Jump to content


Photo

Dugacka kosa


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
39 replies to this topic

#1 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 11 May 2012 - 09:10

Kako to da u Srbiji vis eema zena sa kratkom kosom? Kako to da je stil voditeljiki Pink/RTS/B92 sve preplavio?
Cak i malim devojcicama pustaju dugacku kosu i sve su zene postale uniformisane.

Zanima me da li je to neki autenticni stil ili dolazi iz Srednje Azije, Italije ili Brazila?

Odete li na Zapad Evrope videcete i zene sa kratkom kosom. One nemaju vremena da toliko vremena trose na pranja i feniranja. Otkud to da u jednoj siromasnoj zemlji zene izigraaju princeze ili misice? Zanimaju me antropoloske osnove ovog fenomena.

Hvala

#2 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 11 May 2012 - 11:03

Kako to da u Srbiji vis eema zena sa kratkom kosom? Kako to da je stil voditeljiki Pink/RTS/B92 sve preplavio?Cak i malim devojcicama pustaju dugacku kosu i sve su zene postale uniformisane.Zanima me da li je to neki autenticni stil ili dolazi iz Srednje Azije, Italije ili Brazila?Odete li na Zapad Evrope videcete i zene sa kratkom kosom. One nemaju vremena da toliko vremena trose na pranja i feniranja. Otkud to da u jednoj siromasnoj zemlji zene izigraaju princeze ili misice? Zanimaju me antropoloske osnove ovog fenomena.Hvala

Au, što se ti dobro zabavljaš na ovom forumu!

#3 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 11 May 2012 - 12:29

Au, što se ti dobro zabavljaš na ovom forumu!

Svaki dan nice nova besmislena tema. Sapunar pravi vasar od foruma.

#4 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 11 May 2012 - 12:49

tema nije besmislena. razmisli covece malo dublje zasto se 90-t e nisu zavrsile, zasto su voditeljke i dalje ideali devojcica.

da li sam ja ili je Tadic doveo Azerbejdzance ovamo

#5 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 11 May 2012 - 13:17

ja veoma dugo razmisljampre nego sto napravim topik, za ovaj topik sam razmisljao dve nedelje. gde on pripada, koliko je relevantan itd.
sustina je da pokrecem teme koje su skoro nevidljive, koje bi u jednom normalnom drustvu zavredjivale paznju itd. Recimo moja tema "Nepotizam" je potpuno nezapazena, a nepotizamje rak rana srpskog drustva.

Ne zeimnista vise da kazemna ovu temu jer sam uvredjen. MIslio sam da postoje ljudi koji putuju, koji su uvideli fenomen sa dugackim kosama, koji su bili negde da uporede, mislio sam da ce biti srecni da vide moju temu i da ponude objasnjenja....

ako moderatori zele neka bace i ovu temu u deponiju ili neka je obrisu, ja cu od sada cutati, ne mogu vise ovo da podnosim, za sve sto kazem optuzuju me da sam idiot, a neke teme su bas popularne kao ona o indoktrinaciji dece

#6 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 May 2012 - 13:57

:rotflmao: smejem se i ne mogu da prestanem




otvorih topik jer sam pomislila da se radi o dugačkoj kosi kao takvoj, kako je negovati, koja dužina, šta sve raditi s njom, itd itd


kad ono :lol+:

#7 Amelija

Amelija
  • Members
  • 6,996 posts

Posted 11 May 2012 - 13:59

eh i podseti me na svojevremenu izjavu jedne kineskinje sa našeg fakulteta

kako je odsekla kosu kad je završila fakultet i počela da traži posao, jer ako tražiš posao sa dugačkom kosom manje su ti šanse da ga dobiješ

#8 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 11 May 2012 - 13:59

pogresio sam, izvinite, neka moderatori obrisu moj topik

#9 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 May 2012 - 15:03

Ja sam se zbog toga obrijao prosle godine, a sad mije zao. Jedv aceka mda mikos aponov oporaste. :(

#10 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 11 May 2012 - 15:37

Cekaj sad.
Neka bude dugacka, kratka kosa za zene, al' neka bude i za muske.
Moze li se or ne moze?
Sapunar je punkman.

#11 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 11 May 2012 - 15:44

Sapunar je Djoka_iz_Kaludjerice ! :)

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 May 2012 - 15:50

Ma kratka kosa je bez veze, dosadna je imora da se ceslja. Dugacku kosu samo vezes u rep i nema zezanja. Nisu cure lude.
Sapunar, kako bi bilo u pecinama za koje se zalagas? Ko ce tamo da ih sisa. U pecini bi morao da h grickas.

#13 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 11 May 2012 - 19:20

ovaj put bih morala da se slozim sa sapunkom.... stoga sam i ja, kao odgovorni stanovnik ove planete, skratila svoju kosu :)


....i nije ova tema bas toliko besmislena....ima tu materijala za puno stranica....


ima necega u ovoj obsesiji s dugom kosom.... da li zbog uticaja medija ili iz ubedjenja da ih duga kosa cini seksipilnijim, zene sve vise biraju izgled duge kose. ovde su zastupljene i frizure sa kracom kosom u poredjenju sa balkanom (moje vidjenje), ali, opet vidim da i ovde duga kosa preovladava kod mladjih. moja generacija je nosila kratke kose i evo prilike da pomenem i ovog coveka u cijem salonu sam imala priliku da se sisam 80-tih....

Liberator of ladies' hair Vidal Sassoon dies at 84

"His timing was perfect: As women's hair was liberated, so were their lives"

mozda ipak ima nesto u toj recenici ...ja sam definitvno razmisljala o ovome. kada odem na balkan, primecujem da sve moje drugarice i rodjake imaju frizure sa dugom, ispeglanom kosom, perfektne kao modeli sa naslovnih strana casopisa....ja preferiram individualnost... menjam stilove kako god mi padne na um ...muskarca nikada nisam pitala za misljenje, a poznajem zene koje to rade iskljucivo radi muskaraca ......

recimo, npr. hollywood i izuzetke....uzivam kad vidim michelle williams

Posted Image

a jednog dana, CF ce da uradi ovo:

Posted Image

#14 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 11 May 2012 - 21:28

ja veoma dugo razmisljampre nego sto napravim topik, za ovaj topik sam razmisljao dve nedelje. gde on pripada, koliko je relevantan itd.


Razmisljao si dvije sedmice o ovoj temi i o "antropoloskim osnovama ovog fenomena", pa si se odlucio da je stavis u podforum "Dizajn, moda i uredjenje doma"? lol


<<Odete li na Zapad Evrope videcete i zene sa kratkom kosom. One nemaju vremena da toliko vremena trose na pranja i feniranja. >>

Nedostatak vremena sigurno nije (glavni) razlog nosenja kratke kose. Kratka kosa ne znaci da je zeni kosa nebitna i slicno.
Duga kosa simbolizira zdravlje, seksualnost, potentnost, mladost itd., zato je u vecini kultura i popularna. Sa kratkom kosom si prilicno "go", nekom stoji kratka kosa, nekom ne.

Ja sebe uopce ne bih mogla zamisliti sa dugom kosom, bäääh, grozna pomisao.

#15 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 12 May 2012 - 01:51

Eto ceo dan sam razmisljao, da li da ovu intimu podelim sa vama. Na kraju sam ipak odlucio da, da. Mozda nekome moje iskustvo pomogn epada nenaprav iistu gresk ukao ja.Vidit esat as emen idesilo, ka dsa mseosisa o.Posted Image