Jump to content


Photo
- - - - -

Skupljanje slicica


  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#61 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 19 March 2014 - 09:43


Elem, obratite paznju na kodove na slicicama iza grbova, tako da prazne nemojte da bacate trebace vam za on-line album.

 

Joj, ti kodovi i ta vrsta online albuma. Upoznao sam se sa njim tokom ovogodišnjeg Panini albuma Lige Šampiona. Kodovi su samo na "specijalnim" sličicama (grbovi i početak albuma) za jedan kod se dobije tri "kesice" sa po tri sličice. Možeš da menjaš samo po jednu sličicu dnevno (i to možeš da postaviš najviše tri "jedna za jednu" zahteva za menjanje i da moliš Boga da neko drugi postavi recipročan zahtev, pošto uvida nemaš). Postoje "specijalni" kodovi za dobijanje određenih sličica za koje moraš da obigravaš sponzorske sajtove, a gro tih kodova važe samo u određenim državama. Ko ima fejsbuk može da se pridruži grupama gde se ljudi dogovaraju oko menjanja, ja ga nemam, pa sam batalio taj virtualni album posle 15 dana. Ako i SP virtualni album bude na istu foru, neću ni da ga počinjem.

 

 

Skupljaćemo klinac i ja, ali sam prilično razočaran albumom, jeste da su čini mi se po prvi put (što se tiče SP) sve reprezentacije jednako zastupljene, ali nedostaje mi makar ona mapa sa svim gradovima gde će se igrati.

 

U nekoliko poslednjih inkarnacija je debelo opao kvalitet albuma, kako fizički, tako i vizuelno. Nekada su pisali imena, godišta, statistike na samom albumu, mesto za rezultate pored stadiona... Sad sve štampaju samo na sličicama, a i to k'o od bede, bez lupe i krivljenja vrata nema šanse da se pročita.. Nigde mesto rođenja, broj utakmica i golova za reprezentaciju, ovaj nema ni mapu na koricama, ali zato pet strana posvećeno reklami za fifa prodavnicu. Znam zašto (zbog veće love, naravno) ali mi to što znam ne pomaže da imam bolji osećaj. Nekad sam sa uživanjem listao i poluprazan album, gledao ko se gde lepi i podatke o njemu, poslednjih par albuma se otvaraju samo da se zalepe sličice i upišu rezultati. I danas mnogo radije listam moj prvi Panini album (Argentina 1978) iako je popunjen oko 75% nego popunjene poslednje albume.


  • 5

#62 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 19 March 2014 - 11:21

Obisao danas celo selo,jedva nasao da kupim Zurnal i album beniholi sa slicicama

 

Iskreno na prvi pogled mi se ne svidja,videcemo...Ovo sto kaze Darby...uvek sam najvise voleo i uvek popunio slicicam stadiona,gradova ,grbova rep i slicica reprezentacije.

 

Nekako mi je isuvise iskomercijalizovano,kao da citam magazin LS

 

@Ako mene pamcenje dobro sluzi(a  ne sluzi me :D)  mslim da je moglo da se naruci da ti posalju iz Paninija slicie koje ti nedostaju za bilo koji album?


  • 0

#63 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 19 March 2014 - 11:27

Obisao danas celo selo,jedva nasao da kupim Zurnal i album beniholi sa slicicama

 

Iskreno na prvi pogled mi se ne svidja,videcemo...Ovo sto kaze Darby...uvek sam najvise voleo i uvek popunio slicicam stadiona,gradova ,grbova rep i slicica reprezentacije.

 

Nekako mi je isuvise iskomercijalizovano,kao da citam magazin LS

 

@Ako mene pamcenje dobro sluzi(a  ne sluzi me :D)  mslim da je moglo da se naruci da ti posalju iz Paninija slicie koje ti nedostaju za bilo koji album?

Da, moze i za ovaj. Iskreno, ne secam se kada su uveli ti, ali nije skoro...


  • 0

#64 F@tZadd

F@tZadd
  • Members
  • 17,083 posts

Posted 19 March 2014 - 11:37

Da, moze i za ovaj. Iskreno, ne secam se kada su uveli ti, ali nije skoro...

Znam da je drugu falila ta 78 ili 82 pa smo "jurili" da nadjemo slicice(vrv dve su mu falile) a ima tome sigurno 13-14 god :D

 

za Brasil smo tek kupili album :)


Edited by FatZadd, 19 March 2014 - 11:37.

  • 1

#65 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 19 March 2014 - 12:06

Postoje sajtovi gde mogu da se kupe sličice za stare albume, kao i kompletni polovni albumi, jedan od poznatijih je http://www.retrofootballstickers.co.uk.

 

Ali ako vam treba više starih albuma, najpovoljnije rešenje je nešto ovako:

 

Sammleredition-Worldcup2010.jpg

 

Trenutna cena po internet knjižarama oko 60-70 evrića + poštanski troškovi.


  • 1

#66 uljnikov

uljnikov
  • Members
  • 10 posts

Posted 19 March 2014 - 13:03

panini po prvi put ozbiljno razočarao,

izbacili su geografiju, statistiku, imena (!?),

ali je zato bitno da ima 700 "polja" da se popuni i nekoliko strana promocije svojih proizvoda  :yucky:

fuj


  • 1

#67 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 19 March 2014 - 13:15

Postoje sajtovi gde mogu da se kupe sličice za stare albume, kao i kompletni polovni albumi, jedan od poznatijih je http://www.retrofootballstickers.co.uk.

 

Ali ako vam treba više starih albuma, najpovoljnije rešenje je nešto ovako:

 

Sammleredition-Worldcup2010.jpg

 

Trenutna cena po internet knjižarama oko 60-70 evrića + poštanski troškovi.

Je l'to kod tebe cena 60-60e? :P

 

http://www.ebay.co.u...0-/360884213494


  • 0

#68 Dzep

Dzep
  • Members
  • 6,006 posts

Posted 19 March 2014 - 13:19

panini po prvi put ozbiljno razočarao,

izbacili su geografiju, statistiku, imena (!?),

ali je zato bitno da ima 700 "polja" da se popuni i nekoliko strana promocije svojih proizvoda  :yucky:

fuj

 

Izostavljanje imena je ozbiljan, a i po malo džukački, propust. Šta sad, ja ne popunim ceo album i imam samo prazno polje? Sutra dan kad budem gledao album biće 'i vidi, za Kolumbijce je igrao Džekson Martinez, evo ga i Falcao, a igrao je i čuveni broj 372'

 

jajare, tako se to kod nas kaže


  • 5

#69 n4l1m

n4l1m
  • Members
  • 8,684 posts

Posted 19 March 2014 - 13:22

dok vas citam i meni dodje da krenem u sakupljanje, al sa druge strane, koji ce mu kur jos i ta zajebancija...

a i onako od onog wc-a france `98, nisam vise nista skupljao.. inace tad mi je bilo jedini put da sam bio ukrao nesto u zivotu, jedno 3-4 kesice slicica iz radnje...

kad sam ih posle otvarao, osecaj je bio, ko kad bi sad nasao koverat sa 3 hiljade eura :lol:


  • 3

#70 Darby O'Gill

Darby O'Gill
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 19 March 2014 - 13:24

Je l'to kod tebe cena 60-60e? :P

 

http://www.ebay.co.u...0-/360884213494

 

Ja rekoh internet knjižare, a ne ebay :)

 

Recimo ovde: http://arte.fcp.it/i...-1970-2010.html


  • 0

#71 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 19 March 2014 - 13:26

Ja rekoh internet knjižare, a ne ebay :)

 

Recimo ovde: http://arte.fcp.it/i...-1970-2010.html

Ma zezam se, video sam na Amazonu da je od nekih 55 funti do 85 dolara, sto je otprilike ono sto si rekao ;)


  • 0

#72 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 19 March 2014 - 16:06

Moji kupuju Blic i u Blicu isto izašao neki album za SP ali su igrači kao karikature odrađeni, šta znam nije loša fora  :D Pa sam uzeo album kod njih a kad odem tako kod njih pokupim i sličice kad ima, samo ne znam koji dan se daju sličice? Za sada imam jedno 15-ak.


  • 0

#73 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 March 2014 - 19:58

Ma zezam se, video sam na Amazonu da je od nekih 55 funti do 85 dolara, sto je otprilike ono sto si rekao ;)

http://www.ebay.co.u...884213494&rt=nc

 

Ko da vise :)


  • 0

#74 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 19 March 2014 - 21:47

dok vas citam i meni dodje da krenem u sakupljanje, al sa druge strane, koji ce mu kur jos i ta zajebancija..


+1
  • 0

#75 mad for red

mad for red
  • Members
  • 3,266 posts

Posted 20 March 2014 - 15:48

1157746_489137757876149_2037531183_n.jpg

 

:lol+:


  • 3