Jump to content

Photo
- - - - -

Cristiano Ronaldo vs. Lionel Messi

• Please log in to reply
511 replies to this topic

Poll: CR7 ili Messi (163 member(s) have cast votes)

Ko je vece cudo, Messi ili Ronaldo ?

1. Lionel Messi (87 votes [58.39%])

Percentage of vote: 58.39%

2. Cristiano Ronaldo (62 votes [41.61%])

Percentage of vote: 41.61%

Vote Guests cannot vote

#46 TNT

TNT
  • Members
  • 2,691 posts

Posted 13 April 2012 - 20:27

Sve su to fenomanalni igraci, ali je Ronaldo bar za klasu bolji od njih. Ono sto izdvaja Mesija i Ronalda od ovih igraca je to sto oni vec 5-6 godina igraju na nivou kao pomenuti na vrhuncu karijere. Ronaldo ima fizicke karkteristike najvise zbog svog rada. Citao sam negde da on radi svaki dan 5000 trbusnjaka dnevno, sto dovoljno govori o njegovj posvecenosti. Ronaldinjo je npr. na vrhuncu karijere igrao bolje od obojice, ali jebes ti to kad on igra kad mu se prohte, a ne na svakoj utakmici. Meni su njih dvojica stvarno posebni kao igraci i bukvano je stvar ukusa. Moze se reci da je ovo pitanje kao ono da li vise volite brinete ili plavuse.

Uz dužno poštovanje, ne znaš šta pričaš.

Fudbal se igra davno pre nego što si počeo da ga pratiš. Imaj to na umu...

#47 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 13 April 2012 - 20:30

Messi. Mislim da su obojica strasni igraci i da ce se za par decenija o ovom vremenu pricati kao o zlatnim fudbalskim godinama u kojima smo imali 2 ovakva igraca, ali Messi je prosto bolji igrac.

Ne mislim da je najbolji igrac svih vremena, ali sama cinjenica da ga u 24. godini uopste pricamo o njemu u tim kategorijama govori dovoljno. Do kraja svoje karijere ce vjerovatno i biti najbolji ikad.

Naravno, kad se govori u kategorijama 'najbolji igrac' to je uvijek subjektivno. Mnogima je faktor i to koliko im je neko simpatican ili ne.

#48 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 11,622 posts

Posted 13 April 2012 - 20:32

I to je sve lepo, samo sto ja mislim da ljudi koji kazu da je Messi bolji uglavnom ne postuju Ronalda. Dok ja kazem isto da je vanzemaljac, nisam gledao mnogo Maradonu (samo snimke) ali moze se reci da bi mogo biti bolji od njega.
Glasanje postoji da bi se glasalo, ja sam svoj dao Ronaldu iz razloga, tj. pomisli "auuu, sta li bi bilo sa golmanima i mrezama da izvuces Messija i tu ubacis Ronalda da svaki 3 napad prima loptu na 20 metra sa poluizigiranom odbranom"
I na to iskreno sam dodao subjektivnost da ne preferiram niske igrace, jer da bi bili world class moraju da imaje prebolesnu tehniku i jos neke atribute (Messi jedan od retkih)
S rodjenim ocem se u 99 posto slucajeva ne slazem oko sporta, i on simpatise Barsu dok ne voli Ronalda ali i sam ume da da kaze "Ko zna kolko bi ovaj dao gola da je u Barseloni"

To je relativna stvar, Messi je vise od 50% golova dao kreirajuci sam povoljne situacije, onim svojim solo prodorima kroz sredinu gde mu saigraci posluze kao "martinela", Ronaldo nema takvu konrolu lopte kao ni osecaj za igru kakav ima Leo ( opet kazem subjektivno misljenje) i nisam bas siguran da bi to bas tako izgledalo da Ronaldo dodje na njegovo mesto... Messi je od malena kalupljen u taj sistem i zato to izgleda tako lako, Ronaldo je potpuno drugaciji tip sa mnogo vise pravolinijskog kretanja i mnogo bolje se snalazi kad ima vise prostora ispred sebe i ubedjen sam da se ne bi snasao u onom tika-taka sistemu, njegove predispozicije zahtevaju brzu igru, konstanto loptu napred (Real, Mancester)...prostim recnikom "konkretniji fudbal", kontam da bi se smorio dok Xavi, iniesta, Busquets razmene 20-tak pasova dok lopta ne dodje do njega... takvi igraci, koji su navikli da su "sve i svja" u timu ne prolaze dobro u Barsi (videti pod Ibrahimovic). Messi je iskocio iz snaznog kolektiva i to je jedan od razloga zbog cega ga vise cenim kao igraca.

Edited by ZvezdaIznadSvega, 13 April 2012 - 20:36.

#49 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 31,497 posts

Posted 13 April 2012 - 20:34

Kaкав ти је то аргумент?
Онда нико од нас не би сме да прича о фудбалу. Или тачније речено нико од нас не зна шта прича...

#50 gurmanska pljeskavica

gurmanska pljeskavica
  • Members
  • 42,547 posts

Posted 13 April 2012 - 20:45

Ma najbolji su Tirke i Moša....Posted Image

Ja i mislim da mi ovde pričamo o subjektivnim kategorijama. Ko je kome simpatičniji, ko se kome više dopada i sl. Objektivni kriterijumi su jako "fuzzy". Kao prvo, zato što su u punom naponu snage obojica i niko nema predstavu kako će se njihove karijere razvijati u budućnosti. Kao drugo zato što bi nešto što pretenduje da bude objektivni kriterijum moralo da sadrži pojedinačno navedene i ponderisane elemente fudbalske igre, a svaki takav posao je vrlo pipav jer ko god da ga radi...to opet potpada pod domen subjektivnog.

Ne krijem. Mesija volim, ovog ne volim. Meni je Mesi bolji i tačka. A obojica su igračine....

Edited by gmboki, 13 April 2012 - 20:46.

#51 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 13 April 2012 - 20:54

I to je sve lepo, samo sto ja mislim da ljudi koji kazu da je Messi bolji uglavnom ne postuju Ronalda. Dok ja kazem isto da je vanzemaljac, nisam gledao mnogo Maradonu (samo snimke) ali moze se reci da bi mogo biti bolji od njega.
Glasanje postoji da bi se glasalo, ja sam svoj dao Ronaldu iz razloga, tj. pomisli "auuu, sta li bi bilo sa golmanima i mrezama da izvuces Messija i tu ubacis Ronalda da svaki 3 napad prima loptu na 20 metra sa poluizigiranom odbranom"
I na to iskreno sam dodao subjektivnost da ne preferiram niske igrace, jer da bi bili world class moraju da imaje prebolesnu tehniku i jos neke atribute (Messi jedan od retkih)
S rodjenim ocem se u 99 posto slucajeva ne slazem oko sporta, i on simpatise Barsu dok ne voli Ronalda ali i sam ume da da kaze "Ko zna kolko bi ovaj dao golova da je u Barseloni"

Tesko. Maradona je druga dimenzija u odnosu i na Mesija i na Ronalda.

Od ove dvojice pomenutih - Mesi. Iz jednog prostog razloga. Fudbal je kolektivni sport.

#52 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 10,630 posts

Posted 13 April 2012 - 20:58

Претерана ти je перцепција Боки, посебно кад се ради о Месију... Далеко је тај од доброг и финог момка.

?

#53 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 14,795 posts

Posted 13 April 2012 - 21:29

Meni samo nije jasno zašto je poll sveden na samo dva igrača? Niti su najbolji u svom vremenu, niti su najbolji ikada. Ok, možda su lepi reklamni produkt, i ništa više. Ni jedan ni drugi nisu ama baš ništa značajno pokazali na svetskom prventstvu. I mislim da je ovo izlišno pričati da li je bolji jedan ili drugi, jer je bolje reći čija reklamna kampanja je jača. Neimar, recimo, ama baš po ničemu ne zaostaje od ovih super zvezda, a nema ga. Ako je ovo izbor da li je bolji igrač Barse ili Reala, onda ima smisla, ali ja da biram ja bih pre u ekipi imao igrača kao Zidan ili kao pravi Ronaldo, ili kao Del Pjero, pa čak i Inzagi. O Ćaviju i Inijesti neću ni da pričam. Ja sam pomenuo Besta, za koga verujem da je jedan od najtalenotvanijih igrača ikada, do duše nedokazan jer je živeo wild life, ali jedna stvar stoji, čovek je doživeo toliko batina a nikada nije pao, a pored Ronalda samo prodji i videćeš kakva je filmska zvezda.....

Evo samo primer....

Od 1.40 samo prebrojte startove na Bestu, ali on ne pada kao pichki..., kao neki.

I onda neko može da poredi takve igrače. Izvinite na izrazu, ali pišam ja na takvo poredjenje, i na ovakav izbor.

#54 Dingospo90

Dingospo90
  • Members
  • 2,641 posts

Posted 13 April 2012 - 21:30

Govorio sam o pomenutim igracima, ali slazem se da je jako tesko reci najbolji u istoriji. Takodje treba dodati tome, da je fudbal postao izuzetno surov sport i da to nije ni izbliza ista igra koja se igrala pre 30ak godina. Ponovo kazem ono sto izdvaja Mesija i Ronalda od drugih je kontinuitet. Njih dvojica su toliko godina bolji od svih drugih, i to im daje neku drugu dimenziju o odnosu na Batistutu, Del Pjera, Figa, Ronaldinja, Sevcenka i ostalih.

Meni je plus na kontu Ronalda to sto je uspeo da pokaze da moze da igra na istom nivou u dva razlicita sistema, a to su Mancester i Real. Iako su oba vrhunska kluba ipak su to dva razlicita mentaliteta i lige, a on je uspeo da se pokaze u oba.

#55 gervasius twinkleminkleson

gervasius twinkleminkleson
  • Members
  • 1,731 posts

Posted 13 April 2012 - 21:42

Niti su najbolji u svom vremenu, niti su najbolji ikada. Ok, možda su lepi reklamni produkt, i ništa više.

Wow. Ne sjecam se da sam ista besmislenije procitao. Ok, nisu najbolji ikada, o tome da li su najbolji u svom vremenu se mozda moze i raspravljat, ako smo bash imaginativni, ali lepi reklamni produkt i nista vise? Ozbiljno? I onda, kao krucijalni argument, Neymar? Ako je iko tu overhajpovan, to je on. Do danas sam mislio da jedino Pele moze tako nesto da kaze, ali eto, izgleda da ne. Decko ce mozda biti i bolji od ove dvojice, mozda i nece, ali na osnovu cega je on u svoje 3 sezone koliko igra za prvi tim dao golova koliko su Messi i Ronaldo dali samo ove godine. Kapiram da nekome mogu biti simpaticni ili manje simpaticni, ali ako neko gleda fudbal kad igraju ova dvojica, i ne primjeti koliko su bolji od svoje trenutne konkurencije, onda nista.

#56 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 14,795 posts

Posted 13 April 2012 - 21:49

Wow. Ne sjecam se da sam ista besmislenije procitao. Ok, nisu najbolji ikada, o tome da li su najbolji u svom vremenu se mozda moze i raspravljat, ako smo bash imaginativni, ali lepi reklamni produkt i nista vise? Ozbiljno? I onda, kao krucijalni argument, Neymar? Ako je iko tu overhajpovan, to je on. Do danas sam mislio da jedino Pele moze tako nesto da kaze, ali eto, izgleda da ne. Decko ce mozda biti i bolji od ove dvojice, mozda i nece, ali na osnovu cega je on u svoje 3 sezone koliko igra za prvi tim dao golova koliko su Messi i Ronaldo dali samo ove godine. Kapiram da nekome mogu biti simpaticni ili manje simpaticni, ali ako neko gleda fudbal kad igraju ova dvojica, i ne primjeti koliko su bolji od svoje trenutne konkurencije, onda nista.

Pa možda gledamo na fudbal drugačije, i možda ti želiš da vidiš drugaćije stvari. Mene zanima igra kao takva, tim, borbenost....Meni je korisniji jedan Inijesta nego Mesi. Iskreno. Pa čak ja mislim da je i Beckam bolji igrač od Ronalda, i da Rooney nije daleko od Mesija, ali to je moj stav. Ja tvrdim da su oni istureni nasprav najskupljih timova ikada. A koliko zaista vrede, vidi se kada igraju u svojim matičnim reprezentacijama. Jel smo gledali Ronalda u Beogradu? Ne sećam se.

Edited by DonJuan, 13 April 2012 - 23:33.

#57 San Nicola

San Nicola
  • Members
  • 1,784 posts

Posted 13 April 2012 - 22:16

Tema za neveru Posted Image

Messi je jednom rečju najbolji fudbaler na Svetu i može se lako ispostaviti jednog dana (kad bude završavao karijeru) da će biti najbolji fudbaler u istoriji igre. CR to jednostavno ne može biti bez obzira na sve i to je to što pravi razliku medju njima, obojica su vrhunski igrači, ali samo Messi ima šansu da ode u legendu.

Na temu uporedjivanja njihovih kvaliteta dosta toga je već obrazloženo u komentarima tako da nema potrebe da ponavljam. Ali postoji tu nešto drugo... Ono što Messi znači i donosi ekipi jednostavno nema meru i ne može se oceniti, on je individualno daleko veći doprinos ekipi nego CR i tu je njihova najveća razlika. CR nije ni izbliza fudbalski inteligentan kao Messi, niti je kao Messi raznovrstan igrač, niti ima tehniku kao Messi. Naravno da Messi nije ni izbliza atleta poput CR-a ali Messi je jednom rečju kompletniji fudbaler koji pravi veću razliku na terenu i to je suština.

Jedna stvar je jako bitna u ovom kontekstu... CR je u fudbalskom zenitu zato što je trenutno u fizičkom zenitu, u smislu da mnogo od svoje slave "duguje" svojim fizičkim predispozicijama i atletskim sposobnostima. U vrhunskom sportu, na nivou na kojem oni igraju, to medjutim ne traje dugo i efekti biologije će daleko brže početi da daju (negativnog) efekta na njegovu igru nego da je u pitanju manje fizički zahtevan nivo sportskog profesionalizma (čitaj da je u pitanju neka liga tipa TSL). Naravno da će za 3 godine i Messi biti fizički inferiorniji od ovog današnjeg, ali je poenta da će godine daleko negativnije uticati na CR-a nego na Messi-ja iz prostog razloga što se Ronaldova igra daleko više bazira na fizikalijama i sirovoj snazi, dok će fudbalska inteligencija Messija i njegova raznovrsnost u biranju rešenja na terenu njemu omogućiti da duže "potraje" u vrhu jer će upravo zbog svojih karakteristika moći i u poznijim fudbalskim godinama da zadrži vrhunski nivo fudbala. To da li je Messi trenutno ispred CR-a je još i podložno diskusiji, ali je činjenica da će sa vremenom Messi zapravo biti sve bolji fudbaler od CR-a i uopšte će okončati profesionalnu karijeru kao mnogo bolji fudbaler nego što će to biti CR u momentu kad bude okončao njegovu.

Sem toga, CR mi je jedan krajnje antipatičan, wannabe playboy tip, drčan i prepotentan, tako da slobodno može da udje u zapisnik da sam u ovom dvoboju dosta subjektivan Posted Image

#58 Baros

Baros
  • Members
  • 6,731 posts

Posted 13 April 2012 - 22:34

Odlicna tema za diskusiju. :) Ronaldo: snaga, brzina, kontrola lopte, sut sa obe noge, igra glavom, covek ima bukvalno sve sto treba da ima napadac i to na kom nivou. Definitivno daleko kompletniji igrac od Argentinca. E sad to sto je kompletniji igraca od Mesija ne mora da znaci da je i bolji od njega. Mesi ima ono nesto, kako bih se izrazio umetnicko. Ako se nisi rodio sa tim neces ga nikad ni imati jer se to ne moze nauciti. Kao sto Mesi nikad nece dati golcinu sa 30 metara tako ni Ronaldo nikad nece podeliti onakve asistencije.

Igre sa reprezentacijom... Ronaldo ima finale na EP i polufinale na SP. Koliko god Ronaldo bio prosecan na tim prvenstvima ipak su to dva najveca uspeha portugalskog fudbala. Cak ni veliki Euzebio nije dogurao dalje od polufinala na SP. Sa druge strane Mesi i Argentina se jednostavno ne vole... Receno drugim recima :D

Spoiler

Btw ja jos uvek nisam glasao jer iskreno mislim da ne bi bilo fer prema onom drugom.

Edited by Baros, 13 April 2012 - 22:36.

#59 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 31,497 posts

Posted 13 April 2012 - 23:06

?

Човек који уме да пљуне, удари на и ван терена, испровоцира... није баш тако фин и добар

#60 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 1,801 posts

Posted 13 April 2012 - 23:24

Ronaldo.... ako nista drugo ima dve noge.

Mislim da bi Mesi mora da se dokaze u nekom drugom sistemu igre da bi mogao da se poredi sa Ronaldom. Ronaldo ima sezone od 40+ golova u dve najace lige na svetu, sumnjam da bi Mesi mogao u Engleskoj da bude priblizno efikasan kao u Spaniji.

Ronaldo ima polufinale SP, 2006. u Nemackoj, Mesi sa reprezentacijom nema to. Uostalom, nema potrebe potezati sta je ko napravio sa reprezentacijom jer su mogli da budu rodjeni i u Trinidadu i Tobagu ili na Novom Zelandu i tek onda ne bi imali sanse da naprave nesto na SP, a i dalje bi bili bolji od drugih fudbalera.