Jump to content


Photo
- - - - -

Omiljena veganska jela


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
13 replies to this topic

#1 ipex

ipex
  • Members
  • 77 posts

Posted 02 May 2012 - 16:52

Koja su vam omiljena veganska jela, ili koja najčešće jedete?

Evo par primera:

-Testenina od heljde sa tofu namazom, taanom i sokom od paradajza

-Pasulj ili leblebije sa crnim lukom, krompirom i uljem od bundeve

-...

#2 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2012 - 17:38

Koja su vam omiljena veganska jela, ili koja najčešće jedete?

Evo par primera:

-Testenina od heljde sa tofu namazom, taanom i sokom od paradajza

-Pasulj ili leblebije sa crnim lukom, krompirom i uljem od bundeve

-...

Nikada nisam znao razliku izmedju vegana i vegetarijanaca.
Mislim da vegetarijanci od povrca jedu jagnjetinu i piletinu, a vegani samo ribu, skoljke i rakove.
Da li gresim? :rolleyes:

#3 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 May 2012 - 18:41

...

Nikada nisam znao razliku izmedju vegana i vegetarijanaca.
...


To su ti dva hodnika od lifta koji vode - levo i desno.


...



#4 ipex

ipex
  • Members
  • 77 posts

Posted 02 May 2012 - 19:05

Nikada nisam znao razliku izmedju vegana i vegetarijanaca.
Mislim da vegetarijanci od povrca jedu jagnjetinu i piletinu, a vegani samo ribu, skoljke i rakove.
Da li gresim? :rolleyes:



Grešiš ali ne mnogo.Ustvari pod vegetarijancima se obično podrazumevaju entiteti koji žderu biljke i mlečne derivate, a tepaju im lakto-vegetarijanci.Za razliku od njih vegani jedu biljke a ne jedu: meso, ribu(koja je takođe meso), jaja, mleko, kao ni med, a takođe ne nose na sebi kožu, vunu ni svilu.
Biće mi drago ako sam uspeo nešto da pojasnim, a ako ne, neće mi biti baš mnogo žao.

#5 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2012 - 19:20

Grešiš ali ne mnogo.Ustvari pod vegetarijancima se obično podrazumevaju entiteti koji žderu biljke i mlečne derivate, a tepaju im lakto-vegetarijanci.Za razliku od njih vegani jedu biljke a ne jedu: meso, ribu(koja je takođe meso), jaja, mleko, kao ni med, a takođe ne nose na sebi kožu, vunu ni svilu.
Biće mi drago ako sam uspeo nešto da pojasnim, a ako ne, neće mi biti baš mnogo žao.

Blagodarim na objasnjenju - sad mi je jasnije.

#6 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 02 May 2012 - 19:44

Grešiš ali ne mnogo.Ustvari pod vegetarijancima se obično podrazumevaju entiteti koji žderu biljke i mlečne derivate, a tepaju im lakto-vegetarijanci.Za razliku od njih vegani jedu biljke a ne jedu: meso, ribu(koja je takođe meso), jaja, mleko, kao ni med, a takođe ne nose na sebi kožu, vunu ni svilu.
Biće mi drago ako sam uspeo nešto da pojasnim, a ako ne, neće mi biti baš mnogo žao.

a sto vegeterijanci zderu, a vegani jedu?

#7 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 02 May 2012 - 19:48

Nikada nisam znao razliku izmedju vegana i vegetarijanaca.


ja apelujem na moderaciju da se ovo obrise kao primer govora mrznje i diskriminacije:)
mi posteni vegetarijanci cesto sluzimo za sprdnju u drustvu, a neki nas cak 'slucajno' mesaju sa nekim tamo ekstremistima [...]


dimljena pastrnka i dimljeni losos u svim varijantama. svi zelenisi [sto sarenije da ne kazem beneton].
nikada przeno retko peceno cesto bareno sve sto moze raw...

#8 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 02 May 2012 - 20:01

Izvinjavam se, ako sam i nehotice nekoga uvredio; postujem opredeljenja vegetarijanaca (pa i vegana), jedino se klonim njihovih restorana ovde, u UK.
Inace, ni ja ne jedem meso svaki dan.

#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 May 2012 - 20:22

...

ja apelujem na moderaciju da se ovo obrise kao primer govora mrznje i diskriminacije ...


Ajde, ne preteruj, makar bila 'ironija'.


Kakav moze biti 'govor mrznje' sprocut onih koji vole 'ljuljasku / klackalicu'?

Jedan moj ex_poznanik kad je presao na 'makrobiotiku' rece mi: nisam znao da sam citavog zivota bio vegetarijanac!

(poreklom iz poprilicno siromasne porodice).

A 'ideologiziranje' veganstva / vegetarijanstva - zestoko smara.

...



#10 ipex

ipex
  • Members
  • 77 posts

Posted 02 May 2012 - 20:25

a sto vegeterijanci zderu, a vegani jedu?



Može i obrnuto, nije lepo ponavljati istu reč 2x u istoj rečenici.Upotrebljava se i konzumacija, klopanje, hasanje... Nema većeg komplimenta kuvaru i hrani od: al' sam se naždrao.

#11 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 02 May 2012 - 20:32

...


A 'ideologiziranje' veganstva / vegetarijanstva - zestoko smara.

...



upravo.
kao i bilo cega drugog uostalom [...]

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 May 2012 - 20:49

...

upravo. kao i bilo cega drugog uostalom ...

Za mene to nije tacno, posto mi je hrana na poprilicno niskom mestu mog zivotnog issua.


A ovo vegansko unjkanje oko 'nosenja samo plastike', tek to je zesca egoisticna hipokrizija i ideolosko naprdjivanje - neka pogledaju samo sta se dogadja oko nafte.

A i citavo to ucenje je u Evropi poprimilo vise nego sumnjive okvire. Onaj grof Tolstoj koji je od svojih kmetova-kuvara narucivao 'odojka od pirinca u glazeu od paradajz_sosa' (sta, nije mogao jesti pirinac 'na gomili'?

I koji je bio silovatelj, pa se pokajao, napisao 'Vaskresenje', a smislio citavo 'tolstojevsko ucenje' jer je bio elementarni eretoman koji nije mogao da podnese tu zivotnu cinjenicu, kao ni to da je u 70_i vise godina imao 'nocne polucije'?

Nemoj brkati 'ideologiju' i jednostavno uzimanje hrane.

...



#13 ipex

ipex
  • Members
  • 77 posts

Posted 02 May 2012 - 21:25

...

A ovo vegansko unjkanje oko 'nosenja samo plastike', tek to je zesca egoisticna hipokrizija
...


Egoizam jeste, hipokrizija nije.Svako po svojim kriterijumima određuje meru.Jasan i izričit stav prema nečemu isključuje hipokriziju.Hrana je važna na ovaj ili onaj način za većinu ljudi, a ova tema je o hrani a ne ideološkoj pozadini nečijeg prehrambenog opredeljenja.

#14 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 16 April 2015 - 16:44

...

 

 

 

:lol+:

 

...