Jump to content


Photo
- - - - -

CENZURA


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4 replies to this topic

#1 drmilanwow

drmilanwow
  • Members
  • 2 posts

Posted 21 June 2012 - 10:50

Pozdrav. Moram da skrenem paznju na cenzuru koju sprovodite na vasem sajtu. Svakako, to nije samo na vasem sajtu, vec na svim srpskim portalima. Elem, najvise boravim na sajtu B92, pa shodno tome zelim da iznesem ovaj problem bas ovde. Da me ne shvatite pogresno, razumem ja da se mediji bore za slobodu govora i slobodu pisanja i stampe i da ima raznoraznih ljudi koji znaju da ostave i nekulturne i neumesne komentare, ali da li onda to znaci da smo prepusteni na "milost i nemilost" moderatoru (eeej!) koji ce da odluci o mom komentaru, eto samo tako... Da li mu se svidja ili ne... Mislim, koja je to glupost "odobrenje moderatora" LoL! Ljudi, dajte malo se ugledajte na zapadne medije, evo prve komsije Hrvate recimo... Mislim da je strasno sto se sprovodi ovakva ostra cenzura. Sta znaci nekulturan komentar? To je javni sajt, tu zivi ljudi komentarisu, potpuno remetite sled konverzacije koja se ostvari medju korisnicima, tako sto nekom moderatoru padne na pamet da se korisnik nije lepo/kulturno/umesno izrazio. Bezveze. Koja je to sloboda za koju se sami mediji bore, a ne dozvoljavaju je narodu :) Paradoksalno. Nadam se da cete o ovome, ovde, malo prokomentarisati. Pozz

#2 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 June 2012 - 12:09

Odgovorio bih ti detaljno i zivopisno, ali se plasim moderacije :lol+:

(Inace u sredini toliko primitivnoj i degenerisanoj kao sto je cyber-Srbija - koja je valjda jedina stvar gora od RL Srbije - u kojoj ima toliko morona, fashista, komunjista i inih zlikovaca, ta vrsta cenzura je nuzno zlo. Jeste iritantno, ali je realnost - pa sranja na ovim prostorima ionako su pocela kad se, recnikom milosheskuovih naci-novinara, "dogodio narod" i kad je svaka fukara stekla "misljenje" o najdubljim istorijskim i nacionalnim pitanjima.)

#3 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 21 June 2012 - 14:35

... i kad je svaka fukara stekla "misljenje" o najdubljim istorijskim i nacionalnim pitanjima.)


U to neslavno doba radio sam i za jednu ‘kompaniju’ koja je imala i nekolicinu profesionalnih vozaca od kojih je jedan kad god bi mu se ukazala prilika (posebno na medjugradskim relacijama) drzao ucena predavanja o aktuelnim politickim i drustvenim temama. Pocinjao je napomenom da se on u ono o cemu ce govoriti uopste ne razume, ali da ce to sto sledi predstavljati njegovo ‘misljenje i vidjenje kao coveka’, sto ce reci jedno iskreno izneto glediste poteklo iz autenticne narodne duse s nepogresivim osecajem za fili... duboke istine i eticke principe. Silom slusaoci nisu toliko pamtili njegove poslanice i ode velikom vodji, koliko njegovo nakaradno izgovaranje i sasvim obicnih reci.

#4 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 24 June 2012 - 21:59

Pozdrav. Moram da skrenem paznju na cenzuru koju sprovodite na vasem sajtu. Svakako, to nije samo na vasem sajtu, vec na svim srpskim portalima. Elem, najvise boravim na sajtu B92, pa shodno tome zelim da iznesem ovaj problem bas ovde. Da me ne shvatite pogresno, razumem ja da se mediji bore za slobodu govora i slobodu pisanja i stampe i da ima raznoraznih ljudi koji znaju da ostave i nekulturne i neumesne komentare, ali da li onda to znaci da smo prepusteni na "milost i nemilost" moderatoru (eeej!) koji ce da odluci o mom komentaru, eto samo tako... Da li mu se svidja ili ne... Mislim, koja je to glupost "odobrenje moderatora" LoL! Ljudi, dajte malo se ugledajte na zapadne medije, evo prve komsije Hrvate recimo... Mislim da je strasno sto se sprovodi ovakva ostra cenzura. Sta znaci nekulturan komentar? To je javni sajt, tu zivi ljudi komentarisu, potpuno remetite sled konverzacije koja se ostvari medju korisnicima, tako sto nekom moderatoru padne na pamet da se korisnik nije lepo/kulturno/umesno izrazio. Bezveze. Koja je to sloboda za koju se sami mediji bore, a ne dozvoljavaju je narodu :) Paradoksalno. Nadam se da cete o ovome, ovde, malo prokomentarisati. Pozz


Citat nije cenzurisan.

Edited by DonJuan, 24 June 2012 - 22:00.


#5 drmilanwow

drmilanwow
  • Members
  • 2 posts

Posted 24 June 2012 - 23:19

Hehe. good one!