Jump to content

Photo
- - - - -

VN Malezije 2012

• Please log in to reply
294 replies to this topic

Poll: VN Malezije 2012 (37 member(s) have cast votes)

Ko će pobediti na VN Malezije?

1. Vettel (1 votes [3.33%])

Percentage of vote: 3.33%

2. Button (10 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

3. Alonso (3 votes [10.00%])

Percentage of vote: 10.00%

4. Hamilton (12 votes [40.00%])

Percentage of vote: 40.00%

5. Webber (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

6. Raikkonen (2 votes [6.67%])

Percentage of vote: 6.67%

7. Schumacher (2 votes [6.67%])

Percentage of vote: 6.67%

8. neko nenaveden (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

Hoće li se Massa blamirati, ako bude kiše?

1. Da (14 votes [46.67%])

Percentage of vote: 46.67%

2. Ne (10 votes [33.33%])

Percentage of vote: 33.33%

3. Možda (6 votes [20.00%])

Percentage of vote: 20.00%

Vote Guests cannot vote

#31 Як-3

Як-3
  • Members
  • 504 posts

Posted 23 March 2012 - 13:20

Meklaren ce imati najvise koristi od eventualnog dobrog plasmana Mercedesa u Q, taman da naprave razliku na startu dok Mercedes usporava Red Bul. Po trkackom tempu mi deluje Meklaren - Red Bul - Lotus - Mercedes - Ferari(Alonso) - Vilijams - Zauber, ali videcemo.

Lotus odlicno i jako konstantno deluje tokom dugih stintova, mada mislim da je Kimi svakako isao sa manje goriva od Batona pri ovom duzem stintu na FP2.
Sto se kise tice, mislim da Mercedesu ne odgovaraju kisne kvalifikacije, mozda bi im najvise odgovarale suve kvalifikacije - kisna trka, mada slazem se sa alpinerom da bih voleo jednu trku bez kise da vidimo gde je ko tacno, kao i sa Fjodorom da vise ni kisne trke nisu kao sto su nekad bile, jer 3 kapi kise povlaci SC na stazu...

#32 Duh sa sekirom

Duh sa sekirom
  • Members
  • 502 posts

Posted 23 March 2012 - 13:52

GP se osvaja na trci a ne na treningu.
Kiša - da, tačnije kišica. Potop ne.
Iako ove mamine maze čim padnu tri kapi za SC zavape...

Slažem se. ako ne znaju da voze po mokrom onda neka parkiraju bolid.
Pričaju kako je slaba vidljivost kada si iza nekoga - pa vozi sa razmakom.
Pričaju kako ne možeš voziti sa gasom do daske - pa zar negde u pravilima piše da ako staza ne dozvoljava da se vozi sa maksimalnom brzinom neće se voziti trka.
Pričaju kako zbog akvaplaninga nemaju prijanjanje na stazi i dobru kontrolu pri velikim brzinama - usporite koliko morate.
I kiša je za ljude.
Prilagodite vožnju i brzinu uslovima na stazi, pa da vidimo ko je brži...
Niste od šećera, nećete se istopiti...
A ono najčudnije mi je što su takvi postali otkako se Šumi povukao...
Da su takvi bili dok je na stazi bio on ili nenadjebivi Sena, pa da razumeš, hoće da im potkrešu krila, nego kada su ostali samo paceri za mokro krenuli da kukaju...
Gde su van cajones ljudi?
Od kada se desilo da su vozači F1 kukavice i plači babe?

#33 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 30,877 posts

Posted 23 March 2012 - 14:09

Pa dobro, i sta imaju od toga?

Па ништа само сам константовао да се ствари не мењају и после ових последњих тренинга.
А исто мислим да су им шансе у трци за победу минималне, зато и кажем да би Шумахер могао да се нада киши.

Meklaren ce imati najvise koristi od eventualnog dobrog plasmana Mercedesa u Q, taman da naprave razliku na startu dok Mercedes usporava Red Bul.

Добро запажање, мада у Аустралији је Фетел баш лако прошао испред Мерцедеса

Sto se kise tice, mislim da Mercedesu ne odgovaraju kisne kvalifikacije, mozda bi im najvise odgovarale suve kvalifikacije - kisna trka,

То сам баш и мислио кад рекох да би им киша добро дошла

Gde su van cajones ljudi?
Od kada se desilo da su vozači F1 kukavice i plači babe?

Није Луис, он би возио и по мраку Posted Image

#34 Як-3

Як-3
  • Members
  • 504 posts

Posted 23 March 2012 - 15:12

Raikkonen gets five-place grid penalty in the Malaysian Grand Prix

#35 romantik

romantik
  • Members
  • 3,580 posts

Posted 23 March 2012 - 16:01

Njega baš neće ove sezone, da sačekamo Kinu i vidimo hoće li biti treća-sreća.

#36 alpiner

alpiner
  • Members
  • 8,546 posts

Posted 23 March 2012 - 16:07

Raikkonen gets five-place grid penalty in the Malaysian Grand Prix

Do moga! To je zbog onog izletanja u Melburnu. Nahvatala se prljavština na hlađenju menjača i pregrevalo ga. Pa dobro, ovde će valjda moći da se obilazi DRS-om, ali opet neću videti šta može da uradi sa neke više pozicije na startu. Go Kimi!! Go R.. Lotus!!

Moram priznati da se potajno nadam kako bi mogli da završe trku ispred jednog Red Bulla. Verovatno će većina vas pomisliti da sam jeo lude pečurke i da sam preterao sa konzumiranjem istih, ali ja sam strastveni navijač što znači da mi objektivnost nije u opisu ličnosti. 0:)

Edited by alpiner, 23 March 2012 - 16:08.

#37 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 9,018 posts

Posted 23 March 2012 - 16:47

Zanimljivo, Hamilton bio brži na prvom treningu sa tvrdim nego na drugom sa mekim (tj tvrde i medium).;)

Staza je bila hladnija (znaci sporija) tokom drugog treninga zbog vremenskih uslova. Inace Hamilton je svoje najbolje vreme u FP2 napravio u kratkom stintu od 3 kruga tokom simulacije kvalifikacija.

#38 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 9,018 posts

Posted 23 March 2012 - 16:53

Do moga! To je zbog onog izletanja u Melburnu. Nahvatala se prljavština na hlađenju menjača i pregrevalo ga. Pa dobro, ovde će valjda moći da se obilazi DRS-om, ali opet neću videti šta može da uradi sa neke više pozicije na startu. Go Kimi!! Go R.. Lotus!!

Moram priznati da se potajno nadam kako bi mogli da završe trku ispred jednog Red Bulla. Verovatno će većina vas pomisliti da sam jeo lude pečurke i da sam preterao sa konzumiranjem istih, ali ja sam strastveni navijač što znači da mi objektivnost nije u opisu ličnosti. 0:)

Matori neka vam ovo bude jedini baksuz cele ove sezone i bice odlicno! Svakom mora da se desi neko sranje tokom godine, neka Kimi ispuca sva svoja sada, nema sekiracije.

#39 alpiner

alpiner
  • Members
  • 8,546 posts

Posted 23 March 2012 - 21:21

Daj Bože ljudino. :) Nego čekam Barselonu pa da vidim da li će ovi tvoji da naprave još jednu veoma dosadnu sezonu što se tiče konstruktorskog šampionata. Dobro, ostaje nam što reče Dasubo borba Hamilton-Button. Dva antipoda pa ko šta voli.
Ja sve pišem kako ništa nije gotovo, ali McLaren je moćan!! Biće teško sustići ih pogotovo kada se zna koliko su sposobni da unaprede performanse tokom sezone.

Ovo što pišem kako se nadam da bi možda Lotus mogao da završi ispred nekog Red Bulla temeljim na razmišljanju da će Newey&Co. morati da naprave neke veoma radikalne setape kako bi što bolje shvatili mogućnosti bolida. negde to nečće raditi. Mercedes je jako napredovao i ako srede balans bolida mogu da naprave čudo.

#40 Rad-oh-yeah?

Rad-oh-yeah?
  • Members
  • 9,018 posts

Posted 23 March 2012 - 21:54

Videcemo dosta toga vec sada, u duzim stintovima se cini da RBR nije nista sporiji od Meklarena i da ih kolju kvalifikacije. Sa druge strane, Mercedes je skoro isto brz kao Meklaren u kvalifikacijama ali zaostaje u trci, a tu je jos i Lotus. Nije uopste ta dominacija toliko velika, narocito ako Hamilton i Dugmence budu jedan drugom skidali bodove a Fetel imao punu podrsku tima.

Uostalom, tek u Evropi cemo videti gde je ko stvarno, ovo za sada je samo zagrevanje. No, ne mogu da kazem da mi nije drago kako se stvari za sada odvijaju :)

#41 OutAre

OutAre
  • Members
  • 318 posts

Posted 24 March 2012 - 01:43

Klik!
I da se staza nije prosušila... pobedio bi!
Eto zbog čega.

e trt, i da svih onih godina nije vozio najbolji auto na gridu ne bi osvojio nijednu titulu, pa eto mu GP Kanade 2011. :P

#42 BlackPoint

BlackPoint
  • Members
  • 1,746 posts

Posted 24 March 2012 - 09:41

Molim za info kako je prošao u kvalifikacijama Kimi ? Hvala.

#43 alpiner

alpiner
  • Members
  • 8,546 posts

Posted 24 March 2012 - 09:43

Izgleda da će biti prvi u Q2

#44 4_Webber

4_Webber
  • Members
  • 13,043 posts

Posted 24 March 2012 - 09:49

Fetel zamalo van Q3