Jump to content

Photo

Montazna kuca ili cvrsta gradnja?

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#16 Strumfeta90

Strumfeta90
  • Members
  • 1 posts

Posted 25 November 2013 - 12:34

Zdravo,

Ja razmisljam o izgradnju montazne kuce...zanimaju me Vasa mısljenja

pronasla sam neke ponude na sajtovıma kao ovu http://www.mojtrg.rs...ka-kuca-od-82m2 ali htela bih da cujem jos iskustva.

• 0

#17 NRaider

NRaider
  • Members
  • 7 posts

Posted 28 November 2013 - 21:30

Po meni je montazna kuca puno bolja varijanta, čvrsta gradnja bi imala logike da su ovo područija često pogađana prirodnim nepogodama, zemljotresima itd. Montazna kuca ima minimalni vijek od 50 godina, sto je sa danasnjim trendom, svako sebi kucu grad, sasvim dovoljno. Mada je kod nas usadjeno da kuca treba da traje 500 god, ako neki rat ne pokvari planove.

• 0

#18 bojanwish

bojanwish
  • Members
  • 51 posts

Posted 28 November 2013 - 21:32

Za 50 godina opet kredit?

• 0

#19 NRaider

NRaider
  • Members
  • 7 posts

Posted 28 November 2013 - 21:36

Za 50 godina opet kredit?

Pa koliko ti planiraš da živiš?

Ja računam da covjek sa 25- 30 godina bi trebao da ima svoj krov nad glavom, sva ostala računica je prosta.

Što se tiče djece i nasljedstva neka sami sebi pravi kako njima odgovara, kao sto i nama ne odgovara uglavnom sve što su naši roditelji napravili.

• 0

#20 bojanwish

bojanwish
  • Members
  • 51 posts

Posted 28 November 2013 - 21:39

Da je moj deda tako razmisljao ja bi danas bio gol. Ajmo sve opet, kuca treba da traje, daju se tolike pare, deci ce biti lakse kasnije. Montaznu nemozes sam da doradis i izbijas zidove, vezan si za firmu koja je pravila

• 0

#21 baby-boo

baby-boo
  • Members
  • 3,493 posts

Posted 28 November 2013 - 22:07

Bez ikakve dileme samo kuća.

• 0

#22 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 26 February 2014 - 11:15

Cvsta gradnja ali nemam nista protiv montazne kucice kraj reke ili nekog jezerceta. ;)

• 0

#23 pivac

pivac
  • Members
  • 83 posts

Posted 07 June 2014 - 12:18

Danas su montazne kuce dosta napredovale, dizajn je odlican, ugradjuju se novi materijali koji imaju dobra izolaciona svojstva i zadovoljavajucu cvrstinu i dosta su se priblizili objektima od cvrstih materijala. I sto je najvaznije jeftine su (ili bolje da kazem jeftinije, danas nista nije jeftino). 

Verujem da ce posle nedavnih poplava skociti njihova prodaja. 

• 0

#24 martita

martita
  • Members
  • 18 posts

Posted 12 September 2014 - 22:10

moj glas za montaznu

kuca se cesto pretvori u rupu bez dna

pa jos kad se digne sprat za decu i zvrji prazan, jer deca odu za svojim zivotom...

bolje im te pare dati za ucesce za stan, tamo gde njima odgovara

• 0

#25 Malinica

Malinica
  • Banned
  • 8 posts

Posted 13 September 2014 - 11:31

Sasvim se slazem da je klasicna gradnja kuce "rupa bez dna". Mnogi ljudi udju u tu investiciju, a kasnije nemaju novca da tu kucu odrzavaju na pravi nacin. Prepuna je Srbija kuca u kojima se zivi u jednoj sobi, a ostali spratovi nisu ni zavrseni. To niti je lepo, niti je isplativo, niti icemu i ikome koristi.

• 0

#26 pivac

pivac
  • Members
  • 83 posts

Posted 15 September 2014 - 08:04

Zdravo,

Ja razmisljam o izgradnju montazne kuce...zanimaju me Vasa mısljenja

pronasla sam neke ponude na sajtovıma kao ovu http://www.mojtrg.rs...ka-kuca-od-82m2 ali htela bih da cujem jos iskustva.

Ne znam koliko je ova kucica na sajtu realna, a koliko Photosop, ali niskoenergetske kuce postoje, jedna se prodaje u okolini NOvog Sada. 

a6ecbe611bdec922a352f743e5aacb78.jpeg

Tekst oglasa i video na sajtu

• 0

#27 DespotS

DespotS
  • Banned
  • 5 posts

Posted 14 December 2015 - 11:15

Trenutno se nalazim u jednakoj dilemi oko izbora između montažne ili tradicionalo izgrađene kuće.. Gledala sam puno filmova na internetu i čula brojne poreporuke i prednosti od izbora montažne kuće, ali još uvijek sam skeptična..Posebice što se tiče financijskog dijela..Ima li netko iskustva s izgradnjom montažne kuće i koji je cca trošak u usporedbi s tradicionlanom izgradnjom kuće?

• 0

#28 nenadnenad

nenadnenad
  • Banned
  • 66 posts

Posted 10 March 2016 - 11:34

Trenutno se nalazim u jednakoj dilemi oko izbora između montažne ili tradicionalo izgrađene kuće.. Gledala sam puno filmova na internetu i čula brojne poreporuke i prednosti od izbora montažne kuće, ali još uvijek sam skeptična..Posebice što se tiče financijskog dijela..Ima li netko iskustva s izgradnjom montažne kuće i koji je cca trošak u usporedbi s tradicionlanom izgradnjom kuće?

Mozda ti pomogne ovaj tekst o iskustvu kako je ziveti u montaznoj kuci:

http://montaznakuca....aznoj-kuci.html

Intervju sa Angelinom Radulovic, novinarka i blogerka

• 0

#29 auro

auro
  • Members
  • 8 posts

Posted 09 June 2016 - 09:41

Ne preporucujem ni obicnu ni montaznu kucu. Odrastao sam u kuci a danas zivim u stanu. Kuca sama po sebi zahteva stalno ulaganje. Uvek nesto mora da se radi i sredjuje. Na primer, u stanu imas grejanje i ne mislis, ako nesto ne valja zoves toplanu i zavrsio si. Grejanje u kuci... ako se odlucis za parno grejanje potrebno je kupiti radijatore, kotao platiti majstore da sve povezu i puste u rad. Posle toga kupi drva, ugalj. Cepaj drva, ili plati da neko to umesto tebe uradi, unesi u podrum ili gde vec, slozi. Kad pocne sezona, lozi, bacaj pepeo, vodi racuna da se vatra ne ugasi. Kad posle koriscenja kotao propadne, krpi ili kupi nov. Slicna je situacija i sa krovom, olucima, fasadom, ogradom itd itd. Stalno nesto propada i mora da se odrzava. Pored kuce vremenom ces napraviti i neki pomocni objekat. Da bi skladistio ranije pomenuta drva, ugalj ili kosilicu za travu, grabulje, metle, kuke i motike. Pa posle toga treba odrzavati i taj pomocni objekat. I da ne nabrajam dalje. Na kraju krajeva, ako jednog dana resis da prodas kucu, prodaces je mnogo teze nego stan i nikad neces moci da izvuces pare koje si ulozio. 

• 2

#30 milosnikolic900

milosnikolic900
  • Members
  • 1 posts

Posted 13 December 2016 - 00:18

ja sam za cvrstu gradnju popravka-300x224.jpg

• 0