Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Kosarkaske aktuelnosti

• Please log in to reply
13946 replies to this topic

#46 snooker

snooker
  • Members
  • 3,903 posts

Posted 20 November 2012 - 19:44

ECA Assembly meets in Barcelona

Posted Image

... Members of the Euroleague Commercial Assets Assembly met on Tuesday in Barcelona, Spain to review the previous season's results and to discuss the current season's activities and objectives. The meeting followed a previous one in which the Euroleague Commercial Assets Board approved for the assembly's consideration several recommendations and reports concerning, among other issues, new rules proposals, the corporate social responsibility program One Team, ticketing, television rights, new investments and budgets.

The assembly heard of the new rules proposals put forth by an expert panel convened at the first Euroleague Basketball Institute Technical Week: Basketball Rules Summit in the summer. The panel concluded that the game should be more spectacular, clean and fair. A number of proposals were approved, including:

• A wider court in order to increase the spacing for offensive players.
  • Reducing the technical foul penalty to one free throw and possession.
  • Disqualifying any player charged with two technical fouls.
  • Resetting the twenty-four second shot clock to fourteen seconds after an offensive rebound instead of twenty-four seconds.
  • Replacing one sixty second timeout in each half with one twenty second timeout, limiting the number of timeouts to a maximum of two per team in the last two minutes of the fourth period.
  • Re-introducing the jump ball for all alternating possession situations, with the team winning the opening jump ball getting possession to start the fourth period, the team losing the opening jump ball getting possession to start the second and third periods, using a jump ball to start every extra period.
The rule proposals will be sent to the FIBA World Technical Commission for discussion at their next meeting in January 2013. ...

:blink:
  • 0

#47 Escalade

Escalade
  • Members
  • 14,687 posts

Posted 20 November 2012 - 19:52

prosirenje terena i izbacivanje strelice je pozitivno...za ovo boldovano nisam pametan, mozda se pokaze kao interesantna promena
  • 0

#48 Asterion

Asterion
  • Members
  • 12,228 posts

Posted 20 November 2012 - 20:13

Fiba Europe je u Ljubljani odklonila predlog Fibe, da bude EP (od 2017 dalje) na svake 4 godine. delo.si

<_<

Edited by Castanius, 20 November 2012 - 20:21.

• 0

#49 romantik

romantik
  • Members
  • 7,367 posts

Posted 20 November 2012 - 21:04

prosirenje terena i izbacivanje strelice je pozitivno...za ovo boldovano nisam pametan, mozda se pokaze kao interesantna promena

Zar se ovo boldovano vec ne primenjuje!? :rotflmao:
  • 0

#50 realno *W

realno *W
  • Members
  • 44,515 posts

Posted 20 November 2012 - 21:15

:blink:

meni je to nekako logično
  • 0

#51 snooker

snooker
  • Members
  • 3,903 posts

Posted 21 November 2012 - 08:09

Razvojna liga na Jutjubu

sreda, 21 novembar 2012 02:50 Autor: Mihael Pupovac

Mećevi razvojne NBA lige će uživo moći da se prate preko njihovog kanala na popularnoj društvenoj mreži.

Posted Image

NBA liga i Jutjub su najavili novi dogovor, koji će omogućiti navijačima da prate preko 350 utakmica razvojne lige uživo, preko najpopularnijeg video sajta na svetu. NBA i Jutjub su 2005. godine počeli sa saradnjom, kada je napravljen NBA kanal, koji je od tada najpopularniji sportski kanal. Svi zainteresovani mečeve mogu da prate preko zvaničnog kanala razvojne lige, ali i preko zvaničnih strana svakog od klubova.

U razvojnoj NBA ligi se takmiči 16 timova, koji su usko povezani sa timovima iz najjače lige na svetu. Često igrači koji ne uspeju da pronađu angažman u nekom od NBA timova odlaze u razvojnu ligu, kako bi se dokazali i izborili za mesto u nekoj od NBA ekipa. Takođe, mnogi šalju svoje mlade igrače u razvojnu ligu, kako bi tamo igrali, napredovali i bili spremniji za prava iskušenja koja ih očekuju.

(foto: indianasnewscenter.com)

• 0

#52 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 21 November 2012 - 08:33

meni je to nekako logično

nije da je malo 14sec
al'opet ne vidim naročitu svrhu, tj ne vidim neki očigledan razlog
  • 0

#53 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,515 posts

Posted 21 November 2012 - 08:44

Disqualifying any player charged with two technical fouls.

Zar ovo nije već sad tako?

A ovo za 14 sec drugi napad, šta znam, KKP ne odgovara naročito, ali nije i da smeta baš. Očigledno je da skoro sva nova pravila služe da se ubrza igra.

Replacing one sixty second timeout in each half with one twenty second timeout, limiting the number of timeouts to a maximum of two per team in the last two minutes of the fourth period.

Jedino ovo mi se uopšte ne sviđa.
  • 1

#54 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 21 November 2012 - 08:49

pa to
jebeš ubrzanje po svaku cenu..možda je zanimljivije na kraju tekme ako je tesno pošto ne možeš da uhvatiš loptu pa cediš ceo napad

ali i to se ne dešava baš često (ofanzivni skok)

ovako, imaju jedno 5sec da se poslože u napadu i šta se uradi - uradi se
u takvoj situaciji bih rekao da prednost imaju ekipe sa superstarovima ..neka izolacija, 1na1, štagod ..će biti često rešenje
  • 0

#55 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 21 November 2012 - 08:51

Mene zanima samo nešto drugo- šta ako neko šutne u npr trećoj sekundi napada, promaši i njegov igrač uzme loptu? Da li se i tad resetuje na 14? Bilo bi skroz glupo, jer ti njemu uzimaš vreme od "originalnog" napada? Znam da se to retko dešava, znam da će neko reći i "Ko ga hebe kad šutira tako brzo" :D Ali baš me zanima da li su o ovome mislili... Da li možda tu ostavljaju vreme da teče dalje, kao kod faula npr? Inače, 14 sekundi je dovoljno kada se uhvati lopta u napadu, tako da je OK.

Širenje terena je logična posledica pomeranja trojke, baš je mali prostor ostao tamo u ćošku.
Izbacivanje strelice pozdravljam.

A što kaže Marvin, zar ovo sa tehničkim nije bilo do sada tako?
  • 0

#56 ZuAscheZuStaub

ZuAscheZuStaub
  • Members
  • 11,515 posts

Posted 21 November 2012 - 09:17

Ovo za drugi napad će biti kao i sada za faul, ako je >14 sec to će ostati. Pretpostavljam, pošto bi bilo nenormalno da je drugačije.
  • 2

#57 realno *W

realno *W
  • Members
  • 44,515 posts

Posted 21 November 2012 - 11:43

nije da je malo 14sec
al'opet ne vidim naročitu svrhu, tj ne vidim neki očigledan razlog

Mene zanima samo nešto drugo- šta ako neko šutne u npr trećoj sekundi napada, promaši i njegov igrač uzme loptu? Da li se i tad resetuje na 14? Bilo bi skroz glupo, jer ti njemu uzimaš vreme od "originalnog" napada? Znam da se to retko dešava, znam da će neko reći i "Ko ga hebe kad šutira tako brzo" :D Ali baš me zanima da li su o ovome mislili... Da li možda tu ostavljaju vreme da teče dalje, kao kod faula npr? Inače, 14 sekundi je dovoljno kada se uhvati lopta u napadu, tako da je OK.

Ne, isto kao za faul. Faul, a sada i put na 15 sek do kraja napada - sat se vraća na 24. Ako je 14 i manje sekundi, vraća se na 14.
Ako su već uveli to pravilo za faul, onda je logično da isto bude i za šut.
I nije da će to biti nešto revoliconarno, može da poveća broj poseda za 2-3 po tekmi.

Širenje terena je logična posledica pomeranja trojke, baš je mali prostor ostao tamo u ćošku.

ovo je najteži zadatak, al super ako ga izguraju do kraja
  • 0

#58 snooker

snooker
  • Members
  • 3,903 posts

Posted 21 November 2012 - 11:46

Kaze Vatutin danas po 30 cm sa svake strane, da bi se dobio prostor izmedju auta i linine za 3 i smanjilo gubljenje lopti po coskovima.
  • 0

#59 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 21 November 2012 - 12:57

Sam ubacio 138 poena!

Džek Tejlor, igrač košarkaške ekipe koledža Grinel iz Ajove u Americi, ubacio je, ni manje ni više nego 138 poena u pobedi njegove ekipe na utakmici koledž lige nad timom Fejt Babtist Bajbl, 179:104.
Posted Image
Tako Džek slobodno može da ponese epitet najboljeg šutera u Americi i verovatno ne samo tamo. Tejlor je iz igre šutirao 52 od 108, a od toga za tri 27 od 71. Kada pogledate samo statistiku šutiranja dolazite do neverevotnog zaključka da je on sam šutirao više puta nego što to pojedini timovi u celini urade tokom jednog meča!

Istini za volju, ekipa Grinela i igra takvu košarku koja omogućuje dosta šuteva, njihova filozofija igre je, "šutiraj"! Naravno, moraju i da trče, ali kad bi mogli i to bi izbegli, ipak, 138 poena!?

Takvom igrom je ranije jedan igrač ovog koledža dao isto tako neverovatnih 89 poena, što nije ni blizu Tejlorovom rekordu.

"Čovek tim" je izjavio da je utakmicu počeo slabo jer prva četiri šuta promašio, ali onda...

."Posle početnih promašaja osetio sam da sam se zagrejao i da igram solidnu utakmicu. Mislio sam da sam na poluvremenu dao 30 poena ali mi je onda trener rekao da sam dao 58! Skoro da se i ne sećam ničega, igrao sam kao u transu. Koš mi se činio ogromnim, u jednom trenutku sam znao da sam dao osam poena za redom i tada sam shvatio da mi baš ide", rekao je Tejlor.

Pogledajte kako je "čovek tim" dao neke od poena na toj neverovatnoj utakmici.

http://www.youtube.com/watch?v=FuheCq4gn6A&feature=player_embedded
  • 0

#60 Asterion

Asterion
  • Members
  • 12,228 posts

Posted 21 November 2012 - 13:11

Posted Image
  • 0