Jump to content

Photo
- - - - -

Humanitarna pomoć

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
51 replies to this topic

#31 Manoly

Manoly
  • Members
  • 12,412 posts

Posted 18 July 2013 - 12:20

Lutka malena...Neka počiva u miru.

#32 zorex

zorex
  • Members
  • 4,118 posts

Posted 12 August 2013 - 16:24

Priča Ane Zivkovic: Bolest kao podstrek za bolji zivot

Dvadesetosmogodišnja Ana Živković iz Jagodine boluje od tumora ilijačne kosti i butnog mišića i za operaciju u Americi potrebno joj je 80.000 dolara.

Jagodinka Ana Živković od svoje desete godine sanjala je da postane profesor srpskog jezika i književnosti. Vrednim radom i trudom ispunila je svoj san. Uzdala se u sebe i u svoje znanje i svojim prosekom obezbedila sebi mesto asistenta na Filološko-umetničkom fakultetu u Kragujevcu. Upravo kada je htela da preda temu za doktorsku tezu, februara ove godine, saznala je ono o čemu nije sanjala.
Ana-Zivkovic-11-239x300.jpg 
Kada sam otišla da snimim karlični pojas na VMA, očekivala sam da će mi reći da imam neko oštećenje na kostima, nisam očekivala da će mi reći da imam tumor. Međutim, oni su mi rekli da imam dva – jedan na ilijačnoj kosti, a jedan u butnom mišiću – priča Ana Živković o najtežim trenucima u svom životu.
Pre dve i po godine Ana je doživela manju saobraćajnu nezgodu u taksiju kojim se uputila u Kragujevac. Te večeri osetila je prvi put bol u predelu desnog kuka i roditelji su je odmah odveli u Hitnu pomoć, urađen joj je pregled na osnovu kog je utvrđeno da nema preloma i dobila je lekove od kojih su nakon sedam dana nestali bilo kakvi bolovi.
Oko šest meseci nisam imala nikakve simptome, da bi se oni tada opet javili. Godinu dana sam se lečila na našoj fizijatriji, lekari su mislili da je u pitanju uklještenje nerava. Dva puta sam radila snimanje na rendgen aparatu, a rađena je i magnetna rezonanca kičmenog stuba u Kragujevcu, i ništa se nije videlo na tim snimcima- objašnjava mlada asistentkinja Filološko-umetničkog fakulteta.
Bez obzira na datu terapiju, lekove, masaže, tretmane strujom, njoj je bilo sve gore i gore, a funkcija noge je slabila. Došlo je do asimetrije prilikom hodanja i Ani je bilo sve teže i teže da normalno obavlja svakodnevne aktivnosti.
Dva puta nedeljno sam držala vežbe studentima u Kragujevcu. Sredim se, odem, izdržim nekako to, pa se vratim kući i ležim. Mislila sam da imam išijas, ali nisam htela da potpuno padnem u krevet i da se predam. Posle nekog vremena shvatila sam da ja imam neku drugu bolest – kaže ona.
Kada je došla u stadijum da više ne može da hoda, rešila je da poseti najboljeg neurohirurga u zemlji, koji joj je preporučio snimanje nerava. Na snimku se videlo da nije došlo ni do kakvog oštećenja nervnog sistema. Tada je zakazala snimanje karličnog pojasa na VMA i taj snimak pokazao je da Ana boluje od tumora ilijačne kosti i butnog mišića.
To su bili jako teški i stresni trenuci, ali odmah sam znala da su mi šanse da se izvučem mnogo manje ako krenem da plačem i da postavljam pitanja kako se desilo, šta se desilo, šta će biti sa mnom… Zato sam krenula u drugom pravcu, svoju bolest sam shvatila kao problem koji mora da se sagleda sa svih strana i da se nadje najbolje rešenje za njega. Verujem da psiha i imunitet mogu da učestvuju i u preventivi i u borbi protiv bolesti - smatra Ana.
Ana-Zivkovic.jpg

Sledeći korak bila je hemoterapija, kojom je trebalo da se ova dva tumora od 10 i 8 centimetara smanje, kako bi bili operabilni. Međutim, hemoterapija nije pomogla, a za Anu je bila negativno iskustvo, čije posledice bolest dovode u vidljivo stanje.
Posle prve hemoterapije mi je potpuno opala kosa. To je možda bio i teži trenutak od trenutka kada sam saznala da imam kancerogeno oboljenje, jer se tada prvi put ta bolest materijalizuje, tad prvi put delovanje te bolesti. Ali, onda shvatiš i to da kosa raste i da ona i nije toliko važna, važno je izlečenje- iskreno govori Ana za “Novi put”.
Pošto nije postojala mogućnost da se tumor umanji, ali ni da se obavi operacija u Srbiji, Ana je pronašla kliniku u Bolonji, koja je jedna od najboljih klinika za koštane tumore u Evropi. Tamo su joj dali konačnu dijagnozu i rekli da je u pitanju fibrosarkom epiteloidni, a kao najbolje rešenje da bi se sačuvao život predložili su amputaciju noge i jednog dela karlice.
To rešenje nisam mogla da prihvatim stopostotno jer sam u tom trenutku već bila čula za jednog hirurga, Italijana koji radi u Americi, i koji je stručnjak za karlični pojas. Stupila sam u kontakt sa njim i otišla na kliniku u Milano, gde on dolazi jednom u šest meseci. Kada je pogledao moju dokumentaciju i obavio pregled, on mi je rekao da može da obavi dve operacije u roku od nedelju dana i da mi na taj način spasi nogu.
Transplatacija ilijačne kosti u Njujorku košta 80.000 dolara, a po savetu ovog hirurga, najkasnije bi je trebalo obaviti krajem avgusta. Kako Ana i njena porodica, u kojoj su i majka i sestra nezaposlene, ne mogu sami da obezbede ovu pozamašnu svotu novca, rešili su da potraže humanitarnu pomoć.
Akcije se vode u Jagodini i Kragujevcu, ali i u drugim gradovima Srbije. Moji rođaci, prijatelji, kolege i studenti, pokrenuli su mnogo toga, koncerte, predstave, utakmice. Novac je dala i jagodinska opština, Pedagoški fakultet, FK “Jagodina” i mnoge firme u Jagodini i Kragujevcu. Mnogi studenti FILUM-a dežuraju pored kutija za humanitarnu pomoć Tempa, Tržnog centra “Plaza”, i kod otvorenih i zatvorenih bazena. Ove srede biće održana i humanitarna žurka u Apisu – navela je neke od akcija koje se sprovode.

.. I dok se sve veći broj ljudi uključuje u humanitarnu akciju da sačuva jedan mladi život, Ana broji dane i dolare do odlaska u Ameriku i trudi se da razmišlja pozitivno. Na putu do izlečenja, vreme provodi sa porodicom i prijateljima, sluša muziku i čita.

TEŠKA FAZA ŽIVOTA MORA PROĆI
- Otkad sam se razbolela, javljaju mi se često misli da bih mogla da živim bolje, kvalitetnije, da provodim više vremena sa dragim ljudima. Ja ovo posmatram kao tešku fazu u mom životu, koja mora proći, ali nakon čega će moj život biti još lepši nego što je bio ranije – kaže Ana Živković.
FALI JOŠ 40.000 DOLARA
Za Anino lečenje do sada je prikupljeno četrdeset hiljada dolara i fali još toliko. Mole se svi ljudi dobre volje da pokažu solidarnost i učešćem u humanitarnoj akciji doprinesu spasavanju jednog mladog života. Uplata se može izvršiti na dinarski žiro račun Banke Inteza 160-5300101293477-62 ili na devizni račun za inostranstvo RS35160533020081474474. 
NAUČILA DA PRIHVATI POMOĆ OD DRUGIH
- Bilo mi je teško kada su krenule akcije za prikupljanje novca za moju operaciju, ali sam naučila da zteba prihvatiti pomoć od drugih, ma koliko nam to teško padalo zbog ponosa, sujete ili nekih drugih razloga. Svi smo u svojim ljišturama, usredsređeni na sebe i na ono što mi možemo. Pružanje i prihvatanje pomoći treba da bude prirodna situacija, ne samo kad je u pitanju novčana pomoć, već bilo koja druga vrsta pomoći i podrške.

http://www.youtube.com/watch?v=DHPsT8r7Htc

#33 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 21 August 2013 - 02:54

http://www.kurir-inf...t-clanak-945535

Ana i Nedzad, drugaciji, na divan nacin, srecno!

Edited by highlanderka, 21 August 2013 - 02:55.

#34 babyW

babyW
  • Members
  • 4,181 posts

Posted 28 October 2013 - 15:34

http://www.b92.net/i...2&nav_id=770633

http://www.b92.net/i...2&nav_id=770328

Koliko ko može bilo bi lepo da pomognemo, ali se pitam zašto ova država ništa ne radi po ovom pitanju.

#35 comandante

comandante
  • Banned
  • 6,688 posts

Posted 16 November 2013 - 20:47

ne znam gde bih drugo postovao ovu vest, ako nije odgovarajuci topik neka se prebaci u drugi...

San Francisco rallies for 'Batkid' Miles Scott, leukaemia survivor

sta reci osim - respekt, ne mogu se setiti kada sam poslednji put citao ovakvu lepu vest

#36 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 18 November 2013 - 11:42

http://www.b92.net/i...2&nav_id=770633

http://www.b92.net/i...2&nav_id=770328

Koliko ko može bilo bi lepo da pomognemo, ali se pitam zašto ova država ništa ne radi po ovom pitanju.

Cinjenica je da nijedna država na svetu ne finansira ovakve stvari. Surovo, nepravedno, ali je tako. Ja sam malo pre poslala SMS za Unu. Možemo svi po malo da odvojimo i biće dovoljno. Nadam se

SMS broj 2205.

#37 babyW

babyW
  • Members
  • 4,181 posts

Posted 18 November 2013 - 11:51

Cinjenica je da nijedna država na svetu ne finansira ovakve stvari. Surovo, nepravedno, ali je tako. Ja sam malo pre poslala SMS za Unu. Možemo svi po malo da odvojimo i biće dovoljno. Nadam se

SMS broj 2205.

Znam da ne mogu da finansiraju sve, ali se bar nadam da će doneti neki valjan zakon po pitanju humanitarnih fondova, da se ne bi dešavale afere koje se poslednjih dana vuku po novinama i da bi se zaista ta pomoć mogla raspoređivati na svu decu i ljude kojima je potrebna pomoć.

#38 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,049 posts

Posted 27 November 2013 - 00:31

Ovi mladi ljudi zele da ucine Beograd humanijim

“Ovo je samo mali deo akcije da podignemo svest kod drugih ljudi da učine isto. Akcija svakako može da pređe u viši nivo, ovo je samo prvi korak. Očekujemo ljude dobre volje da nas podrže kako bismo podelili radost sa ostalima koji nisu toliko srećni kao mi. Svaka pomoć je dobrodošla naravno, samo želimo da se dobar glas pročuje i da drugi ljudi dobre volje urade isto što i mi”, tvrde Marko i Matija

#39 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 01 December 2013 - 18:31

Cao svima

Nadam se da cemo na ovaj nacin uspeti malo da pomognemo ovoj maloj devojcici Uni Savić.

Mozemo pomoci novcem ili čak na besplatan nacin(makar malo)

Una ima leukemiju i to najgori oblik i za transplataciju kostane srzi joj je potrebno cak 180.000€

http://pomoczaunu.com

http://www.kurir-inf...agovi/una-savic

Do sada su u akciji prikupljanja novca ucestvovali mnogi mediji i poznate licnosti ali je ostalo jos preko 100.000€ da se prikupi. To i nije neki novac ako ljudi samo malo otvore srce.

Mozete pomoci slanjem SMS na broj 2205. Cena je 100 dinara

Ili na žiro racun: 205-9011005219862-38

Besplatno mozete malo pomoci i tako sto cete lajkovati njihovu Facebook stranicu i podijeliti dalje da i vasi prijatelji to vide pa mozda i neko od njih pomogne ili novcem ili daljim sirenjem informacije

Facebook strana: https://www.facebook.com/PomocZaUnu

SMS(TELENOR, MTS, VIP) samo 100 dinara na broj 2205

PS. Ostavite i neki komentar da tema sto duze traje

Edited by danijel99, 01 December 2013 - 18:33.

#40 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 07 December 2013 - 20:15

Do sada prikupljeno 110.000€ :)

Ostaje jos 70.000

Ajmo po jedan sms ili bar po jedan Lajk i Share na FB strani

https://www.facebook.com/PomocZaUnu

Edited by danijel99, 07 December 2013 - 20:23.

#41 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 12 December 2013 - 09:53

Evo još jedna ideja(nadam se dobra) kako se samo sa par klikova miša eventualno puno može pomoći.

Pogledajte prvu poruku na ovo FB strani u kojoj je sve objašnjeno:

Svaki komentar i predlog je dobro došao

#42 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 15 December 2013 - 21:33

Evo još jedna ideja(nadam se dobra) kako se samo sa par klikova miša eventualno puno može pomoći.

Pogledajte prvu poruku na ovo FB strani u kojoj je sve objašnjeno:

Svaki komentar i predlog je dobro došao

Facebook je promijenio kako ljudi vide nove postove sa strane tako da je ovaj nacin sirenja poruke sada ide malo teze. Zbog toga nista od ove strane za sad.

Ono sto naravno radi i dalje je da jednostavno podijelite post sa njihove facebook strane o tome da je potrebna pomoc i kako ljudi mogu pomoci. 

https://www.facebook.com/PomocZaUnu

Do sada je skupljeno 110.000€

KO zeli da donira 100 dinara ostaje jednostavan nacin- prazan SMS na broj 2205

#43 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 26 December 2013 - 10:03

Ćao forume

Evo kako sam još uspio da pomognem pa možete i vi još i to vrlo lako

Skinuo sam mail adrese Televizija za sajta media centra(http://www.mc.rs/tv.37.html) i onda poslao svakom posebno sa molbom da se neko javi, naprave prilog ili bilo šta. Većina nije ni odgovorila ali neke stanice su odgovorile i neke čak obećale da će putiti priloge i vidoe oglase duže vrijeme.

Ja ću sad isto da uradim sa novinama i radioima.

Ono što lako možete uraditi je da skinete ovaj tekst fajl sa mail adresama tv stanica i pošaljete kulturno molbu da emituju prilog. Ajde ajde, to vam je 10 minuta a što nas više to će se više i njih uključiti. Ne košta vas ništa, ništa vam neće biti a njoj moze puno pomoći.

Kad šaljete mail u polje "To:" upišite jednu adresu a sve ostale u polje "Bcc:" tako svako od njih nece vidjeti da ste poslali ovim drugima. Najbolje u stvari ako pošaljete svakom posebno ali bolje i ovako kako sam opisao nego ništa

Recite nešto tipa: Čuo sam za ovu akciju pomoći preko interneta i nisam mogao makar da se malo ne uključim i da vas zamolim da pustite prilog, apel ili oglas. Vjerovatno i nema boljeg načina da puno ljudi čuje za ovo, od kojih će naravno mnogi i pomoći kao što i jesu do sad...

Nemojte samo ovo iskopirati i poslati jer ću ovo isto da postujem na puno foruma i neće ništa valjati ako svi pošaljemo istu poruku!

Evo mailovi ovdje. Makao sam ove tv stanice što su već odlučili da pomognu:

PS. 
SMS na 2205 - 100 dinara
Žiro račun dinarski 205-9011005219862-38
Preko Paypala na sajtu http://pomoczaunu.com

#44 danijel99

danijel99
  • Members
  • 11 posts

Posted 23 January 2014 - 11:28

Cao ljudi

Posle ovog gore sa TVom sam mailovao mnoge radioe i novine i neke su se slozile da puste ili ponovo puste proiloge

Na ovoj strani su mailovi radioa i novina pa ako neko želi da uradi isto može. Što više nas pošalje molbu to će se prije i odazvati

Takodje, ako volite da pomazete ovakvim humanitarnim akcijama pogledajte blog humanost.org i pratite preko twittera i facebooka

Naravno ako neko ima još ideja kako bi se moglo još pomoći nek se oglasi i ako neko želi da se uključi da sam malo više pomogne nek mi se javi porukom pa da vidimo šta bismo još mogli uraditi

PS.
100 dinara donacija za Unu
SMS na 2205

#45 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 09 March 2014 - 11:02

Kad zataji drzava i kad je pokradu ostaje da se gradjani organizuju kako bi pomogli sami sebi.Medjutim i toga je sve manje,oni sto imaju novac tesko se hvataju za novcanik 

da pomognu.Da imam uticaja napravio bih humanitarni fond u Srbiji koji bi se punio solidarnim porezom od svih gradjana i novcem koji bi bio oduzet od onih koji su ga nezakonito stekli.