Jump to content


Photo
- - - - -

Ko je započeo rat u SFRJ ?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
293 replies to this topic

#16 Lord_Krkenstajn

Lord_Krkenstajn
  • Banned
  • 29 posts

Posted 07 August 2012 - 21:03

...Lord Krkestein,svašta si ti nadrobio u svojim postovima ali ti kronologija
nije jača strana...


Vidim koliko ti imas neceg pametnog da napises u svojim postovima - sve tako lepo argumentovano,podrzano sa cinjenicama,i gledano sa open-minded stajalista,ali ne ..... kod tebe je to sindrom balkanikus :Srbi poceli rat,niko drugi nista nije kriv,i svako ko misli drugacije lupa gluposti/je budala - e to se zove gomila budalastina.I budi pozdravljen ... zaista ne mislim da odgovaram 15-ogodisnjim wannabe istoricarima koji ne znaju da vode razgovor .

#17 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 07 August 2012 - 21:49

...

Možeš navesti kako su to Srbi počeli rat? ...


Ustavom iz 1990. godine kojim su jednostrano ukinuli pokrajine i srusili Jugoslaviju.
Upadom u platni bilans i pljackom zajednickih sredstava.
Naoruzavanjem raznoraznih debilnih zamlata, a zna se kako se to lose zavrsilo.

...

#18 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 22:01

...Oxidize,kronologija teče ovako:
17.8.1990. balvani u Kninu
20.8.1990. JNA sprečava hrvatsku policiju da intervenira(prijetnja rušenjem helikoptera)



23.12.1990. Sabor donosi novi Ustav

-i kreće spirala zla

Sto ujedno pokazuje da je prica oko konstitutivnosti najobicnije sranje.U Hrvatskoj je bila prica o konstitutivnosti a u Bosni im i to nije bilo dovoljno.
Rat je poceo tako sto je Srbija pokusala da otme teritoriju drugih republika.

Edited by MAGRIPA65, 07 August 2012 - 22:01.


#19 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 07 August 2012 - 22:38

Rat je poceo tako sto je Srbija pokusala da otme teritoriju drugih republika.


Ti zaista veruješ u to što si napisao/la?

Da odgovorim ovom detetu što se zanima za svoju istoriju: batali se ćorava posla. Odgovor na ovim stranama nećeš naći.

Rat su počele psihički neuravnotežene osobe oslobođeni empatije i bez smisla za umetnost konverzacije, ali sa jako dobrom idejom kako ljudima uterati strah u kosti kako bi ih naoružali i pri tom zaradili "neki dinar". Posao im nije bio naročito težak, taj strah je tinjao tokom celog radnog veka SFRJ i trebalo ga je samo osloboditi, a zatim i pojačati do nivoa "ako ne ubiješ ti njega, ubiće on tebe". Ovo ti je onako uopšteno i iz prve ruke, nisam istoričar, niti im išta više verujem. Ako si baš zapeo da isteraš činjenice do kraja, saslušaj ljude od znanja i preskoči emotivno nezrele provokatore. Nažalost, ovi drugi i dalje vladaju ovim delom Balkana, pa tako i ovim forumom.

Srećno.

#20 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 07 August 2012 - 22:39

Sto ujedno pokazuje da je prica oko konstitutivnosti najobicnije sranje.U Hrvatskoj je bila prica o konstitutivnosti a u Bosni im i to nije bilo dovoljno.
Rat je poceo tako sto je Srbija pokusala da otme teritoriju drugih republika.

pa je zato proterano 220 hiljada srba iz hrvatske. spaljeni im domovi. i dvadeset godina im se opstruira povratak. (valjda da ne bude zabune jel bilo etnicko ciscenje ili ne).

a u bosni je jedno milion ljudi promenilo dom. ubito oko 100.000. dan danas svi ispastamo i zivimo manje slobodno i dostojanstveno no pre rata.


sva ta zla pred Bogom opravdava navodno otimanje teritorija drugih republika od strane srbije?

nego. sjutra. ako istra zeli da se otcepi i ne zeli ziveti vise sa ostatkom hrvatske. ima li pravo na to?

Edited by billadni, 07 August 2012 - 22:45.


#21 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 22:47

Ti zaista veruješ u to što si napisao/la?

Da odgovorim ovom detetu što se zanima za svoju istoriju: batali se ćorava posla. Odgovor na ovim stranama nećeš naći.

Rat su počele psihički neuravnotežene osobe oslobođeni empatije i bez smisla za umetnost konverzacije, ali sa jako dobrom idejom kako ljudima uterati strah u kosti kako bi ih naoružali i pri tom zaradili "neki dinar".

Sta ja da radim kada je preko tri miliona u Srbiji glasalo za psihicki neuravnotezenu osobu.Sledeci put razmislite kada zaokruzujete listice


pa je zato proterano 220.hiljada srba iz hrvatske. spaljeni im domovi. i dvadeset godina im se opstruira povratak. (valjda da ne bude zabune jel bilo etnicko ciscenje ili ne).

a u bosni je jedno milion ljudi promenilo dom. ubito oko 100.000.

sva ta zla pred Bogom opravdava navodno otimanje teritorija drugih republika od strane srbije?

nego. sjutra. ako istra zeli da se otcepi i ne zeli ziveti vise sa ostatkom hrvatske. ima li pravo na to?

Tako se zavrsava pravljenje rajha.I 45te se sve zavrsilo kolonama nemackih izbeglica.Nemam pojma za Istru ali znam da se Srbija odcepila od SFRJ 90te a niko na nju nije poslao tenkove.

#22 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 07 August 2012 - 22:53

Sledeci put razmislite kada zaokruzujete listice.

Nemaš pojma za koga sam glasao i zato ne lupaj gluposti. Laku noć.

#23 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 07 August 2012 - 22:59

Nemaš pojma za koga sam glasao i zato ne lupaj gluposti. Laku noć.

Nisam ni spekulisao za koga si ti glasao ali si se ocigledno prepoznao medju onih tri miliona.

#24 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 August 2012 - 23:00

Nemaš pojma za koga sam glasao i zato ne lupaj gluposti. Laku noć.


Nema veze za koga si glasao dok god podržavaš nastavak Miloševićeve politike (mirnodopskim sredstvima) a što podrazumeva da je po današnjim zvaničnim medijima Hrvatska izvršila agresiju na RSK i da će "Kosovo i Metohija" oduvek biti deo Srbije (o tzv. RS da ne pričam šta se sve misli).
Ono što je za sve vas, za koga god glasali ali živeli za istu Ideju svesrBskog ujedinjenja, zajedničko je da vas stvarnost apsolutno demantuje.

#25 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 07 August 2012 - 23:03

Nemam pojma za Istru ali znam da se Srbija odcepila od SFRJ 90te a niko na nju nije poslao tenkove.

pa pitana si. treba da kazes. sta ti mislis za istru? ima li pravo da se otcepi ili ne?

srbija se otcepila? :frust: 1990-1 mimoustavnu secesiju je izvrsila najpre slovenija. a potom hrvatska. njihove rukovodstvene strukture su formalnopravno prvi krivci za rat.

Tako se zavrsava pravljenje rajha.I 45te se sve zavrsilo kolonama nemackih izbeglica.

takvim rezonovanjem trebalo bi sad proterati sve hrvate i slovence zbog zla koje je kucanov i tudjmanov rezim prouzrokovao ostatku sfrj svojom bespravnom i nasilnom secesijom?

samo ne znam gde i zasto?

Edited by billadni, 07 August 2012 - 23:07.


#26 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 August 2012 - 23:07

Ukidanje autonomija Vojvodine i Kosova su prvi protivustavni akti. A sad nastavi biladni sa srBovanjem. Već viđeno toliko puta da posle toliko godina nikoga u ex- yu ne zanima šta o svemu misli agresor, Srbija.

#27 treci covek

treci covek
  • Members
  • 191 posts

Posted 07 August 2012 - 23:08

Nisam ni spekulisao za koga si ti glasao ali si se ocigledno prepoznao medju onih tri miliona.


Ko se bre prepoznao gde? O čemu pričaš ti? Odakle ovom drugom ideja da ja podržavam Miloševića? Ja bih mogao sad da vas ubeđujem u to da smo mi u stvari na istoj strani, ali morate imati bar dva klikera u glavi da biste to shvatili. Tako da ništa.

#28 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 07 August 2012 - 23:21

Već viđeno toliko puta da posle toliko godina nikoga u ex- yu ne zanima šta o svemu misli agresor, Srbija.

kakve veze ima cije su misli. u iskazima ljudskim se gleda valjanost, istinitost.
neispravno je neciji iskaz unapred odbacivati kao nevaljan. takvo ponasanje je najpre svojstveno lazovima. da budem blazi. netolerantnima.
a onome ko je u pravu najmanje smeta da odbrani svoj stav i poduci drugoga coveka.

A sad nastavi biladni sa srBovanjem.

izvoli sad ti. hrvatisi.

Edited by billadni, 07 August 2012 - 23:32.


#29 billadni

billadni
  • Banned
  • 266 posts

Posted 07 August 2012 - 23:25

Ukidanje autonomija Vojvodine i Kosova su prvi protivustavni akti.

mislim da je krivina ukidanja autonomija bila formalno u skladu sa ustavom. manje bitno. to opet nebi moglo opravdati zlocine ukoliko bi doslo do pobune zbog toga. svako je odgovoran za svoja nedela. nema kompenzacije zla.)


za secesiju hrvatske i slovenije sam siguran da nisu bile izvedene ni formalno u skladu sa ustavom jugoslavije.

promena granica zajednicke drzave nije mogla ustavno da se izvede bez saglasnosti svih.

Edited by billadni, 07 August 2012 - 23:31.


#30 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 07 August 2012 - 23:33

mislim da je krivina ukidanja autonomija bila formalno u skladu sa ustavom. manje bitno. to opet nebi moglo opravdati zlocine ukoliko bi doslo do pobune zbog toga. svako je odgovoran za svoja nedela. nema. nema kompenzacije zla.)


za secesiju hrvatske i slovenije sam siguran da nisu bile izvedene ni formalno u skladu sa ustavom jugoslavije.

promena granica zajednicke drzave nije mogla ustavno da se izvede bez saglasnosti svih.


Nisu li Srbi banovali frutek, pre secesije?

Nisu li Srbi napustili skupstinu i rekli :"Sad cete da vidite."
I, tako vise puta?