Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Strana reprezentativna kosarka


  • Please log in to reply
5313 replies to this topic

#4576 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 26 November 2017 - 23:29

sreća u nesreći: možda čak i ne ispadne loše za promociju po par igrača koje ne bismo imali priliku inače da gledamo

 

ne bih bas koristio rec "sreca", ali iz nase perspektive ove glupave kvalifikacije definitivno sklanjaju  sa puta par ekipa koje bi bile opasne na 1 utakmicu u eliminacionoj fazi

 

letonija ima najtezi posao, hrvatska sad vec deluje da ce se posle ukrstanja sa poljskom boriti za #3, kanada uz par kikseva moze da upadne u slican problem, a skoro sigurno se nece plasirati kamerun/dominikana koji bi u teoriji mogli da sastave respektabilnu petorku oko embiida/townsa


Edited by peja™, 26 November 2017 - 23:30.

  • 0

#4577 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 26 November 2017 - 23:31

https://twitter.com/...831630908313601

:rotflmao:

Ima jos jedan ludji video ovog momka, no ne mogu sad preko telefona da trazim
:lol+:
  • 0

#4578 NemoB

NemoB
  • Members
  • 870 posts

Posted 20 January 2018 - 13:23

Wilbekin neće igrati za Bosnu i Hercegovinu!

Odlučio se za tursko državljanstvo

Američki košarkaš Scottie Wilbekin trebao je pojačati reprezentaciju Bosne i Hercegovine u narednim mečevima kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, ali se to na kraju neće desiti.

Ovaj 24-godišnji košarkaš turske Darussafake trebao je biti veliko pojačanje za tim Duška Vujoševića u nastavku kvalifikacija, no Amerikanac se predomislio u posljednjem trenutku. Wilbekin je pristao da igra za Bosnu i Hercegovinu što je oduševilo naš tim s obzirom da se radi o veoma dobrom košarkašu.

Međutim, Wilbekina na kraju nećemo vidjeti u dresu bh. reprezentacije. Naime, američki košarkaš se u posljednjem trenutku predomislio i odlučio je da neće igrati za BiH. Umjesto toga Wilbekin će uzeti tursko državljanstvo i najvjerovatnije igrati za selekciju Turske.

Ipak, ono što je razočaralo mnoge jeste da je Wilbekin već poslao dokumentaciju za nastup za BiH, ali nije mogao dobiti bh. državljanstvo jer nije poslao sve potrebne papire. U međuvremenu, Amerikanac je dobio očito bolju ponudu i odlučio je da prekrši svoje obećanje koje je dao prije nekoliko mjeseci.

Vujošević: Od Nove godine su postojale dileme, neko je Wilbekina ubijedio da igra za Tursku

Američki košarkaš Scottie Wilbekin definitivno neće nastupiti za Bosnu i Hercegovinu, a ovu informaciju je potvrdio i direktor košarkaške reprezentacije Siniša Kovačević.

Ja ne znam šta se tačno dogodilo zbog čega je Wilbekin promijenio mišljenje i ne bih ulazio u to", započeo je Kovačević razgovor: "Nama ga je preporučio njegov agent Miško Ražnatović, a od ranije smo znali i da ga Turci žele u svom timu. On je boravio s nama u Sarajevu tokom novembarskog ciklusa, a tada nam je obećao da će igrati za BiH, iako ga i Turska želi. U međuvremenu se predomislio, a koji je razlog, ja zaista ne znam. U svakom slučaju ispao je nekorektan jer nam je ostalo jako malo vremena do nastavka kvalifikacija i sada je kasno da tražimo neko drugo rješenje jer ima tu dosta posla oko papirologije i ostalih stvari", rekao nam je Kovačević.

Također, kontaktirali smo i selektora našeg tima Duška Vujoševića koji je bio razočaran.

"Neka neizvjesnost je trajala dugo vremena oko Wilbekina. Od Nove godine je bilo dilema i bilo je neizvjesno za koga će igrati, a na kraju ga je neko ubijedio da igra za Tursku. Ne smatram da je korektno to što je pristao igrati za BiH, a nije dostavio kompletnu dokumentaciju. Mi sada više nemamo vremena da tražimo njegovu zamjenu, a februarski dio kvalifikacija nam je možda i najbitniji. Ipak, šta je tu je, morat ćemo nastaviti dalje", rekao je Vujošević.

Podsjetimo, Wilbekin je košarkaš turske Darussafake, a tokom prvog dijela sezone je briljirao u Eurocupu i proglašen je za MVP-a. Prosjećno je postizao 19 poena po meču i imao 5,1 asistenciju. On bi sigurno bio veliko pojačanje za BiH, ali koga nema bez njega se može.


Vujošević: Wilbekin neće igrati za BiH, a to sam i očekivao

Selektor košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Duško Vujošević potvrdio je da američki košarkaš Scottie Wilbekin neće nastupiti za našu reprezentaciju u mečevima protiv Belgije i Rusije koji se igraju krajem februara.

Vujošević je kazao da ovo nije prvi put Wilbekinu da odustaje od igranja za jednu reprezentaciju nakon što je u prošlosti trebao nastupiti za Rumuniju, a također je dodao da ovakav potez ne smatra korektnim s obzirom na to da on i KSBiH nemaju vremena da pronađu novog igrača.

Također, selektor je otkrio kako je i ranije pretpostavljao da bi Wilbekin mogao odustati od nastupa za naš tim te da je iz tog razloga na spisak stavio 17 košarkaša.

"Njegov menadžer Miško Ražnatović i ljudi iz Košarkaškog saveza su vodili taj posao, a ja nisam imao direktne veze sa papirologijom. Ono što ja znam jeste da je on potpisao za BiH, isto kao što je u prošlosti uradio za Rumuniju kada nije bio registrovan. Dolazio je u Sarajevo i nedostajao je samo jedan dokument da nije kažnjavan i s tim je počelo da se oteže i nešto dešava. Poslije Nove godine se javio njegov menadžer koji je rekao da on pod pritiskom kluba odlučio igrati za Tursku.

Ne smatram to korektnim jer smo mogli potražiti drugu opciju, a s obzirom na to da je tek u petak javljeno da neće igrati za nas, sada je kasno za traženje nekih drugih opcija. Ukoliko pogledate spisak, vidjet ćete da se tu nalazi 17 igrača. Već tu je bila velika sumnja, a ja lično sam bio siguran da on neće doći. Malo mi nije jasno ni ponašanje Košarkaškog saveza Turske", rekao je Vujošević.

Nakon toga, selektor je rekao da naš tim očekuje jako težak ispit protiv Belgije i Rusije i da se u njegovoj glavi ništa značajno nije promijenilo.

"On je dobar igrač, ali nam ništa nije garantovao. Nema igrača koji može garantovati nešto, osim Gordana, a vrlo je teško bazirati igru reprezentacije kao što je BiH na jednom Amerikancu. Bit će jako teško, bilo bi i s njim, te je sigurno da će njegovo odustajanje nešto promijeniti. Ipak, u mojoj glavi je sve isto", završio je selektor Vujošević.


Edited by NemoB, 20 January 2018 - 15:04.

  • 0

#4579 MrTwister

MrTwister
  • Members
  • 7,594 posts

Posted 20 February 2018 - 00:46

 

 

  1. NIKOLA IVANOVIĆ BUDUĆNOST VOLI
  2. DEREK NEEDHAM MORNAR
  3. PETAR POPOVIĆ BUDUĆNOST VOLI
  4. NEMANJA VRANJEŠ MORNAR
  5. SUAD ŠEHOVIĆ BUDUĆNOST VOLI
  6. GORAN GAJOVIĆ ORADEA – RUMUNIJA
  7. ALEKSA ILIĆ BUDUĆNOST VOLI
  8. NEMANJA ĐURIŠIĆ BONN – NJEMACKA
  9. NEMANJA RADOVIĆ OBRADOIRO – SPANIJA
  10. BLAGOTA SEKULIĆ FUENLABRADA – SPANIJA
  11. ZORAN NIKOLIĆ BUDUĆNOST VOLI
  12. FILIP BAROVIĆ BUDUĆNOST VOLI
  13. SEAD ŠEHOVIĆ BUDUĆNOST VOLI
  14. JOVAN KLJAJIĆ GRAN CANARIA
  15. NIKOLA PAVLIĆEVIĆ SUTJESKA
  16. VLADIMIR MIHAILOVIĆ OOSTENDE – BELGIJA

Umjesto ova 3 precrtana koji su otpali zbog povreda, za meceve protiv Slovenije i Spanije pozvani su jos Ivan Maras i Vukota Pavic.


  • 0

#4580 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 20 February 2018 - 18:54

kod hrvata se za must win utakmice protiv rumunije i holandije u repres'taciju vratili marko popovic (35god) i luka zoric (33)


Edited by peja™, 20 February 2018 - 18:55.

  • 0

#4581 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 20 February 2018 - 20:05

A otkazao Luka Bozic


  • 1

#4582 lulumba

lulumba
  • Members
  • 1,302 posts

Posted 23 February 2018 - 18:29

Ovo što su odigrali Hrvatska i Rumunija u prvih 15ak minuta je teška antipropaganda košarke. 


  • 0

#4583 The Clash

The Clash
  • Members
  • 1,619 posts

Posted 23 February 2018 - 19:24

Ovo što su odigrali Hrvatska i Rumunija u prvih 15ak minuta je teška antipropaganda košarke.

Ali je zato u nastavku veoma teska antipropaganda. Super su ovi FIbini prozori, bas ispliva kvalitet.
  • 0

#4584 calisthenics routine

calisthenics routine
  • Members
  • 8,407 posts

Posted 23 February 2018 - 19:36

Ako izgube komsije od uvek neugodne rumunske jel def otpadaju ili mogu da se vade protiv nizozemske?


  • 0

#4585 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 23 February 2018 - 19:50

rumuni se u poslednjih 2min usrali k'o grlice :lol+:

 

hrvati pred ispadanjem u prvoj fazi - ako prekosutra ne dobiju holandiju


  • 0

#4586 Mile1

Mile1
  • Members
  • 15,320 posts

Posted 23 February 2018 - 19:50

Bravo za Rumune pokazuju da su zemlja kosarke


  • 0

#4587 peja™

peja™
  • Members
  • 25,889 posts

Posted 23 February 2018 - 20:19

i letonija izgubila kuci od ukrajine

 

 

par na papiru sigurnih 1/4finalista je na nadpolovicnoj verovatnoci da propusti sp


  • 0

#4588 pepe sancez

pepe sancez
  • Members
  • 10,668 posts

Posted 23 February 2018 - 20:19

Hahaha, pa evo Duleta u Skenderiji. Tu su i Gordic, Lazic.
  • 0

#4589 Sector

Sector
  • Members
  • 20,117 posts

Posted 23 February 2018 - 20:22

Letonija nema igrace mimo Nba/El. Bila bi steta da ostanu bez SP zbog fiba kretena.
  • 0

#4590 taliesin

taliesin
  • Members
  • 20,379 posts

Posted 23 February 2018 - 20:27

Hrvati. :lol+:


  • 0