Jump to content


Photo
- - - - -

Upomoc!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
96 replies to this topic

#1 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 02 June 2012 - 17:16

Izvinjavam se ako je vec bila tema o ovome...

Koristim Windows7, a za zastitu AVG i Malwarebytes. Uzalud.

Zadnjih 10-ak dana, ponekad mogu na net, ponekad ne (veza je odlicna i funkcionise vec par godina). Kad ne mogu, uverava me da je "wireless LAN card disconnected" iako radi kad napravim "reboot." Kad mogu na net, ponekad ne radi Mozilla a radi Chrome - ili obrnuto. Ponekad radi oboje.

Kad radi, ponekad mi se otvori moja standardna "homepage," a ponekad imitacija yahoo-a "myfreeze.com"
Kad pokusam da odem na neki sajt, neretko mi uspe (kao danas do foruma), ali skoro u 50% slucajeva, baci me na neku od sledecih stranica (neka sadrze, kao deo adrese, i nazive legitimnih sajtova, ali ocito nisu legitimne):
- "myfreeze.com," ponovu
- "plusone.google.com"
- "search.yahoo.com"
- "click.w3i.com"
- "nginx!"
- "isearch.avg.com"
ima ih jos...

AVG i Malwarebytes ne nalaze nista, uveravaju me da je sve u redu. Po savetu prijatelja, downloadovao sam PC Tools Spyware Doctor. E, taj nalazi svasta (adware i malware), ali ih u besplatnoj verziji ne leci. Nema problema, platicu. Otvori mi se prozor koji ima icon "purchase online." Kliknem na to, a prozor nestane sa ekrana...

Sta da radim? Poludecu...

BTW, crk'o mi i Skype. Odem u "program management" i probam da ga izbrisem, i Mozillu, nameravajuci da onda downloadujem najnoviju verziju - ali nece. Kliknem "uninstall" i nista se ne desava. A uspesno sam to uradio vec vise puta.

Ima li ko ideju?

Unapred zahvalan za sugestije.

#2 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 03 June 2012 - 00:29

Probaj da skines Avast i odradis Boot scan (nisam skoro koristio avg pa ne znam koliko je dobar i da li ima tu opciju), jer postoje Rootkit procesi koji se dizu sa operativnim sistemom* i onda ga antivirusni programi ne mogu detektovati jer su se maskirali kao sistem.

*edit windows (hajde da budemo precizni, kako je to moguce i na linuxu)

Edited by st.maurice, 03 June 2012 - 01:00.


#3 Pripravnik

Pripravnik
  • Members
  • 1 posts

Posted 03 June 2012 - 01:00

Izvinjavam se ako je vec bila tema o ovome...

Koristim Windows7, a za zastitu AVG i Malwarebytes. Uzalud.

Zadnjih 10-ak dana, ponekad mogu na net, ponekad ne (veza je odlicna i funkcionise vec par godina). Kad ne mogu, uverava me da je "wireless LAN card disconnected" iako radi kad napravim "reboot." Kad mogu na net, ponekad ne radi Mozilla a radi Chrome - ili obrnuto. Ponekad radi oboje.

Kad radi, ponekad mi se otvori moja standardna "homepage," a ponekad imitacija yahoo-a "myfreeze.com"
Kad pokusam da odem na neki sajt, neretko mi uspe (kao danas do foruma), ali skoro u 50% slucajeva, baci me na neku od sledecih stranica (neka sadrze, kao deo adrese, i nazive legitimnih sajtova, ali ocito nisu legitimne):
- "myfreeze.com," ponovu
- "plusone.google.com"
- "search.yahoo.com"
- "click.w3i.com"
- "nginx!"
- "isearch.avg.com"
ima ih jos...

AVG i Malwarebytes ne nalaze nista, uveravaju me da je sve u redu. Po savetu prijatelja, downloadovao sam PC Tools Spyware Doctor. E, taj nalazi svasta (adware i malware), ali ih u besplatnoj verziji ne leci. Nema problema, platicu. Otvori mi se prozor koji ima icon "purchase online." Kliknem na to, a prozor nestane sa ekrana...

Sta da radim? Poludecu...

BTW, crk'o mi i Skype. Odem u "program management" i probam da ga izbrisem, i Mozillu, nameravajuci da onda downloadujem najnoviju verziju - ali nece. Kliknem "uninstall" i nista se ne desava. A uspesno sam to uradio vec vise puta.

Ima li ko ideju?

Unapred zahvalan za sugestije.


Zaboravi na AVG i pređi na Avast. AVG ima prilično velike propuste u detekciji. Jedina mana potpuno besplatne verzije Avasta je to što nema firewall koji možeš da kompenzuješ sa Zone Alarm (takođe besplatan).

Myfreeze je browser hijacker i adware. Trebalo bi da ga ukloniš. Koliko vidim iz istorije infekcije prostom pretragom po Mozilla forumima, ta infekcija je na netu bila prisutna još pre 7 godina, što dovoljno govori o kvalitetu AVG-a. Probaj ovo za uklanjanje, ako ga Avast ne počisti:

http://forums.mozill...ighlight=freeze . Post jeste star i možda je kod infekcije promenjen u međuvremenu, ali vredi probati.

Što se linkova tiče, većina njih deluje legitimno. plusone.google.com je Google servis paralelan "lajkovanju" Facebooka, nginx je HTTP/mail server (nešto kao asinhroni Apache). Kažem, deluje legitimno, ali to ne mora da znači da ti infekcija nije promenila hosts (C:\windows\system32\drivers\etc\hosts) fajl ili modifikovala DHCP klijent.

Naravno, ovo moram da napišem velikim slovima: NE KLIKĆI PO NASUMIČNIM "PURCHASE ONLINE" DUGMIĆIMA :) To te je i dovelo u ovu situaciju (verovatno tu ima i nekih besplatnih screensavera sa sumnjivih sajtova, zar ne).

S obzirom na to da ti se i mreža čudno ponaša, pokreni Confilcker Removal alat: http://www.symantec....-112203-2408-99 pre nego što probaš da ukloniš my.freeze. Symantec, proizvođač Norton antivirusa, ima odlične standalone alate za uklanjanje raznih računarskih "gamadi", ali njihov pun AV software ne preporučujem jer troši suviše resursa.

#4 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 03 June 2012 - 13:50

Hvala na odgovorima! Probacu sve.

#5 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 05 June 2012 - 00:49

Nece valjat'.
Downloadovao sam Avast, taj je radio nekoliko sati juce, nas'o 79 problema, ja kliknuo "delete all." No, danas sve isto. Nisam nekoliko sati mogao na net. Onda, prikljucim se (Mozilla), pise mi u donjem levom cosku "contacting google.com" da bi ubrzo preslo u "contacting 'click.w3i.com' " i reklo "network error." Kliknem "home," sto bi me inace vodilo na igoogle, no opet me vodi ne na ovo od ranije.
Desi se da mi se otvori homepage, u search upisem "forum.b92.net" pa kliknem enter i odoh - na "myfreeze."

Najludja stvar je sto je sve ovo nepredvidivo. Dogadja se sat-dva, ili osam. Dojadilo mi je da "rebootojem.," a to je jedino sto pomaze (ih, neka pomoc...).

Doslo mi je da batalim i brisem sve. Da krenem ispocetka, ubacio sam disk Windows7, a onda mi se pojavi poruka: "Windows version you are trying to update to is older than your current version. Operation denied"

Bacicu ovu spravu u more i kupicu novu, ne vidim resenje.

Edited by zoran59, 05 June 2012 - 00:50.


#6 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 June 2012 - 02:36

Downloadovao sam Avast, taj je radio nekoliko sati juce, nas'o 79 problema, ja kliknuo "delete all." No, danas sve isto.


Jesi li probao boot scan ili obicno skeniranje? Osim ako nisi video u onoj poslednjoj sekundi boot skeniranja total korumpiranih fajlova ili isao na report txt (koji ni ja ne pamtim gde se tacno nalazi), cini mi se da si koristio obicno skeniranje gde korisnik pre uoci tu cifru. Boot scan ne treba da potraje vise od pola sata/sat max i treba da izgleda ovako:

Posted Image

(SCAN COMPUTER / Boot-time scan / Schedule Now ... restart)

Posted Image

#7 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 05 June 2012 - 08:31

Imam avg, comodo ili avira + lawasoft adaware + malwarebytes & extreminate it i funkcionise za sad uspesno
Jednom sam bio hakovan kada sam izasao sa golim racunarom Posted Image

I jednom mi se desilo nesto slicno kao i tebi.
Pa je islo besomucno skeniranje, pa skeniranje iz safa, boota, removal tool i na kraju rucno uklanjanje

Na tvom mestu probao bih linkovani forum
ili
http://www.spywarevo...#manual_removal

#8 Milan86

Milan86
  • Members
  • 349 posts

Posted 05 June 2012 - 17:17

Zorane, preuzmi HiJackThis alat, skeniraj sistem sa njim (opcija 'Do a system scan and save a logfile') i okači ovde log fajl. Alat možeš preuzeti sa ove adrese: http://sourceforge.net/projects/hjt/ .

#9 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 08 June 2012 - 00:32

Zorane da li si uspeo da ocistis sa boot scan-om? To bi trebalo da odradi posao i da ti savuca fajlove.

Inace ovo sam preskocio:

Doslo mi je da batalim i brisem sve. Da krenem ispocetka, ubacio sam disk Windows7, a onda mi se pojavi poruka: "Windows version you are trying to update to is older than your current version. Operation denied"
Bacicu ovu spravu u more i kupicu novu, ne vidim resenje.


Ako bas hoces ili moras da instaliras win. najbolji nacin je ovaj sa formatiranjem diska, tako neces dobijati te poruke:

http://www.youtube.c...Xy4a1m8#t=1m40s

#10 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 08 June 2012 - 04:03

Probao sam sve. U nekoliko pokusaja danas, nisam mogao na net. Probao sam "boot scan" sa Avastom, nije trajao pola sata nego je nakon 3 sata dosao na 66% scanned. Zaustavio sam ga, deletovao itd. Probao i HijackThis, taj je isto nasao nesta i navodno resio, no uzalud.

Moj homepage je google.com. Kad probam da odem tamo, pise mi u donjem levom cosku (koristim Mozillu) "contacting google" da bi nakon par sekunda preslo u "contacting "isearch.avg.com" i pojavila se poruka "network error." Kad probam yahoo.com, pojavi se "click.w3i.com" - i, opet, "network error."
Jebavao sam se s tim citav dan, kad u search engine upisem "forum.b92.net" opet me odvede na click.w3i, a sad sam konacno uspeo kad sam uradio "system restore" - na datum pre dva meseca.

Probao sam i ovo:

S obzirom na to da ti se i mreža čudno ponaša, pokreni Confilcker Removal alat: http://www.symantec....-112203-2408-99 .

Downloadujem, no kad pokrenem, dobijem poruku :"you are not authorized to to do this action." ili nesto u tom smislu.

'Bem ti tehniku. Kad sam ja ucio kompjutere, jezik je bio Fortran (OK, i EXEC i Cobol), programi su se radili busenim karticama, a kompjuter je zauzimao veliku prostoriju. Jeb'o me Alchajmer.

edit: :rant: :furious:

Edited by zoran59, 08 June 2012 - 04:10.


#11 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 08 June 2012 - 14:52

Probao sam sve. U nekoliko pokusaja danas, nisam mogao na net. Probao sam "boot scan" sa Avastom, nije trajao pola sata nego je nakon 3 sata dosao na 66% scanned. Zaustavio sam ga


Treba da ga pustis da odradi svih 100% pa nek potraje, samo pre skeniranja namesti da automatski preduzme neku radnju (pr. delete) i ne moras da budes pored kompa svo vreme (kada zavrsi skeniranje sam ce podignuti ovog puta ociscen sistem)

Posted Image

#12 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 08 June 2012 - 15:33

Pusti avast. Iskreno, bas me zanima da li ce ti resiti problem.
Ako nece da moze, probaj da prostis rucno.
Uvek ti ostaje mogucnost izvlacenja licnih fajlova pa formatiranje.
Cuj cobol i fortran. Fortran mi bio maturski.Posted Image

#13 Koko bill

Koko bill
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 June 2012 - 17:24

...bez mnogo diskusije...ako imaš legalan Windows 7, sve antivirusne programe deinstaliraj i preuzmi sa MS-a MS Security Essetials...potpuno besplatan, ne postoji trenutno bolji AV na svetu...ako ti MS SE ne pomogne...onda je tu nešto drugo u pitanju....a nema šanse da ne odradi posao, posle instalacije, obavezan update...i u settings doteraj šta ti je volja...uglavnom, važno je da čekiraš Scan Removable drivers, jer USB stikovi su najveći prenosnici virusa i shita generalno....

#14 Koko bill

Koko bill
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 June 2012 - 17:28

...a, između ostalog pri redovnom update-u svakog 1. utorka u mesecu dobijaš i Malicious Softvare Removal Tool...taj fajl ti se nalazi u Windows/System32/mrt.exe...pa pusti full scan....

#15 Koko bill

Koko bill
  • Members
  • 4 posts

Posted 08 June 2012 - 17:32

...a ima i pomoć ako nisi rešio problem 064 244 96 37.....