Jump to content


Photo
- - - - -

Problem sa naplatom kaska


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 newmemb

newmemb
  • Members
  • 2 posts

Posted 27 October 2012 - 20:35

Odobrena mi je zamena branika na autu kao i jos par delova (procenjeno na oko 700-800 evra), sa mojim ucescem od 100 evra. Auto je oteran u ovlasceni servis, iz koga su me pozvali nakon par dana da su radovi zavrseni ali da postoji problem - kasko osiguranje odbija da plati farbanje i lakiranje branika (15 000 dinara) zato sto je auto, u trenutku kada je bio osiguran, imao par ogrebotina.

Morali smo da platimo 26 000 dinara da bismo preuzeli auto, a u osiguranju su nam drsko rekli: "Pa dobili ste branik za dzabe (!?!) Ako hocete ulozite zalbu da vam se vrate pare."

Kada smo prijavili ostecenje branika odobrena je zamena, ali pored ovih 100 evra ucesca sto stoji i u ugovoru, niko nije pomenuo da mi placamo farbanje zbog nekih ogrebotina.

Molim za savet :( U ponedeljak cu podneti zalbu, ali verujem da ce to odbiti.. Da li neko ima slicno iskustvo? Kome jos mogu da se obratim?

Hvala unapred!

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 28 October 2012 - 14:55

Koja je kuca u pitanju? I koliko je bio star auto u trenutku zakljucenja ugovora? Imaju oni neka "sitna slova" tamo u ugovorima u vezi sa tim stvarima...

#3 newmemb

newmemb
  • Members
  • 2 posts

Posted 28 October 2012 - 15:06

u pitanju je uniqa osiguranje. auto je bio star 8 godina kad je registrovan krajem prosle godine.

da mi je to receno, onda ni ne bismo farbali u ovlascenom servisu tj ofarbali bi ga na drugom mestu mnogo jeftinije.. a ovako smo bili prinudjeni da platimo da bi uopste preuzeli auto.. a da ne pominjem da su u pitanju bile zaista sitne ogrebotinice na konto kojih nam sad tovare placanje farbanja celog branika..

Edited by newmemb, 28 October 2012 - 15:08.


#4 Ramirez1

Ramirez1
  • Members
  • 1 posts

Posted 12 November 2012 - 10:21

Takodje sam imao problem sa Unikom,naime na parkingu mi je neko skinuo tablice,i kad sam prijavio stetu u policiji i sa zapisnikoom otisao u Uniku odbili su da je nadoknade.Kako sam korisnik premium A++ osiguranja i imam osiguranje na sve moguce stvari koje mogu da se zamisle,vandalizam,kradje,stete usled svih prilika i neprilika morali su da mi nadoknade.Obzirom da su nove tablice 4.000 din nije mi se isplatilo da pisem zalbe i svaki cas idem do Novog Beograda i nazad.To je samo poslednji u nizu slucajeva,prosle godine su mi zaracunali vecu ratu i ako je auto stariji za 1 godinu,morao sam opet licno da odem do Unike jer me je referent ubedjivao preko telefona da racunam.Kad sam ga naterao 3X da procita ugovor u prijemnoj sali pred 30 ljudi i kad je video gde je greska izvinio mi se za gresku od 10% preko cene koja je trebala biti uplacena.Tako da oprez sa osiguranjima i ona koja su bila besprekorna kao sto je bila Unika sada hvataju na foru kako i koga stignu.