Jump to content


Photo

Sitnicav i kritican ili tolerantan u ljubavi?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
72 replies to this topic

#1 typical

typical
  • Members
  • 17 posts

Posted 03 July 2012 - 18:28

Vec duze vreme zelim da uplovim u stabilne i prave ljubavne vode...
Gde god se okrenem nailazim na nesto sto me ne cini srecnim...
Necu navoditi koliko imam godina i koliko sam sveta prosao, prilicno i jedno i drugo verujte mi...
Ono sto me zabrinjava jeste to da moja hemija prema devojkama jako brzo opada i sa godinama to mi sve cesce desava...
Imao sam jednu vezu koju sam zavrsio nedavno, pre nedelju dana.
Pokusao sam da objasnim devojci da se izgubila hemija ali sam od nje samo dobio izliv besa i razocaranja i kritiku da samo zelim da kazem sta imam da kazem i da okrenem ledja.
Sada se setim toga i zeleo sam da joj u razgovoru stavim na znanje da ona nista lose nije ucinila vec eto...ne vidim da mozemo da dalje.

Moj problem je sto mi se to stalnno ponavlja a malo me uzdrmala njena kritika da ja uopste i nisam sposoban da se emotivno predam i ostvarim ljubav te da sam sam kriv sto je hemija prosla...

Pomoc...

#2 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 03 July 2012 - 18:39

Lično iskustvo, a i mišljenje stručnjaka, kaže da osećaj zaljubljenosti iz prvih par dana/nedelja ne može da traje večno. Ako to očekuješ - ćorak.

#3 typical

typical
  • Members
  • 17 posts

Posted 03 July 2012 - 19:43

Da, tacno, slazem se...problem je kad prodje ta zaljubljenost i prvi polet kada podvucem crtu opet mi nesto fali...nadjem da mi nesto krupno nedostaje kod devojke.
To se ponavlja. Imao sam dve duge i ozbiljne veze. Jedna je bila bas duga, skoro 10 god, druga oko 2 godine a izmedju toga je bilo nekih pokusaja...
Osecaj je prilicno isti u svakom iskustvu i to me brine...u toj dugoj vezi sam bio toliko dugo jer sam se stalno gibao izmedju onog "to je to" i onog " znacajno je prestala da me privlaci, da li to tako treba da bude?" I na kraju smo pukli...i iz jos nekih razloga i komplikacija... Druga kvalitetna veza se rastala naglo, imalo je komplikacija ali sam bio siguran da cemo ostati zajedno, ali nismo...
Ostalo je uglavnom bilo pokusaji, ili povrsnost...
U poslednjoj vezi koja me navela da se ovako oglasim sve je bilo dobro...a opet kao da me prosla hemija...u principu najkvalitetnija devojka sa kojom sam izlazio je upravo ova poslednja.
Ali i tu se nesto nije poklopilo...nisam vise siguran da li se dovoljno trudim...istina je da mi tesko polazi za rukom da se zainteresujem za nekog ko ima drugacija interesovanja od mene...
Kao da manje vredi u mojim ocima, a znam da i ta osoba vredi takva kakva je....
Izleteo sam se sa krupnim planovima i obecanjima misleci da cemo uspeti, onda se odaljio i skapirao da to ipak nije to...
U mislima sam se secao raznih banalnih situacija kada ona nije odreagovala onako kako bih ja voleo ali nista to nije bilo tako krupno.
Koliko mozemo i moramo razumeti i cuti devojku razlitu od nas? Da li se razlicito moze zavoleti?

#4 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 03 July 2012 - 20:56

http://forum.b92.net...i-sebea-drugog/

mozda bi sa stephanie mogao da prodiskutujes o tome.

#5 jovana79

jovana79
  • Members
  • 65 posts

Posted 04 July 2012 - 13:01

This isn't romance. This is bullshit!!!!

#6 typical

typical
  • Members
  • 17 posts

Posted 05 July 2012 - 12:49

@typical
zasto zelis da menjas sebe? zasto ne prihvatis i budes ono sto jesi? neko ko nije za duge veze. nisu svi isti.
mozda bi jedino, bilo fer sa tvoje strane da devojkama sa kojima ulazis u vezu, na samom startu das do znanja da nema vezivanja i planiranja i obecanja da ce trajati za ceo zivot. sigurna sam da ima onih kojima ce to odgovarati, a one kojima ne odgovara, ce biti postedjene razocaranja.
imam jednog prijatelja koji je sada vec blizu pedesete. nikada nije zeleo da se ozeni i ima decu. a bas je dobar frajer, u svakom smislu. sklon je zaljubljivanju i jakim osecanjima, ali svakoj devojci na pocetku da do znanja da sa njim moze da ima samo "umetnicki zivot u dvoje". bas smo nedavno popili pice i malo pricali, kaze da se ni jednom nije pokajao sto sledi svoje impulse i sto zivi u skladu sa samim sobom, ne predajuci se gradjanskim normama u kojima ne bi bio srecan.


Pa znas kako...nije bas da nemam potrebu da budem sa nekim, nije bas da sam samotnjak...ali jednostavno uvek nalazim niz nekih pojedinosti koje se ne poklapaju...

Ne znam koji kriterijum uzeti u ubzir? Da li traziti osobu koja je negde mojih godina, ili nije strasna razlika do 10god...
Imam utisak da se mladje osobe ne snalaze u zivotu onako kako bih ja ocekivao da se snalaze...
Opet neko ko je mojih godina vec je tesno za radjanje, stvaranje porodice...

Voleo bih da imam decu ali vidim da me brzo smore...

#7 jovana79

jovana79
  • Members
  • 65 posts

Posted 05 July 2012 - 14:46

@typical
zasto zelis da menjas sebe? zasto ne prihvatis i budes ono sto jesi? neko ko nije za duge veze. nisu svi isti.
mozda bi jedino, bilo fer sa tvoje strane da devojkama sa kojima ulazis u vezu, na samom startu das do znanja da nema vezivanja i planiranja i obecanja da ce trajati za ceo zivot. sigurna sam da ima onih kojima ce to odgovarati, a one kojima ne odgovara, ce biti postedjene razocaranja.
imam jednog prijatelja koji je sada vec blizu pedesete. nikada nije zeleo da se ozeni i ima decu. a bas je dobar frajer, u svakom smislu. sklon je zaljubljivanju i jakim osecanjima, ali svakoj devojci na pocetku da do znanja da sa njim moze da ima samo "umetnicki zivot u dvoje". bas smo nedavno popili pice i malo pricali, kaze da se ni jednom nije pokajao sto sledi svoje impulse i sto zivi u skladu sa samim sobom, ne predajuci se gradjanskim normama u kojima ne bi bio srecan.


slazem se sa tvojim kometarom, izgleda da vidimo iste cinjenice u ovom topicu.
dakle zivi i pusti druge da zive!!!
mada zenu da pozove i matori gej na veceru...pomislila bi...ah..pa on je radi mene odlucio da se promeni...

Edited by jovana79, 06 July 2012 - 11:15.


#8 jovana79

jovana79
  • Members
  • 65 posts

Posted 05 July 2012 - 14:56

@typical


razlozi koje si naveo za raskide su stvarno smesni!!!

2 godine se pitam da li je to to!????
"naglo smo prekinuli", svasta , nista se ne prekida naglo!
"nestalo je zaljubljenosti", da li si ti uopste upoznao tu osobu?
zelim decu ali mi dosade!? mozda da ih iznajmis po potrebi!?

sve dok jednog dana ne bude

Kuc, kuc!
- Ko jeee?
- Meečkaaa!


mecka=samoca

dakle ili ono sto jelisaveta predlaze ili ako si bas bas odlucio da nadjes pravu ljubav, onda mozda da prvo raspravis sam sa sobom sta hoces ili da odes na terapiju pa raspravis to, jer koliko su mene obavestili sveti gral jos nije pronadjen

Edited by jovana79, 05 July 2012 - 16:27.


#9 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 06 July 2012 - 02:21

Ali i tu se nesto nije poklopilo...nisam vise siguran da li se dovoljno trudim...istina je da mi tesko polazi za rukom da se zainteresujem za nekog ko ima drugacija interesovanja od mene...

Мени је ово погрешно јер не треба се трудити волети или се заљубити у некога тј било кога.
Ок слажем се да за функционисање веза и остајање у њима треба одређеног труда, понајвише у смислу прихватања туђих мана и ствари које нам се не свиђају, али трудити се у старту волети или се заљубити је погрешно, барем по мени.
Каже Ђоле: "Волеш једном у животу да л богату ил' сироту то не бира памез него срце..."

А ко зна, можда је кључ у овом волеш једном...

#10 typical

typical
  • Members
  • 17 posts

Posted 06 July 2012 - 10:41

nije.
sto rece moj prijatelj rotterdamac, citirajuci G. G. Marques-a:
"Srce ima vise soba nego kurvanjski hotel."

Мени је ово погрешно јер не треба се трудити волети или се заљубити у некога тј било кога.
Ок слажем се да за функционисање веза и остајање у њима треба одређеног труда, понајвише у смислу прихватања туђих мана и ствари које нам се не свиђају, али трудити се у старту волети или се заљубити је погрешно, барем по мени.
Каже Ђоле: "Волеш једном у животу да л богату ил' сироту то не бира памез него срце..."

А ко зна, можда је кључ у овом волеш једном...


Dobro je da se ukljucuje i muski rod u temu...
Pazi imao sam srecu da osetim privlacnost, jaku privlacnost, dakle nije rec o tome da sam se silio da se zaljubim. Jednostavno mi je prijala...
Ali nekako je to proslo.
Kad osetim da mi je devojka jako privrzena, prosto pocnem posmatrati sa svih strana u uvek uocim ono sto mi smeta iako znam da je rec o kvalitetnoj osobi.

Nekako me prodje ta hemija...

#11 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 06 July 2012 - 10:55

nije.
sto rece moj prijatelj rotterdamac, citirajuci G. G. Marques-a:
"Srce ima vise soba nego kurvanjski hotel."

Ма и ја тако мислим и верујем али никако да ми се покаже у пракси :)
Зато повремено сумњам...

Dobro je da se ukljucuje i muski rod u temu...
Pazi imao sam srecu da osetim privlacnost, jaku privlacnost, dakle nije rec o tome da sam se silio da se zaljubim. Jednostavno mi je prijala...
Ali nekako je to proslo.
Kad osetim da mi je devojka jako privrzena, prosto pocnem posmatrati sa svih strana u uvek uocim ono sto mi smeta iako znam da je rec o kvalitetnoj osobi.

Nekako me prodje ta hemija...

Само заљубљивање не гарантује никад да ћеш неког (за)волети и кад прође заљубљеност. Дешавало се и мени да се баш заљубим али кад прође онај "критичан" тренутак охладим се и баш као што ти кажеш иако је квалитетна особа нађе се нешто што је сметња...

#12 typical

typical
  • Members
  • 17 posts

Posted 06 July 2012 - 11:22

Ма и ја тако мислим и верујем али никако да ми се покаже у пракси :)
Зато повремено сумњам...


Само заљубљивање не гарантује никад да ћеш неког (за)волети и кад прође заљубљеност. Дешавало се и мени да се баш заљубим али кад прође онај "критичан" тренутак охладим се и баш као што ти кажеш иако је квалитетна особа нађе се нешто што је сметња...


Da, slazem se, ali sta je objektivna smetnja? Zato sam i naslovio temu "sitnicav i kritican ili tolerantan"...
Sta vam zasmeta? Sta vas odalji? Konkretan primer?

Da budem jasniji - da li previse trazim tj da li sam previse kritican ako me smori najstrasnije neodredjena ili drugacija reakcija devojke od one koju ja zamislim?

#13 jovana79

jovana79
  • Members
  • 65 posts

Posted 06 July 2012 - 11:32

Da budem jasniji - da li previse trazim tj da li sam previse kritican ako me smori najstrasnije neodredjena ili drugacija reakcija devojke od one koju ja zamislim?



Biti u vezi nije ljubljenje, izlazenje ili pokazivanje. Sve se vrti oko toga da budes sa osobom koja te cini sretnim/om. Isto tako ne postoji idealno, nego uzajamno.

#14 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 07 July 2012 - 04:37

Zeshca smarachina.

#15 jovana79

jovana79
  • Members
  • 65 posts

Posted 07 July 2012 - 12:08

Zeshca smarachina.


amin sestro, amin!