Jump to content


Photo
- - - - -

Najomiljenije pice


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
37 replies to this topic

#31 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 22 April 2012 - 10:41

Konjak, rakiju ili viski pijem "straight" i odlicno prepoznajem razliku izmedju dobre i lose varijante.

Votku "miksam," najcesce sa "lime juice" i tako miksane, sve su votke iste. Vise osetim razliku u kvalitetu limunovog soka nego votke.

Iz ciste nostalgije, kupujem ovu, zbog imena:

Posted Image

#32 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 April 2012 - 11:16

Odvikao sam se od toga da zestoka pica (osim malt viskija) pijem "suve"; uvek s necim.

#33 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 22 April 2012 - 11:43

JBT, Vladane, citajuci ovaj topik pomislice neko da smo teski alkoholicari, a ne odrasli ljudi koji malo gucnu pre ili posle vecere... :D

#34 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 April 2012 - 12:11

E, a za to me zabole...
Inace, nisam bio iskren do kraja: "suv" pijem i konjak, uz slatkise, a gotovo radije armanjak i kalvados - uostalom, redovno ga je pio i dr Ravik u Remarkovoj "Trijumfalnoj kapiji".
Secam se odlicno: prvi put popio sam kalvados u Parizu, na mom prvom putu u London, 1970. Moj drug i ja ostavili smo na stanici nekakvog poljskog popa da nam cuva prtljag, a mi otisli na trg Bastilje, usli u prvi kafe i popili kalvados - tada je casica kostala 1 USD dolar.

Eh, da mi se vratiti u ta vremena...

Edited by vladan, 22 April 2012 - 12:15.


#35 zoran59

zoran59
  • Members
  • 10,124 posts

Posted 22 April 2012 - 12:31

Vladane, lepo je citati tvoja secanja.

I ja sam ljubitelj Remarka i procitao sam citav opus, neka dela i vise puta. Isto tako, prvi put sam cuo/procitao za calvados u njegovom pisanju. Nije ga bilo u "nasim" trgovinama, tek sam prvi put se nasavsi u Parizu narucio to pice - i odusevio se.

Svestan da trolujem tvoj zanimljiv topic, samo bih da dodao da je "Der Weg Zuruck" najbolje literarno antiratno delo koje sam ikada proctao, bolje od icega sto je napisao Hemingway ili James Jones.
A najlepsa i najosecajnija recenica ikad napisana je na kraju "Liebe Dein Nachtsen" kada Kern kaze: "Da, tako mnogo ljudi..."

Edited by zoran59, 22 April 2012 - 12:45.


#36 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 22 April 2012 - 13:34

Vladane, lepo je citati tvoja secanja.

I ja sam ljubitelj Remarka i procitao sam citav opus, neka dela i vise puta. Isto tako, prvi put sam cuo/procitao za calvados u njegovom pisanju. Nije ga bilo u "nasim" trgovinama, tek sam prvi put se nasavsi u Parizu narucio to pice - i odusevio se.

Svestan da trolujem tvoj zanimljiv topic, samo bih da dodao da je "Der Weg Zuruck" najbolje literarno antiratno delo koje sam ikada proctao, bolje od icega sto je napisao Hemingway ili James Jones.
A najlepsa i najosecajnija recenica ikad napisana je na kraju "Liebe Dein Nachtsen" kada Kern kaze: "Da, tako mnogo ljudi..."

Hvala.
U to vreme Pariz nije bio sto je danas, a ni ja nisam bio sto sam danas.
Ince za one, koji ne znaju - kalvados je "jabukovaca" iz Normandije.

Edited by vladan, 22 April 2012 - 13:40.


#37 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 22 April 2012 - 14:59

Za mene vazi ona stara srpska narodna poslovica: za dobru krmachu nema loshih splachina! Posted Image Volim sva alkoholna pica, ali neka malo vishe. Recimo rakiju shljivovicu ne podnosim. Ali zato krushku i ostale obozavam.

Ovo je jedno od mesta gde se moze naci dobra kapljica za svakog probiracha, Akademija Ovalnih Umetnosti u Liberty Village-u, Toronto. Chashica konjaka je ishla i do 2000 dolara, ali se radi o obichnom, malo luksuznijem bilijar-klubu sa vrlo pristojnim cenama pica i hrane, jedno od mojih omiljenih mesta:

Attached Files


Edited by down with the sickness, 22 April 2012 - 15:07.


#38 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 July 2012 - 19:37

Veceras:miks od dinje:
Manju dinju, 1/2 kg jagoda, 400 gr borovnica, kocke leda, secer (po ukusu, ko zeli) jedna limeta (lime) i votka (po ukusu) izmesao sam u blenderu i napravio vrlo osvezavajuce pice.