Jump to content


Photo
- - - - -

Bosnjaci najstariji Evropljani?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
56 replies to this topic

#31 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 August 2012 - 14:57

NE. bio je musliman. i pravo ime mu je Adem ustvari. to su srbi malo :wicked: lagili, da prostis. i to ne na osnovu usmenih, nego pismenih izvora. ako treba pronaci cu ja i o tome tekst.

#32 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 27 August 2012 - 15:26

O jebo sebe benasta...
15 minuta ne prestajem da se smejem.

Stari, da te nema moralo bi te izmisliti. :lol+:

#33 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 August 2012 - 16:30

O jebo sebe benasta...
15 minuta ne prestajem da se smejem.

Stari, da te nema moralo bi te izmisliti. :lol+:


jbt, tebi smijesno. pazi jos jednom na detalj sa lobanjama koje vidis u klipu ovog poznatog srpskog antropologa. obrati paznju na prvu lobanju!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Libb4RaFRw0#!


vidis na dinarskoj lobanji (planokcipitalia) kako fali nekoliko zuba. pa to mora biti bosnjak da jebe rak raka. a ti se smiji koliko hoces. pogledaj onog plavog lika sa bradom na 0:20. pa ko da je slik'o u mene mi u amidze sina, biva mog rodjaka. pljunuti on. a lijeeep, kako samo bosnjak more ljep bit'.

#34 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 27 August 2012 - 18:35

jbt, tebi smijesno. pazi jos jednom na detalj sa lobanjama koje vidis u klipu ovog poznatog srpskog antropologa. obrati paznju na prvu lobanju!

Deda . Ko te iskopa :rant:

edit. inače i moja je takva....Ali ja ću kada mrem da se kremiram, za inat budućim arheolozima.

#35 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 27 August 2012 - 18:37

Nikako da ukapiram da li je @Rotterdamac ozbiljan ili se sprda, ali meni te haplogrupe, antropometrijsko šarenilo i raznolikost običaja unutar istog naroda pokazuju da su svi današnji narodi na ovim prostorima zapravo konglomerat i da sa srednjevekovnim carevinama i kraljevinama nemamo nikakav kontinuitet (sem u vlažnim snovima). Da ne tražim sada po forumu, jednom sam napisao nešto poput: svako više voli da misli da je potomak nekakvog srednjevekovnog plemića, nego lokalne kurve i pijanog vojnika...

#36 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 27 August 2012 - 18:42

Nikako da ukapiram da li je @Rotterdamac ozbiljan ili se sprda, ali meni te haplogrupe, antropometrijsko šarenilo i raznolikost običaja unutar istog naroda pokazuju da su svi današnji narodi na ovim prostorima zapravo konglomerat i da sa srednjevekovnim carevinama i kraljevinama nemamo nikakav kontinuitet (sem u vlažnim snovima). Da ne tražim sada po forumu, jednom sam napisao nešto poput: svako više voli da misli da je potomak nekakvog srednjevekovnog plemića, nego lokalne kurve i pijanog vojnika...

E jebiga . . . :kece:

#37 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 27 August 2012 - 18:56

ja ne znam da je ikada bio ozbiljniji...

pa naravno da sam ozbiljan. ja koliko vidim ima ovdje i ljubomore na moje plemicko porijeklo. kud postavih ikako ovu temu? :angry: doslo izgleda vrijeme da je bolje da cutis o svom porijeklu. sta sam trebao? da slazem?

#38 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 27 August 2012 - 19:19

Nije problem tvoje poreklo kao pojedinca, ali današnji narodi nisu nastali od jednog plemena i nisu svi potomci nekog velikog junaka.
Ta istraživanja haplogrupa su pokazala šarolikost porekla, ali ne mogu se te brojke i procenti uzimati zdravo za gotovo, jer su uzorci poprilično mali. Kada budu ispitali veći uzorak (bar nekoliko hiljada) procenti će se stabilizovati i tek se onda može pouzdanije govoriti o distribuciji određenih haplogrupa unutar populacija.
Meni je, kada sam čitao i gledao podatke, bilo interesanto da "slovenskih" gena ima procentualno više kod Mađara nego Srba (uz sve ograde zbog veličine uzorka) i da su u zapadnoj i severnoj Evropi i Rusiji "geni" homogeniji (tj. svuda postoji značajna dominacija neke haplogrupe), dok je u zemljama tzv. srednje i jugoistočne Evrope opšte šarenilo.

Edited by namcor, 27 August 2012 - 19:20.


#39 Vjekoslav

Vjekoslav
  • Members
  • 11,278 posts

Posted 27 August 2012 - 20:09




#40 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 27 August 2012 - 20:11

.... dok je u zemljama tzv. srednje i jugoistočne Evrope opšte šarenilo.


Ili, što bi se reklo, ko koga stigne.

#41 ZokiBeclija

ZokiBeclija
  • Members
  • 280 posts

Posted 28 August 2012 - 13:30

Dosta poluistine i smesno tumacenje istog.


I2 se javlja kod muskaraca (mora se imati na umu da su haplogrupe na Y kromosomu i tako njih zene i nemaju) je sastupljen u ovim krajevima istocna Bosna, Uzicki i Valjevski kraj, stara Hericegovina (koja je danas deo Crnegore. To znaci da su najvece zariste je pored toga da je jednim velikim delom u Srbiji i u CG kao ru BIH na teretorijama gde veliki deo stanovnistva se iznjasnjava kao Srbi. Tako da vec karta nesto drugacije tvrdi od teme. Jos interesantnije bi bilo znati od kadi je to istrazivanje pre ili posle rata.

Haplogrupe su nastali pre hiljadama godina. Za I2 se tvrdi pre 25000 kakva je onda rec o Bosnjacima, Srbima ili bilo kom drugom u tom vremenu gde nema pisanih tragova.

Trece slovenske Muslimane su srpski a i hrvatski mith 19. veka koji se prvo objasnjavao pravom prvoj bracnoj noci (koji nigde nije postojao) i imao je cilj se uvlaciti Muslimanima kako su oni cistiji Srbi od nas samih i da se pridruzu nacionalnim ciljevima. I ova teorija ne pije vodu posebno sto su gradovi znali dugo posle slovenizacije okoline biti romanski o cemu nam svedoce gradove primorja tog vremena. Tako da Muslimani ne mogu biti nordiski zbog toga sto je preslo velik deo gradske populacije na islam. Pre ce biti sto je presla veliki deo vlastela koja zbog nerada po njivama i bila u celoj evropi belja od prosecnog seljaka. A i oni nebi bili Sloveni jer se vlastela tog vremena mesala za grckim, bugarskim, vlaskim, albanskim i ko zna kojim drugim velikanima. U nevkim gradovima su velik deo cinili i rudari iz Nemacke kao i placenici iz Nemacke a i tu nema dokaza da su se preci tih nemackih gastosa pretezno predelili za islam. Sloven je lingvo-kulturna karakteristika koja nema veze za genima.

Cetvrto sta je Bosnjak. Bosnjaci u danasnjem smislu reci su Muslimani srpskohrvatskog zika. Cak iako nisu bosanskog porekla ili ne zive u Bosni. Ljudi moraju biti uvek svesni da za vreme Karadjordja i Milosa Obrenovica vecina muslimanskog stanovnistva mora da pobegde jer je isteran ili nema vise ekonomske mogucnosti za zivot za Bosnu. Te izbeglice su uglavnom naselili Posavinu a i Sarajevo. Sarajevo se posle unistenje od austriske vojske pod vojdstvom Princa Eugena bilo malo tek ga izbeglice iz Srbije napune. Te srbijanske i crnogorske izbeglica cine velik deo bosnjackog naroea. Da se te izbeglice pre nazivale Bosnjacima nema dokaza.

Peto Srbi su u svoj korpus posle nestanka Muslimana iz gradova utopili veliki deo gradskog pravoslavnog nesrpskog zivlja Grka, Jermeana, deo pravoslavnih Cigana i Cincara. Mozda je to jedan od razlika sto je prosecan Boegradjanin tamni od muslimanskog Sarajlije.

#42 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 August 2012 - 13:47

Peto Srbi su u svoj korpus posle nestanka Muslimana iz gradova utopili veliki deo gradskog pravoslavnog nesrpskog zivlja Grka, Jermeana, deo pravoslavnih Cigana i Cincara. Mozda je to jedan od razlika sto je prosecan Boegradjanin tamni od muslimanskog Sarajlije.

Ili to, ili samo sto je dosao sa mora, pa su razlike primetne :)

#43 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 28 August 2012 - 13:57

Cetvrto sta je Bosnjak. Bosnjaci u danasnjem smislu reci su Muslimani srpskohrvatskog zika. Cak iako nisu bosanskog porekla ili ne zive u Bosni. Ljudi moraju biti uvek svesni da za vreme Karadjordja i Milosa Obrenovica vecina muslimanskog stanovnistva mora da pobegde jer je isteran ili nema vise ekonomske mogucnosti za zivot za Bosnu. Te izbeglice su uglavnom naselili Posavinu a i Sarajevo. Sarajevo se posle unistenje od austriske vojske pod vojdstvom Princa Eugena bilo malo tek ga izbeglice iz Srbije napune. Te srbijanske i crnogorske izbeglica cine velik deo bosnjackog naroea. Da se te izbeglice pre nazivale Bosnjacima nema dokaza.

Peto Srbi su u svoj korpus posle nestanka Muslimana iz gradova utopili veliki deo gradskog pravoslavnog nesrpskog zivlja Grka, Jermeana, deo pravoslavnih Cigana i Cincara. Mozda je to jedan od razlika sto je prosecan Boegradjanin tamni od muslimanskog Sarajlije.

odlicno! odlicno si ovo objasnio. otud i dolazi moje plemicko porijeklo. i da, jeste prosjecan beogardjanin tamniji od muslimanskog sarajlije. sta mislis ti, vidim kuzis se u ove stvari, ima li veze blizina ade ciganlije s tenom?

#44 kajzerica

kajzerica
  • Members
  • 136 posts

Posted 29 August 2012 - 01:21

....O svemu već napisanom potvrdu nalazimo i kod našeg istoričara Stojana Boškovića koji u delu "Istorija sveta", između ostalog, piše i kako su Egipćani podizali ustanke protiv srpskih vladara. U Donjem Egiptu Srbi su, prema istraživanju Boškovića, vladali oko sto pedeset godina i ta vladavina je završena u vreme kada je u Gornjem Egiptu na presto stupio Amozis î. On je prikupio veliku vojsku i sa dobro razrađenim planom napao prestonicu Avaris iz koje je kontrolisan ceo Donji Egipat. Borbe su vođene najviše na Nilu i okolnim kanalima i posle dugog i krvavog vojevanja Avaris je pao, a sa njim i vlast Srba u tom delu Egipta....

e sad vi probajte skontati koliko su bosnjaci star narod kad smo i od srba stariji.


E, đe me ubode s tijem Egiptom..
I ja onomad u nekoj istoriji sveta pročitala kako su tamo živeli neki insani koji su uzgajali svinje, da bi im one utapkavale
seme koje su bacali po plodnoj zemlji i posle, s rukama pod glavu, čekali žetvu. I to nije sve.. Čak su i dresirali majmune
da im beru plodove s drveća, kako se ne bi cimali oko toga.
Tako nešto mogao je da smisli samo pametni Srbin. Ili Crnogorac, što mu dođe na isto.

#45 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 August 2012 - 01:50

E, đe me ubode s tijem Egiptom..
I ja onomad u nekoj istoriji sveta pročitala kako su tamo živeli neki insani koji su uzgajali svinje, da bi im one utapkavale
seme koje su bacali po plodnoj zemlji i posle, s rukama pod glavu, čekali žetvu. I to nije sve.. Čak su i dresirali majmune
da im beru plodove s drveća, kako se ne bi cimali oko toga.
Tako nešto mogao je da smisli samo pametni Srbin. Ili Crnogorac, što mu dođe na isto.

pa dobro, ovo s egiptom je i meni novo. ali vjerujem da postoje dokazi za to. jedino je zaboravio da napomene da je zemlja bila plemicka, od nekih bosnjaka. al' jebo to, sad je nebitno ionako.