Jump to content


Photo
- - - - -

Oslo / Nordkapp


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
3 replies to this topic

#1 Denbro

Denbro
  • Members
  • 3 posts

Posted 07 June 2012 - 08:06

Neka vrsta letovanja 2012...dok se ne vratimo i napisemo jos po koju.
http://cyclingnorway...m/2012/05/22/6/

#2 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 07 June 2012 - 18:39

Bio sam samo u Oslu i Bergenu.
Oslo je lep grad, vrlo mali za pojmove glavnog grada jedne zenlje, ali je i celokupna populacija Norveske mala. Grad je vrlo lep, sredjen i prijatan, ali za turisticki obilazak nije potrebno vise od 2-3 dana.
Iz Osla u Bergen putovao sam (u martu 2011.) vozom, a to je dozivljaj koji bih svakome preporucio. Vrlo cist i udoban voz, sa lepim bifeom, a put traje, ako se dobro secam, oko 6 sati.
Bergen je, takodje, vrlo lep, cist i sredjen hanzeatski grad, koji zaista vrdi videti. Na dnu dubokok fjorda, grad je klimatski topliji nego Oslo (!!!) jer je vise izlozen uticaju Golfske struje.
Turisticki, za ovaj grad nije potrebno vise od 2 dana.
I uzgredni savet: ako idete u Norvesku, ne unosite vise od dozvoljene kolicine duvana, jer se to trazi jednako, kao i droga. Ja nisam s tim imao problema, ali sam video devojku, koju su skinuli iz autobusa od Stokholma za Oslo zbog viska cigareta. Duvan u prtljagu traze psi.

Edited by vladan, 07 June 2012 - 18:39.


#3 Denbro

Denbro
  • Members
  • 3 posts

Posted 24 July 2012 - 10:44

Vratismo se, ali dok se malo ne saberu utisci i prihvati svakodnevica te pocne sa nesto opsirnijim putopisom, za sada samo kraci raporti sa puta sa kojom fotkicom izmedju.
Ukratko oko 3400km biciklima, 30 dana, Norveska je preskupa, hladna i prelepa. Divno je bilo gledati u ponocno sunce, biti na putevima ove zemlje, koji su inace jako teski za bicikliranje zbog cestog vetra i uspona. Ipak, kada se stigne do cilja i sagledaju stvari unazad, ostaje samo impresivan utisak koji se rasprostro u kilometrima iza nas.
http://cyclingnorway.wordpress.com/

#4 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 July 2012 - 12:53

Cinjenica jeste: Norveska jeste preskupa.