Jump to content


Photo
- - - - -

Humanitarna pomoć


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#16 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 April 2013 - 15:41

551429_4985293982653_2048265090_n.jpg

 

 

http://www.alo.rs/ve...nino-srce/14989

 

414926-tijana.jpg

 

http://www.telegraf....-210-000-dolara


Edited by GordanaZ, 03 April 2013 - 16:05.


#17 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 03 April 2013 - 16:15

broj važi za sve mobilne operatere u srbiji.

 

edit: gordana dodala sliku. :)


Edited by Vesna, 03 April 2013 - 16:19.


#18 elpida

elpida
  • Members
  • 138 posts

Posted 03 April 2013 - 16:32

zna li se koliko je do sada sakupljeno novca? 



#19 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 03 April 2013 - 16:48

zna li se koliko je do sada sakupljeno novca? 

 

Ne zna se tacno, ali, obzirom da su kosarkasi skupili zamasnu svotu, pretpostavljam da bi falilo mozda negde oko 50K.



#20 elpida

elpida
  • Members
  • 138 posts

Posted 03 April 2013 - 17:09

Sad sam procitala da ce do kraja nedelje biti u SAD. 



#21 vikingov tamnoputi brat

vikingov tamnoputi brat
  • Members
  • 2,366 posts

Posted 03 April 2013 - 19:27

Nismo mi Srbi u sustini toliko los narod, cak nakon svega ovoga ponovo verujem da smo zaista dobar i posten narod. Jedino sto nam treba jeste pravi vodja, i neko ko ce nam 'lupiti' 2-3 samara s vremena na vreme. 



#22 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 05 April 2013 - 11:46

http://www.thebalkan...tar-for-tijana/



#23 munze

munze
  • Members
  • 3,294 posts

Posted 08 April 2013 - 21:52

Komercijalne avio kompanije odbile da voze Tijanu u Hjuston
 
Politika pre 5 sati  |  Tanjug

BEOGRAD – Ni jedna komercijalna avio kompanija nije pristala da preveze osmogodišnju Tijanu Ognjanović do Hjustona na transplantaciju srca, zbog velikog rizika, tako da roditelji traže specijalizovanu avio kompanija koja bi je prevezla do Amerike.

Prof. Jovan Košutić, kardiolog u Institutu za majku i dete, koji Tijanu leči od 2007. godine kada je uspostavljena dijagnoze bolesti, rekao je Tanjugu da će se u narednih dan- dva znati kada će devojčica krenuti na lečenje u Ameriku i da se nadaju daće to biti do kraja nedelje.

„Danas je stigla informacija da komercijalne agencije neće da je vode, zbog velikog rizika, tako da sigurno neće ići u Hjuston komercijalnim letom. Tek treba da se organizuje prevoz sa nekom specijalizovanom kompanijom za prevoz složenih medicinskih slučajeva”, rekao je prof. Košutić.

 

 

 

Ostaci ove jadne tzv. drzave bi morali bar sad da se angazuju.



#24 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 12 April 2013 - 03:34

...

 

 

...



#25 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 22 April 2013 - 11:47

Timoti Džon Bajford bez lekova: Neću umreti od raka nego od birokratije

Ako povremeno čujete vrisak sa Zvezdare, moguće je da sam to ja, jer zavisim od određenog leka protiv bola kojeg više nema u apotekama. Znam da nisam sam, ali voleo bih da čujem za bilo kog političara koji je ostao bez leka od koga zavisi.

 

Ovu vapijuću rečenicu postavio je preksinoć na fejsbuk status Timoti Džon Bajford (72), autor najboljih srpskih televizijskih serija za decu, naš omiljeni Englez kojeg smo sa ljubavlju usvojili, a koji se već osam godina bori sa kancerom. Reč je o leku/flasteru protiv bolova “durožestiku” (durogestic).


- To je lek bez koga apsolutno ne mogu. On mi ublažava veoma jake bolove i pomaže da spavam. Moja supruga se juče rastrčala i kupila poslednje dve kutije u jednoj apoteci na Novom Beogradu. To mi je dovoljno za narednih mesec dana, a posle toga ne znam šta će biti - izjavio je Bajford za “Blic”.


Znamo ga kao autora kultnih serija “Neven”, “Poletarac”, “Babino unuče”, “Metla bez drške”... U Srbiji je pola veka, a više od 40 godina živeo je i radio “kao turista”, bez državljanstva, dok tadašnji predsednik Srbije Boris Tadić nije to pročitao u novinama i dodelio mu srpsko državljanstvo. Početkom prošle godine, nakon serije tekstova u našem listu, Bajford je konačno dobio i nacionalnu penziju od Srbije, čiju je kulturu toliko zadužio.


Sa teškom bolešću bori se poslednjih osam godina. U početku je išao na hemoterapije. Od pre tri-četiri godine ne može bez leka koji sadrži morfijum, “durožestik” neophodan pacijentima koji imaju jake bolove.


- Krenuo sam sa 25 mikrograma na sat pre tri-četiri godine, da bi mi sad bilo potrebno sto mikrograma. Jedna kutija tog leka može da mi traje 15 dana, znači potrebne su mi dve mesečno. Do sada sam lekove nabavljao na recept u apoteci i nije bilo nestašica. Međutim, sada je nestašica nastala, kako nam je objašnjeno, zbog nekog zakona koji se čeka. Za ovih osam godina, koliko sam bolestan, rak mi je bio najmanji problem. Mnogo veći je birokratija, njihovo stalno insistiranje da se donesu neki papiri, pa zakoni, dokazi... Često znam da kažem - neću umreti od raka već od birokratije - kaže Bajford.


Snažno motivisan, iako teško bolestan, Bajford kaže da se na fejsbuku oglasio prvenstveno zbog toga što problem nije samo njegov već stotina ljudi koji se suočavaju sa ovom vrstom bolova i za koje država mora da obezbedi bar lekove.


Timoti Džon Bajford rođen je na jugu Engleska 1941. godine. Došao je u Srbiju 1972. godine kao mlad reditelj sa ekipom BBC-ja da u koprodukciji sa Televizijom Beograd napravi dečju emisiju i, na našu sreću, ostao.

 

Ako je neko u mogućnosti da pomogne ovom velikom čoveku, zamoljen je da to i učini.



#26 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 24 April 2013 - 20:27

Još jednoj devojčici treba srce

 

Prilozi se mogu poslati SMS porukom na broj 2878, a novac se može uplatiti i na žiro-račun broj 355-000-32-00-1047-86-34 u Vojvođanskoj banci. Primalac: Šime Adamić, za malu Ljubicu.



#27 Bejza

Bejza
  • Members
  • 1 posts

Posted 16 May 2013 - 12:08

Pozivaju se svi ljudi dobre volje, a koji su u mogućnosti, da se priključe humanitarnoj akciji prikupljanja novčanih sredstava za transplataciju srca 2-godišnjoj Adamić Ljubici.

 

Kako se uključiti?

 

Kupovinom karte za projekciju filma, zakazanoj za 25/05/2013 sa početkom u 13h, na adresi Orfelinova 57, Banovo brdo, postajete član humanog društva.

 

Karte se kupuju na adresi Vuka Karadžića 7 , Stari grad, radnim danom od 10h-20h, subotom od 10h-17h

 

Obavestite svoje rođake, komšije, prijatelje i poznanike.

 

Učinimo zajedno nešto gde ćemo svi biti isti i zbog čega ćemo se ponositi.

 

Hvala unapred svim ljudima dobre volje i velikog srca!



#28 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 29 May 2013 - 07:43

http://www.b92.net/i...2&nav_id=717936


Edited by highlanderka, 29 May 2013 - 07:46.


#29 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 29 May 2013 - 10:43

Sreda, 29.05.2013
 
Bajford ostao bez najvažnijeg leka
 
Beograd -- Autor serija “Neven”, “Poletarac”, “Babino unuče” Timoti Džon Bajford ponovo se bori sa nestašicom lekova, a sada nedostaje glavni lek za njegovo lečenje.

Pre mesec dana nije mogao da nabavi lekove protiv bolova, ovog puta je u pitanju još ozbiljniji problem - nestašica “endoksana” (Endoxan).

Proslavljeni televizijski reditelj Bajford (72), koji se već osam godina bori sa kancerom, kaže da se radi o leku koji već godinu dana pije svaki dan i koji njegovu bolest drži pod kontrolom.

"Recept za taj lek dobijam svakog meseca. Međutim, taj lek sada ne mogu da nađem. On, inače, ne može da se podigne svuda, već samo na pojedinim mestima. Zato je moja supruga krenula od apoteke do apoteke, ali nije imala uspeha. Ovo je još ozbiljniji lek od onog koji koristim za bolove i koga pre izvesnog vremena takođe nije bilo. Bez “endoksana” bih mogao da izdržim koji dan, ali sve preko toga bi bilo veoma ozbiljno", kaže Timoti Bajford za “Blic”.

Kako kaže, od prošle nestašice lekova protiv bolova u kontaktu je i sa jednim političarem, sa kojim je razgovarao i povodom nestašice “endoksana”.

"Pozvao me je i sada i kaže da je ozbiljan problem i s ovim lekom, kao i sa lekovima koje koriste deca sa retkim oboljenjima. Da zlo bude veće, uopšte nije problem sa novcem, već sa organizacijom onih koji treba da ih nabavljaju", priča Bajford, istakavši da bi voleo da neko javno kaže gde ima ovog leka i gde može da se nabavi.

Timoti Bajford je podigao javnost na noge pre oko mesec dana, kada je na svom Fejsbuku objavio da “neće umreti od kancera već od birokratije”, a povod je bio taj što nije uspevao da pronađe lek, tj. flaster protiv bolova “durožestik”, od koga, kako je tada rekao, apsolutno zavisi. Zapravo, on je na ovaj način želeo da upozori javnost Srbije na nestašicu lekova za najteže bolesnike, što u poslednje vreme nije retkost.

Na njegov apel odazvao se veliki broj ljudi dobre volje, što preko Fejsbuka, medija, a neki su ga i zvali. Bajford se tada zahvalio svima na porukama i ponudama za pomoć. On je istakao da je on svoj problem rešio, ali da, nažalost, drugi pacijenti nemaju takvu sreću.



#30 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 18 July 2013 - 12:09

5rhuB8Z.jpg

 

Tuga, nek počiva u miru.