Jump to content

Photo
- - - - -

Greh

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
151 replies to this topic

#136 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 04 April 2012 - 01:29

posteno receno nisam siguran, ali uglavnom jer je osecanje krajnje neprijatno.

mada nije jedino neprijatno, medju mojim favoritima po nenadjebivosti je i osecanje da su druge devojke uvek (ali UVEK) lepse od moje koje mi je donelo bas mnogo srece u zivotu (not!) :)

Edited by misko1, 04 April 2012 - 01:30.

#137 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,039 posts

Posted 04 April 2012 - 01:49

posteno receno nisam siguran, ali uglavnom jer je osecanje krajnje neprijatno.

mada nije jedino neprijatno, medju mojim favoritima po nenadjebivosti je i osecanje da su druge devojke uvek (ali UVEK) lepse od moje koje mi je donelo bas mnogo srece u zivotu (not!) :)

ali to su sve emocije koje su potrebne, i one pozitivne i ove negativne...uvek gledamo da odrzavamo neki balans, ne? i ja sebe zaustavljam u prevelikoj radosti ili tugi, cak i osecaju krivice ili osecaju zahvalnosti... svesna sam da su to talasi zivota...

a sto se ovog sa devojkom tice...pokusaj da se koncentrises na licnost, a ne na spoljasnji izgled...pitaj sebe, sta za tebe znaci fizicka lepota? mozda je dobro da prvo raskrstis sa sobom i svojim vidjenjem sebe kao lepe/lepe osobe...mozda si nestalan, malcice vise emotivan, sto je sasvim ok i sve dok si svestan toga, mozes to i promeniti kod sebe.....kako da znas da je neko ko je fizicki lep istovremeno i lepa osoba ili vice versa? ja imam tendenciju da svakoj osobi pridjem na isti nacin bez obzira na fizicki izgled. to je mozda zahtevno za druge, ali meni nije nikada bio problem, jer sam htela da vidim sta je unutra, ima li substance? meni licno je to mnogo vaznije, ali svi smo drugaciji, ne?

#138 mrd

mrd
  • Members
  • 14,430 posts

Posted 04 April 2012 - 03:26

@misko
Lepo, lepse, najlepse, lepo u pm, lepo u 3pm.
To je sve interesantno, ali kad ostarimo vise nismo spolja lepi, samo smo stari. Ostaje samo ona unutrasnja lepota i gnev sto pocnemo da licimo jedno na drugo, pa vise i ne pitamo za misljnje, posto vec znamo odgovor.
Greh je ocekivati da necemo da poruznimo, naboramo se i postanemo dosadni mladima. Posted Image

Edited by mrd, 04 April 2012 - 03:26.

#139 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,039 posts

Posted 04 April 2012 - 04:01

@misko
Lepo, lepse, najlepse, lepo u pm, lepo u 3pm.
To je sve interesantno, ali kad ostarimo vise nismo spolja lepi, samo smo stari. Ostaje samo ona unutrasnja lepota i gnev sto pocnemo da licimo jedno na drugo, pa vise i ne pitamo za misljnje, posto vec znamo odgovor.
Greh je ocekivati da necemo da poruznimo, naboramo se i postanemo dosadni mladima. Posted Image

pricaj u svoje ime <_<

#140 mrd

mrd
  • Members
  • 14,430 posts

Posted 04 April 2012 - 04:08

pricaj u svoje ime <_<

Posted Image

Cuj sta da ti kazem, ne zalim se.

edit:
dodao link na sliku, posto nesto ne prikazuje, kako valja. :(
edit2:
ni link nece da prikaze:

http:// files.shroomery.org/files/11-29/112576510-bodybuilder_caricature.jpg

obrisati spaces izmedju // i files ;)

Edited by mrd, 04 April 2012 - 05:32.

#141 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,039 posts

Posted 04 April 2012 - 04:19

Cuj sta da ti kazem, ne zalim se.

oprastam ti gresne misli o lepoti i starosti :D

#142 miki2zivot

miki2zivot
  • Members
  • 480 posts

Posted 04 April 2012 - 08:55

Koji su zivi pravednici kada je unisten zivot?

Pre nego što je život uništen dolazi Isus Hrist i spašava žive pravednike. Zatim vaskrsava mrtve pravednike , udružuje ih sa živim, i odvodi ih u svoje carstvo. Oni su na sigurnom. Posle toga dolazi do uništenja života i uslova za život na zemlji.

#143 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 04 April 2012 - 09:30

a sto se ovog sa devojkom tice...pokusaj da se koncentrises na licnost, a ne na spoljasnji izgled...pitaj sebe, sta za tebe znaci fizicka lepota? mozda je dobro da prvo raskrstis sa sobom i svojim vidjenjem sebe kao lepe/lepe osobe...mozda si nestalan, malcice vise emotivan, sto je sasvim ok i sve dok si svestan toga, mozes to i promeniti kod sebe.....kako da znas da je neko ko je fizicki lep istovremeno i lepa osoba ili vice versa? ja imam tendenciju da svakoj osobi pridjem na isti nacin bez obzira na fizicki izgled. to je mozda zahtevno za druge, ali meni nije nikada bio problem, jer sam htela da vidim sta je unutra, ima li substance? meni licno je to mnogo vaznije, ali svi smo drugaciji, ne?

nisam mislio doslovce fizicki lepa nego ima zena za koje mi se cini su idealne za zgresiti (sto ne mora da bude tacno ali tako izgledaju bar u jednom trenutku), i to ih ja srecem skoro svaki dan a ima i na forumu ne mora mnogo da se ide da se trazi fala Arhitekti :) meni se desavalo da kazem nesto pa posle da se kajem i da mi je zao sto sam rekao, sto nisam precutao. recimo desavalo mi se da kazem zenama koje imaju decu, ili koje su starije od mene, itd, da se ne prisecam sada svojih blamova :frust: da se razumemo ja se ne bunim, niti kukam i drago mi je sto ima posteno receno, bolje nego da nema. ono sto mene muci je osecaj "greha", u smislu guilt kada kazem nesto sto mislim da nisam trebao. ne kazem da nisam trebao da kazem, nego sam mogao vala i precutati :D

tako nekako, ali necu da ovo bude moj whining thread pre svega jer prezirem whining, interesuje me vise osecaju li drugi "guilt" s' vremena na vreme i kako se sa istim osecajem bore. a ne mislim samo po pitanju lj&s (tj samo s jer u lj nema guilt-a mislim da je ona nepogresiva) nego po mnogim drugim pitanjima. jer znam da i moji prijatelji to osecaju primetio sam isti osecaj kod svih ljudi posle nekog vremena druzenja. doduse kod zena manje jer se em manje druzim sa zenama em sto one teze izrazavaju svoju naklonost prema ko im se svidja (pametnice :))

zatim osecaj "guilt" da ga tako krstim mi se javlja kad vidim romsku decu na ulici kako prose, onda ima jedna spica na B92 info u kojoj se pojavljuje jedno musavo dete kako place a iza njega besni neki rat, mislim da cu umreti sa osecajem da trebam da idem negde da spasem to dete, mada ne znam ni odakle je snimak, itd, itd. kad mi se to javi znam da je vreme da zovem drugare na basket ili na pice ili nesto slicno. jer davao sam novac toj romskoj deci, pokusao sam i da ih nagovorim da idu u skolu odgovor je bio jedna vrsta prezira, radio sam i na nekim humanitarnim projektima, i opet imam isti osecaj kao i pre da nesto nije u redu i da ja licno to treba da ispravim. a to je samo jedan primer, imam jos milion i jedan, to mi je prvo palo na pamet. recimo ljudi u Africi umiru od gladi dok ljudi u EU i USA umiru od gojaznosti, tu nesto nije u redu da j..e rak raka

#144 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 04 April 2012 - 09:49

Pre nego što je život uništen dolazi Isus Hrist i spašava žive pravednike. Zatim vaskrsava mrtve pravednike , udružuje ih sa živim, i odvodi ih u svoje carstvo. Oni su na sigurnom. Posle toga dolazi do uništenja života i uslova za život na zemlji.

how yes no

#145 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,039 posts

Posted 04 April 2012 - 14:35

i ja imam takve osecaje kada vidim ljude sa nekom zdravstvenom manom (se tako kaze kod nas? people with disabillities). vidim ih cesto ovde, jer su vise integrisani u drustvu. bas juce sam videla oca koji gura cerku u kolicima,a ona vec odrasla, tesko mi je bilo za proceniti,rekla bih da je bila u svojim kasnim 20tim, ranim 30tim...i onda me nesto samo zaboli i natera na razmisljanje kako i zasto bas ona i njeni roditelji i kroz sta su prolazili oni kada su saznali da ce se tako roditi....i onda, istovremeno pomisljam na svoju decu ili na sebe, ne znam odgovor na kako i zasto smo mi kao sto jesmo, a neko ima dodatnih problema sa kojima mora da se bori ceo zivot....onda opet, razmislim i vidim sa kakvom ljubavlju je gura i prica i integrise je u drustvo i kako je srecna sto je rodjena tu gde jeste, gde ce joj zivot biti komforan koliko, u njenom slucaju moze da bude....

#146 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 04 April 2012 - 15:18

heh, mene muce drugi problemi, kad vidim neku koja dobro izgleda pitam se zasto ne ide kod mene

salim se, samo kazem da nema bas mnogo pravde na ovom svetu jbg, neko ima sve neko nema nista a kao smo svi jednaki

#147 Čekić

Čekić
  • Members
  • 337 posts

Posted 05 April 2012 - 14:24

Evo jednostavnog odgovora:

Rimljanima 5:12-14 veoma jasno i jednostavno daje odgovore na vaša pitanja!

;)

#148 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 10 April 2012 - 22:31

Evo jednostavnog odgovora:

Rimljanima 5:12-14 veoma jasno i jednostavno daje odgovore na vaša pitanja!

;)

ok konacno sam razumeo sta hoces da kazes: na glupo pitanje glup odgovor :)

#149 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 10 April 2012 - 23:22

Odgovor

#150 miksy

miksy
  • Members
  • 17 posts

Posted 24 April 2012 - 09:03

Greh ne postoji, sve je dozvoljeno