Jump to content


Photo
- - - - -

duzina boravka u usa na turistickoj vizi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#46 Daxx

Daxx
  • Members
  • 13 posts

Posted 09 September 2015 - 22:27

Sta preporuciti nekome ko zeli ostati?



#47 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 09 September 2015 - 23:16

Sta preporuciti nekome ko zeli ostati?

Da ne pokusavaju da ostanu ilegalno.



#48 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 September 2015 - 23:50

Sta preporuciti nekome ko zeli ostati?

Da prvo dobiju vizu sa kojom imaju pravo da ostanu. Da to moze tako doci na turisticku i ostati - pa onda resavati status, svako bi to radio. Realno kad ostanes ilegalno uglavnom si osudio sebe na zivot ilegalca. Sto dokazuje par desetina miliona ilegalaca.



#49 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 September 2015 - 00:30

Sta preporuciti nekome ko zeli ostati?

Get married. Postoje vize za studente koji rade i vaze, ako se ne varam duze od 6 meseci.



#50 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 September 2015 - 00:49

Get married. Postoje vize za studente koji rade i vaze, ako se ne varam duze od 6 meseci.

Postoje vize, samo sto mora da se placa skolarina i da se ide na predavanja, minimalne skolarine su negde 500$ mesecno ovde u okolini. Mislim da prve godine uopste nema pravo da se radi legalno, druge nesto na kampusu a tek kasnije moze da dobije dozvolu da radi ali vezano za struku. Te vize ne mogu da se menjaju kasnije u trajne, ali mogu da omoguce nalazenje poslodavca koji bi sponzorisao H vizu ili da se nadje bracni partner.

 

Pa onda ima opcija da se kupi kuca, to ima limit koliko moze da bude vredna, ali opet ne dobije pravo da radi, samo da boravi....

 

U svakom slucaju postoje dosta legalnih nacina za doci i ostati, turisticka viza to nije.



#51 Daxx

Daxx
  • Members
  • 13 posts

Posted 10 September 2015 - 16:46

Koliko sam shvatio jedini siguran i legalan nacin je brak i lutrija a sa turistickom vizom se moze uci ali ne i ostati osim ako se ne promeni u radnu ili studentsku.

#52 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 10 September 2015 - 17:30

Koliko sam shvatio jedini siguran i legalan nacin je brak i lutrija a sa turistickom vizom se moze uci ali ne i ostati osim ako se ne promeni u radnu ili studentsku.

Turisticka viza se ne moze promeniti u radnu ili studentsku, turisticka viza je samo za posetu i uslovljena je da ces iz zemlje izaci. Razne vrste radne ili studentske vize su sve leave to enter - sto znaci da sa radnom ili studentskom vizom moras da udjes u zemlju.

 

Promena statusa je moguca sa neke radne vize ili studentske na recimo zelenu kartu (na osnovu posla ili braka). B1/2 vize su samo za posete 



#53 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 10 September 2015 - 19:00

Imas dva topica samo malo nize na forumu: 

 

http://forum.b92.net...i-ne/?p=4946160

http://forum.b92.net...-usa/?p=2953989



#54 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2015 - 00:43

Koliko sam shvatio jedini siguran i legalan nacin je brak i lutrija a sa turistickom vizom se moze uci ali ne i ostati osim ako se ne promeni u radnu ili studentsku.

Turisticka viza se ne moze promeniti u radnu ili studentsku, turisticka viza je samo za posetu i uslovljena je da ces iz zemlje izaci. Razne vrste radne ili studentske vize su sve leave to enter - sto znaci da sa radnom ili studentskom vizom moras da udjes u zemlju.
 
Promena statusa je moguca sa neke radne vize ili studentske na recimo zelenu kartu (na osnovu posla ili braka). B1/2 vize su samo za posete 

Muslim da se turističak viza može promeniti u studentsku, ali studije koštaju. To mi je rečeno na jednom comunity college-u. Problem je i to što treba izabrati studije koje će kasnije omogućiti dobijanje H1 vize.

#55 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 September 2015 - 01:37

Muslim da se turističak viza može promeniti u studentsku, ali studije koštaju. To mi je rečeno na jednom comunity college-u. Problem je i to što treba izabrati studije koje će kasnije omogućiti dobijanje H1 vize.

koliko ja znam i studentske vize su leave to enter, ali nije da se bavim tim kombinacijama da mogu sa sigurnoscu da tvrdim.



#56 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 September 2015 - 05:12

Muslim da se turističak viza može promeniti u studentsku, ali studije koštaju. To mi je rečeno na jednom comunity college-u. Problem je i to što treba izabrati studije koje će kasnije omogućiti dobijanje H1 vize.

koliko ja znam i studentske vize su leave to enter, ali nije da se bavim tim kombinacijama da mogu sa sigurnoscu da tvrdim.

Rekli su mi da sa njihovom acceptance može da se uradi transission. I ako si u US na turističkoj, ali moraš da budeš oko 60 dana u zemlji da na bude da si došao sam da ti brže odrade posao oko F vize. Sve je to fuzzy. Sama znaš da se iz US vrate samo oni koji ne žele da ostanu.

#57 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 11 September 2015 - 14:11

Rekli su mi da sa njihovom acceptance može da se uradi transission. I ako si u US na turističkoj, ali moraš da budeš oko 60 dana u zemlji da na bude da si došao sam da ti brže odrade posao oko F vize. Sve je to fuzzy. Sama znaš da se iz US vrate samo oni koji ne žele da ostanu.

Naravno, ako neko zeli naci ce nacina, ali zato ja uglavnom preporucujem advokate, oni mnogo bolji znaju uslove.



#58 Nimrod

Nimrod
  • Members
  • 2,514 posts

Posted 11 September 2015 - 14:24

Muslim da se turističak viza može promeniti u studentsku, ali studije koštaju. To mi je rečeno na jednom comunity college-u. Problem je i to što treba izabrati studije koje će kasnije omogućiti dobijanje H1 vize.

H1B viza nije vezana za temu studija - dok su akademske i dok poslodavac tvrdi da mu je zaposlen potreban, a Dept of Labor se slozi sa ocenom da kandidat ispunjava uslove za peticiju, oni izdaju odobrenje. Dakle ako neko studira ples, poslodavac mu je plesni studio, i dalje moze da trazi H1B za zaposlenog. Ako neko studira ples, pa na osnovu te plesne diplome biotehnoloska firma trazi peticiju za recimo laboranta, i kao kvalifikaciju navodi ples, naravno da peticija nece biti odobrena.