Jump to content


Photo
- - - - -

VN Kanade 2012


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
125 replies to this topic

Poll: VN Kanade 2012 (23 member(s) have cast votes)

Ko je pobednik trke?

  1. Alonso (4 votes [19.05%])

    Percentage of vote: 19.05%

  2. Hamilton (4 votes [19.05%])

    Percentage of vote: 19.05%

  3. Button (3 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  4. Vettel (3 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  5. Webber (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  6. Rosberg (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  7. Schumacher (4 votes [19.05%])

    Percentage of vote: 19.05%

  8. Hunt (3 votes [14.29%])

    Percentage of vote: 14.29%

  9. Neko od nenavedenih (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote

#46 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 09 June 2012 - 22:29

Nažalost ovaj put nije bilo para za C6, imam trenutno neke mnogo važnije stvari za rešavati. Samo sam se podmladio i opet Amer. Chrysler Sebring 2.0

Posted Image

Posted Image

Prešao 97. 500. Održavan u zvaničnom servisu-izvanredno stanje. Lik od kojeg sam kupovao je neverovatno duhovit i prijatan čovek. Nije apsolutno ništa lickao pre prodaje, čak ni usisavanje. Uopšte se nije trudio da me ubeđuje u bilo šta. Slučajno mi ispadne upaljač u kabini i dok sam ga tražio ispod suvozačkog sedišta vidim pojačalo za muziku koje vredi minimum 100€. Ovaj mi to nije ni spominjao. Gume takoreći nove(rezervna potpuno nova Good Yearka nikada korištena). Diskovi malo istrošeni, pakne odlične, prednji trap čvrst i zdrav. Motor 140ks jako mirno lepo radi i možda bi moglo više snage na ovu kilažu, ali zaista se ne žalim ni sa ovim. Nigde ne kaplje ulje i vidi se da ništa na njemu dirano i da je original. Prepoznaješ po šrafovima,šelnama, trakama koje spajaju instalacije da ništa nije otvarano ili čačkano. Po Nemačkoj sam ga baš ganjao po različitim putevima i veoma sam zadovoljan.
E sad cena, ono što je presudilo. Suvozačka vrata su malo, ali zaista malo ulubljena (vidi se na slici spreda) i Sebring je koštao 1750€ +100 za papire. Obzirom da imam link za delove iz Amerike održavanje mi nije preskupo.

O kvalitetu Chryslera ne treba niko da mi kenja pošto sam prethodnog dogurao do 300.000 i tada tek menjao npr spone, jednu jabučicu i ležaj točka. Uvek sipam samo sintetikčko ulje, fabričko je 5-30, i na pređenih 12-15 hiljada ne potroši litar. Obzirom da sam iz provincije auto je najviše vožen po lokalnim putevima i to muški. Stvarno ga nisam štedeo. Super je što ću sa ovog na Sebringa prebaciti komplet gasni uređaj za samo 9000 dindži, a to podrazumeva i servis sa promenom membrane isparivača i ultrazvučno čišćenje dizni od 5000.

Za sve ovo dugujem veliku zahvalnost Trnu bez koga cela kupovina ne bi bila moguća. Pored toga što mi je spustio cenu imao sam privilegiju, mogu slobodno tako da kažem, da pošalje vozača koji bi proverio stanje pre nego što sam krenuo za Holandiju. Kada sam dobio odgovor da je sve u extra stanju kupovina je odlučena.
Trne ljudino!!! Nemam reči kakav si čovek ispao. Nadam se da ćeš naći vremena za Spa kako bih ti se odužio ulaznicom. :)

Nisam mogao da verujem koliko se u Nemačkoj slavi fudbal. Opšta histerija!

Veliki pozdrav svima



Kume svaka čast! U zdravlju da ga potrošiš!

#47 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 10 June 2012 - 04:56

Veliki sukobi u Montrealu veceras, ima povredjenih na obe strane, puno uhapsenih.

#48 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 10 June 2012 - 07:06

Ne mislim da je gotovo sa "lutrijom". Ovde su koristili potpuno iste gume kao i u Monaku, i opet neki timovi nisu uspevali da budu brzi na crvenim od zutih, dok su drugi imali samo mali napredak, jedino su Red Bull I Ferrari imali znacajan napredak (preko tri desetinke). To je najbolji znak da stavri nisu normalne. Kad se od narednih trka opet vrate tvrdje smese, bice ponovo cudnih rezultata i razlika izmedju ritma u kvalifikacijam i trci.
Sto se tice jucerasnjih kvalifikacija, i dalje sam pod utiskom koliko startezi grese i uludo trose gume. U Q1 Hamilton apsolutno nije imao razloga da izlazi na crvenim, a on je to ipak uradio, a sto je najgore nije bio jedini, pojedini vozaci su potrosili sva tri seta pre pocetka Q3, sto je zaista nedopustivo. Dalje, Baton se od svih vozaca najvise mucio na zutim i oni umesto da preskoce Q3 i da startuju sa desetog mesta, ali sa novim, neupotrebljenim setom zutih, morace da startuju sa zutim koje u sebi imaju 4-5 krugova, od toga 2-3 u punom ritmu, totalno nepotreban hendikep.
Lotus katastrofalan, mada iskreno od njih i nisam ovde ocekivao mnogo, nije njihov tip staze za razliku od Mercedesa koji je trebao da okupira prvi red, a oni jedva jednog vozaca u prvih 5, veliko razocarenje.
Meni je jos zao Saubera, ovo je staza koji odgovara njihov bolidu i da su temperature nize nadao sam se da bi mogli uzeti jedno mesto na podijumu, ali sad je to nemoguca misija.

#49 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 10 June 2012 - 09:07

U Lotusu kažu da je Kimi imao problema sa hidraulikom i zbog toga, diferencijal nije radio kako treba. Kao srediće to pred trku, pa nije frka. E dal nas farbaju ili ne, pitanje je. U svakom slučaju, Čupavac je dobro odvozio kvalifikacije. Kanada je uvek zanimljiva, jedva čekam 20h!

@alpiner Da se slatko navozaš sa amarikancem! Detalj iz gepeka je VR!!!! :).

#50 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 966 posts

Posted 10 June 2012 - 10:36

Nažalost ovaj put nije bilo para za C6, imam trenutno neke mnogo važnije stvari za rešavati. Samo sam se podmladio i opet Amer. Chrysler Sebring 2.0

Posted Image

Samo nisi rekao koje je godište. Koliko vidim po modelu između 2001 i 2006. Samo koliko je ta lađa dugačka, skoro 5 metara, a ameri to čudo svrstavaju u kola SREDNJE veličine (šta li su im onda velika kola). Koliko li troši, to se ne usuđujem da te pitam.
U svakom slučaju želim ti sve najbolje sa njima i u njima. Neka te dobro služe...
Koliko sam shvatio viđaću ga kako se kotrlja po gradu...

PS: Dobro da nisam ovo pročitao pred spavanje. imao bih noćne more zbog parkiranja. Još se nisam navikao koliko su mi velika nova kola, a ona su samo 10 cm duža od prethodnih, a 60 cantima kraća od ove aždaje...

#51 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 June 2012 - 12:04

Posted Image

Juce nakon kvalifikacija...

:)

#52 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 June 2012 - 13:27

Društvo, dajte link, TV okupirale žene!

#53 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 17,335 posts

Posted 10 June 2012 - 13:42

Fraj opravdava svojih 3 miliona dolara

edit: Ascari, bice brdo linkova p2p4u.net, ali tek oko pola 8 po srpskom vremenu

Edited by 4_Webber, 10 June 2012 - 13:43.


#54 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 10 June 2012 - 13:43

Ne mogu da vjerujem...zamisli da zene kazu...pomazite muzevi okupirali kuhinju :lol:

http://livetv.ru/en/...nd_prix_canada/

#55 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 10 June 2012 - 14:08

Fraj opravdava svojih 3 miliona dolara

edit: Ascari, bice brdo linkova p2p4u.net, ali tek oko pola 8 po srpskom vremenu


hvala!

Ne mogu da vjerujem...zamisli da zene kazu...pomazite muzevi okupirali kuhinju :lol:

http://livetv.ru/en/...nd_prix_canada/



Otišao sam u p*kumtrnu, oterale me žene a nemam kintu ni da kupim sebi TV, prenosni.... :lol:

Barem su mi dozvolile da o'ladim pivo u frižideru :D

#56 Downforce

Downforce
  • Members
  • 4,995 posts

Posted 10 June 2012 - 14:27

Barem su mi dozvolile da o'ladim pivo u frižideru :D

Pivo jbt! Zaboravih! :o :ajme:

Fraj opravdava kintu, nego sta! Hvala bogu da i takvog nadjose konacno. ;)

#57 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 21,862 posts

Posted 10 June 2012 - 14:37

Vremenska prognoza:

13:00 vedro i suncano, temperatura 26 stepeni, vetar jugoistocni 10 km/h
15:00 vedro i suncano, temperatura 27 stepeni, vetar jugoistocni 10 km/h
17:00 vedro i suncano, temperatura 27 stepeni, vetar jugoistocni 10 km/h

Vlaznost 39%, zbog cega ce subjektivno temperatura delovati blize 29 stepeni nego 26.

#58 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 10 June 2012 - 16:34

Dok, priznaj da si batalio Ferari i poceo da navijas samo za Fetela :D


Dal si prika, lud ti :)?

ja se svojih crvenih nikada ne odricem. Pa nisam ja ... nas kolega sa foruma ;)

Sto se tice Seba, j sm njega primetio na svom debiju kada je u belom bolidu uzeo bodove, kada ga je Sumi poducavao i davao mu tipove, kako da bolje izveze trku. Tad sam ja rekao da ce ovaj mali biti cudo i zagotivio ga. Svidja mi se kako vozi ali mora on od Alonsa dosta jos da nauci :). Nisam ja poceo da ga simpatisem Seba od kad je postao sampion, vec od kad se pojavio u F1 ;)
Pored njega sam zagotivio sam i malog Pereza prosle godine, a ove godine sam primetio da su dobri vozaci ova dva momka iz Toro Rosa ali nemm stav od njih u vezi nakog navijanja ili slicno.
McL kao i Hamiltona ne volim(steta sto je onaj drugi momak vozac u tom timu, nas dobri "dugmence" kome sam nadenuo ndimak ovde na forumu :)), ali mu skidam kapu za voznju i znanje.

Tako da Webi, nikako ne mogu da navijam za nekog drugog u trci dok je Alonso "ziv" i bori se za podebu ili podijum ili poene.

#59 "Doc" Holliday

"Doc" Holliday
  • Members
  • 2,430 posts

Posted 10 June 2012 - 16:41

Jel ima neko link za SKY formula1?
Jel ima na vipboxu- u bas link za SKY?

#60 MikiVeliki

MikiVeliki
  • Members
  • 1,988 posts

Posted 10 June 2012 - 16:46

Dal si prika, lud ti :)?
ja se svojih crvenih nikada ne odricem. Pa nisam ja ... nas kolega sa foruma ;)


Koji? Webber? :wicked:
Izvinjavam se sto upadam, morao sam, znam da misli na Fjodora,smesno mi sto je ovaj post uputio Webberu bivsem Meklaren/Kimi/protiv Alonsa navijacu.