Jump to content


Photo
- - - - -

duzina boravka u usa na turistickoj vizi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 nadanina

nadanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 01 September 2012 - 19:28

molila bi za pomoc.naime prvi put sam dobila ostanak na 6meseci,ostala sam 1,5 mesec.potom sam otisla posle 7 meseci opet i opet sam dobila na 6 a ostala sam na floridi 5meseci.sad bi isla opet posle 7 meseci u cikago i obisla severni deo amerike.kakva su vasa iskustva;da li bi opet dobila 6 meseci ili 3ili...viza mi je inace b1b2 na 10 god multi.hvala unapred na pomoci i deljenju vasih iskustava.

#2 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 01 September 2012 - 21:33

pravilo je prosto - ne smes vise od 6 meseci ukupno da ostanes u jednoj godini.
Tako da ces uvek dobiti samo 6.

Preko 6 si rezidentna u US.

#3 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 02 September 2012 - 21:02

Koliko sam upoznata, viza se izdaje na sest meseci, ali duzinu odredjuje CBP official na ulazu. Moguce je da oni na stambilju stave i vreme manje od 6 meseci.

Entering the U.S. - Port of Entry

A visa allows a foreign citizen coming from abroad, to travel to the United States port-of entry and request permission to enter the U.S. Applicants should be aware that a visa does not guarantee entry into the United States. The Department of Homeland Security, U.S. Customs and Border Protection (CBP) officials have authority to permit or deny admission to the United States. If you are allowed to enter the U.S., the CBP official will determine the length of your visit on the Arrival-Departure Record (Form I-94). Since Form I-94 documents your authorized stay in the U.S., it’s very important to keep in your passport. In advance of travel, prospective travelers should review important information about Admissions/Entry requirements, as well as information related to restrictions about bringing food, agricultural products or other restricted/prohibited goods explained on the Department of Homeland Security, Customs and Border Protection website. Upon arrival (at an international airport, seaport or land border crossing), you will be enrolled in the US-VISIT entry-exit program.

Staying Beyond Your Authorized Stay in the U.S. and Being Out of Status

It is important that you depart the U.S. on or before the last day you are authorized to be in the U.S. on any given trip, based on the specified end date on your Arrival-Departure Record, Form I-94. Failure to depart the U.S. will cause you to be out-of-status.
Staying beyond the period of time authorized by the Department of Homeland Security (DHS) and being out-of-status in the United States is a violation of U.S. immigration laws, and may cause you to be ineligible for a visa in the future for return travels to the U.S. Select Classes of Aliens Ineligible to Receive Visas to learn more.
Staying unlawfully in the United States beyond the date Customs and Border Protection (CBP) officials have authorized--even by one day--results in your visa being automatically voided, in accordance with INA 222(g). Under this provision of immigration law, if you overstay on your nonimmigrant authorized stay in the U.S., your visa will be automatically voided. In this situation, you are required to reapply for a new nonimmigrant visa, generally in your country of nationality.


Edited by ControlFreak, 02 September 2012 - 21:03.


#4 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 02 September 2012 - 21:58

Koliko sam upoznata, viza se izdaje na sest meseci, ali duzinu odredjuje CBP official na ulazu. Moguce je da oni na stambilju stave i vreme manje od 6 meseci.


To si u pravu ali u komadu - ukupno nikako ne smes da predjes 6 meseci.

#5 nadanina

nadanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 02 September 2012 - 22:19

ma nije mi bitno da li je tri ili sest.mislila sam samo da li mi mogu praviti problem zbog ponovnog dolaska.inace sam se vratila 27.4 a isla bi opet pocetkom ili sredinom decembra....u svakom slucaju hvala puno na odgovorima...htela sam znati iskustva i misljenja....ako ima jos neko iskustvo pisite.hvala.

#6 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 02 September 2012 - 22:51

ma nije mi bitno da li je tri ili sest.mislila sam samo da li mi mogu praviti problem zbog ponovnog dolaska.inace sam se vratila 27.4 a isla bi opet pocetkom ili sredinom decembra....u svakom slucaju hvala puno na odgovorima...htela sam znati iskustva i misljenja....ako ima jos neko iskustvo pisite.hvala.


poznajem osobu koja je bila ovde u jesen, boravila 4 meseca od dozvoljenih 6 i kada je ponovo dosla u maju, malo su gnjavili sa pitanjima kako i zasto. dali su joj dozvolu boravka na samo tri meseca ovog puta. moguce je da je to neko "zvono" kada neko udje par puta godisnje, a nije poslovno. nisam sigurna. u svakom slucaju, kao sto je angie rekla, moras ispostovati ono sto ti kazu, u protivnom sledi zabrana ulaska na duzi period.

#7 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2012 - 00:53

Citao sam ovaj topik i ranije. Turisticka viza se izdaje na 6 meseci. Pre isteka 6 meseci osoba morada izadje iz zemlje. Istogdana moze da se vrati i da ostane opet onoliko koliko joj carinik upise u pasos. Carinik moze da upise do 6 meseci, tako da u principu nema veze da li je prethidni boravak bio 3, 4, ili 5 meseci, sve dotle dok je t<6 meseci.
Dok je osoba u US, moze da napise molbu sa produzenje boravka i da boravi u US dok joj ne stigne odgovor od INS. Kad odgovor stigne, ako je pozitivan onda je boravak produzen, a ako nije mora hitno da napusti US.

Kad turisticka multiple viza postoji, sve ostalo zavisi od carinika.

#8 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 03 September 2012 - 17:00

Citao sam ovaj topik i ranije. Turisticka viza se izdaje na 6 meseci. Pre isteka 6 meseci osoba morada izadje iz zemlje. Istogdana moze da se vrati i da ostane opet onoliko koliko joj carinik upise u pasos. Carinik moze da upise do 6 meseci, tako da u principu nema veze da li je prethidni boravak bio 3, 4, ili 5 meseci, sve dotle dok je t<6 meseci.
Dok je osoba u US, moze da napise molbu sa produzenje boravka i da boravi u US dok joj ne stigne odgovor od INS. Kad odgovor stigne, ako je pozitivan onda je boravak produzen, a ako nije mora hitno da napusti US.

Kad turisticka multiple viza postoji, sve ostalo zavisi od carinika.


mrd, ovo mi je malo sumnjivo. kako ces se vratiti istog dana kada oni vide da si izasao istog dana i bio tu sest meseci. jel' ovo neka rupa u pravilima? ja ne bih bas rizikovala da se zezam sa njima, ali ja sam malo plasljiva da bih se usudila na takav potez.

#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2012 - 17:24

mrd, ovo mi je malo sumnjivo. kako ces se vratiti istog dana kada oni vide da si izasao istog dana i bio tu sest meseci. jel' ovo neka rupa u pravilima? ja ne bih bas rizikovala da se zezam sa njima, ali ja sam malo plasljiva da bih se usudila na takav potez.

Nisam probao, ali znam za slucaj, kad su ljudi presli u Kanadu i vratili se nazad istog dana. Na povratku je data turisticka viza na jos 6 meseci. Opet sve zavisi od sluzbenika na granici. Oni imaju pravo da daju 1-6 meseci i pri prvom ulasku. Odrzavanje GC je nesto drugo, da bi sacuvao GC covek mora da provede 181 dan u US. Opet na ulasku u US carinik ima pravo da odluci da li ce zadrzati osobu, ili ne.

#10 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 03 September 2012 - 17:30

Nisam probao, ali znam za slucaj, kad su ljudi presli u Kanadu i vratili se nazad istog dana. Na povratku je data turisticka viza na jos 6 meseci. Opet sve zavisi od sluzbenika na granici. Oni imaju pravo da daju 1-6 meseci i pri prvom ulasku. Odrzavanje GC je nesto drugo, da bi sacuvao GC covek mora da provede 181 dan u US. Opet na ulasku u US carinik ima pravo da odluci da li ce zadrzati osobu, ili ne.


ah....kanada....a jel' prob'o neko iz meksika ;)

#11 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 03 September 2012 - 18:01

ah....kanada....a jel' prob'o neko iz meksika ;)

Daj nesto lakse, zasto odmah Meksiko?

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2012 - 18:13

@CF
Verovatno bi radila i ta varjanta. Treba probati.

#13 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 03 September 2012 - 19:05

Nisam probao, ali znam za slucaj, kad su ljudi presli u Kanadu i vratili se nazad istog dana. Na povratku je data turisticka viza na jos 6 meseci. Opet sve zavisi od sluzbenika na granici. Oni imaju pravo da daju 1-6 meseci i pri prvom ulasku. Odrzavanje GC je nesto drugo, da bi sacuvao GC covek mora da provede 181 dan u US. Opet na ulasku u US carinik ima pravo da odluci da li ce zadrzati osobu, ili ne.


Za sve koji ulaze na turisticku vizu ne smeju ostati duze od 6 meseci u US - to nije samo problem sa imigracijom vec sa IRSom - ko boravi vise od 6 meseci podleze oporezivanju u US kao da ima boravak, da ne bi doslo do ilegalnog zaposljavanje boravak sa turistickom je ogranicen na 'do 6 meseci'. To je kombinacija razloga.

Moji dolaze stalno i svake godine mojoj mami na drugi ulazak proveravaju koliko je u prethodnom bila ovde i pitaju koliko planira da ostane (posto ostaje obicno po mesec i vise).

Ja ne bi preporucila nikome da proba vise od 6 meseci jer ga sledeci put ako primete nece pustiti da udje. Predpostavka ce biti da rade ilegalno sto je turistima zabranjeno.

#14 nadanina

nadanina
  • Members
  • 5 posts

Posted 03 September 2012 - 20:14

auuuuu gde vi odoste...ko je pitao za ostanak duzi od sest meseci.kao sto rekoh skroz mi je nebitno da li je u pitanju tri ili sest.samo sam pitala koliko bi mi pravili problem s obzirom da ulazim drugi put u razmaku od 7 meseci a ista je godina u pitanju....u svakom slucaju opet, hvala.

#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 03 September 2012 - 23:22

Sve ti zavisi od carinika na granici. Moze da te pusti, a ne mora.