Jump to content


Photo
- - - - -

HHO generator na vodu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
26 replies to this topic

#16 juemil

juemil
  • Members
  • 58 posts

Posted 02 July 2012 - 23:13

@mvujanovic
Ako procitas diskusiju poimetices da si prvi spomenuo zakon o odrzanju energije.
Kako ocigledno nismo na istim talasnim duzinama, dalju diskusiju smatram nesvrsishodnom.
Naravno , apsolutno podrzavam princip da svako ima pravo na svoje misljenje, stav, pa i zablude.
Na kraju krajeva razlicitosti nas cine bogatijima. Dakle , da budem jasniji ne sporim ti pravo da mislis kako mislis. jedino , ja mislim drukcije.
Dozvoli samo da ti stavim jednu zamerku. Kada razmisljam o tehnickim, naucnim tvrdnjama apsolutno ma ne zanima dali je neko Kinez, Turcin, Belgijanac ili moj sunarodnik, otac brat, kum. Zanima me samo sta tvrdi tojest misli! Nauka na jednu stranu nacija i nedaj boze politika na drugu. Shodno tome i Ajnstajna i Teslu podjednako cenim.
SVe najbolje ti zelim!

#17 mvujanovic

mvujanovic
  • Members
  • 7 posts

Posted 03 July 2012 - 06:57

@mvujanovic
Ako procitas diskusiju poimetices da si prvi spomenuo zakon o odrzanju energije.
Kako ocigledno nismo na istim talasnim duzinama, dalju diskusiju smatram nesvrsishodnom.
Naravno , apsolutno podrzavam princip da svako ima pravo na svoje misljenje, stav, pa i zablude.
Na kraju krajeva razlicitosti nas cine bogatijima. Dakle , da budem jasniji ne sporim ti pravo da mislis kako mislis. jedino , ja mislim drukcije.
Dozvoli samo da ti stavim jednu zamerku. Kada razmisljam o tehnickim, naucnim tvrdnjama apsolutno ma ne zanima dali je neko Kinez, Turcin, Belgijanac ili moj sunarodnik, otac brat, kum. Zanima me samo sta tvrdi tojest misli! Nauka na jednu stranu nacija i nedaj boze politika na drugu. Shodno tome i Ajnstajna i Teslu podjednako cenim.
SVe najbolje ti zelim!

Hvala na lepim željama, takođe i ja tebi želim sve najbolje, samo da te ispravim kad sam pomenuo Teslu i Anštajna nisam imao na umu ni politiku ni nacionalnost, jednostavno ta dva čoveka se razlikuju po mnogo čemu, a da je anštajna izgurao tadašnji moćni lobi valjda nećeš osporiti, da je bilo obrnuto ko zna kako bi izgledao ovaj svet. Uostalom Anštajn je samo teoretičar (mnogi tvrde da je i plagijator i da su zasluge Milevine) za razliku od Tesle koji je svoje tvrdnje realizovao i u praksi. Velika razlika zar ne?
Zakon o održanju energije si pomenuo ti u svom prvom postu, doduše ne baš decidno, ali otprilike, da sada ne tražim, napisao si da je uložena energija za dobijanje vodonika veća od dobijene. Meni ne smetaju različitosti i kao što kažeš to nas čini bogatijima. Sve bi bilo u redu osim jedne male začkoljice, naime ti si napisao kako ja mislim da to radi, e tu moram da te ispravim, ne ja ne mislim nego sam se uverio, ovo čisto radi onih koji će čitati.
Lep pozdrav!

#18 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 03 July 2012 - 22:17

Evo ja sam jedan od onih koji imaju ogromno iskustvo sa HHO generatorima...

Kako do "kompletnog uredjaja"..pre svega voleo bih da čujem preporuke za elemente i sl?
Pokušaću...ne može da šteti...

#19 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 July 2012 - 18:29

Ja imam jedno veoma jednostavno pitanje.

Kako bi izgledala merna instalacija i koje bi merne velicine morali da merimo prilikom testiranja motora sa i bez "HHO generatora" kako bi mogli da vrsimo poredjenje ekonomicnosti i snage takva dva motora?

#20 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 July 2012 - 03:29

. Eto i Cern se ućuta o česticama bržim od svetlosti, nekome očito ne bi odgovaralo da sveti Anštajn padne.

Malo manje lupetanja, molim. NEMA cestica brzih od svetlosti, jasno je dokazano ponovljenim eksperimentima da su u pitanju bile greske merenja. I nema nikakvog "svetog Ajnstajna", ne znam zasto bi nekome smetala cinjenica da je teorija relativnosti najpouzdanija i najbolje proverena naucna teorija u istoriji covecanstva. Sarkastican govor o "svetom Ajnstajnu" odaje u ovim krajevima tako endemsku naucnu nepismenost i primitivizam.

#21 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 17 July 2012 - 10:56

... Uostalom Anštajn je samo teoretičar (mnogi tvrde da je i plagijator i da su zasluge Milevine) za razliku od Tesle koji je svoje tvrdnje realizovao i u praksi. Velika razlika zar ne?


Ne razumem zasto se toliko hvatamo za doticnu Milevu Maric (kojoj svaka cast) ako je ona samo teoreticar. Mislim da bi citanje Popera veoma pomoglo, osim ako i njega nismo ‘procitali’.

Izvini zbog ove asocijacije, ali svojevremeno je na RTS-u izvesna M. Vujanovic Regulus objasnjavala kako smo to mi, sa nasih milijardu–dve saveznika, sposobni da elegantno porazimo nase naprijatelje: naime, po njenim recima, neki naucnici (znanstvenici, da ne bude zabune) behu izracunali da bi se, ukoliko bi svi Srbi, Rusi i Kinezi istovremeno skocili u more (znaci, neophodna je savrsena sinhronizacija mornarickih hronometara), nivo okeana podigao za deset metara, sto ce reci goodbye Njujork, Roterdam (bez brige, Roterdamac, to je samo teorija, pri tom pogresna za dobar broj redova velicine)… Vladivostok(!) Mirisna luka (!)…

... Sarkastican govor o "svetom Ajnstajnu" odaje u ovim krajevima tako endemsku naucnu nepismenost i primitivizam.


Mislim da je posredi nesporazum, radi se o svecu sa slovom manje u prezimenu.

Edited by cmix909, 17 July 2012 - 12:48.


#22 sonemw

sonemw
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 June 2013 - 20:57

Mmmmm, da , snaga veca 20-25% potrosnja xy% manja! :rotflmao:
Alo, ljudi, prst na celo! Bio sam kod jednog Beogradskog "proizvodjaca" HHO uredjaja.
Na pitanje, jeste li vrsili neka merenja, odgovor je : vozamo se mi sa tim uredjajem! Kako sam studirao motore na masinskom u Beogradu znam koliko je jednostavno u laboratoriji izmeriti potrosnju nekog motora sa i bez HHO uredjaja i dokaz je tu. Naravno NE PADA IM NA PAMET!! Kao sto ne pada na pamet BMW-u Mercedesu ili Japancima da na ovaj "nacin" pojacaju svoje motore 20% (ej, 100KS na 120KS) i smanje potrosnju.... Nego ulazu milione dolara u razvoj. Jesmo Srbi , ne moramo nuzno biti glupi! ;)

Da li si posetio poslednji sajam automobila gde je mercedes predstavio pravac u kome razvija hibridne motore?



#23 sonemw

sonemw
  • Members
  • 2 posts

Posted 30 June 2013 - 21:00

Mmmmm, da , snaga veca 20-25% potrosnja xy% manja! :rotflmao:
Alo, ljudi, prst na celo! Bio sam kod jednog Beogradskog "proizvodjaca" HHO uredjaja.
Na pitanje, jeste li vrsili neka merenja, odgovor je : vozamo se mi sa tim uredjajem! Kako sam studirao motore na masinskom u Beogradu znam koliko je jednostavno u laboratoriji izmeriti potrosnju nekog motora sa i bez HHO uredjaja i dokaz je tu. Naravno NE PADA IM NA PAMET!! Kao sto ne pada na pamet BMW-u Mercedesu ili Japancima da na ovaj "nacin" pojacaju svoje motore 20% (ej, 100KS na 120KS) i smanje potrosnju.... Nego ulazu milione dolara u razvoj. Jesmo Srbi , ne moramo nuzno biti glupi! ;)

Da li si posetio poslednji sajam automobila gde je mercedes predstavio pravac u kome razvija hibridne motore?

Ako nisi primetio oni su bazirali razvoj na rekuperaciji energije prilikom kocenja odnosno punjenje baterija, pri cemu oni ne baziraju svoj razvoj na koriscenju fosilnih goriva, vec koriscenju obnovljivih izvora....



#24 juemil

juemil
  • Members
  • 58 posts

Posted 01 July 2013 - 23:40

Posetio , ne posetio nema veze.
I šta? Ne razumem kakve to veze ima sa temom?
Gde je tu HHO? HHO je obnovljiv izvor? ili...



#25 CYBERMANIA

CYBERMANIA
  • Members
  • 75 posts

Posted 01 July 2013 - 23:53

Ma nema nista od tih stvarcica. Samo ce unistite vozilo.

Procitajte i pogledajte sta su pisali o HHO generatoru ljudi koji su ga ugradili, i videcete da je stopostotna puska.



#26 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 July 2013 - 02:21

Ovako:

 

snaga veca, a potrosnja manja - pa, da to postoji, to bi fabricki ugradjivale sve vece firme.

Sumnjivo je to.



#27 sasa pg

sasa pg
  • Members
  • 1 posts

Posted 28 October 2014 - 19:56

pozdrav svima.pitanje za experte hho generatora-koliko opterecenje u amperazi auto od 1600 kubika sa ispravnim akumulatorom i punjenjem moze da podnese.pitam zato jer je punjenje od 5a prosjek a ,,klasicni,, hho uredjaji koje reklamiraju povuku oko 15a.