Jump to content


Photo
- - - - -

Prosao je Uskrs


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
12 replies to this topic

#1 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 15 April 2012 - 22:49

Posle planiranih (i neplaniranih) zdranja, corba s mesom ili bez mesa sluzi da mi se dusa oporavi.
Vrlo je jednostavno skuvati:
Na najmanjoj mogucoj kolicini masnoce, dopola proprzite malu glavicu crnog luka.
Potom, dodajle bilo koje povrce koje imate, proprzite dok malo ne omeksa, a onda nalijte vodu.
Kuvajte dok sve nije meko.
Jedno zumance umesajte u malo kisele pavlake (ili jogurta) i umesajte u corbu, koja vise ne vri.

#2 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 16 April 2012 - 00:30

Kod vas tamo u GB i Uskrs brze prolazi Posted Image

#3 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 16 April 2012 - 08:12

Kod nas josh nije proshao, i drugi dan je neradni i jako sam zahvalna na tome jer sam se juce upropastila sa kolacima i sad sam bolesna. Malocas sam se uplashila kad sam videla sebe u ogledalu, bleda sam kao duh, otecenih kapaka, sa ruznim, zelenkastim podocnjacima - uzas! Bolje da ne znate sta mislim o sebi i toj mojoj alavosti na slatko.....to ni pas s maslom ne bi pojeo.
Osecam da mi sve telesne tecnosti imaju Ph faktor H2SO4 pa mi se sad koske rastacu, jetra mi je u shoku a pankreas je, verovatno, tokom noci emigrirao
.A sve je pocelo sa onim mastodontskim "blejskim" krempitama za koje je moj sin rekao da su "krempite vulgaris", onih 7x7x7 cm se , nekako, pretvorilo u 10x10x10 cm. Da bih se reshila te bede, ko god je juce ushao ukucu - poneo je i po neko parce krempite pri odlasku. Koliko god da sam ih delila, njih je ostajalo jos i josh i jos, kao da se u frizideru dele prostom deobom.Negde predvece - pocnu da mi se vracaju tacne na kojima sam slala krempite a na tacnama - na tacnama same delicije: prija poslala Becku punc tortu, druga, nezvanicna prija poslala reformu sa belgisjkom cokoladom pristiglom iz inostranstva pred Uskrs + malecki, umetnicki izrdjeni ishleri sa najfinijom glazurom ikad. Mama od komshinice preko puta poslala pola bozanstvene seoske torte od pedlja visine svu od pomorandzi, patishpanj mekan kao oblacak, vidi se - domaca jaja. Snajka donela komadeshku Svarcvald torte i korpicu sitnih kolacica a la grancle......i tako, cele noci sam ustajala da gricnem josh malo, pa josh malo i jos samo jedan zalogajcic. Ostala samo komshinicina torta sa kokosom jer mi je od kokosa muka.......jako mi je muka.....do kraja zivota necu u usta stviti ishta osim VODE!
P.S. Osveta "blejske": tokom popodneva su zvrjali telefoni sa izjavama divljenja a u vezi poslatih krempita, njima se dopalo.

#4 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 16 April 2012 - 11:11

Posalji jedno parce krempite, ne budi cicija... :rolleyes:

#5 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 18 April 2012 - 17:49

Posalji jedno parce krempite, ne budi cicija... :rolleyes:

Poslala bih i celu tacnu, no, pojeli ih neki sto su se vracali po josh. Ja ih nisam ni probala.

#6 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 18 April 2012 - 18:34

Kod nas josh nije proshao, i drugi dan je neradni i jako sam zahvalna na tome jer sam se juce upropastila sa kolacima i sad sam bolesna. Malocas sam se uplashila kad sam videla sebe u ogledalu, bleda sam kao duh, otecenih kapaka, sa ruznim, zelenkastim podocnjacima - uzas! Bolje da ne znate sta mislim o sebi i toj mojoj alavosti na slatko.....to ni pas s maslom ne bi pojeo.
Osecam da mi sve telesne tecnosti imaju Ph faktor H2SO4 pa mi se sad koske rastacu, jetra mi je u shoku a pankreas je, verovatno, tokom noci emigrirao
.A sve je pocelo sa onim mastodontskim "blejskim" krempitama za koje je moj sin rekao da su "krempite vulgaris", onih 7x7x7 cm se , nekako, pretvorilo u 10x10x10 cm. Da bih se reshila te bede, ko god je juce ushao ukucu - poneo je i po neko parce krempite pri odlasku. Koliko god da sam ih delila, njih je ostajalo jos i josh i jos, kao da se u frizideru dele prostom deobom.Negde predvece - pocnu da mi se vracaju tacne na kojima sam slala krempite a na tacnama - na tacnama same delicije: prija poslala Becku punc tortu, druga, nezvanicna prija poslala reformu sa belgisjkom cokoladom pristiglom iz inostranstva pred Uskrs + malecki, umetnicki izrdjeni ishleri sa najfinijom glazurom ikad. Mama od komshinice preko puta poslala pola bozanstvene seoske torte od pedlja visine svu od pomorandzi, patishpanj mekan kao oblacak, vidi se - domaca jaja. Snajka donela komadeshku Svarcvald torte i korpicu sitnih kolacica a la grancle......i tako, cele noci sam ustajala da gricnem josh malo, pa josh malo i jos samo jedan zalogajcic. Ostala samo komshinicina torta sa kokosom jer mi je od kokosa muka.......jako mi je muka.....do kraja zivota necu u usta stviti ishta osim VODE!
P.S. Osveta "blejske": tokom popodneva su zvrjali telefoni sa izjavama divljenja a u vezi poslatih krempita, njima se dopalo.


Izgleda da je obicaj da se ne vraca prazan tanjir univerzalan :D , a sto se tice jetre, pankreasa, zucne kese i PH vrednosti telesnih tecnosti, ne brini - sve to dobar spricer ili pivo protera B-)

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 28 April 2012 - 09:28

Juce sam pravio curecu corbu od cureceg bataka.
Nisam mogao da verujem - bataku je trebalo 1,5 sat da se skuva u ekspres loncu!!!
U medjuvremenu, od povrca je nastala kasa i corba nije bila ni za sta osim za WC solju.

#8 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 29 April 2012 - 15:53

Nikad nisam videla nesto zilavije od curecih bataka: one zbice i tetive kao da su od kita - uljeshure, dok dodjem do mesa izgubim volju i da ih probam.

#9 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 29 April 2012 - 16:12

Jedino sto ne volim da spremam su upravo cureci bataci.Zilavi, pre pihtije skuvas no njih, Jos ako su dimljeni :ajme:

#10 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 30 April 2012 - 07:05

Jedino sto ne volim da spremam su upravo cureci bataci.Zilavi, pre pihtije skuvas no njih, Jos ako su dimljeni :ajme:


Ćureći batak se dobro spremi, omekša, na podvarku, inače se i podvarak dugo krčka a valjda i ta kiselina utiče na meso da se odvaja od onih žila.

#11 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 01 May 2012 - 10:06

Ja cureci batak koristim jedino za curece supe i/ili corbe, kad mi meso i nije bas jako vazno - daju lep ukus.

#12 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 May 2012 - 02:19

...

... A sve je pocelo sa onim mastodontskim "blejskim" krempitama za koje je moj sin rekao da su "krempite vulgaris", onih 7x7x7 cm se , nekako, pretvorilo u 10x10x10 cm. Da bih se reshila te bede, ko god je juce ushao ukucu - poneo je i po neko parce krempite pri odlasku. Koliko god da sam ih delila, njih je ostajalo jos i josh i jos, kao da se u frizideru dele prostom deobom.Negde predvece - pocnu da mi se vracaju tacne na kojima sam slala krempite a na tacnama - na tacnama same delicije: prija poslala Becku punc tortu, druga, nezvanicna prija poslala reformu sa belgisjkom cokoladom pristiglom iz inostranstva pred Uskrs + malecki, umetnicki izrdjeni ishleri sa najfinijom glazurom ikad. Mama od komshinice preko puta poslala pola bozanstvene seoske torte od pedlja visine svu od pomorandzi, patishpanj mekan kao oblacak, vidi se - domaca jaja. Snajka donela komadeshku Svarcvald torte i korpicu sitnih kolacica a la grancle......i tako, cele noci sam ustajala da gricnem josh malo, pa josh malo i jos samo jedan zalogajcic. Ostala samo komshinicina torta sa kokosom jer mi je od kokosa muka.......jako mi je muka.....do kraja zivota necu u usta stviti ishta osim VODE! ...



Kad ovako nesto citam - prenerazim se - zHemski Bog - Ugljeni Hidrat! Strasno!

Od svih 'kolaca' za mene postoje samo palacinke sa raznim dzemovima, knedle sa sljivama, 'muska gorka torta od crnog vina', tart za bobicastim sumskim vocem i 'kitnkes' od dunje!

Sve torte & cokolade - vratite u kuhinju!

PS. Moj kinichki stav / misljenje je da zheMski svet koji obozava kolace / torte - ne ume / mrzi da kuva. Ili to radi na silu.

...

Edited by Kinik, 02 May 2012 - 02:21.


#13 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 02 May 2012 - 06:53

...




Kad ovako nesto citam - prenerazim se - zHemski Bog - Ugljeni Hidrat! Strasno!

Od svih 'kolaca' za mene postoje samo palacinke sa raznim dzemovima, knedle sa sljivama, 'muska gorka torta od crnog vina', tart za bobicastim sumskim vocem i 'kitnkes' od dunje!

Sve torte & cokolade - vratite u kuhinju!

PS. Moj kinichki stav / misljenje je da zheMski svet koji obozava kolace / torte - ne ume / mrzi da kuva. Ili to radi na silu.

...


Da, da, her Kinik, palacinke, knedle sa shljivama, tartovi sa "bobicatim shumskim vocem" i kitnikes od dunja, muska torta od crnog vina - sve sami svetli primeri odsustva ugljenih hidrata.
Sto se tice vasheg zakljucka da zenski svet koji obozava kolace ne ume da kuva ili to mrzi - pogodili ste kao prstom u oko!
Moja zloupotreba slatkisha za Uskrs je posledica celozivotne apstinencije od istih zarad idealnog BMI i besprekorne ponude koja mi je preplavila kucu a da je bila vrhunska, znam jer sam jako dobra u kuvanju :angry:

Shame of you, mr Namrgodjeni!

Edited by highlanderka, 02 May 2012 - 13:08.