najčešće na imenu (Albert - Albi, pile sokolovo) i godinama (mali Ivica Iliev a on imao oko 23-24 god tad :D ) ali i prema igračkim karkakteristikama (skače Rna kao srna).

Naravno sudije su uvek sudile protiv Partizana, igračima protivničkih ekipa je po pravilu zamerao što se previše bore, svaki faul protivnika je bio za karton jer prave faulove nad divnom decom, divnim dečacima... i tako...maksimalno objektivno, poput naših dragih forumaša sa avangarde i tribine :D

Ti prenosi su išli na tv stankom.i bili su fenomenalni. Sloba Novaković je autentični ludak. I genijalac. Porediti ga sa idiotom pantićem je svetogrdje.
  • 4

#2287 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 05 March 2017 - 13:09

Ti prenosi su išli na tv stankom.i bili su fenomenalni. Sloba Novaković je autentični ludak. I genijalac. Porediti ga sa idiotom pantićem je svetogrdje.

 

Apsolutno. Muceni Sloba je bio car, ti prenosi su dosli kad je covek vec bio ozbiljno bolestan. Dok je bio zdrav Sloba je bio skroz cool lik, intelektualac, mislim da je bas on prepevao "Dok palme njisu grane" i napravio verovatno najlepsu navijacku pesmu na prostorima ex-Yu.


  • 0

#2288 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 05 March 2017 - 13:14

Sloba je napisao scenario za legendarnu seriju "Filip na konju".
Takodje bio je urednik i voditelj Hronika FESTA, dok je fest bio elitni filmski festival. Genije koji je prešao tanku liniju.
  • 0

#2289 Transmetropolitan

Transmetropolitan
  • Banned
  • 2,033 posts

Posted 05 March 2017 - 13:19

Ti prenosi su išli na tv stankom.i bili su fenomenalni. Sloba Novaković je autentični ludak. I genijalac. Porediti ga sa idiotom pantićem je svetogrdje.


Da bre, TV Stankom.


"Bog, sa vrha hrama Sv. Save je odmahnuo rukom i rekao ne, ne Žigiću, ne može danas Partizan da primi gol, sveti bog ne da :D"

Imao je taj začin metafizičkog u svojim prenosima. Tako je pričao da bi Boju trebali da krste da skine prokletstvo jer nije dal gol tipa 10 meseci :D
  • 0

#2290 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 05 March 2017 - 13:25


  • 0

#2291 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 05 March 2017 - 14:40

Apsolutno. Muceni Sloba je bio car, ti prenosi su dosli kad je covek vec bio ozbiljno bolestan. Dok je bio zdrav Sloba je bio skroz cool lik, intelektualac, mislim da je bas on prepevao "Dok palme njisu grane" i napravio verovatno najlepsu navijacku pesmu na prostorima ex-Yu.

Nije on, već Zoran Radetić, za ploču "Pesme partizanovog juga".

 

Sloba je napisao tekst himne Partizana.


  • 0

#2292 abizolirni

abizolirni
  • Members
  • 2,194 posts

Posted 05 March 2017 - 14:48

Derbi je zavrsen realni rezultatom jer ni jedan ni drugi pogodatak nisu regularni. Ovako je najbolje.


  • 0

#2293 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 05 March 2017 - 15:01

Da bre, TV Stankom.


"Bog, sa vrha hrama Sv. Save je odmahnuo rukom i rekao ne, ne Žigiću, ne može danas Partizan da primi gol, sveti bog ne da :D"

Imao je taj začin metafizičkog u svojim prenosima. Tako je pričao da bi Boju trebali da krste da skine prokletstvo jer nije dal gol tipa 10 meseci :D

 

Kada se iznervira onda igrace Crvene Zvezdfe nije zvao imenima nego nadimcima, tako mu je Zigic bio Dugacki  :lol:


  • 0

#2294 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 05 March 2017 - 15:04

 Idioti iz uprave FK su verovatno stampali vise ulaznica nego sto prima zapadna tribina pa je bio haos. Gomila ljudi je bila na stepenicama i nije mogla da sidje pa je u jednom trenutku nastalo komesanje i guranje tako da je skoro ceo red ljudi na prvim stolicama do centralnog prolaza popadao do pola tribine. Sva sreca pa se niko nije ozbiljnije povredio.

Mislim da nisu nego je to naš uobičajeni nered. Prvo je bio zatvoren onaj polusektor do juga (bele stolice), a posle su ga pustili. 20% je bilo popunjeno. Bilo je mesta i do severa i pri dnu celog zapada, sve se to lepo videlo sa istoka. Naravno, kad se zaglaviš na stepenicama, mo'š se slikaš. A da se ne lažemo, gomila ljudi je ušla u poslednjem trenutku. Tada normalno na višim delovima nastane haos.


  • 1

#2295 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 10 March 2017 - 18:53

Kako nas drugi vide. Alexov izveštaj sa poslednjeg derbija...

 

 

 

 

It is known as the ‘Eternal Derby’, and it is one of the most hotly contested local face-offs in the world. The rivalry between Crvena Zvezda (Red Star) and Partizan Belgrade is as fierce as you can get. Only a match between Istanbul or Glasgow teams is going to match this for passion. Partizan, traditionally the team of the army and Red Star of the old communist-era Interior Ministry.

 

So it made sense that this should be the first trip I made since deciding to write this blog. I wanted to know how easy it was for a football fan from the UK to get to the match, and what sort of experience I would have, not being a fan of either team.

In the past I have tried to go to local football matches when I’ve been on holiday or working overseas – and you can read some of my experiences elsewhere on this blog. But this was the first time I had travelled specifically to see a game.

...

 

 

http://www.goingtope...s.com/belgrade/


  • 0