Jump to content


Photo
- - - - -

Zanimjlivosti, slike, snimci...


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
412 replies to this topic

#16 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 14 July 2012 - 12:26

Olimpijski plamen je prvi put upaljen na Igrama u Amsterdamu 1928.godine. To je učinio službenik lokalne električne centrale – na Maratonskom tornju olimpijskog stadiona. Plamen je goreo sve vreme tokom održavanja takmičenja.

Posted Image

ST ANDREWS, SCOTLAND - JUNE 13: Torchbearer Joseph Forrest and children from Madras College, run along West Sands beach with the Olympic Torch during the London 2012 Olympic Torch Relay on June 13, 2012 in St Andrews, Scotland. (Photo by LOCOG via Getty Images)



#17 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 14 July 2012 - 12:28

http://www.youtube.com/watch?v=RQu3T5Xy8TI



Mario & Sonic at the London 2012 Olympic Games

Edited by lulumba, 14 July 2012 - 12:28.


#18 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 15 July 2012 - 09:52

Problemi sa krevetima :lol+:

#19 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 15 July 2012 - 10:00

Ne zna se ko je veci kreten, onaj sto je smislio da kreveti budu toliki ili oni sto su to odobrili... ja juce kad sam procitao nisam mogao da verujem :krsta: 172 :ph34r: strasno

#20 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 16 July 2012 - 14:54

Venlok zvanična maskota Olimpijskih igara

Zvanična maskota Olimpijskih igara je Venlok, a njegova uloga je da Igre približi najmlađima i da podstakne njihovo interesovanje za bavljenje sportovima, saopštili su organizatori u Londonu.

Posted Image

Venloka je kreirao kreativni studio Ajris (Iris) iz Londona, nakon što je njihov predlog za maskotu Igara pobedio više od 100 predloga dizajnera, umetnika i agencija na konkursu "Kompit For" (Compete For) 2009. godine.



"Maskota je deo edukativnog programa igara i njena namena je da deca uče o sportskim vrednostima i olimpijskim takmičenjima", naveli su organizatori.

Oni su dodali da su takođe napravljena četiri kratka animirana filma koja prate događaje na OI u kojima je Venlok glavni junak i koji se mogu pogledati na zvaničnom sajtu maskote.

Venlok je jednooko biće amorfnog oblika koje najviše liči na simpatična čudovišta iz istoimenog animiranog filma koji je realizovao studio Dizni 2001. godine.

"Venlok je ime dobio po seocetu Mač Venlok u blizini Šropšajra u Velikoj Britaniji", u kome su se krajem 19. veka održavale "Mač Venlok Igre" na kojima se lokalno stanovnoštvo takmičilo u tradicionalnim seoskim sportovima", navedeno je iz studija Ajris.

Na poziv seoskog lekara, u selo je 1894. godine stigao baron Pjer de Kuberten koji je, oduševljen umećem meštana, odlučio da osnuje Olimpijske igre. Prve Igre održane su u Atini 1896. godine.

Iako se mnogima ne dopada dizajn ovogodišnjih Igara jer je ocenjen kao "nedefinisan, skup i nejasan jer ne predstavlja specifičnosti grada u kojem se održava", organizatori smatraju da su ogromna sredstva uložena u brendiranje Igara i između ostalog kreiranje ove maskote opravdana jer imaju "jak komercijalni potencijal".

Stiven Bajlej, osnivač čuvenog Muzeja dizajna iz Londona, izjavio je da je London među "najjačim gradovima u svetu po razvoju kreativnih industrija i naročito dizajn sektora, ali da ovogodišnji dizajn Igara to ne pokazuje".

"S obzirom na trenutnu svetsku ekonomsku krizu, besmisleno je uraditi loš posao i pri tome dati ogroman novac kao što su uradili organizatori OI 2012".

Trend da svake Igre imaju svoju maskotu potiče od Olimpijskih igara u Meksiku 1968. godine kada je kreirana golubica mira kao prateći detalj slogana Igara "Los juegos de la Paz" (Igre mira).



#21 gaby

gaby
  • Members
  • 4,488 posts

Posted 16 July 2012 - 17:46

Uniforme za ceremoniju otvaranja link 1 i link 2

Meni se baš sviđa Jamajka
Posted Image

#22 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 16 July 2012 - 18:14

Jamajka i Amerika(Kina:-D) su extra.
El-Salvador mi je nekako bezveze.

#23 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 16 July 2012 - 18:53

Meni je američka baš ružna. Kao paradna marinska otprilike ili tako nešto...

#24 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 16 July 2012 - 18:55

Novi Zeland i Francuska :+1:

#25 sasha arsenal

sasha arsenal
  • Members
  • 5,439 posts

Posted 16 July 2012 - 19:24

@gmboki
Mislim na zensku:-D

#26 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 17 July 2012 - 20:55

Simbol ovogodišnjih Olimpijskih igara je toranj-skulptura "Orbita". U pitanju je čelična konstrukcija jarko crvene boje visine 115 metara sastavljena od spiralnog stepeništa, dve platforme u obliku iskrivljene osmice na čijem vrhu je smešten vidikovac i restoran. Toranj je smešten na ulazu u Olimpijski park u Stratfordu, a dizajneri su ponosni jer je njihov toranj 22 metra viši od simbola Njujorka - Statue slobode.

Posted Image



#27 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 17 July 2012 - 23:59

Retko ruzan toranj-skulptura :D

#28 Janne240

Janne240
  • Members
  • 6,077 posts

Posted 18 July 2012 - 22:47

...a šta tek reći za onog jednookog teletabisa - maskotu, ne vidim tu "sportske vrednosti kojima se deca edukuju" niti selo iz kog potiče...baš su kre(a)tivni.

#29 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 18 July 2012 - 23:21

...a šta tek reći za onog jednookog teletabisa - maskotu, ne vidim tu "sportske vrednosti kojima se deca edukuju" niti selo iz kog potiče...baš su kre(a)tivni.


Ono je tek tuga :ph34r: Ja stvarno ne znam kako ide odabir maskote ali pretpostavljam da ima neki konkurs pa njih nekoliko predlaze i bira se najbolji predlog ali ako je ono cudo pobedilo prosto se ne zna da li to vise govori o komisiji koja je donosila odluku ili o ostalim ucesnicima konkursa i njihovim predlozima.

Edited by steva8lfc, 18 July 2012 - 23:21.


#30 gaby

gaby
  • Members
  • 4,488 posts

Posted 19 July 2012 - 14:04

Piše tu na postu iznad da je bio konkurs i da je pobijedio u konkurenciji od preko 100 ideja. Stvarno, kakve su ostale bile kad su ovu izabrali. Ili je do komisije, kao što steva kaže.