Jump to content


Photo
- - - - -

Dijeta


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
21 replies to this topic

#1 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 05 March 2012 - 03:31

da li je neko od vas probao Dr. Joshi's holistic diet koja traje 21 dan. Ja sam pokusala da pocnem danas ali je oko podne vec glava htela da mi eksplodira zbog ne pijenja kafe Posted Image, tako sam se mucila i mrcvarila do oko 4 PM kada sam popila kafu i malosam onda sto bi rekli u moje selo okovrknulaPosted Image. Da li imate ikakva iskustva sa detox dijetama i neke tips kako da se sto bezbolnije sprovedu u delo? Ovaj cold turkey se nije pokazao bas najboljim, dan bez truncice secera i kafe se pretvorio u nocnu moru (od glavobolje).

#2 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 March 2012 - 11:47

da li je neko od vas probao Dr. Joshi's holistic diet koja traje 21 dan. Ja sam pokusala da pocnem danas ali je oko podne vec glava htela da mi eksplodira zbog ne pijenja kafe Posted Image, tako sam se mucila i mrcvarila do oko 4 PM kada sam popila kafu i malosam onda sto bi rekli u moje selo okovrknulaPosted Image. Da li imate ikakva iskustva sa detox dijetama i neke tips kako da se sto bezbolnije sprovedu u delo? Ovaj cold turkey se nije pokazao bas najboljim, dan bez truncice secera i kafe se pretvorio u nocnu moru (od glavobolje).

sad ovako laicki mogu da samo potvrdim ovo za glavobolju. ne da mi se guglat za ovu tvoju dijetu, nego da opricam svoje iskustvo. moj je kum nekoliko puta u zivotu radio dijetu gladovanja. tj cisto gladovanje, pa i ne znam bas je li to dijeta? :) najduze mu je bilo 21 dan samo na vodi i razblazenom soku od cvekle ponekad. tad je smrsao i 18 kg, mada mu mrsanje nije bio prevashodni cilj, nego bas ciscenje organizma. a nekoliko puta po najmanje tri - pet dana. znaci nista apsolutno osim vode. i povremena klistiranja su kao obavezna. probao ja prvi put, ima tome jedno 10-ak godina i glavobolja me bukvalno raznese. tako da sam popodne popio jednu, pa drugu tabletu i jedva smirio glavobolju. grozan dozivljaj. ispricam ja njemu to, a on mi posavjetuje da sljedeci put popijem gorku crnu kafu da bih sprijecio glavobolje. i tako i uradim. i radio sam dva puta po 48 sati. nista kafa, cigara, naravno, nista znaci osim vode. preporuka je izvorska voda, ali kako je naravno nemamo, onda neka flashirana. nevjerovatno koliko sam vode pio. da li zbog nekog osjecaja sto mi fali cigara i kafa ja sam pijuckao stalno gutljaj-dva. tako da sam ta dva dana pio po jedno 3-4 litra vode dnevno. meni je najmanji, ustvari, problem bio osjecaj gladi. nisam glad skoro uopste ni osjecao. poenta dijete je otprilike ciscenje ''otrovnih'' naslaga sa zidova debelog crijeva. odatle nam navodno dolaze ta ''mamurna'' stanja i glavobolje. tako da ako popijemo kafu i npr zapalimo (ko pushi) mi unesemo zeljenu kolicinu otrova ili ''otrova'' u organizam, pa nas onda glava ne boli. je li prekinemo taj ''red'', taj uobicajeni ciklus reakcija je glavobolja. kod ove dijete, kure ciscenja je ustvari bitno da se izgura makar 72 sata, dakle makar tri puna dana. tek se tad neki efekat postigne. ja sam radio dvaput po 48 sati sto i nije bas dovoljno. vise onako - zajebavanje dva dana. ali sam makar osjetio neki fini filing praznog stomaka. lijep osjecaj za promjenu. :) i smrsao mozda 1- 2kg koji su se odmah naravno vratili, cim sam poceo jesti.

Edited by Rotterdamac, 05 March 2012 - 11:50.


#3 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 05 March 2012 - 21:28

Hvala Rot. Evo drugi dan. Popila sam pola jutarnje kafe. Sada malo zevamPosted Image. Ovo ostalo mi ne pada tesko, mada trazim recepte po netu za jela koja ne sadrze gluten, kvasac. Mogu da se jedu jaja ( 4 nedeljno), od mesa piletina i curetina, nekoliko vrsta ribe, kozje mleko, kozji ili ovci sir. Crveno meso je no-no. Voce nista osim banane. Povrce svo zeleno i korenasto. Ne pecurke . Cilj je da se izbalansira ph u telu, odnosno da se dovede u sligthly alakaline balance. Svaki tip od onih oju su prosli kor isto ili slicno iskustvo je dobrodosao .

Edited by kupina, 05 March 2012 - 21:29.


#4 GordanaZ

GordanaZ
  • Members
  • 5,533 posts

Posted 10 March 2012 - 16:17

da li je neko od vas probao Dr. Joshi's holistic diet koja traje 21 dan. ...


Resila ja jednom da probam i naravno, bila sam los djak, odustala posle tri dana.
Uzgred, to mi je bio jedan od ukupno dva pokusaja u zivotu.
Ovaj je neuspesan. Nije bas bila od pomenutog autora, ali je takodje bila dijeta koja obezbedjuje prociscavanje organizma..
Kazem, izdrzala sam dva i po dana i odustala, jer je besmisleno patiti se makar to imalo i visi cilj.
Da ti budem iskrena, dijetu sam pocela najvise nadajuci se da ce mi to pomoc' da ostavim usput i cigarete.
Iskustvo je bilo grozno za nekoga ko pije minimum 5-6 kafa dnevno, pusi 2 paklice cigareta i zivot ne moze da zamisli bez dva najgora bela zla, brasna i secera Posted Image.
Glavobolje su me, normalno, razvaljivale, osecala sam se kao da lebdim dvad' set centi iznad zemlje, lelujam...
Prica je nekako i pila vodu do isteka prvog dana... prespavam... ujutro nakon budjenja shvatim sta me ceka i samo se okrenem na drugu stranu i pobegnem opet u san.
Da ti ne duzim, provela sam naredni dan u nekom blesavom stanju polusna samo da bih izbegla patnju, jer sam ja u startu, ocigledno, celu pricu oko dijete dozivela kao patnju.
A, to i nije najbolji prilaz celoj prici ako zelis iskreno da uspe. Nadam se da ces biti uspesnija od mene :)

#5 heineken

heineken
  • Members
  • 842 posts

Posted 12 March 2012 - 16:22

o terapeutskom gladovanju mozete da procitate vise

Genadij Petrovic Malahov - Gladovanje

mada sve to skupa sa dugotrajnim gladovanjem mi ne izgleda kao nesto sto ne ostavlja neke trajne posledice

u svakom slucaju povremeno gladovanje nije stetno, (da ne cuju domaci politicari, pa da nam to uvrste kao terapiju za sledecu godinu),

jedan od blazih oblika je da se preskace jelo svaki drugi dan, ali u svemu ovome treba imati na umu da gladovanje covek ne treba da trpi kao kaznu, vec kao posledicu svoje dobre (i cvrste) volje da nesto uradi.

#6 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 17 March 2012 - 19:53

Imajte u vidu osnovni postulat: za najveci broj ljudi, gubitak tezine postize se smanjivanjem kolicine hrane (i vrste) koju unose, ali uz povecanje fizickih aktivnosti.
U ekstremnim slucajevima efekte daju operacije iz domena barijatricke hirurgije.
Kod stabilizovane debljine sama dijeta, ma koja bila, daje na duge staze lose rezultate, je posle perioda vremena covek dodaje i vise nego sto je ranije imao.
To su surove statistike...

#7 mjelovac

mjelovac
  • Members
  • 1 posts

Posted 26 March 2012 - 18:36

Meni je danas sesnaesti dan gladovanja.Da se ne lazemo,u tu pricu usla sam radi mrsavljenja jer imam 20 kg viska ali pored gubitka kilograma (1o)osetila sam i drugu stranu ove price.Osecam se fantasticno i fizicki i psihicki.Imam mnogo vise energije,majka sam troje dece,pa mi je ona zaista potrebna,i nisam vise lose raspolozena.Ne nerviram se za sveku sitnicu i imam mnogo vise strpljenja sa decom(sa muzem mi jos uvek treba vise strpljenja :-) ).Naravno pre ulaska u sve ovo procitala sam knjigu na netu o gladovanju po Malahovu.Ja nisam mogla da se odreknem kafe pa pijem onu bez kofeina,a sto se tice cigara njih sam zamenila elektronskom cigaretom jer sam pre pusila dve kutije dnevno i plasila sam se da bi me lisavanje i hrane i kafe i cigareta nateralo da od svega odustanem.Krace gladovanje bih preporucila svakom jer zaista donosi dosta blagodeti a duze od 10 dana onima koji imaju povisenu kilazu.Moj cilj je da izdrzim do cetrdeset dana ako budem uspela.Prva tri dana su najteza pogotovuo ako spremate hranu za druge sli posle toga postajete ravnodusni,zelja za hranom ostaje ali ne i glad.Mnogo bolje spavam i potrebno mi je mnogo manje sna.Najvise problema imala sam sa okolinom,kome sam god rekla na kakvom sam rezimu svi su me gledali kao da sam odlepila ili kao da ih lazem,ali kad je gubljenje kilograma postalo vidno poceli su da mi veruju ali sa ocekivanjem sta ce dalje biti,sto meni daje jos vise volje da izdrzim a i zabavno je!Moja preporuka je: informisite se detaljno, procenite svoje mogucnosti i imajte vere u sebe!Nasa potreba za hranom je vestacki uslovljena kao i vecina drugih.Pozdrav svima!
P.S.I ono najvaznije gladovanje podrazumeva pijenje samo vode,(ja pijem i kafu) i cajeva bez secera,moze se dodati malo limuna u vodu i caj.Jedan od cajeva neka bude od sene radi redovnog ciscenja i pije se obicno uvece.

Edited by mjelovac, 26 March 2012 - 18:44.


#8 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 26 March 2012 - 21:45

Meni je danas sesnaesti dan gladovanja.Da se ne lazemo,u tu pricu usla sam radi mrsavljenja jer imam 20 kg viska ali pored gubitka kilograma (1o)osetila sam i drugu stranu ove price.Osecam se fantasticno i fizicki i psihicki.Imam mnogo vise energije,majka sam troje dece,pa mi je ona zaista potrebna,i nisam vise lose raspolozena.Ne nerviram se za sveku sitnicu i imam mnogo vise strpljenja sa decom(sa muzem mi jos uvek treba vise strpljenja :-) ).Naravno pre ulaska u sve ovo procitala sam knjigu na netu o gladovanju po Malahovu.Ja nisam mogla da se odreknem kafe pa pijem onu bez kofeina,a sto se tice cigara njih sam zamenila elektronskom cigaretom jer sam pre pusila dve kutije dnevno i plasila sam se da bi me lisavanje i hrane i kafe i cigareta nateralo da od svega odustanem.Krace gladovanje bih preporucila svakom jer zaista donosi dosta blagodeti a duze od 10 dana onima koji imaju povisenu kilazu.Moj cilj je da izdrzim do cetrdeset dana ako budem uspela.Prva tri dana su najteza pogotovuo ako spremate hranu za druge sli posle toga postajete ravnodusni,zelja za hranom ostaje ali ne i glad.Mnogo bolje spavam i potrebno mi je mnogo manje sna.Najvise problema imala sam sa okolinom,kome sam god rekla na kakvom sam rezimu svi su me gledali kao da sam odlepila ili kao da ih lazem,ali kad je gubljenje kilograma postalo vidno poceli su da mi veruju ali sa ocekivanjem sta ce dalje biti,sto meni daje jos vise volje da izdrzim a i zabavno je!Moja preporuka je: informisite se detaljno, procenite svoje mogucnosti i imajte vere u sebe!Nasa potreba za hranom je vestacki uslovljena kao i vecina drugih.Pozdrav svima!
P.S.I ono najvaznije gladovanje podrazumeva pijenje samo vode,(ja pijem i kafu) i cajeva bez secera,moze se dodati malo limuna u vodu i caj.Jedan od cajeva neka bude od sene radi redovnog ciscenja i pije se obicno uvece.

:+1: svaka cast! samo guraj! te efekte mi je i kum opricao. koliko se sjecam on je izgurao 22-23 dana i smrsao jedno 18 kg.

#9 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 11 April 2012 - 09:46

:+1: svaka cast! samo guraj! te efekte mi je i kum opricao. koliko se sjecam on je izgurao 22-23 dana i smrsao jedno 18 kg.


a kada je prekinuo dijetu?
nije bilo jo-jo efekta?

#10 jelisaveta

jelisaveta
  • Members
  • 702 posts

Posted 11 April 2012 - 09:48

Imajte u vidu osnovni postulat: za najveci broj ljudi, gubitak tezine postize se smanjivanjem kolicine hrane (i vrste) koju unose, ali uz povecanje fizickih aktivnosti.
U ekstremnim slucajevima efekte daju operacije iz domena barijatricke hirurgije.
Kod stabilizovane debljine sama dijeta, ma koja bila, daje na duge staze lose rezultate, je posle perioda vremena covek dodaje i vise nego sto je ranije imao.
To su surove statistike...


Vladane, reci mi molim te, sta se tacno podrazumeva pod stabilizovanom debljinom?

#11 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 11 April 2012 - 10:36

a kada je prekinuo dijetu?
nije bilo jo-jo efekta?

ma ova je dijeta prvenstveno dijeta ciscenja organizma od raznih toksina. a mrsanje naravno dodje kao direktna prateca pojava, jer ne unosi bas nista od hrane. nakon sto je prestao sa gladovanjem onda je par dana jeo sasvim male obroke hrane da se organizam opet navikne. recimo prvi dan par kriskica oguljene jabuke, neku laganu supicu i sl. tako da je ukupno smrsao cca 20-ak kila. i nije se vise nikad onako udebljao. setao se na kilazi do 3-4 kila viska i vracao na neku svoju. i tako godinama vec. uspio je da poslije dijete pocne jesti kako i treba, samo kad je gladan i prestajao cim mu je dovoljno. a u periodu debljanja jeo je sto ''voli'' da jede. znaci nije bas pazio sta jede i jeo je uvijek vishe od dovoljnog. vrlo jednostavno, samo treba biti disciplinovan. mislim, lako je reci i sam nisam skroz disciplinovan, ali u tome je poenta.

#12 Publius

Publius
  • Members
  • 401 posts

Posted 14 April 2012 - 13:46

Ma da, čovek koji pije sopstvenu mokraću je vrlo kredibilan izvor za dijetetske savete.

#13 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 14 April 2012 - 20:03

Nisam neki karakter Posted Image, nisam izdrzala duze od tri dana.

#14 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 14 April 2012 - 20:22

Vladane, reci mi molim te, sta se tacno podrazumeva pod stabilizovanom debljinom?

Stabilizovana debljina je visak telesne mase od preko 10% od idealne, sto traje duze vreme (godinama).
Inace, za procenu debljine odlican je BMI (body mass index).

#15 kupina

kupina
  • Members
  • 246 posts

Posted 14 April 2012 - 20:26

Moj je BMI 22.9 162 cm i 60 kg Posted Imagehttp://www.nhlbisupp...m/bmi/bmi-m.htm