Jump to content


Photo

Problem u ljubavi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
99 replies to this topic

#1 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 19 October 2012 - 13:19

Ovako, ovde sam se registrovao prvenstveno da bih zatražio pomoć za sledeći problem:

1. Zaljubio sam se u jednu prelepu devojku koja ide sa mnom u gimnaziju (Beograd). Sve je počelo ovog leta, preko fejsa... malo sam se dopisivao sa njom, pisao neke komentare i tako, u glavnom, jasno sam joj stavio do znanja da je volim i da mi je stalo do nje. I to je zaista tako, iskreno je volim i spreman sam sve da učinim zbog nje.

2. Pre skoro dva meseca, kada smo se ponovo videli, primetio sam da me ona gleda drugačije i da se i ja njoj sviđam... Jasno mi je da je htela da da mi naglasi da joj je stalo do mene, i sve je išlo tako, razgovarali smo o običnim stvarima, ja nisam pravio nikakve veće korake.

3. Posle nekog vremena, ona je postala prilično hladna prema meni, a ne znam zašto. Nisam je apsolutno ničim povredio, nisam uradio ništa što bi joj moglo napraviti problem. U svakom slučaju, više ne osećam bliskost kao u početku, ne vidim u njenim očima ono što sam pre video...

Nije mi jasno u čemu je problem. Da li sam uradio nešto pogrešno? Ili ona želi nešto da postigne na taj način? U glavnom, meni je jako teško zbog toga, a još mi je teže ako pomislim da je ona možda povređena zbog nečega, jer je užasno volim.

Ne znam šta da uradim i da li da razgovaram sa njom? Voleo bih da mi neko pomogne da razumem to što se dešava, u čemu može biti problem. Hvala!

#2 Black_Orchid

Black_Orchid
  • Members
  • 254 posts

Posted 19 October 2012 - 14:08

Puno pitanja ti ovde imaš.

Da probam ja da ti pomognem. Ako ikako mogu. Bar svojim mišljenjem.

Kao prvo, ti, koliko sam skapirala ideš u srednju školu još uvek? Mislim da ti je malo prerano da se tako ozbiljno vežeš za devojke. Mlad si, pusti to, nađi neku drugu devojku. Voliš je, ih volela sam i ja tako u srednjoj školi sve dok ne naiđe neka nova simpatija. Radi šta god misliš da je najbolje za tebe ali nemoj gubiti vreme žaleći za njom i tugujući.
Što se tiče njenih osećanja prema tebi, mogao si pod utiskom te tvoje ljubavi neke stvari malo lošije da protumačiš i da umesto njene pristojnosti ili drugarske naklonosti zaključiš da joj se dopadaš.
Ostaje još ovo. Ako je ona zaista gajila neka osećanja prema tebi koja prevazilaze granice drugarstva i ako je lično ti nisi uvredio, moguće je da je neko od vaših zajedničkih poznanika nešto loše o tebi lupetao. Možda neki dečko kome se dopada ili možda bivši dečko a možda i neka devojka kojoj se ti dopadaš.

Zašto je otvoreno ne pitaš u čemu je problem ako ti je već toliko stalo do nje? Nije važno da li će se razgovor razvijati u dobrom ili lošem pravcu, nemoj ništa da očekuješ i nemoj se ničemu nadati, važno je samo da ćeš nakon razgovora znati tačno na čemu si.

Mada bi moj najiskreniji savet bio da se ne mlatiš puno time i da nastaviš dalje.
Ali pre svega ovo je odluka koju ćeš morati sam da doneseš.
Javi šta si uradio. Volela bih da znam.

#3 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 19 October 2012 - 14:09

Da li sam uradio nešto pogrešno?


Za pocetak nemoj da gubis iz vida mogucnost da je njeno zahladjenje posledica necega sto nisi uradio, a ne necega sto jesi. :)

#4 Black_Orchid

Black_Orchid
  • Members
  • 254 posts

Posted 19 October 2012 - 16:47

Za pocetak nemoj da gubis iz vida mogucnost da je njeno zahladjenje posledica necega sto nisi uradio, a ne necega sto jesi. :)

Pretpostavila sam da ću nešto da izostavim. Upekkha ima pravo. Možda je očekivala nešto više od tebe.

#5 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 19 October 2012 - 17:32

Ljudi, hvala vam puno na savetima! Molim i druge da kažu šta misle, strašno mi je važno da razumem ovaj problem. Voleo bih da mi neko kaže šta treba da radim da popravim stvar, stvarno mi je stalo.

Edited by rolling stone, 19 October 2012 - 17:32.


#6 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 19 October 2012 - 18:43

Ljudi, hvala vam puno na savetima! Molim i druge da kažu šta misle, strašno mi je važno da razumem ovaj problem. Voleo bih da mi neko kaže šta treba da radim da popravim stvar, stvarno mi je stalo.

Najverovatnije, po mom mišljenju, je još neko u igri a u tom slučaju će možda i otvoreni razgovor biti uzaludan. U svakom slučaju probaj racionalno sagledati sve indice, analizirati vaš odnos te pokušati dobiti njeno mišljenje. Popričaj i sa kojim prijateljem oko toga.

U svakom slučaju ne opterećuj se suviše sa ishodom. Mlad si, pogledaj oko sebe, teraj dalje, "navali" na drugarice - njene, svoje ili neke treće. Džaba da teraš neku romantičnu melanholiju.

#7 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 19 October 2012 - 23:26

Najverovatnije, po mom mišljenju, je još neko u igri a u tom slučaju će možda i otvoreni razgovor biti uzaludan. U svakom slučaju probaj racionalno sagledati sve indice, analizirati vaš odnos te pokušati dobiti njeno mišljenje. Popričaj i sa kojim prijateljem oko toga.

U svakom slučaju ne opterećuj se suviše sa ishodom. Mlad si, pogledaj oko sebe, teraj dalje, "navali" na drugarice - njene, svoje ili neke treće. Džaba da teraš neku romantičnu melanholiju.


Hvala na pomoći :) Mislim da niko nije u igri... skoro sam siguran, pošto sam dosta vremena tu. Značilo bi mi da mi neko kaže (možda neko ko je bio u sličnoj situaciji) šta treba da radim da bi se stvar popravila. Stvarno mi je važno i ne mogu da odustanem tako lako.

#8 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 20 October 2012 - 00:06

Za pocetak nemoj da gubis iz vida mogucnost da je njeno zahladjenje posledica necega sto nisi uradio, a ne necega sto jesi. :)

A nemoj da gubis iz vida ni mogucnost da je to posledica neceg sto nisi NI MOGAO da uradis (jer je nemoguce, neshvatljivo, kontradiktorno sa sobom i sa predsobljem, zahteva citanje misli, telekinezu, belu/crnu magiju, kretanje brze od svetlosti i, uopste, razumevanje zenskog uma), a ne necega sto si mogao da uradis, a nisi. ;)

#9 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 20 October 2012 - 05:46

Sigurna sam da smo SVI bili u "takvoj situaciji" pa nashi saveti i mishljenja imaju tezinu. Moj savet bi bio da ozbiljno razmislite da li je vashe insistiranje na ovoj vezi pitanje ozbiljnih emocija ili pitanje povredjene sujete. Kako god da procenite, za ljubav je potrebno dvoje, treba da poshtujete osecanja i odluke druge strane.

#10 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 20 October 2012 - 09:13

Sigurna sam da smo SVI bili u "takvoj situaciji" pa nashi saveti i mishljenja imaju tezinu. Moj savet bi bio da ozbiljno razmislite da li je vashe insistiranje na ovoj vezi pitanje ozbiljnih emocija ili pitanje povredjene sujete. Kako god da procenite, za ljubav je potrebno dvoje, treba da poshtujete osecanja i odluke druge strane.


Hvala na pomoći! Ja znam da nije u pitanju sujeta i da je stvarno volim, i imam razloga da verujem u tu vezu... Voleo bih da mi neko kaže "postavi se tako i tako" ili "uradi to i to" da bi popravio stvar. Hvala vam svima na pomoći.

#11 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 20 October 2012 - 10:20

... Zaljubio sam se u jednu prelepu devojku koja ide sa mnom u gimnaziju...


Nisi napisao da li si ucenik te gimnazije ili profesor, a to je bas bitno. (Ne verujem da si skolski policajac iako pitas sta se desava u umu/srcu lepotice koju ni sam ne poznajes.)

A i obracas se vise-manje pogresnim osobama. Da ja danas upadnem u takvu komplikaciju, konsultanta bih pre potrazio medju tinejdzerima. ’Odrasli’, uglavnom, nemaju pojma o cemu pricas.

#12 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 20 October 2012 - 11:30

Nisi napisao da li si ucenik te gimnazije ili profesor, a to je bas bitno. (Ne verujem da si skolski policajac iako pitas sta se desava u umu/srcu lepotice koju ni sam ne poznajes.)

A i obracas se vise-manje pogresnim osobama. Da ja danas upadnem u takvu komplikaciju, konsultanta bih pre potrazio medju tinejdzerima. ’Odrasli’, uglavnom, nemaju pojma o cemu pricas.


Na priču o profesoru i policajcu stvarno nemam komentar... Što se tiče saveta, najviše mi može pomoći neko ko je bio u sličnoj situaciji.

Edited by rolling stone, 20 October 2012 - 11:32.


#13 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 20 October 2012 - 18:22

Molim vas, recite mi šta da uradim, stvarno mi je teško ovako :(

#14 eoten

eoten
  • Members
  • 1,132 posts

Posted 20 October 2012 - 20:53

zaboravi je i nastavi dalje.

#15 rolling stone

rolling stone
  • Members
  • 78 posts

Posted 20 October 2012 - 21:57

zaboravi je i nastavi dalje.


Sigurno je da ću nastaviti dalje, ali bih voleo da to bude sa njom... Zar ne postoji niko ko može da mi kaže šta da radim da bi sve ponovo bilo kao na početku!?