Jump to content


Photo
- - - - -

Klimatske promjene i taktika zastrašivanja!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
269 replies to this topic

#1 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 24 April 2012 - 11:30

"Freedomain Radio: All media scares in three breaths..."

https://www.youtube.com/watch?v=QF5tAxAmC_M

Sve prenaduvane medijske panike u 3 udisaja - i jedna koji je trebala biti, ali nije ... Stefan Molyneux, Host, Freedomain Radio www.freedomainradio.com
(Upozorenje: slike nasilja od druge minute!)


Inace ovo je topic vezan za komentar koji sam napravio maloprije. Ima dosta informacija, pa vrijedi nove teme.... a vezan je za klimatske promjene:

"Inace, NE postoji konsenzus naucnika o nacinu, "kolicini" i uzrocima klimatskih promjena... vidis kako ubacujes ovo "ozbiljnih", da bi se prakticno ogradio od svakoga ko kaze drugacije, sto ti je apsolutno pogresno. Kako rekoh, prvo treba odgovoriti na pitanje da li postupci krse osnovni moral i da li su korisni! Pljackanje, zatvaranje u kaveze i slicno definitivno ne spadaju u ovu kategoriju moralnog i korisnog. A to je sve na sta se svode ovi "protokoli", ekonomski favoritizam, sirenje uticaja drzave i cak ne-izabranih medjunarodnih "vladara" koji sebi uzimaju za pravo da naredjuju ko gdje i sta ce da radi itd. itd.
Vise nego dovoljno podataka o svemu sto sam napisao imas ispod... samo treba pogledati. Pozdrav

http://www.climate-skeptic.com/

http://board.freedom...023.aspx#188023
http://board.freedom...459.aspx#196459
http://board.freedom...393.aspx#115393
http://board.freedom...spx?PageIndex=1

http://www.technolog...ergy/13830/?a=f
http://blogs.telegra...global-warming/

I pred kraj (Climategate): https://www.examiner...ents-and-emails , http://wikileaks.org...ls%2C_1996-2009

http://video.zita.be...ntary_Film.aspx

Summery: http://board.freedom...869.aspx#182869
, i dopuna https://www.youtube....&feature=relmfu "!

#2 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 24 April 2012 - 20:56

http://www.mises.ca/...vironmentalism/
Death by Environmentalism


#3 bojant

bojant
  • Members
  • 4,523 posts

Posted 24 April 2012 - 22:31

http://www.mises.ca/...vironmentalism/
Death by Environmentalism


evo sta smatram o enviromentalistima

msm da su "obe strane" cele price jako iritantne i svaka gura neku svoju idiologiju, ne razmisljajuci uopste o cinjenicama. Definitivno se treba pozabaviti industrijskim otpadima koji negativno uticu na mikroklimu, reljef i zivi svet, zasigurno bi bilo sjajno naci neko "free market" resenje, a ako ne, moraju drzave konkretnije da delaju za razliku od dosadasnjeg precestog rasipanja novca na projekte ciji je cilj "raising awareness" a zapravo se svode na to da organizatori naprave sajt, iskopiraju podatke, smore nekoliko ljudi i uzmu sebi novac. Znam nekoliko ovakvih primera, a nijedan koji se ozbiljno bavio problematikom.

#4 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 26 April 2012 - 17:55

evo sta smatram o enviromentalistima http://www.youtube.c...h?v=2ZyCK-GF9zU

msm da su "obe strane" cele price jako iritantne i svaka gura neku svoju idiologiju, ne razmisljajuci uopste o cinjenicama. Definitivno se treba pozabaviti industrijskim otpadima koji negativno uticu na mikroklimu, reljef i zivi svet, zasigurno bi bilo sjajno naci neko "free market" resenje, a ako ne, moraju drzave konkretnije da delaju za razliku od dosadasnjeg precestog rasipanja novca na projekte ciji je cilj "raising awareness" a zapravo se svode na to da organizatori naprave sajt, iskopiraju podatke, smore nekoliko ljudi i uzmu sebi novac. Znam nekoliko ovakvih primera, a nijedan koji se ozbiljno bavio problematikom.


POtpuno se slazem sa tim da treba traziti rjesenja. Siguran sam da oba znamo da drzava nikada ne rjesava nista, jer nema podsticaj da to cini... cak sta vise. Sa druge strane, drzava kao najveci zagadjivac sigurno nije dobra instanca za rjesavanje samog problema. I na kraju, sigurno dobrovoljni dogovori - trziste, mogu rijesiti stvari, uperanje oruzja u ljude sigurno nije rjesenje -drzava!

P.S. George je kralj... "The Planet is fine. ...The people are fucked. " :DDD

#5 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 29 April 2012 - 23:15



Who's the #1 Polluter? The Government - And They Get Away W/ Murder


#6 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 04 May 2012 - 20:45

http://www.dollarvig...of-anthrop.html

#7 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 06 May 2012 - 15:31

"Inace, NE postoji konsenzus naucnika o nacinu, "kolicini" i uzrocima klimatskih promjena... vidis kako ubacujes ovo "ozbiljnih", da bi se prakticno ogradio od svakoga ko kaze drugacije, sto ti je apsolutno pogresno. Kako rekoh, prvo treba odgovoriti na pitanje da li postupci krse osnovni moral i da li su korisni! Pljackanje, zatvaranje u kaveze i slicno definitivno ne spadaju u ovu kategoriju moralnog i korisnog. A to je sve na sta se svode ovi "protokoli", ekonomski favoritizam, sirenje uticaja drzave i cak ne-izabranih medjunarodnih "vladara" koji sebi uzimaju za pravo da naredjuju ko gdje i sta ce da radi itd. itd.
Vise nego dovoljno podataka o svemu sto sam napisao imas ispod... samo treba pogledati. Pozdrav

http://www.climate-skeptic.com/


Postoji konsenzus naucnika, ne postoji konsenzus laicke javnosti:

Posted Image

0% vs 53% sumnje u uzrok (ili postojanje) problema

A zasto ne postoji konsenzus javnosti oko globalnog zagrevanja mozemo da zahvalimo delimicno lobiju naftne industrije, koji nalik lobiju industrije cigareta kada se otkrilo da one izazivaju rak namerno podmece sumnju u naucna istrazivanja.

Posted Image
Posted Image

Edited by st.maurice, 06 May 2012 - 15:32.


#8 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 12 May 2012 - 12:41

Podaci su iz?? Slika sa neta!? Al Gore?? :))

P.S. A linkove iznad ignorises zbog?

Edited by zg76, 12 May 2012 - 12:42.


#9 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 12 May 2012 - 14:51

Zg76, otvorio si vise tema i sve su zanimljive, mozda bi se i mogle objediniti. Na osnovu postova, mislim da si dobar covek. Medjutim, verujem da gresis.

Tvoja greska je u tome sto, na osnovu sopstvene filosofije, pretpostavljas da su svi (ili vecina) ljudi dobri, benevolentni i zele pravdu i napredak. No (mozda iz mene progovara starost ili cinizam), nije tako. Ljudi su glupi i zajebani, neobrazovani. Dacu ti primer iz ustanove u kojoj radim: vecina ljudi iz mog okruzenja provodi slobodno vreme uz TV, nemaju hobije. I gledaju "sapunice," to ih zabavlja, ne gledaju vesti ili obrazovne kanale. A ipak, sudeluju na izborima, glasaju za ovog ili onog kandidata. Zato jer je neko napisao nesto negde - a pojma nemaju o stvarnim razlozima.

Smrtna kazna/globalno zagrevanje/ratovi/Kina vs. USA/nestanak bioloskih vrsta - sve su to problemi o kojima valja raspraviti. Ipak, i na forumu i u stvarnom zivotu, rasprava je besmislena kada vecina sudionika nema pojma o cemu pricas.

#10 Ninazu

Ninazu
  • Members
  • 62 posts

Posted 13 May 2012 - 01:29

.....


Najpre da se zahvalim na topicima, postovima i linkovima koje ste ovde postavljali. Zainteresovali ste me za temu i naučio sam nešto...

Ipak u celu filozofiju mi se ne uklapa ljudska priroda i tu bi se verujem složio sa Zoranom. Oko 3% ljudske populacije čine klasične psihopate (Brejvik i domaća kompanija).

Poenta je sledeća.... Uvek će neko želeti monopol na inicijaciju sile kad isti bude otrgnut od države. Uvek će biti tržišta za nuklearno naoružanje upravo zbog želje za prethodno pomenutim monopolom. Democid ne bi postojao ali broj žrtava se ne bi smanjio (samo bi se ime promenilo).

Velika je verovatnoća da grešim, ispravite me.... Poz.

Edited by Ninazu, 13 May 2012 - 03:44.


#11 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 13 May 2012 - 09:21

Anarhisticki pristup koji zagovara zg76 nije najbolja osnova za siroku forumsku diskusiju, a jos manje su to youtube klipovi i iz rukava istreseni linkovi. Da bi se s njim diskutovalo, potrebno je ili deliti isti pristup stvarima, ili mu biti zestok protivnik. Ono izmedju se nekako ne uklapa u ovako postavljenu pricu.

Moj je osecaj da njega i ne interesuju narocito konkretna drustvena pitanja koja pokrece i o kojima diskutuje, vec da mu sluze samo kao dokaz i potvrda krajnje pojednostavljane teorije da su sva ona posledica postojanja drzave, te da bi isto tako u paketu mogli i nestati. Ne vidim razloga da jednu takvu temu i ne pokrene, umesto sto obilazi kao kisa oko Kragujevca pokusavajuci da pokrene diskusiju bombasticnim naslovima, katastroficnim klipovima i nemustim linkovima na raznorazne teme. Daleko od toga da forumase ne interesuju teme kao sto su zloupotrebe citavog niza drustvenih pojava od strane centara moci, ali ne mogu se ovako jednostavno sve svoditi na zajednicki nazivnik i ocekivati od ljudi smislena diskusija, te ih unapred proglasavati nes(a)vesnim konformistima ili cak glupima, zajebanima i neobrazovanima, ako na takav razgovor ne pristanu.
Meni sve to izgleda prilicno slicno Sapunarevom iscasenom pristupu stvarima, samo bolje upakovano :) .

#12 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 May 2012 - 12:29

Zg76, otvorio si vise tema i sve su zanimljive, mozda bi se i mogle objediniti. Na osnovu postova, mislim da si dobar covek. Medjutim, verujem da gresis.

Tvoja greska je u tome sto, na osnovu sopstvene filosofije, pretpostavljas da su svi (ili vecina) ljudi dobri, benevolentni i zele pravdu i napredak. No (mozda iz mene progovara starost ili cinizam), nije tako. Ljudi su glupi i zajebani, neobrazovani. Dacu ti primer iz ustanove u kojoj radim: vecina ljudi iz mog okruzenja provodi slobodno vreme uz TV, nemaju hobije. I gledaju "sapunice," to ih zabavlja, ne gledaju vesti ili obrazovne kanale. A ipak, sudeluju na izborima, glasaju za ovog ili onog kandidata. Zato jer je neko napisao nesto negde - a pojma nemaju o stvarnim razlozima.

Smrtna kazna/globalno zagrevanje/ratovi/Kina vs. USA/nestanak bioloskih vrsta - sve su to problemi o kojima valja raspraviti. Ipak, i na forumu i u stvarnom zivotu, rasprava je besmislena kada vecina sudionika nema pojma o cemu pricas.



Hvala na pohvali Zorane :)) Nemam bas ideju kako bi se postovi objedinili, imas li predlog!?

Procitao sam komentar i shvatam poentu i kritiku, te cu odgovoriti jednom slikom https://fbcdn-sphoto...278196248_n.jpg Volim ovako sazete, sarkasticne poente jer nedvosmisleno pokazuju realnost! Ili sto Indeksovci rekli, nenadjebivo :)
Znam kakvo je okruzenje, jasno mi je da su ovo komentari preko neta... U ovome sto pisem takodje shvatam da nema niti 1% mojih ideja, vec se bazira na stotinjak godina dosledne filozofije i prakse (a moze se reci da su joj osnove u Aristotelovoj filozofiji i ranije). Ja se licno bakcem sa ovim pitanjima 6-7godina, poslednje dvije aktivno sa idejom voluntarnog drustva. Sve ovo pricam da uputim na to da sam vise stotina puta imao slicna pitanja i teme, te na pocetku da sam i sam poceo sa slicnim pitanjima - te se postavljam ovako.
Znam, kao i vecina vas ovdje da se biranjem i slicno nikada nista nece promijeniti sustinski (dakle politickim sistemom), stoga zalazem se da se u istom ne ucestvuje. Znam da promjene dolaze prvenstveno kao posledica poboljsavanja ljudskog moralnog koda, njegovom evolucijom (abolicionizam, djeciji rad, prava zena i sl., pa i smanjenje nasilja u opste), zato uvijek prvo krecem sa pitanjem da li je ideja interno logicna i moralno dosledna. Isto jasno mi je da ne vrijedi prosipati bisere pred svinje, te i ne vucem ljude za rukave i ubjedjujem u ono sto im njihova psiho-socijalna struktura ne dozvoljava da prime kao cinjenicu, vec trazim one koji su sami presli 95% puta i mogu da prevazidju indoktrinaciju, emotivnu reakciju i bez obzira kuda ih vodile prate dokaze.
Eh kada smo sve to apsolvirali, mislim da je takodje jako bitno da se kaze da prije svega krecem od licnog okruzenja, kada govorim o ovih 5%, porodica, familija, pprijatelji, kolege, poznanici, pa onda neko preko neta koga u opste ne poznajem... kako je mislim Ducic parafrazirao, prvo svoje cipele obrisi pa onda idi da mjenjas svijet!

#13 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 May 2012 - 13:00

Najpre da se zahvalim na topicima, postovima i linkovima koje ste ovde postavljali. Zainteresovali ste me za temu i naučio sam nešto...

Ipak u celu filozofiju mi se ne uklapa ljudska priroda i tu bi se verujem složio sa Zoranom. Oko 3% ljudske populacije čine klasične psihopate (Brejvik i domaća kompanija).

Poenta je sledeća.... Uvek će neko želeti monopol na inicijaciju sile kad isti bude otrgnut od države. Uvek će biti tržišta za nuklearno naoružanje upravo zbog želje za prethodno pomenutim monopolom. Democid ne bi postojao ali broj žrtava se ne bi smanjio (samo bi se ime promenilo).

Velika je verovatnoća da grešim, ispravite me.... Poz.



Hvala. Naravno, kao i Zoran, pitanja jesu odlicna i na mjestu i na kraju i uctiva :) sto govori dosta o sagovorniku, odmah na prvu. Pa bih te zamolio da procitas i komentar upucen njemu.

Slazem se da je ono sto nazivate ljudskom prirodom problem. Pa 1.) za mene je logican pocetak da se toj, tro-postotnoj grupaciji ne da prilika da "legalno" praktikuju svoje manije, niti da im se da svo oruzje ovoga svijeta! To za pocetak. Onda, 2.) ne sjecam se tacno studije, ali ako te interesuje proguglaj: tacno je da oko 2% ili malo vise ljudi, u prosjeku spada u grupu psihopata i sociopata, ali postoje istrazivanja koja su pokazala da sefovi drzava i direktori velikih kompanija u deset do petnaest puta vecem omjeru pokazuju isto ponasanje. Dakle tridesetak posto pomenutih se moze svrstati u tu grupu - sto ce reci da monopoli sile privlace odredjenu grupaciju ljudi. I ne moraju svi biti takvi, no odredjeni karakteri stvaraju oko sebe takvo okruzenje i favorizuju sebi slicne (napreduju samo one neskrupulozni..). Skoro sam sa poznanikom, koji je pravnik razgovarao o moralu i onda on pominje kako "medjunarodni zakon" i pravila, vaze samo za one male, a kako ih oni koji su ih na prvom mjestu donosili flagrantno krse. Pa sam mu pomenuo istu pricu i procente, a naglasio da je to tipican primjer ponasanja sociopate. Insistiranje na pravilima koja vaze za ostale, a on ih redovno krsi.
Trece, voluntarno drustvo nema monopol sile, dakle ne postoji institucija u koju bi se ovi mogli "infiltrirati". Ne shvatam zasto mislis da bi se broj ubistava, odnosno kolicina nasilja odrzala? Ne znam da li si pogledala link koji sam postavio u temi " Vijek masovnog pomora je rezultat ekspanzije drzave! - In the 20th century, murders by government were approximately 145 mil", ali imas u poredjenju broj "privatnih" ubistava 8,5miliona... i to uz sve pritiske, getoizaciju i siromastvo koje drzava, monopol nasilja, proizvodi. Logicno mi je da bi se broj ubistava konkretno smanjivao sa poboljsanjem socio-ekonomskih uslova koji su dobrim dijelom uzrok mnogih ubistava i slicnog.

Za kraj, da zavrsim referat :) Ne postoji "ljudska priroda". Sa naucnog stanovista, ne moze se dokazati nesto kao ljudska priroda, odnosno da su pojedinci rodjeni da budu ubice, psihopate ili slicno. Za detaljno objasnjenje pogledajte "The Bomb in the Brain: The True Roots of Human Violence" serijal, fdrurl.com/bib! U principu, radi se o tome da okolina u velikoj vecini obrazuje covjeka, (Porodica, familija, ucielji, vaspitaci, onda druga djeca, drugovi, pubertet...), genetika ima uticaja, ali u kasnijoj dobi - osnovne crte karaktera. Stvari o kojima pricamo, poremecaji tipa psihopatije, sociopatije, pa i adikcije -narkomanija, alkoholizam... i ostalo, mogu (a ne moraju) imati epi-genetsko porijeklo. Dakle moze postojati gen koji ostavlja tendenciju ka odredjenom ponasanju, ali je njegova ekspresija, dakle realizacija te tendecije, cisto zavisna od okoline, iskustava, tj. trauma koje su prozivljene. Moraju da postoje okidaci, koji ce pokrenuti taj gen. Danas znamo da ovo pocinje cak i u utrobi majke, pa se djeca cije su majke bile pod stresom tokom trudnoce agresivnija, napetija i slicno, te cak imaju vecu tendenciju ka dijebatesu, vjerovala ili ne. (Stres i psihickog ali i fizickog projekla. Imas zanimljiva istrazivanja o skandinavskim zajednicama koje su bile zatvorene, a imamo medicinske zapisi i knjige umrlih od prije sto pedeset godina... onda u skorije vrijeme glad u Holandidji, Belgiji, Danskoj, krajem i nakon 2. Svj. rata)
P.S.
Eto, nadam se da ovi opsirni odgovori ne zamaraju... preterano!? I da, nema potrebe za persiranjem :)

Edited by zg76, 16 May 2012 - 13:17.


#14 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 May 2012 - 13:43

Anarhisticki pristup koji zagovara zg76 nije najbolja osnova za siroku forumsku diskusiju, a jos manje su to youtube klipovi i iz rukava istreseni linkovi. Da bi se s njim diskutovalo, potrebno je ili deliti isti pristup stvarima, ili mu biti zestok protivnik. Ono izmedju se nekako ne uklapa u ovako postavljenu pricu.

Moj je osecaj da njega i ne interesuju narocito konkretna drustvena pitanja koja pokrece i o kojima diskutuje, vec da mu sluze samo kao dokaz i potvrda krajnje pojednostavljane teorije da su sva ona posledica postojanja drzave, te da bi isto tako u paketu mogli i nestati. Ne vidim razloga da jednu takvu temu i ne pokrene, umesto sto obilazi kao kisa oko Kragujevca pokusavajuci da pokrene diskusiju bombasticnim naslovima, katastroficnim klipovima i nemustim linkovima na raznorazne teme. Daleko od toga da forumase ne interesuju teme kao sto su zloupotrebe citavog niza drustvenih pojava od strane centara moci, ali ne mogu se ovako jednostavno sve svoditi na zajednicki nazivnik i ocekivati od ljudi smislena diskusija, te ih unapred proglasavati nes(a)vesnim konformistima ili cak glupima, zajebanima i neobrazovanima, ako na takav razgovor ne pristanu.
Meni sve to izgleda prilicno slicno Sapunarevom iscasenom pristupu stvarima, samo bolje upakovano :) .



Ne vidim tvoj problem sa mnom? Smeta ti sto sve sto navedem pokusam podrzati informacijama??
Da, ja imam drugaciji nacin rasprave i prvenstveno me interesuju fakte, a ne necija misljenja i imaginarni koncepti tipa drzave, boga ili kompanije.
Svaka navedena tema jeste dokaz za sebe.
Ja nikoga razumnog i uctivog ne odbijam i ne nazivam glupim, zajebanim niti neobrazovanim, naprotiv, kada god imam vremena upustim se u temu koju sam zapoceo ili koja me interesuje. Ono sto odbijam i oni sa kojima necu da diskutujem su ljudi koji odbijaju cinjenice, koji ne prihvataju najosnovnije moralne postulate. Ako mi neko kaze: da ja podrzavam da ti se otme prijetnjom oruzjem, 70-80% od svega sto stvoris!; necu se pretvarati da diskutujem, vec cu sa nasilnikom i prekinuti svaku komunikaciju. Ne samo ovdje, narocito kada me taj neko gleda u oci, pa makar on bio i "prijatelj", brat..!

"..krajnje pojednostavljana teorija da su sva ona (drustvena pitanja, problemi) posledica postojanja drzave, te da bi isto tako u paketu mogli i nestati." - nije ono sto mene interesuje, niti je to moja recenica, niti smisao onoga sto govorim. Ne razumijes, a hoces da popljujes!
Skoro uvijek kada napisem drzava, napisem odmah i objasnjenje pojma - monopol inicijacije sile ili konkretnije monopol nasilja. Dakle ono sto je glavni problem, drustveno pitanje, jeste nasilje, odnosno inicijacija sile, spremnost ljudi da "rjesavaju" drustvena pitanja, i razlike u misljenju, sa puscanim cijevima uperenim u potiljak svima drugim!
Kada sam odgovarao Zoranu, o temi koja bi objedinila vecinu onoga sto sam ja napisao, na pamet su mi padale teme takvog ili slicnog naziva. To smatram za sustinsko zlo ove nase vrste, a drzava je samo jedna od mnogobrojnih manifestacija tog problema. Drzava je najgora manifestacija tog problema i kao dokaz opet i opet cu navoditi cetvrt milijarde umorenih, neduznih, nenaoruzanih dusa samo u ovom vijeku! Mislim da niko ne moze zatvoriti oci pred tim.
Svako od nas je imao dodira sa ovom okostalom, monolitnom, neefikasnom, korumpiranom, nemoralnom... tvorevinom i svakom ko nije direktno u njoj, negativne posledice BI TREBALE biti jasne... a nisu, i postoje debeli razlozi zasto je to tako. Oni bi bili moja druga, glavna tema, a to je zasto ljudi zmire pred masakrima, kavezima i masovnim pljackama!

#15 Ninazu

Ninazu
  • Members
  • 62 posts

Posted 16 May 2012 - 13:44

....


Čitajući malo pažljivije Zoranov post shvatih da sam ga pogrešno razumeo i samim tim doneo neke pogrešne zaključke. Ovom prilikom se izvinjavam.

Da se ispravim i pojasnim. Moje saznanje i interesovanje za ovu temu počinje ne tako davno slušajući govore i debate Ron Pola. Malo je reći da je taj čovek ostavio snažan utisak na mene. Nedugo nakon toga pojavili su se vaši postovi i imao sam potrebu da se zahvalim što sam u prethodnom postu i učinio. E sad na boldovano:

B: Apsolutno sam svestan da se sve to bazira na mnogo godina teorije i prakse. Postoji i armija sledbenika u svetu. Ali se meni kao totalnom Noob-u u ovoj oblasti a sa solidnim(+/-) poznavanjem ljudske psihologije i psihopatologije nameću neka pitanja za koja mi je teško naći odgovor. Mislio sam da bi ste bili radi pomoći mi i na njih odgovoriti.

Edit: Video sam da si mi odgovorio. Hvala. Vidim da moj nik malo zbunjuje... :) Ne mari, ali On je u pitanju. Poz

Edited by Ninazu, 16 May 2012 - 13:53.