Jump to content


Photo
- - - - -

Strane reprezentacije


  • Please log in to reply
3477 replies to this topic

#2821 Cilemile

Cilemile
  • Members
  • 11,835 posts

Posted 06 September 2017 - 20:23

Ja nisam vidio. Pitaju novinari on se pravi blesav. Ali Štimac i Kovač su letili nakon ovakvih nastupa.


Neki mediji potežu to pitanje, ali očito su i mediji pod kontrolom i kad dobiju mig pripremit će teren.

Za ove zadnje 2 utakmice, ali ne dalje od toga, možda bi najbolje bilo angažirati Ćiru. Sad igračima treba netko da ih razdrma, da ih uvjeri da svakom mogu je*at mater, i to možda može funkcionirati par utakmica, a nakon toga staviti nekog sabranog i neishlapjelog.
  • 0

#2822 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 September 2017 - 20:26

Priča je, zapravo, vrlo "pripadajuća":   >>

 

 

:)

 

>> Fudbal je nešto više od "relaksirajućeg takmičenja". Sastavni deo poznavanja ovog sporta su njegova popularnost i činjenica da će gotovo svi sedeti ispred ekana i navijati za svoju reprezentaciju. Bez obzira što Sirija nema nekih rezultata, u narodu je fudbal bio i ostao najpopularniji sport. Koliko mi je poznato a jeste, kroz priče sa Sirijcima & sneak peek od par meseci u Damasku, jedini slučaj da se drugi sport mogao meriti po popularnosti bio je bljesak sedmobojke Gade Šue (GHada Shouaa) na OI u Atlanti '96. kada je osvojila srebro u sedmoboju. To je do danas jedina medalja za Siriju.

 

Sve ostalo je fudbal. 

 

.

Ne više, sada je zvezda Gazhal, skakač u vis,bronzani sa zadnjeg SP u Londonu.

 

Ali da ne odemo previše o off-topic.


  • 1

#2823 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 06 September 2017 - 20:30

Ne više, sada je zvezda Gazhal, skakač u vis,bronzani sa zadnjeg SP u Londonu.

 

Ali da ne odemo previše o off-topic.

 

:D Tnx, zaboravih u nadahnuću. :)

 

(ali ipak, na OI je jedina Gada i dalje)


Edited by barracuda, 06 September 2017 - 20:32.

  • 1

#2824 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 06 September 2017 - 21:24

Da, barakuda, baš lepo ispričano. Šta god bilo, taj narod navija za svoj tim i bilo bi baš lepo da imaju bar malo radosti.

 

Kad vec pricamo o Siriji, postoji mogucnost da u direktnom duelu sa Amerima odluce o pretposlednjem putniku za Rusiju.

Kakav sklop, sudije iz Irana, Katara i Saudi Arabije, verovatno. ('ebo me crni humor :()


  • 1

#2825 YUNG GOD

YUNG GOD
  • Members
  • 23,654 posts

Posted 07 September 2017 - 00:19

Kad smo kod Sirije jedan jak tvit :D

 

 

Niki @Marcus_Moesia  1h

sirija se kvalifikuje za sp 2018. putin bombarduje svakog ko pređe na njihovu polovinu


  • 0

#2826 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 07 September 2017 - 00:28

 

 

 

The Bureau for the FIFA World Cup Qualifiers ordered a replay of the qualification match between South Africa and Senegal held on 12 November 2016. This decision follows the confirmation of the Court of Arbitration for Sport (CAS) to uphold the lifetime ban of match referee, Jospeh Lamptey, for match manipulation, the ruling imposed by the FIFA Disciplinary and Appeal Committees. The match will be replayed within the November 2017 international window, with the exact date to be confirmed in due course.

 

 

As stated in the FIFA World Cup regulations, this decision shall come into effect immediately but shall be subject to confirmation by the Organising Committee for FIFA Competitions at its next meeting, scheduled for 14 September.

 

 

Tako se to radi. Sudiji dozivotna suspenzija, utakmica se ponavlja.


  • 0

#2827 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 07 September 2017 - 08:15

 

 

 

 

Tako se to radi. Sudiji dozivotna suspenzija, utakmica se ponavlja.

Eto šanse za Senegal.


  • 0

#2828 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 14 September 2017 - 17:46

Priča je, zapravo, vrlo "pripadajuća":   >>

 

 

:)

 

>> Fudbal je nešto više od "relaksirajućeg takmičenja". Sastavni deo poznavanja ovog sporta su njegova popularnost i činjenica da će gotovo svi sedeti ispred ekrana i navijati za svoju reprezentaciju. Bez obzira što Sirija nema nekih rezultata, u narodu je fudbal bio i ostao najpopularniji sport. Koliko mi je poznato a jeste, kroz priče sa Sirijcima & sneak peek od par meseci u Damasku, jedini slučaj da se drugi sport mogao meriti po popularnosti bio je bljesak sedmobojke Gade Šue (GHada Shouaa) na OI u Atlanti '96. kada je osvojila srebro u sedmoboju. To je do danas jedina medalja za Siriju.

 

Sve ostalo je fudbal. 

 

I nema tog režima, rata i politike koji će sprečiti narod da navija za svoje. I one koje simpatišu kad njihovi ispadnu.

 

Ne znam sa kojim Sirijcima si bio u kontaktu, ali to bas i nije tacno. Napisao si lepu pricu, ali ona bar koliko sam ja upoznat sa Sirijom, a verujem da imam neka saznanja o njoj nije tacna. Fudbal jeste najpopularniji sport u nekim delovima zemlje, pre svega na istoku zemlje i u oblastima naseljenim Kurdima. Medjutum u zapadnom delu zemlje i u velikim gradovima najpopularniji sport je kosarka. Sirija nije izuzetak u tome, slicna je situacija i u ostalim zemljama u regionu. Sirija ucestvuje cesto na Azijskom prvenstvu u kosarci, ucestvovala je i ove godine, ako se ne varam i jednom je ucestvovala na evropskom prvenstvu.

 

Samu utakmicu sa Iranom ne bih komentarisao, to je sramota za sport.


  • 0

#2829 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 14 September 2017 - 21:13

Ne znam sa kojim Sirijcima si bio u kontaktu, ali to bas i nije tacno. Napisao si lepu pricu, ali ona bar koliko sam ja upoznat sa Sirijom, a verujem da imam neka saznanja o njoj nije tacna. Fudbal jeste najpopularniji sport u nekim delovima zemlje, pre svega na istoku zemlje i u oblastima naseljenim Kurdima. Medjutum u zapadnom delu zemlje i u velikim gradovima najpopularniji sport je kosarka. Sirija nije izuzetak u tome, slicna je situacija i u ostalim zemljama u regionu. Sirija ucestvuje cesto na Azijskom prvenstvu u kosarci, ucestvovala je i ove godine, ako se ne varam i jednom je ucestvovala na evropskom prvenstvu.

 

Samu utakmicu sa Iranom ne bih komentarisao, to je sramota za sport.

 

Dosta sam proputovao islamski svet, što mi i dalje ne daje tapiju na tvrdnju. Ipak, puno sam priča ispričao s ljudima (i još više vremena proveo s njima), supruga Alžirka included, te zbog toga imam slobodu da kažem da je fudbal apsolutno najpopularniji sport u tim krajevima. Od Maroka do Iraka. 

 

 

 

Samu utakmicu sa Iranom ne bih komentarisao, to je sramota za sport.

 

Šta se desilo, nisam ispratio?


Edited by barracuda, 14 September 2017 - 21:20.

  • 0

#2830 A sad

A sad
  • Members
  • 3,504 posts

Posted 14 September 2017 - 21:54

Dosta sam proputovao islamski svet, što mi i dalje ne daje tapiju na tvrdnju. Ipak, puno sam priča ispričao s ljudima (i još više vremena proveo s njima), supruga Alžirka included, te zbog toga imam slobodu da kažem da je fudbal apsolutno najpopularniji sport u tim krajevima. Od Maroka do Iraka.


Šta se desilo, nisam ispratio?


Pa tako gledano da. Od Maroka do Iraka i jeste najpopularniji.
Govorim o regionu levanta. U Libanu sigurno nije i tamo je od timskih sportova kosarka broj jedan. Verujem da je tako i u Izraelu, to je neki moj utisak, ne mogu bas 100% da tvrdim. U Jordanu se to u poslednje vreme promenilo u korist fudbala, vladarska porodica je promovisala fudbal, do tada je to bio sport kojim su se uglavnom bavili Palestinci. Medju manjinama je i dalje najpopularnija kosarka. Pravoslavni klub iz Amana je uvek u vrhu njihove lige. U Jordanu ima jako mnogo Palestinaca, tako da prednost ipak dajem fudbalu.
Sirija je specificna po tom pitanju. Ma istoku je fudbal broj jedan. Taj deo zemlje je uvek bio pod uticajem Iraka i slicniji njemu. Fudbal u tom delu zemlje je uvek imao i politicku konotaciju. Slicno je i u delovima koji su naseljeni Kurdima. Kosarke u tim delovima zemlje skoro da i nema.
Na zapadu zemlje je drugacija situacija, fudbal je poparan u ruralnim sredinama i u sirotinjskim predgradjima velikih gradova. U gradovima je popularnija kosarka. Medju manjinama je kosarka mnogo popularniji sport. Pogotovo medju hriscanskom manjinom na zapadu zemlje.
To se vidi i po sastavu reprezentacija. Ne srazmerno veliki broj igraca sa istoka zemlje u fudbalskoj reprezentaciji, i ne srazmerno veliki broj hriscana u kosarkaskoj reprezentaciji.
Kosarka ima i duzu tradiciju od fudbala u Siriji. Prve utakmice reprezentacija u fudbalu je igrala tek pedesetih godina. Dok je kosarkaska u to vreme igrala i prvenstvo evrope. Kosarkaski klubovi u Siriji su osnivani dvadesetih godina proslog veka, fudbalski znatno kasnije.

Tesko je sad reci koji sport je popularniji. Moguce da je fudbal, pre svega zbog istoka zemlje, ali svakako da to nije jedini sport koji je popularan tamo. Kosarka je u Siriji jako popularna.

Medju Palestincima je fudbal broj jedan, mada je kosarka popularna medju hriscanskom manjinom. To je jedini narod u tom regionu gde je to jasno izrazeno.

U ostalim zemljama arapskog sveta fudbal je sport broj jedan, iako neke, pre svega Egipat, imaju kosarkasku tradiciju, ta dva sporta se ne mogu porediti po popularnosti. Ista stvar je i sa Iranom, i Iran dosta ulaze i u kosarku.
  • 0

#2831 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 05 October 2017 - 13:35

Kad baš idu dani reprezentativnog fudbala i kvalifikacija...

Da ne budu samo ružne vesti oko navijača. Evo jedne pohvalne.

 

Škotski navijači, kojih se očekuje nekoliko hiljada u nedelju u Ljubljani, pokloniče 5000 EVRA u dobrotvorne svrhe u Sloveniji. :heart:

 

http://www.rtvslo.si...00-evrov/434348

 

Uvek su Škoti bili dobrodošli gosti, ovo samo utvrđuje naše veze.


  • 0

#2832 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 05 October 2017 - 14:37

Sirija - Australija 0-1 HT

Izjednači Sirija, 1-1 FT

Edited by Kad ja podjoh, 05 October 2017 - 17:16.

  • 1

#2833 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 05 October 2017 - 20:09

Nemačka već vodi sa 2-0. 

 

Sandro Wagner ponovo strelac. 


  • 0

#2834 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 05 October 2017 - 21:56

tumbica user kao po običaju
  • 0

#2835 bounty hunter

bounty hunter
  • Members
  • 8,298 posts

Posted 06 October 2017 - 00:36

:lol:

 

Reprezentacija Brazila se oporavlja posle utakmice u Boliviji odigrane na visini od 3700 metara...

 

 

amujWG9.jpg?1

 

 

Bolivija - Brazil 0-0

Slepci mi oboriše tiket.


  • 1