Jump to content


Photo
- - - - -

Strane reprezentacije


  • Please log in to reply
3477 replies to this topic

#1276 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 March 2014 - 13:13

Spanija je u velikom padu, videlo se to na Kupu Konfederacija prosle godine. Nemci eventualno, ali ne verujem. Italijane moz' da usere, Francuzi ce opet bosi po trnju verovatno. Holandjani su mi X faktor. Nemam pojma ni u kom ce sastavu doci.


  • 0

#1277 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 06 March 2014 - 16:15

Mislim da Italijani i Holandjani imaju manje sanse cak i od Engleza. Brazil, Nemacka, Portugal, Spanija, Francuska, Argentina, Belgija, Urugvaj. Tim redom bih ja poredjao favorite.


  • 0

#1278 dinamo minsk

dinamo minsk
  • Members
  • 2,256 posts

Posted 06 March 2014 - 16:32

Španija je i na zadnjem EP djelovala kao da je u padu u odnosu na prethodna dva takmičenja.

Ali, oni i kad osjete da su pali i kad ne mogu da gaze, imaju ono što niko drugi nema, jedno neopisivo i nevjerovatno razumijevanje na terenu, jednostavno razoružaju bilo koga posjedom lopte koji je fascinantan.

I koliko god to ponekad djeluje kao uspavanka i dosadno, oni se vode pravilom "dok je god lopta u tvojim nogama, protivnik ti ne može ništa".

Uz to je bitno da se radi dobar presing kojim se sprečavaju kontre i brzo uzima izgubljena lopta, a oni će već u 90 minuta ugl umuvati bar jednog.

U zadnje vrijeme dosta mečeva tako rješavaju po 1-0 i umrtve utakmicu.

 

Brazil je ipak favorit broj 1, Argentina na papiru silovita, u praksi čudna, mada vidjećemo šta mogu na svom kontinentu.

Njemačka takođe još ide u najuži krug favorita.

To su po meni jedine 4 koje mogu da dobiju svakoga i osvoje.


  • 0

#1279 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 06 March 2014 - 19:23

BiBv7gNIUAAf_62.jpg


  • 0

#1280 Lorenzo

Lorenzo
  • Banned
  • 236 posts

Posted 06 March 2014 - 20:40

Mislim da Italijani i Holandjani imaju manje sanse cak i od Engleza. Brazil, Nemacka, Portugal, Spanija, Francuska, Argentina, Belgija, Urugvaj. Tim redom bih ja poredjao favorite.

 

Brazil, Nemacka ? Interesanto. Misklim da si precenio Urugvaj i Portugal; potcenio Belgiju.


Edited by Lorenzo, 06 March 2014 - 20:41.

  • 0

#1281 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 06 March 2014 - 20:47

Nisam gledao Francuze i ne znam kako igraju, ali ona njihova ekipica po imenima bas fino deluje. Ne bih ja njih tek tako otpisivao. Mogu oni da iznenade.

 

Ljoris - Sanja - Varan - Mangala - Evra - Kabaj - Pogba - Matuidi - Riberi - Grizman - Benzema


Edited by Baros, 06 March 2014 - 20:56.

  • 0

#1282 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 06 March 2014 - 22:46

Pogledajte gol Matuidia, odličan je. Francuzi bili dobri ali Holandija pravi smenu generacije i trebaće im vremena sigurno da krenu ponovo da igraju dobro protiv najboljih. Ali malo pre sam video drugo poluvreme Nemačka i Čile, kako Čile nije došao do gola nije mi jasno, baš dobro odigrali. Nemci u nekim trenucima i izviždani od strane publike i mislim da kad je Ozil izlazio da mu zvidžali. 


  • 0

#1283 karipesic

karipesic
  • Members
  • 6,694 posts

Posted 06 March 2014 - 23:15

Brazil, Nemacka ? Interesanto. Misklim da si precenio Urugvaj i Portugal; potcenio Belgiju.

Pri bold bez ikakve dileme. Drugi bold si mozda u pravu, ali ko vec moze sve da pogodi. Kontam da Potugal godinama prilazi blizu, mozda je sad vreme, a Belgija ima tim ali nema iskustvo igranja zavrsnica ovako velikih takmicenja...


Edited by karipesic, 06 March 2014 - 23:16.

  • 0

#1284 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 12 May 2014 - 16:41

Ne znam gde da postavim,jos uvek nemamo posebnu temu :)

 

Hodzson,Kapelo i Zakeroni objavili sire spiskove :

 

Rusija:

Golmani: Igor Akinfejev (CSKA Moskva), Jurij Lodigin (Zenit), Sergej Rižikov (Rubin Kazanj)

Odbrana: Aleksandar Anjukov (Zenit), Alekseji Berezutski, Vasilij Berezutski, Sergej Ignaševič, Georgij Ščenikov (CSKA ), Vladimir Granat, Aleksei Kozlov (Dynamo Moskva), Andrej Ješčenko (Anži Mahačkala), Dmitrij Kombarov (Spartak Moskva), Andrej Semenov (Terek Grozni)

Sredina terena: Igor Denisov, Jurij Žirkov (Dinamo Moskva), Alan DŽagojev (CSKA Moskva), Jurij Gazinski, Roman Širokov (Krasnodar), Denis Glušakov (Spartak Moskva), Pavel Mogilevets (Rubin Kazanj), Viktor Fajzulin, Oleg Šatov (Zenit)

Napad: Vladimir Bistrov (Anži Mahačkala), Aleksandar Keržakov (Zenit), Artem Džuba (Rostov), Aleksej Jonov, Aleksandar Kokorin (Dinamo Moskva), Maksim Kanunikov (Amkar Perm), Pavel Pogrebnjak (Reding), Aleksander Samedov (Lokomotiva Moskvau).

 

Engleska:

golmani: Džo Hart (Mančester siti), Ben Foster (VBA) i Frejzer Forster (Seltik).

Odbrambeni igrači: Lejton Bejns (Everton), Geri Kejhil (Čelsi), Fil Džagelka (Everton), Glen Džonson (Liverpul), Fil Džons (Mančester juanjted), Luk Šo (Sautempton) i Kris Smoling (Mančester junajted).

Vezni fudbaleri: Stiven Džerard (Liverpul), Ros Barkli (Everton), Džordan Henderson (Liverpul), Adam Lalana (Sautempton), Frenk Lampard (Čelsi), Džejms Milner (Mančester siti), Aleks Okslejd-Čembrlen (Arsenal), Rahim Sterling (Liverpul) i Džek Vilšer (Arsenal).

Napadači: Riki Labert (Sautempton), Vejn Runi (Mančester junajted), Danijel Staridž (Liverpul) i Deni Velbek (Mančester junajted).

Hodžon je objavio i imena igrača koji su "na čekanju", a na tom spisku su Majkl Kerik (Mančester junajted), Endi Kerol (Vest Hem), Tom Kleverli (Mančester junajted), Džermejn Defo (Toronto), Džon Flanagan (Liverpul), Džon Rudi (Norič) i Džon Stouns (Everton).

 

Japan:

Golmani: Eiđi Kavašima (Standard Lijež), Šusaku Nišikava (Urava reds), Šuići Gonda (Tokio)

Odbrana: Masato Morišige (Tokio), Jasujuki Kono (Gamba Osaka), Juto Nagatomo (Inter Milan), Maja Jošida (Sautempton), Masahiko Inoha (Jubilo Ivata), Atsuto Učida (Šalke 04), Hiroki Sakai (Hanover 96), Gotoku Sakai (Štutgart)

Sredina terena: Jasuhito Endo (Gamba Osaka), Keisuke Honda (Milan), Šinđi Kagava (Mančester junajted), Makoto Hasebe (Nirnberg), Hiroši Kijotake (Nirnberg), Hotaru Jamaguči (Cerezo Osaka), Tošihiro Aojama (Sanfreće Hirošima), Manabu Saito (Jokohama Marinos).

Napad: Šinđi Okazaki (Majnc), Joiširo Kakitani (Cerezo Osaka), Juja Osako (Minhen 1860), Yošito Okubo (Kavasaki Frontejl).


  • 1

#1285 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 12 May 2014 - 19:12

Englezi mi nekako po imenima ovog puta slabiji nego inače ali ko zna možda sad nešto značajnije i urade :D


Edited by Nikola87, 12 May 2014 - 20:19.

  • 0

#1286 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 12 May 2014 - 19:30

Groskrojc odbrana? Sta sam propustio?
  • 0

#1287 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 12 May 2014 - 20:10

Groskrojc odbrana? Sta sam propustio?

text u Kuriru :lol+:


  • 0

#1288 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 12 May 2014 - 20:16

Nije Kurir ali izgleda da nije spisak tačan   :D

 

Evo preuzeto sa B92 sada 

 

Golmani: Manuel Nojer (Bajern), Roman Vajdnefeler (Borusija Dortmund), Ron-Robert Ciler (Hanover); 

Odbrana: Erik Durm (Borusija Dortmund), Džerom Boateng (Bajern), Kevin Groskrojc (Borusija Dortmund), Benedikt Hovedes (Šalke), Mats Humels (Borusija Dortmund), Marsel Jansen (Hamburg), Filip Lam (Bajern), Per Mertezaker (Arsenal), Škodran Mustafi (Sampdorija), Marsel Šmelcer (Borusija Dortmund); 

SredinaLars Bender (Bajer Leverkuzen), Julijan Draksler (Šalke), Mario Gece (Bajern Minhen),Loren Gorecka (Šalke), Andre Han (Augsburg), Sami Kedira (Real Madrid), Toni Kros (Bajern),Maks Mejer (Šalke), Matijas Ginter (Frajburg), Bastijan Švajnštajger (Bajern), Mesut Ezil(Arsenal), Tomas Miler (Bajern), Marko Rojs (Borusija Dortmund); 

Napad: Lukas Podolski (Arsenal), Miroslav Klose (Lacio), Andre Širle (Čelsi), Kevin Foland(Hofenhajm).


Edited by Nikola87, 12 May 2014 - 20:19.

  • 0

#1289 darko_dj

darko_dj
  • Members
  • 575 posts

Posted 13 May 2014 - 11:58

Nemci jaki ko zemlja. Inace, mislim da se Spanija suvise lako otpisuje ... i dalje imaju strasan tim. Ipak, Brazil mi je favorit, em zbog domacinstva em zbog klime. Belgija moze da iznenadi. 


  • 0

#1290 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 14 May 2014 - 13:00

Holandija

 

GolmaniJasper Kilesen (Ajaks), Tim Krul (Njukasl), Mišel Vorm (Svonsi), Žeren Zet (PSV Ajndhoven); 

OdbranaPatrik van Anholt (Vitese), Dali Blind (Ajaks), Daril Janmat (Fejenord), Terens Kongolo (Fejenord), Bruno Martins Indi (Fejenord), Karim Rekik (PSV Ajndhoven), Žoel Veltman(Ajaks), Pol Verheg (Augsburg), Ron Vlar (Aston Vila), Stefan De Vrij (Fejenord); 

Sredina terenaŽordi Klasi (Fejenord), Leroj Fer (Norič), Džonatan De Guzman (Svonsi), Najdžel de Jong (Milan), Vesli Snajder (Galatasaraj), Toni Vilena (Fejenord), Rafael van der Vart(Hamburger SV), Georginio Vijnaldum (PSV Ajndhoven); 

NapadačiŽan-Pol Botijus (Fejenord), Memfis Depaj (PSV Ajndhoven), Klas-Jan Huntelar(Šalke), Dirk Kajt (Fenerbahče), Džermejn Lens (Dinamo Kijev), Robin van Persi (Mančester Junajted), Arjen Roben (Bajern Minhen), Kinsi Promes (Tvente).

 

Ovako po imenima ništa posebno ali kad se budu pogledala ova imena posle SP-a onda možda neke stvari budu jasnije. Najjače će da bude ako Hrvati padnu sa njima u osmini finala pa ih potcene  :D


  • 0