Jump to content


Photo
- - - - -

VK Radnicki Kragujevac


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
142 replies to this topic

#1 TheZvezdas

TheZvezdas
  • Members
  • 1,130 posts

Posted 29 August 2012 - 09:31

Jel ovo Dinkićevo delo?
http://www.mozzartsp...-u-kragujevcu-1

Izvinjavam se što kačim ovde, mislim da nema posebne teme za srpski vaterpolo, a i dođe mu kao odgovor na prethodnu vest.

#2 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 29 August 2012 - 11:51

Cije bi drugo bilo. Klub koji je osnovan pre nekoliko meseci, postaje velesila u vaterpolu. Tuga.

Edited by Xpert, 29 August 2012 - 11:55.


#3 Ksabaras

Ksabaras
  • Members
  • 115 posts

Posted 29 August 2012 - 12:10

Zasto da ne?
Kragujevac je prosle godine dobio varovatno najbolji zatvoreni bazen u Srbiji.
Na proslogodisnjem otvaranju je gostovala reprezentacija Srbije i jos tada je Udovicic rekao da je objekat perfektan i da mu nema ravni kod nas.
Pa ako hocemo da razvijamo vaterpolo sportu Srbiji i dalje zar nije bolje da imamo ligu nekoliko zaista kvalitetnih klubova kao sto je bila liga bivse Jugoslavije na primer.Bar sada ima infrastrukture u nekoliko najvecih gradova Srbije.
Klub jeste osnovan prosle godine ali objektivno nije mogao ranije.Jebiga bilo je normalno da Beograd ima deset zatvorenih bazena a da recimo KG od priblizno 200 000 stanovnika nema nijedan.Sada je odjednom problem kada se ulaze i u unutrasnjosti.
Lepo je to sto se u Partizanu godinama vrhunski radilo.Fala bogu radice se i u buduce ali sigurno nije to bilo besplatno ili se finasiralo samo iz privatnih dzepova.
Odlicno je da KG dobije jak tim.Ono sto mora da se desi je i da dobije kvalitetnu pratecu skolu vaterpola.Inace vec prosle godine je oformljena ekipa klinaca u VK Radnicki za koju su dovedeni treneri iz BG i koja vec uveliko radi.Nije ovo bas instant prica koliko zamisljaju neki sa strane jer je i savez predvideo upravo ozivljavanje vecih centara po ovom principu,ulaganje prvo u infrastrukturu pa onda u tim.

#4 rsb93

rsb93
  • Members
  • 316 posts

Posted 29 August 2012 - 12:49

Kragujevac je prosle godine dobio varovatno najbolji zatvoreni bazen u Srbiji.
Na proslogodisnjem otvaranju je gostovala reprezentacija Srbije i jos tada je Udovicic rekao da je objekat perfektan i da mu nema ravni kod nas.


Шта бре?

Posted Image

#5 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 29 August 2012 - 12:54

i u subotici je otvoren 1 novi bazen, i tu je gostovala represtacija, zasto onda tu onda ne ulaze niko u spartak? :rolleyes:

#6 AtoBoldon

AtoBoldon
  • Members
  • 127 posts

Posted 29 August 2012 - 13:03

i u subotici je otvoren 1 novi bazen, i tu je gostovala represtacija, zasto onda tu onda ne ulaze niko u spartak? :rolleyes:


Zato sto se "regionalizacija" odnosi samo na Kragujevac :)

#7 Vlax

Vlax
  • Members
  • 3,869 posts

Posted 29 August 2012 - 13:04

A pazite sad ovo

http://www.banjaluka...am-u-banjaluci/

#8 Ksabaras

Ksabaras
  • Members
  • 115 posts

Posted 29 August 2012 - 13:07

Sam bazen je radjen od prohroma a ne od betonskih materijala sto daje neograniceni vek upotrebe.
Ugradjen je "Simensov" automatski sistem za preciscavanje i kontrolu kakav jos nije ugradjen nigde u Srbiji.Ogradjujem se samo kad je Suboticki bazen u pitanju jer je uradjen par meseci kasnije pa je moguce da i on ima.
Da ne pricam o jos nekih arhitektonskim resenjima.Recimo ima najveci drveni lucni svod ikada uradjen kod nekog zatvorenog bazena.
Uglavnom objekat je odlican.Jos ako i budu vaterpolisti odlicni,nista lepse :kece:
Sto se tice Subotice nadam se da ce i tamo lokalna samouprava kao i u KG trositi cetvrtinu budzeta na sport.
Kada je Verko pre cetiri godine platio za ucesce Radnickog na Jadranu u kosarci nije bilo ni Mladje ni bilo koga.Njihova saradnja je krenula tek dve godine kasnije kada je Radnicki vec mnogo otisao.To sto je stratesko opredeljenje grada da najveci deo onoga sto moze da uvuce finansisi u grad uvuce bas u sport a ne u nesto drugo je ipak njima na cast.

Edited by Ksabaras, 29 August 2012 - 13:11.


#9 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 29 August 2012 - 13:10

Zasto da ne?
Kragujevac je prosle godine dobio varovatno najbolji zatvoreni bazen u Srbiji.
Na proslogodisnjem otvaranju je gostovala reprezentacija Srbije i jos tada je Udovicic rekao da je objekat perfektan i da mu nema ravni kod nas.
Pa ako hocemo da razvijamo vaterpolo sportu Srbiji i dalje zar nije bolje da imamo ligu nekoliko zaista kvalitetnih klubova kao sto je bila liga bivse Jugoslavije na primer.Bar sada ima infrastrukture u nekoliko najvecih gradova Srbije.
Klub jeste osnovan prosle godine ali objektivno nije mogao ranije.Jebiga bilo je normalno da Beograd ima deset zatvorenih bazena a da recimo KG od priblizno 200 000 stanovnika nema nijedan.Sada je odjednom problem kada se ulaze i u unutrasnjosti.
Lepo je to sto se u Partizanu godinama vrhunski radilo.Fala bogu radice se i u buduce ali sigurno nije to bilo besplatno ili se finasiralo samo iz privatnih dzepova.
Odlicno je da KG dobije jak tim.Ono sto mora da se desi je i da dobije kvalitetnu pratecu skolu vaterpola.Inace vec prosle godine je oformljena ekipa klinaca u VK Radnicki za koju su dovedeni treneri iz BG i koja vec uveliko radi.Nije ovo bas instant prica koliko zamisljaju neki sa strane jer je i savez predvideo upravo ozivljavanje vecih centara po ovom principu,ulaganje prvo u infrastrukturu pa onda u tim.

Aha, kad neki Bulić, Mišković ili sl. kupe mesto u prvoj ligi svi skačemo i pljujemo ih. A kad to uradi Dinkić onda je to OK?
Super, meni je drago što Kg ima najbolji bazen u Srbiji, meni je drago što neko hoće da uloži pare i pravi tim, meni je drago što se vaterpolom (i ostalim sportovima) bave u svim gradovima, ali 'ajmo malo reda. Neka ove godine udju u prvu ligu,a dogodine neka krenu na titulu, nemam ništa protiv.
Zajebite me sa tim proširivanjima lige, fuzijama i sl. Klasično- ja imam pare, može mi se.

#10 Ksabaras

Ksabaras
  • Members
  • 115 posts

Posted 29 August 2012 - 13:14

Zato sto se "regionalizacija" odnosi samo na Kragujevac :)

Pa Vojvodina vec ima svoj finansiski okvir,poprilicno nezavisan,ne treba joj dodatna regionalizacija.Sad to sto Novi Sad uzima sve a drugima poput Subotice baca koske da glodju nije problem Kragujevcana.

#11 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 29 August 2012 - 14:42

Poznato je moje misljenje o ulaganju drzavnih para u neprofitabilne aktivnosti koje predstavljaju zabavu za narodne mase i kupovinu glasova.. ali ako se daje CZ i VKP, sto ne bi dobio i Radnicki? Odnosno, sto bi zvezda i partizan dobili umesto njih ili bilo koga drugog?

Nebitno sto je u pitanju Dinkic, sto bi se gadili toga, ako SD CZ i Partizan vec godinama imaju sponzore u vidu Telekoma/MTSa, NISa, EPSa, JATa.. a ta sponzorstva su im namestili uglavnom politicari..

Ovo je samo pokazatelj da bilo koja ekipa u Srbiji moye da bude pretedent i na evro titulu, ako joj se pljune kes.. A zasto bi VKP imao monopol nad tim? Zbog prethodnih rezultata? Pa i njih bi ostvarivali i Radnicki i VKCZ da je bilo drzavnih para.

#12 rsb93

rsb93
  • Members
  • 316 posts

Posted 29 August 2012 - 15:20

Јесте офф, али нема теме за ВК Раднички.

Филиповић, Удовичић, Бурић и Злоковић прешли у Раднички из Крагујевца.

#13 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 29 August 2012 - 15:26

Јесте офф, али нема теме за ВК Раднички.

Филиповић, Удовичић, Бурић и Злоковић прешли у Раднички из Крагујевца.


link ?

#14 Xpert

Xpert
  • Members
  • 22,572 posts

Posted 29 August 2012 - 15:29

Nema jos linka, al gotovo je. Prelaze svi u Radnicki, a vrlo je moguce da ce dovesti i jos nekog...

Mozda da im mi poklonimo, ako im nedostaje koji igrac.

#15 rsb93

rsb93
  • Members
  • 316 posts

Posted 29 August 2012 - 15:37

link ?


Нема. Биће ових дана вероватно и линка.

Edited by rsb93, 29 August 2012 - 15:37.