Jump to content


Photo
- - - - -

Deca od 2, 3 godine i racunari.


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
20 replies to this topic

#16 stvorina

stvorina
  • Members
  • 286 posts

Posted 10 February 2014 - 14:07

i ova tema se pretvorila u odrasli od 30-40 i računari 



#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 10 February 2014 - 15:15

i ova tema se pretvorila u odrasli od 30-40 i računari 

Nije li poeta u tome, kako odrasli vide decu za racunarom?



#18 Minimax

Minimax
  • Banned
  • 187 posts

Posted 10 March 2014 - 18:20

i ova tema se pretvorila u odrasli od 30-40 i računari 

Znam tipa ima 50 godina igra igrice skoro 24 h.Sta prigovoriti deci. :rotflmao:



#19 MicikaJa

MicikaJa
  • Members
  • 29 posts

Posted 15 July 2015 - 10:01

Mislim da je potpuno nepotrebno da deca u tom uzrastu koriste racunar. Ja sam uvek u toku sa tehnikom, to mi je i profesija, ali taj uzrast mozete okupirati mnogo boljim stvarima, razvijati im mozak razlicitim stimulansima, koji podrazumevaju zdravije opcije. Ima vremena za racunar, to ce vec i sami otkriti, vi insistirajte na drugim opcijama.



#20 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 15 July 2015 - 11:22

Mislim da je potpuno nepotrebno da deca u tom uzrastu koriste racunar. Ja sam uvek u toku sa tehnikom, to mi je i profesija, ali taj uzrast mozete okupirati mnogo boljim stvarima, razvijati im mozak razlicitim stimulansima, koji podrazumevaju zdravije opcije. Ima vremena za racunar, to ce vec i sami otkriti, vi insistirajte na drugim opcijama.

Moj sin ima svoj racunar od svoje 3 godine (kada mi je, nehotice, pobrisao sve programe koje prodajem da bi hranio porodicu) i nista mu ne fali - ima 18 godina, druzeljubiv je, obisao je pola sveta sto sa fudbalskim klubom gde je trenirao, sto u ostalim vrstama rezije. Poenta je: ako deci postavite ciljeve u zivotu, kompjuter je samo jedna od alatki koje ce koristiti - ali nije zamena za roditelje. :D



#21 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 July 2015 - 14:33

Moj sin ima svoj racunar od svoje 3 godine (kada mi je, nehotice, pobrisao sve programe koje prodajem da bi hranio porodicu) i nista mu ne fali - ima 18 godina, druzeljubiv je, obisao je pola sveta sto sa fudbalskim klubom gde je trenirao, sto u ostalim vrstama rezije. Poenta je: ako deci postavite ciljeve u zivotu, kompjuter je samo jedna od alatki koje ce koristiti - ali nije zamena za roditelje. :D

Ni mojima nista ne fali, a computer koriste, ni sam ne znam od kada. :)

U svemu treba imati meru. Nedavno sam se raspravljao sa poznanikom, oko ideje da se ne druze, posto sednu za racunar i onda zajedno njih 5-6 igraju minecraft. Kaze covek da smo mi vise izlazili, a ja se setim, kako izadjemo u kraj, pa sedimo na jednom cosku. Pitam ga koja je razlika, a on pocne kako smo eto bili zajedno. Jos uvek ne vidim ralizku. 

Ne treba stalno da sede za racunarom, ali u 21-vom veku, moraju da znaju.