Jump to content


Photo
- - - - -

Upomoc!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#16 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 09 June 2012 - 01:41

Downloadovao i MS Security Essentials. Ne nalazi probleme. Kaze mi da deletujem druge AV programe, da ne "konfliktuju." Odem na "uninstall programs" i probam da da deletujem PCDotor. Dobijem poruku (otprilike, po secanju) "format unrecognized by this uninstall program. no success."

Opet, veci deo dana nisam mogao na net. Sad mogu, a kako, zasto i dokle, pojma nemam.

Dvoumim se: da li da bacim ovu masinu u djubre i kupim novu, ili da probavam i dalje. Ocito nisam sposoban da resim problem sam, a servis me kosta skoro koliko i druga masina... Jedino sto me drzi je da ovde imam slike, dokumenta i pizdarije koje na novoj masini ne bih imao....

#17 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 09 June 2012 - 02:35

Ako ti je vec instaliran avast pusti boot scan da odradi do kraja, nemoj da ga prekidas na pola. Ako ni to ne pomaze isprati onaj tutorijal o instalciji win. sa formatiranjem diska, pre toga narezi te slike i dokumenta na dvd. Softverski problem nikada nije dovoljan razlog da se kupuje novi hardver, jedino ako ti je vreme za novi komp, ovako nema razloga.

#18 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 June 2012 - 00:18

Da li je moguce da je problem u routeru?

Danas opet veci deo dana nisam mogao na net. Nisam ranije napisao: imam istog provajdera za cable TV i net. TV radi normalno. Koaksijalni kabel ide u TV i i router. Na kompu (desktop) imam u USB port ustekanu antenu za signal sa wireless routera.

Danas, bakcuci se s ovim, pustio sam Avast boot scan do kraja. Dosao je do 97% za nekoh pola sata, a onda jos dva sata resavao poslednjih 3 %... Onda, probam da se prikljucim na net (Mozilla), opet kaze "contacting google," pa me sam od sebe redirektuje i vodi na "click.w3i," pa dobijem poruku "network error."
No, pokusavajuci svasta, istekam antenu, pokrenem mozillu, pise "contacting google," a onda "unable to connect." Nista click i error. Izgleda normalno.
Resetovao sam router dva puta danas, tek sad nakon drugog puta uspeo sam da se prikljucim - zasto i kako, ne znam. Ni koliko dugo cu moci biti na netu.

#19 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 10 June 2012 - 01:36

Da li je moguce da je problem u routeru?
Danas opet veci deo dana nisam mogao na net. Nisam ranije napisao: imam istog provajdera za cable TV i net. TV radi normalno. Koaksijalni kabel ide u TV i i router. Na kompu (desktop) imam u USB port ustekanu antenu za signal sa wireless routera.
Danas, bakcuci se s ovim, pustio sam Avast boot scan do kraja. Dosao je do 97% za nekoh pola sata, a onda jos dva sata resavao poslednjih 3 %... Onda, probam da se prikljucim na net (Mozilla), opet kaze "contacting google," pa me sam od sebe redirektuje i vodi na "click.w3i," pa dobijem poruku "network error."
No, pokusavajuci svasta, istekam antenu, pokrenem mozillu, pise "contacting google," a onda "unable to connect." Nista click i error. Izgleda normalno.
Resetovao sam router dva puta danas, tek sad nakon drugog puta uspeo sam da se prikljucim - zasto i kako, ne znam. Ni koliko dugo cu moci biti na netu.


Obzirom da ti je avast nasao 70+ zlonamernih programa sigurno si imao neki problem sa njima. Sad moguce je da imas problem i sa ruterom, ja sam recimo imao slican problem sa sporim konektovanjem i sporom vezom pre nego sto mi je definitivno otkazao kablovski modem, ali bez te redirekcije na druge sajtove i to definitivno nema veze sa ruterom (*). To ces najlakse proveriti kontaktiranjem ISP, da ti kazu ima li mozda ima nekih problema u konekciji sa njihove strane, ev. da posalju ljude da provere modem ili da te zamole da ga sam doneses da se zameni.

(*) za to redirektovanje na w3i i Freeze.co (pa potom nigde) sam izguglao da problem moze napraviti NetAssistant, pa probaj da ga odinstaliras:



Mada mi i dalje to lici na neki zlonamerni program, pre nego na neku gresku. Nwy javi ako ti uspe (probaj i jos jedan boot scan za sv. slucaj)

Edited by st.maurice, 10 June 2012 - 02:09.


#20 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 June 2012 - 03:32

Probacu i to (mozda sama masina jos nije za bacanje). No, kad sam postavio prethodni post, kliknem natrag na forum, pa na drugi pdf - i opet me odvede na click.w3i. Ugasim mozillu, vratim se za 5 minuta i otera me na myfreeze. Mozilla zato sto Explorer i Chrome ne rade.

Zasto ni Avast! ni Malwarebytes ni MS security ni AVG ne prepoznaju i ne eliminisu taj myfreeze ili click.w3i?

#21 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 10 June 2012 - 10:21

Probaj neki Linux u live režimu pa ukoliko sve radi eliminisaćeš sve nedoumice dal` je neki hardwer ok. Ionako bi na toj mašini Linuks leteo.

#22 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 10 June 2012 - 18:09

Probao sam sve do sada postavljene recepte, osim Linuxa - o kojem pojma nemam.

Sve je i dalje nepredvidivo - sve radi savrseno par sati, pa onda par sati nista ne radi. Hebavacu se jos par dana, a onda cu baciti i masinu u more i promeniti ISP.
Dobar deo posla mi je na netu (nije IT, nego razmena informacija - vodim neke kurseve, predajem i bitno mi je da budem dostupan studentima), a i komunikacija sa familijom.

JBT, ustanem jutros i ukljucim komp - kaze mi "limited conectivity." Pa opet restartujem, avast nista ne nadje, ali ne mogu na net. Ugasim komp, pustim sat vremena, krenem opet - i radi k'o nov. Popizdio sam generalno.

#23 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 11 June 2012 - 14:34

Potpuno te razumem, tako ja pojma nemam o Windowsu. Stvar je manje više jednostavna, da ne kažem banalna. Probaj npr Ubuntu odaberi opciju try Ubuntu, ona ne instalira ništa sve se vrti sa CD-a ili USB-a svejedno, pa probaj ne košta ništa.

#24 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 12 June 2012 - 17:06

Probao sam sve do sada postavljene recepte, osim Linuxa - o kojem pojma nemam.

Sve je i dalje nepredvidivo - sve radi savrseno par sati, pa onda par sati nista ne radi. Hebavacu se jos par dana, a onda cu baciti i masinu u more i promeniti ISP.
Dobar deo posla mi je na netu (nije IT, nego razmena informacija - vodim neke kurseve, predajem i bitno mi je da budem dostupan studentima), a i komunikacija sa familijom.

JBT, ustanem jutros i ukljucim komp - kaze mi "limited conectivity." Pa opet restartujem, avast nista ne nadje, ali ne mogu na net. Ugasim komp, pustim sat vremena, krenem opet - i radi k'o nov. Popizdio sam generalno.

Jbt
umesto da ponovo bacis masinu reinstaliraj Windows.Treba ti manje od 30 minuta da uradis novu instalaciju i onda barem znas na cemu si.Jednom kada se Windows korumpira( a to se tebi desilo) gotovo je nemoguce ga vratiti na normalu jer svi ti programi za uklanjanje malware obicno i zajebu nesto u sistemu 32.Zato moze da ti se desi da kupis novu masinu a problem ti je recimo u rauteru ili modemu.

#25 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 12 June 2012 - 18:45

Probaj neki Linux u live režimu pa ukoliko sve radi eliminisaćeš sve nedoumice dal` je neki hardwer ok. Ionako bi na toj mašini Linuks leteo.


Ti si nam, uslovno receno, ostao duzan jedan tekst na blogu. ;)

Izvini sto nisam mogao ranije da napisem odgovor.

PeerBlock je nazalost placebo, on ne stiti privatnost i ne sakriva IP adresu. On kao firewall blokira (ne preterano precizno) one ip adrese za koje sumnja da sluze za napad, sa crne liste koja sadrzi i poznate ip adrese koje koriste anti p2p grupe (mada je to za sada specifican problem za US). Block lista se ne osvezava u realnom vremenu i ne pokriva sve adrese, jer to prosto nije moguce. Takav program dakle ima ugradjenu manu u svom dizajnu.

Sa druge strane Tor nije predvidjen za torente i koriscenje Tor-a sa torentima ne garantuje p2p anonimnost, jer sami torenti mogu da upisu originalnu IP adresu u paketima:

"an attacker can de-anonymize the IP of a BitTorrent user simply by looking at the IP field contained in the BitTorrent control messages" (Compromising Tor AnonymityExploiting P2P Information Leakage)

http://hal.inria.fr/...6/PDF/TorBT.pdf

Vise reci o tome ce biti na blogu B92 kako je najavio Uros_vozdovac (ne mogu da pretpostavim na sta ce se fokusirati, ali verujem da ce biti dovoljno opsirno i razumljivo):

"Imam nameru da napišem seriju tekstova koji će osvetliti donekle načine, kako običan korisnik može huljama da oteža život. Ta uputstva će sadržati sve o Tor-u i Tor projektu, zatim anonimnost tokom torrent protokola, kao i načine za enkripciju i kripciju e-mail saobraćaja"

http://blog.b92.net/...ikuje-moj-zivot



#26 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 12 June 2012 - 20:36

O Tor projectu biće uskoro vesti i to sjajnih. Pakujemo Tor exit node iz Srbije! A o seriji tekstova jesam preterao, doduše imao sam nameru, ali obaveze... Može li ovo da nadoknadi?

p.s. hteo sam i da prevedem, jedno trećinu sam nacedio ali nema se vremena. Vidiš i ovde me retko ima, a baš mi krivo

#27 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 12 June 2012 - 21:41

O Tor projectu biće uskoro vesti i to sjajnih. Pakujemo Tor exit node iz Srbije! A o seriji tekstova jesam preterao, doduše imao sam nameru, ali obaveze... Može li ovo da nadoknadi?
p.s. hteo sam i da prevedem, jedno trećinu sam nacedio ali nema se vremena. Vidiš i ovde me retko ima, a baš mi krivo


To je odlicno, ali sam mislio vise na ovo posto to ljudi najvise i koriste:

"Sledeći blog posvetiću torrentima, privatnosti na torrentu, šta je magnet link i zašto je on sadašnjost i budućnost, kao i mala recenzija omiljenog mi torrent klijenta."
http://blog.b92.net/...thing/#k1248497

Ostalo je manje/vise pokriveno na blogu i ovde.

#28 uros3g

uros3g
  • Members
  • 1,173 posts

Posted 12 June 2012 - 22:02

Ajd za vikend, vučem se u krpe obnevideo :yawn:

#29 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 12 June 2012 - 22:11

Ajd za vikend, vučem se u krpe obnevideo :yawn:


Svaka cast (i za ovo do sada). ;)

#30 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 28 June 2012 - 14:00

Update:

Poludeo sam nacisto. Nisam ni pre bio bas normalan, al' ovo maltene zahteva hospitalizaciju.

Probao sam sve recepte, bez uspeha:
- Windowse nisam uspeo da reinstaliram. Probao sam i savet iz postavljenog videa - onaj dugmic na kucistu ne postoji, a kad otvorim kuciste, ne nalazim onu bateriju (komp je Acer Aspire)
- AVG ne nalazi nista
- Avast! ne nalazi nista
- Malwarebytes ne nalazi nista
- MS Security ne nalazi nista

E, a onda:
- PC Doctor nalazi 89 problema
- SpyHunter nalazi 79 problema
Ali, ovako downloadovani, samo ih nalaze. Lepo mi pise: "to fix problems, register your copy of the program." Kliknem na dugmic "register" - i citava stvar nestane sa ekrana. Ne mogu da se registrujem. Da li je moguce da su ovi virusi "vakcinisani" protiv AV programa, pa mi ne daju da kliknem "register?"

Vec 10-ak dana je vidljiv "pattern."
- u ranu zoru, ustanem i upalim komp, radi k'o nov
- u neko doba pre podneva (oko 10 ili 11), pocne da me "redirektuje" na myfreeze ili click.w3i kad menjam stranicu ili sajt. Vracanje na prethodnu stanicu pomaze, iz treceg ili cetvrtog pokusaja najcesce uspevam da odem tamo gde sam hteo. Kad ne uspem, gasim browser i ponovo probam, ponekad ni to ne pomaze ali proradi kad restartujem komp.
- u rano poslepodne, ne mogu na net. Imam poruku "no internet access." Dijagnostika mi kaze "reset your router." Caka je u sledecem: isti router koristimo komsija i ja (po dogovoru, delimo troskove). Njegov komp radi citav dan.
- predvece, ponovo mogu na net i sve radi, ali je komp sporiji nego ujutru.

Kad ne radi, ja se spremim da odem i kupim novi komp. I taman da podjem, a ovo djubre proradi i ja postanem cicija, pa mi zao da trosim pare... :furious:

Edited by zoran59, 28 June 2012 - 14:02.