Jump to content


Photo

Autocenzura


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
65 replies to this topic

#61 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 08 September 2012 - 21:05

@helga
Ti sebi dajes za pravo da druge pogadjas tamo gde po tvome boli, vredjas druge, a kad dobijes ping-pong nazad pocnes da kukas i trzis neka svoja extra prava.

Isto sada muljavis i pises svasta, a ni jednog trenutka se ne zapitas zbog cega si ti ta koja uvek pocinje sa raznoraznim gadostima.
Pfuj

#62 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 08 September 2012 - 21:11

A po čemu ti imaš prava da deliš dijagnoze (uz ono što je zabranjeno na forumu, iznošenje podataka iz RL- a) a neko drugi nema prava da na osnovu pisanja Sapunara ne iznese stav o njegovom mentalnom stanju (o kojem se, pri tome, i sam Sapunar izjasnio; videti Vasin post o tome)?
Šta si ti, neka forumaska primadona?


A odakle tebi da sam ja delila nekakve dijagnoze, pa jos iznosila podatke iz RL? Alo, ja sam Vilehlmina, nisam beli medved. Da sam tako sta uradila, sta mislis, koliko bih sekundi nakon toga potrajala na forumu?
Radi se o tome da sam izvesnu osobu podsetila na nesto, ali niko osim nje same nije mogao ni da pretpostavi o cemu je rec. Volela bih da sam se i tom prilikom uzdrzala, kao sto sam to uradila u ostalih 865 prilika.

#63 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 09 September 2012 - 04:01

@helga
Ti sebi dajes za pravo da druge pogadjas tamo gde po tvome boli, vredjas druge, a kad dobijes ping-pong nazad pocnes da kukas i trzis neka svoja extra prava.

Isto sada muljavis i pises svasta, a ni jednog trenutka se ne zapitas zbog cega si ti ta koja uvek pocinje sa raznoraznim gadostima.
Pfuj

ma znas sta? ma nek si joj rek'o, dosta si skuplj"o! :thumbs:

#64 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 September 2012 - 09:18

Da, tacno je da sam svojevremeno napravila aluziju na psihicko stanje jedne osobe, na osnovu onog sto o njoj znam iz RL, a isprovocirana njenim bezobrazlukom. Taj put nisam odolela izazovu da je pogodim tamo gde znam da je najtanja (inace se uzdrzavam), i stidim se toga, ali mi ne pada na pamet da joj se izvinjavam. Nije to zasluzila, jer kolicina njenih bezobrazluka na moj racun (takodje uz koriscenje RL podataka) daleko prevazilazi tu jednu sitnu pakost s moje strane. I jos jednom, stidim se sto sam taj put to izrekla/napisala, ali pred sobom i Bogom, ne i pred njom.

Ovo za patologiju i tesku depresiju, a vezano za konkretnog forumasa, kao sto je ovde slucaj s postavljanjem dijagnoza Sapunaru, ces morati da dokazes nekim linkom, inace cu smatrati da lazes.
Pri tome, da se odmah razumemo, ocenjivanje nekog ponasanja kao patoloskog, jos uvek ne predstavlja postavljanje dijagnoze konkretnoj osobi.


Samo ti sma(t)raj ... ako ja lažem, search ne laže ...

A ja smatram da nema potrebe da tebi išta dokazujem (cudo da još uvek nisi naučila da ja nikada ne pričam napamet i da uvek imam kvot) jer 1) editovanjem si preformulisala, znaš i sama šta i kako i zašto u ovom svom postu – dakle, znaš zašto i kakve semantičke kerefeke izvodiš 2) objašnjavanjem ocenjivanja "nekog ponašanja kao patološkog" po sistemu nije_šija_nego_vrat si i sama priznala da si to radila. Hvala ti što si dokazala!

A odakle tebi da sam ja delila nekakve dijagnoze, pa jos iznosila podatke iz RL? Alo, ja sam Vilehlmina, nisam beli medved. Da sam tako sta uradila, sta mislis, koliko bih sekundi nakon toga potrajala na forumu?
Radi se o tome da sam izvesnu osobu podsetila na nesto, ali niko osim nje same nije mogao ni da pretpostavi o cemu je rec. Volela bih da sam se i tom prilikom uzdrzala, kao sto sam to uradila u ostalih 865 prilika.


Radi se o tome da se svojevremeno, nakon tog tvog ispljuvka, moderaciji obratilo više njih koji su tražili da ih se zaštiti od tvog javnog iznošenja tvojih kuloarskih abrova i tvog javnog špekulisanja u vezi sa njihovim životom i privatnim stvarima. Zaista maestralno i precizno pogađaš svoju metu.

Eto, vidiš šta sve možeš da radiš do mile volje! Eto kako opstaješ na forumu. Nema potrebe da ti objašnjavam koliko je to ružno i u kojoj ligi se igra ta vrsta igre. To si već čula više puta od drugih.


Hmmm, ocigledno se ne secas bitnog detalja. Odgovor ces ipak dobiti na PP :) .


Nema potrebe da javno objavljuješ šta ćeš da radiš privatno (na PP).



.



#65 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 09 September 2012 - 09:40

Nema potrebe da javno objavljuješ šta ćeš da radiš privatno (na PP).

To je Vili htela javno da poruci ostalim devojkama da je Rott zauzet. ;)

#66 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 09 September 2012 - 11:21

Samo ti sma(t)raj ... ako ja lažem, search ne laže ....


Preformulisala sam kad sam shvatila da sam u ovom postu neoprezno eksplicitno navela sta sam to svojevremeno napisala, pa bi search otkrio i identitet onog kome je replicirano, a to definitivno ne bi bilo u redu. Medjutim, da ponovimo jos jednom, to sto je tada napisano je bila prilicno uobicajena formulacija, kojom se mnogi ovde sluze da pocaste jedni druge, te niko iz toga nije mogao da zakljuci nista, osim onog kome je namenjeno. U pirotskom kraju kazu "ko si ima perusku, klati mu se i bez vetra".
Zato ti apsulutno ne verujem da se iko povodom toga javio moderaciji, jer da jeste, em bi post bio brisan, em ja banovana. Ali gle cuda, nista od toga se nije desilo, jer u moru uvreda i insunacija na ovom forumu, tog puta niko nista cudno nije primetio.

Sto se patologije tice, reci nekom da je patoloski lazov ili da iznosi patoloske stavove daleko je od dijagnoze. Takvim sam forumulacijama ja ovde daleko cesce cascavana, nego sto sam uzvracala i cascavala druge.

A te tvoje druge, od kojih sam cula to isto sto i od tebe, mozes da stavis u kombi i odvedes kuci. Nisu oni ceo svet. I od njih ima mnogo drugih i drugacijih.