Jump to content


Photo
- - - - -

Četvrtfinale: Češka-Portugal


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
30 replies to this topic

Poll: Češka-Portugal (35 member(s) have cast votes)

U polufinale ide...

  1. Portugal nakon 90 minuta (25 votes [71.43%] - View)

    Percentage of vote: 71.43%

  2. Češka nakon 90 minuta (3 votes [8.57%] - View)

    Percentage of vote: 8.57%

  3. Portugal nakon produžetaka (2 votes [5.71%] - View)

    Percentage of vote: 5.71%

  4. Češka nakon produžetaka (1 votes [2.86%] - View)

    Percentage of vote: 2.86%

  5. Portugal nakon penala (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Češka nakon penala (4 votes [11.43%] - View)

    Percentage of vote: 11.43%

Navijaću za...

  1. Češku (14 votes [40.00%] - View)

    Percentage of vote: 40.00%

  2. Portugal (16 votes [45.71%] - View)

    Percentage of vote: 45.71%

  3. Nikoga (5 votes [14.29%] - View)

    Percentage of vote: 14.29%

Vote Guests cannot vote

#1 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 20 June 2012 - 13:13

U četvrtak počinje bitka za mesta u polufinalima Evropskog prvenstva. Prvi na scenu izlaze Češka i Portugal. Utakmica će se odigrati na Nacionalnom stadionu u Varšavi.

Posted Image

Nakon uvodnih poraza u prvom kolu, ove dve ekipe su se na impresivan način, pre svega Češka, vratili u život i dokopali četvrtfinala. Češka je savladala Grke i poslednjem kolu bila bolja od domaćina Poljske. U jednom od najinteresantnijih mečeva na Euru Portugal je savladao Dansku sa 3-2, a preokretom protiv Holandije stigli su Portugalci do drugog mesta u grupi.

Portugalci su blagi favoriti, iako nas istorija uci da nema izraženih favorita u nok-aut mečevima Evropskog prvenstva. Ovo će im biti peti uzastopni nastup u četvrtfinalima kontinentalnih šampionata.
Posted Image

Navijaci Portugala se najvise uzdaju u verovatno najveću zvezdu šampionata, Krsitijana Ronalda, koji ja na meču protiv Holanđana pokazao da je verovatno najbolji evropski igrač.
Posted Image

Česi na krilima odličnih rezultata protiv Grka i Poljaka ne ulaze u meč bez ambicija. Svi se u Češkoj rado sećaju meča od pre 16 godine, kad je Poborski fenomenalnim lobom odveo Čehe u polufinale, a Portugalce poslao kuci...

http://www.youtube.com/watch?v=imf2o6hA9fQ

Navijaci pre svega žele da golman Čeh pokaže kvalittet kojim je pomogao Čelziju da osvoji Ligu Šampiona, a da kikseve ostavi iza sebe...
Posted Image

Moguci starteri:

Češka : Čeh, Selasije, Sivok, Kadlec, Limberski, Plašil, Hubšman, Jiraček, Kolar, Pilar i Baroš

Portugal: Patrisio, Pereira, Alveš, Pepe, Koentrao, Meireleš, Mutinjo, Veloso, Nani, Postiga i Ronaldo

Utakmica počinje u 20:45

Posted Image

#2 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 20 June 2012 - 14:25

Portugal je u usponu forme. Posle ne baš ubedljivog starta igrali su sve bolje, odigrali sasvim ravnopravno sa Nemcima i pocepali indisponirane Olandeze. Ono što je vrlo bitno za njih jeste činjenica da je i Kristina "probila led" i da nakon sjajne partije protiv Oranjeta sigurno puca od samopouzdanja i optimizma.

Česi su ekspresno prevazišli šok nakon šamaranja u ruskoj režiji i uspeli da namaknu dve pobede protiv dosta tvrdih i nezgodnih (ali, realno, ne preterano kvalitetnih) ekipa i domognu se prvog mesta u grupi. Mislim, ipak, da ih u četvrtfinalu očekuje još jedan hladan tuš i da bi lako mogli završiti takmičenje na isti način na koji su ga i započeli.

Kladiću se na portugal, pa ću logično za njih i navijati.

#3 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 20 June 2012 - 16:43

Veb ce suditi mec...

#4 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 20 June 2012 - 20:50

Česi u sastavu Čech, devet bekova i Baroš u nadi da će proći na penale. Bílek nije trener, ne zna šta je taktika, samo se nejasno priseća kako je to bilo kad je bio igrač. Možemo da se oslonimo samo na Viktoriju Plzeň i da Čech ne pravi početničke greške. Do polufinala samo preko penala.

#5 ferengi

ferengi
  • Members
  • 485 posts

Posted 20 June 2012 - 21:01

Češka!!! Zgotivio sam ih davne 1996. Kouba , Poborski, Nedved, Berger.... ;)

#6 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 20 June 2012 - 21:50

Česi u sastavu Čech, devet bekova i Baroš u nadi da će proći na penale. Bílek nije trener, ne zna šta je taktika, samo se nejasno priseća kako je to bilo kad je bio igrač. Možemo da se oslonimo samo na Viktoriju Plzeň i da Čech ne pravi početničke greške. Do polufinala samo preko penala.


Bar ce Cech da se oseca kao riba u vodi, navikao covek u Celziju da igra sa 9 pozadi :D

#7 Baros

Baros
  • Members
  • 10,602 posts

Posted 20 June 2012 - 22:36

Češka!!! Zgotivio sam ih davne 1996. Kouba , Poborski, Nedved, Berger.... ;)


Smicer pokraden. <_< Covek koji je dva dana pred finale morao da skokne do Praga da bi se vencao posto je vencanje zakazao bas za taj datum jer nije verovao da ce Ceska proci grupu, a kamalo stici do finala.

Bar ce Cech da se oseca kao riba u vodi, navikao covek u Celziju da igra sa 9 pozadi :D


Dzaba mu, to je moglo da prodje protiv Barse jer ovi ne umeju da opale loptu po golu sa 20 metara, a i proseca visina im je 165 cm tako da ne vredi ni centarsut. :D Ako nista, bunker ce probiti jedna Ronaldova bomba. <_<

#8 ferengi

ferengi
  • Members
  • 485 posts

Posted 21 June 2012 - 02:20

Au zaboravio sam njega , jbg davno beše :lala:

#9 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 21 June 2012 - 11:48

Trebali ste u Anketu da stavite i dobar fudbal ;) Ja neću ni za koga navijati od ekipa samo za dobar fudbal. Mislim da je POrtugal dosta jači i da bi ovo trebalo da prođe mada će Česi valjda pružiti neki otpor i zakuvati malo duel.

#10 Heroin Bob

Heroin Bob
  • Members
  • 646 posts

Posted 21 June 2012 - 12:29

Rosicky bombom sa 25 metara cepa mrezu u 89. minutu, i baca SisuTM u suze (koji btw zaboravlja da promeni zurkicu u poluvremenu) -_-

#11 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 21 June 2012 - 13:49

Trebali ste u Anketu da stavite i dobar fudbal ;)


To se valjda podrazumeva, sumnjam da neko navija za los fudbal ;)

#12 stvorko

stvorko
  • Banned
  • 3,004 posts

Posted 21 June 2012 - 18:44

gotovo sam siguran da ce Portugal proci dalje. to inace ne menja moje ogromne antipatije prema toj ekipi tako da cu navijati za Cesku.

nadam se samo da ih nece pokrasti kao hrvate i ukrajince jer bi ovo prvenstvo stvarno bilo farsa.

#13 Dangar

Dangar
  • Members
  • 2,512 posts

Posted 21 June 2012 - 18:47

Cesi bez Rosickog.

#14 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 21 June 2012 - 19:09

Ja ocekujem da Pilar danas zablista, a verovatno je vreme i da ga Nani zabije.


#15 Kad ja podjoh

Kad ja podjoh
  • Members
  • 20,122 posts

Posted 21 June 2012 - 19:51

Ceska(4-2-3-1) : Cech,Selassie,Sivok,Kadlec,Limbersky,Plasil,Hubschman,Jiracek,Darida,Pilar,Baros

Portugal(4-3-3): Rui Patricio,Pereira,Pepe,Alves,Coentrao,Veloso,Meireles,Moutinho,Nani,Ronaldo,Postiga

Posted Image

Edited by Kad ja podjoh, 21 June 2012 - 19:56.