Jump to content


Photo
- - - - -

Aнкете


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 spomenik

spomenik
  • Members
  • 3 posts

Posted 17 March 2012 - 11:27

Поштовани читаоци,

спроводим две анкете везане за Београд и било би одлично ако бисте могли да одговорите на пар питања које сам осмислио.

Наиме о чему се ради !!!! Ја радим мастер рад који се тиче перцепције Београђана на зелене порвшине и индустријске зоне у граду.

Тражим мишљење целе популације Београда, што значи да ми треба мишљење СВИХ људи који живе у Београду без обзира на пол, годиште и занимање, како би добио најрепрезентативнији могући поглед.

Ја бих Вас овим путем замолио да издвојите пар минута, одговорите на пар питања и тиме ми пуно помогнете. Све што је потребно је да кликнете на ова два линка која се налазе доле.
И још нешто, како је популацију од 45 до 75 + јако тешко наћи, ако имате некога у кући ко је тог доба, био бих Вам и више него захваланм ако бисте могли да пошаљете и њихове одговоре.

https://docs.google....ie … RFN4S1E6MQ

https://docs.google....ie … R0ZaOWc6MQ


Најлепше хвала на пажњи и уложеном времену.



#2 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 17 March 2012 - 12:47

Nisam beogradjanin ali ti je dobra anketa.
Mislim da ti fali prostora za podatke o lokacijama sa dobrim i losim karakteristikama. Cini mi se da ima samo po jedna rubrika. Tada bi mogao da uradis dodatnu analizu tih lokacija.

#3 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 17 March 2012 - 18:13

Po meni nedostaje jedan aspekt koji je inace previdjen u vecini ovakvih stvari, a po meni je i te kako bitan, naime cije su "zaduzenje" zelene povrsine? Da li "grad" ili "drzava" (odnosno posto navedeni u realnosti ne postoje, vec samo sacica odabranih koji upravljaju ogromnim sredstvima) treba da odredjuju gdje, sta i kako treba da bude gradnjeno ili zabranjeno za izgradnju? Da li treba da se iza te potrebe za zelenim povrsinama kriju kojekakvi interesi i da se zarad postavljanja i odrzavanja trave treba pljackati i otimati od ljudi u ovom (ili bilo kom drugom) gradu!?! (na sta se ovo na kraju svede.. da bi se sve to platilo, treba od nekoga oteti sredstva. Ne pada sa neba.)
Za mene su to fundamentalna pitanja i ujedno i krajnje dobronamjerna sugestija.

Usput, znamo ako postoji potreba za necim, "trziste" (dobrovoljna interakcija izmedju individua) ce pruziti zadovoljstvo te potrebe u veoma preciznoj, potrebnoj mjeri.. dakle nece biti rasipanja, propadanja i zapustanja, a sto su sve neminovne posledice upravljanja i regulacije od str. "drzave"! Ima vise nego dovoljnih primjera i za jedno i drugo... privatni parkovi i muzeji naspram drzavnih...
Svako dobro.

Edited by zg76, 17 March 2012 - 18:22.


#4 spomenik

spomenik
  • Members
  • 3 posts

Posted 20 March 2012 - 19:25

Ја стварно не разумем о чему се ради, око 160 људи је видело пост али скоро нико није одговорио. Или анкете нису интересанте или је људе мрзело да одговарају.

Стога бих вас најљубазније замолио да ми помогнете тако што ћете одговорити на ова питања јер ми је ово јако важно за мастер рад.

Унапред захвалан.

:)

#5 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 20 March 2012 - 19:28

Ја стварно не разумем о чему се ради, око 160 људи је видело пост али скоро нико није одговорио. Или анкете нису интересанте или је људе мрзело да одговарају.

Treba imati u vidu da mnogi ne zive u Beogradu. Ovome treba dati malo vremena.

#6 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 20 March 2012 - 19:33

Ја стварно не разумем о чему се ради, око 160 људи је видело пост али скоро нико није одговорио. Или анкете нису интересанте или је људе мрзело да одговарају.

Posto nisam beogradjanin, ja cu malo po secanju.




#7 spomenik

spomenik
  • Members
  • 3 posts

Posted 03 April 2012 - 11:26

Ево их линкови нових анкета у сликама везану за зелене површине и индустрисјке зоне у БЕОГРАДУ,

http://anketa-beogra...d=54661&lang=sr

http://anketa-beogra...d=53595&lang=sr

Хвала на времену које сте подсветили за ове анкете.:)