Jump to content


Photo
- - - - -

Domaći filmovi


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
152 replies to this topic

#31 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 02 March 2012 - 18:51

"Boj na Kosovu" je u tehničkom smislu katastrofalan, svi znamo za traktor, patike i cene na jabukama. Ipak, mene je još jedna stvar fascinirala koju niko ne pominje: Činjenica da se Murat na samrti napričao više od Rodnijeve keve iz "Mućki".
"Pogled s Ajfelovog tornja" mi deluje kao pseudo umetničko pre.seravanje bez ikakvog scenarija, Darko Rundek postoji samo kao "Evo ga! On je tu! Darko Rundek za vas!", a daska za tučenje mesa ima razrađeniju ličnost od njegove. I naravno gluma na vrlo niskom nivou, nisam baš stekao utisak o Marijinoj napaćenoj duši. Malo mi je verovatno da se sveti ocu na taj način kad znamo da devojke njenih godina uglavnom imaju skrivene pobude iza takvih radnji (dosada, finansijski razlozi). I iako se osvetila, ona i dalje okleva između snošaja sa hirurzima sa jedne strane, i pažljivog mladića koji joj pruža ljubav sa druge. Dakle, ne radi to iz osvete već zato što je d....
Moram priznati da sam "Srećku" davno gledao, ali sećam se traume koliko me smorila. Jedino što se slažem je da nije pretenciozan film, što bi ga možda i gurnulo malo napred toliko da čak i siđe sa liste. Videćemo, daću mu još jednu šansu.

Treba obratiti pažnju na bosanski film "Go West" (naravno nagrađivan!). Uveren sam da je taj film ima jedan jedini cilj: da prikaže Srbe u što gorem svetlu. Srbi su ovde prikazani kao malo odmakli od stadijuma gorile, a čak u jednoj sceni mislim da su roktali kao svinje (znate ono kad se neko smeje pa rokće). Da ne govorim o seksualnim promenama glavnog junaka: čas je gej, čas nije gej (rastura bolje od Roka Sifredija, ta scena je verovatno alegorija muslimanske osvete), ali ono što pobeđuje je uvodni monolog. Treba to čuti, neću ništa da pričam.

#32 kokle

kokle
  • Members
  • 92 posts

Posted 02 March 2012 - 19:09

"Boj na Kosovu" je u tehničkom smislu katastrofalan, svi znamo za traktor, patike i cene na jabukama. Ipak, mene je još jedna stvar fascinirala koju niko ne pominje: Činjenica da se Murat na samrti napričao više od Rodnijeve keve iz "Mućki".
"Pogled s Ajfelovog tornja" mi deluje kao pseudo umetničko pre.seravanje bez ikakvog scenarija, Darko Rundek postoji samo kao "Evo ga! On je tu! Darko Rundek za vas!", a daska za tučenje mesa ima razrađeniju ličnost od njegove. I naravno gluma na vrlo niskom nivou, nisam baš stekao utisak o Marijinoj napaćenoj duši. Malo mi je verovatno da se sveti ocu na taj način kad znamo da devojke njenih godina uglavnom imaju skrivene pobude iza takvih radnji (dosada, finansijski razlozi). I iako se osvetila, ona i dalje okleva između snošaja sa hirurzima sa jedne strane, i pažljivog mladića koji joj pruža ljubav sa druge. Dakle, ne radi to iz osvete već zato što je d....
Moram priznati da sam "Srećku" davno gledao, ali sećam se traume koliko me smorila. Jedino što se slažem je da nije pretenciozan film, što bi ga možda i gurnulo malo napred toliko da čak i siđe sa liste. Videćemo, daću mu još jednu šansu.

Treba obratiti pažnju na bosanski film "Go West" (naravno nagrađivan!). Uveren sam da je taj film ima jedan jedini cilj: da prikaže Srbe u što gorem svetlu. Srbi su ovde prikazani kao malo odmakli od stadijuma gorile, a čak u jednoj sceni mislim da su roktali kao svinje (znate ono kad se neko smeje pa rokće). Da ne govorim o seksualnim promenama glavnog junaka: čas je gej, čas nije gej (rastura bolje od Roka Sifredija, ta scena je verovatno alegorija muslimanske osvete), ali ono što pobeđuje je uvodni monolog. Treba to čuti, neću ništa da pričam.


Pogled sa Ajfelovog tornja sigurno zasluzuje mesto na toj listi jer je teska glupost. Sto se tice Boja na Kosovu, mozda nije idealan ali je ipak znatno iznad ostalih pomenutih filmova. Potera za sreckom je dobar scenario, dobri su glumci, ono sto mi se nije svidelo je nacin toka radnje (pricu prica Katarina Radivojevic) sto malo stvarakonfuznu sliku. Setih se jos jednog filma koji obavezno mora biti na toj listi a to je Bulevar revolucije.

#33 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 02 March 2012 - 19:42

Boj na Kosovu je pravi, ali pravi primer propagande. Totalno istorijski netačan, sa mešavinom mita i istorijskih dogadjaja. Sve u svemu jedna papazjanija koja je sklopljena na brzinu da bi se napravio film za 600 godina kosovske bitke.

Tema je jako zanimljiva i žao mi je što nema volje a ni para da se na neki istorijko ispravniji način govori o srednjevekovnoj Srbiji, makar blizu onoga što englezi rade sa svojom istorijom.

A kada se radi površno i ovakve nedopustive greške su moguće....



na 0.07

Edited by DonJuan, 02 March 2012 - 19:44.


#34 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 04 March 2012 - 00:28

Pomozite da rešimo misteriju velikog filma "Rođen kao ratnik" :D Naime, ako ste imali priliku da gledate ovaj srpski Van Damme film, mora da ste primetili creditse; na odjavnoj špici nisu ispisana prava imena glumaca, već njihovi američki nazivi. Da li zbog sramote, ili zbog proboja na inostrano tržište, svejedno - imena glumaca su šlag na tortu posle svega što se može videti u njemu. Gledao sam film sa drugovima i pokušali smo da odgonetnemo ko je ko, 90% smo pogodili ali ostalo je par nedoumica:

http://www.youtube.com/watch?v=pZDuIopw7YU
Na 12:30

Gidra Stone - Dragomir Stojanović
Stron Libertas - Slobodan Ćustić
Gary Lauce - Žarko Laušević
Lee Bran - Branislav Lečić
Mell Strong - Milan Štrljić
Vera Varda - Vjera Mujović
Holiday Slow - ???
Rash Ron - ???
Michael Blazing - Mihajlo Radulović (mada piše i da je scenograf)
Josef Teit - Josif Tatić
Sony Cooper - Siniša Ćopić
Julianne Sigon - Jelena Žigon
Lea Lander - ???
Gordon Jull - Goran Daničić
Victorio Fine - ???
Bob Vlaya - ???
Rado Slender - Ratko Tankosić :D :D
Fill Power - ???
Donnald Papa - ???
Pine Still - Boro Miranović
Caroline Cimes - ???
Clear Grace - ??? (neka Jasna verovatno)
Rick Bataglia - ovo je jedino pravo ime, to je Gidrin trener
Sweet Stone - Slađana Stojanović
Giovanni Green - Jovo Osmajlić
Michael Right - ???
David Luna - ???

I moji omiljeni:

Aloha Wolf - Aljoša Vučković
Soul Pigeon - Dušan Golumbovski
:D :D :D

kao i familija Stojanović (među kojima je i izvesni Micro Stojanović :D )

Edited by iwasateenagewerewolf, 04 March 2012 - 00:35.


#35 kokle

kokle
  • Members
  • 92 posts

Posted 04 March 2012 - 00:58

Pomozite da rešimo misteriju velikog filma "Rođen kao ratnik" :D Naime, ako ste imali priliku da gledate ovaj srpski Van Damme film, mora da ste primetili creditse; na odjavnoj špici nisu ispisana prava imena glumaca, već njihovi američki nazivi. Da li zbog sramote, ili zbog proboja na inostrano tržište, svejedno - imena glumaca su šlag na tortu posle svega što se može videti u njemu. Gledao sam film sa drugovima i pokušali smo da odgonetnemo ko je ko, 90% smo pogodili ali ostalo je par nedoumica:

http://www.youtube.com/watch?v=pZDuIopw7YU
Na 12:30

Gidra Stone - Dragomir Stojanović
Stron Libertas - Slobodan Ćustić
Gary Lauce - Žarko Laušević
Lee Bran - Branislav Lečić
Mell Strong - Milan Štrljić
Vera Varda - Vjera Mujović
Holiday Slow - ???
Rash Ron - ???
Michael Blazing - Mihajlo Radulović (mada piše i da je scenograf)
Josef Teit - Josif Tatić
Sony Cooper - Siniša Ćopić
Julianne Sigon - Jelena Žigon
Lea Lander - ???
Gordon Jull - Goran Daničić
Victorio Fine - ???
Bob Vlaya - ???
Rado Slender - Ratko Tankosić :D :D
Fill Power - ???
Donnald Papa - ???
Pine Still - Boro Miranović
Caroline Cimes - ???
Clear Grace - ??? (neka Jasna verovatno)
Rick Bataglia - ovo je jedino pravo ime, to je Gidrin trener
Sweet Stone - Slađana Stojanović
Giovanni Green - Jovo Osmajlić
Michael Right - ???
David Luna - ???

I moji omiljeni:

Aloha Wolf - Aljoša Vučković
Soul Pigeon - Dušan Golumbovski
:D :D :D

kao i familija Stojanović (među kojima je i izvesni Micro Stojanović :D )


Jedan od glupljih filmova koje sam gledao..

#36 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 04 March 2012 - 12:41

''Rođen kao ratnik'' nisam gledao, mogu da pretpostavim na šta to liči ... Posted Image Ja moram da pomenem moj omiljeni tv film ''Sile u vazduhu'', obavezno pogledati, ko već nije, ima ga i na youtube-u

#37 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 04 March 2012 - 15:20

Čabore, taj film je nezaboravno iskustvo za sve ljubitelje trasha :)
Gidra i njegov najbolji ortak dolaze u BG da studiraju na Filološkom, tu oko fakulteta saznajemo da postoje likovi koji zarađuju tako što im daju novac da ih udaraju u stomak. Ne znam da li je Gidra upao na budžet, ali svakako nije išao na prijemni ispit. Na predavanja nije ni išao, samo je visio ispred srednje kako bi se video sa ribom. Novopečeni drugari ga upisuju u bokserski klub, gde momentalno stiče sve simpatije velikog borca koji iscrpljuje druge boksere udarajući ih samo levom ruikom i to kao neka strina, bez direkta, krošea ili aperkata. Doduše, sa jednim poludirektom na kraju. Njegov trener Bogica takođe je majstor svog zanata - na sebi svojstven način objašnjava bokseru kako se udara u džak. Zlikovci kojima Gidra staje na put su posebna priča; Tajger, Kobra i Divljak... Ovaj poslednji se baš ostrvio na Aloha Wolfa i Soul Pigeona... Sasvim normalno, odeš da se okupaš na Adu Ciganliju, a ono 20 takvih siledžija sa bakljama i najgorim frizurama koje si ikada video, okruže te i nema ti spasa. Osim ako nisi Gydrrra... Ne daju mu mira čak ni u tramvaju, gde ga napada Filip Žmaher zbog svađe oko sedišta. Šta mu mogu kad čovek uradi 30,000 sklekova za 24 sata, a u diskoteci igra kao Ljuba i Husa kada je Beat Street bio na vrhuncu. Čak je i Ilija gromovnik na njegovoj strani. I ako vas sve ovo nije nateralo da pogledate film, pogledajte bar creditse :)

#38 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 05 March 2012 - 01:25

Iwasteneegerwerewolf svaka cast na nekim foricama, ono za Rodnijevu i Del bojovu kevu je epic :D

Inace sto se filma rodjen kao ratnik tice skoro sam pricao sa Slobodanom Custicem, i pitao ga sta mu je to trebalo
da glumi u jednom takvom ociglednom sranju. Za koje se znalo da ce biti sranje cak i pre snimanja. Rekao mi je da
je snimano u tesko vreme, 1994, nema se para nestasica a Gidra je bio lozana i hteo je da snimi nesto da ostavi u
amanet kakva je on faca. E sada posto nije imao nikakvih iskustava sa snimanjem filma izvadio je ogromnu kintu i za
sadasnje uslove a ne samo tada. Custicev honorar je bio 1000 DM nedeljno, i svi su bili ispostovani od montazera
do glumaca. Gidra u tom filmu i ne glumi to je on. Pricao mi je i kako je prgav bio i nije trpeo pridiku pa je zbog toga i
nokautirao jednog naseg poznatog glumca na setu.
Kada smo vec kod Custe on je jedna od glavnih Zvezda trash filmova. Obracun u kazino rojalu (ili kako se vec zove)
i slicno. Najbolja uloga mu je u Tri karte za Holivud, kada kaze Mrgudu "Jebo ja tebi i tvoga Staljina, i Nikitu Sergejevica
Hruscova, i Gromika i Bulganjina....I jebem ti ceo polit biro KP SSSR-a" :D

Boj na Kosovu kakav god da je, gluma je odlicna, a muzika fenomenalna i nosi te vekovima unazad. Ima neki filing taj film to je
cudo jedno.

#39 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 05 March 2012 - 02:46

Hvala Fendere, važno je saslušati i tuđa mišljenja uzeti u obzir. Da nastavimo sa preporukama:

Posted Image

VRANE (1969)
Evo meni lično dragog filma koji je samo jedan od nekoliko u kome je ostareli bokser poslužio kao metafora za propast pojedinca. Propali bokser Ðuka životari tako što se bavi ilegalnim radnjama u onom old school smislu (nema govora o nekom Vidimo se u čitulji kriminalu, već o ubijanju stoke kako bi je otkupio budzašto, i pljačkanja periferijskih magacina). Ove akcije izvodi sa Violetom koja ima kamion, a ubrzo naleće i na rodaka Čedicu (Milan Jelić) i dve balerine (Seka Sabljić i neka mnogo lepa plavušica po imenu Ana Matić :wub:) Inače na imdb-u Čedica je pogrešno napisan kao Tredis, jer Cica Perović mumla kad govori pa neko nije dobro razumeo. Prost narod nema razumevanja za balet, pa im se i njih troje priključuju u tumaranju beogradskim predgrađima. Na kraju filma i tragičan razlaz bande.
Režija i scenario su ipak sa dosta propusta, poput (meni) potpuno besmislene scene kupovine nekih kostiju od nekog Nemca... Čedica upotrebljava pištolj kao da je na vodu, kao da ne postoje očevici ili ljudi koji bi čuli pucnje. Na kraju filma Čedica beži od Đuke, ali tek nakon što je proverio da li je plavuša mrtva (kao iz crtaća - videli smo šta je, sad počni da bežiš).

Ipak, Đukina majka steals the show... Ko drugi, nego Jovanka Kotlajić! Jako mi se sviđa i kraj filma, vrlo interesantna scena gde Đuka zaspi u stolici svog trošnog doma, i budi se sanjajući svoje bivše saputnike kako se smejulje kao vrane, pomaljajući se iza nekog zida. Skroz uvrnuta muzička tema Zorana Hristića pogađa u centar - na prvi sluh bizarna, a u stvari onako catchy i depresivna istovremeno. Tu je i simpatični Petros Lupos koji glumi Violetinog muža, naravno i ovde su njegove replike sjajne: "Jaooooo... jedared smo pokušali. A sijalica od 500 vati? A panduri iz Karađorđeve, a?"

Sve u svemu, ima nešto u ovom filmu što ga čini posebnim, možda zbog tog komičnog crnila kojim ovaj film odiše. Džimi Barka jeste bio gubitnik, ali on je imao svojih 5 minuta na bini i vatao je ženske po vozovima... Đuka je zaboravljeni, tužni dobričina iz Lapova koji je odavno skrenuo u slepu ulicu, nema dece, nema para, ima 40 godina, jede iz plehanih tanjira i boksuje u klubu koji nema dvoranu. Takvu ulogu može da odglumi samo fenomenalni Slobodan Perović. Eto jednog ne baš briljantnog, ali po svom senzibiltetu svakako jedinstvenog filma koji zaslužuje veću pažnju.

Moja ocena: 7.5/10

Edited by iwasateenagewerewolf, 05 March 2012 - 02:53.


#40 kokle

kokle
  • Members
  • 92 posts

Posted 05 March 2012 - 11:29

Hvala Fendere, važno je saslušati i tuđa mišljenja uzeti u obzir. Da nastavimo sa preporukama:

Posted Image

VRANE (1969)
Evo meni lično dragog filma koji je samo jedan od nekoliko u kome je ostareli bokser poslužio kao metafora za propast pojedinca. Propali bokser Ðuka životari tako što se bavi ilegalnim radnjama u onom old school smislu (nema govora o nekom Vidimo se u čitulji kriminalu, već o ubijanju stoke kako bi je otkupio budzašto, i pljačkanja periferijskih magacina). Ove akcije izvodi sa Violetom koja ima kamion, a ubrzo naleće i na rodaka Čedicu (Milan Jelić) i dve balerine (Seka Sabljić i neka mnogo lepa plavušica po imenu Ana Matić :wub:) Inače na imdb-u Čedica je pogrešno napisan kao Tredis, jer Cica Perović mumla kad govori pa neko nije dobro razumeo. Prost narod nema razumevanja za balet, pa im se i njih troje priključuju u tumaranju beogradskim predgrađima. Na kraju filma i tragičan razlaz bande.
Režija i scenario su ipak sa dosta propusta, poput (meni) potpuno besmislene scene kupovine nekih kostiju od nekog Nemca... Čedica upotrebljava pištolj kao da je na vodu, kao da ne postoje očevici ili ljudi koji bi čuli pucnje. Na kraju filma Čedica beži od Đuke, ali tek nakon što je proverio da li je plavuša mrtva (kao iz crtaća - videli smo šta je, sad počni da bežiš).

Ipak, Đukina majka steals the show... Ko drugi, nego Jovanka Kotlajić! Jako mi se sviđa i kraj filma, vrlo interesantna scena gde Đuka zaspi u stolici svog trošnog doma, i budi se sanjajući svoje bivše saputnike kako se smejulje kao vrane, pomaljajući se iza nekog zida. Skroz uvrnuta muzička tema Zorana Hristića pogađa u centar - na prvi sluh bizarna, a u stvari onako catchy i depresivna istovremeno. Tu je i simpatični Petros Lupos koji glumi Violetinog muža, naravno i ovde su njegove replike sjajne: "Jaooooo... jedared smo pokušali. A sijalica od 500 vati? A panduri iz Karađorđeve, a?"

Sve u svemu, ima nešto u ovom filmu što ga čini posebnim, možda zbog tog komičnog crnila kojim ovaj film odiše. Džimi Barka jeste bio gubitnik, ali on je imao svojih 5 minuta na bini i vatao je ženske po vozovima... Đuka je zaboravljeni, tužni dobričina iz Lapova koji je odavno skrenuo u slepu ulicu, nema dece, nema para, ima 40 godina, jede iz plehanih tanjira i boksuje u klubu koji nema dvoranu. Takvu ulogu može da odglumi samo fenomenalni Slobodan Perović. Eto jednog ne baš briljantnog, ali po svom senzibiltetu svakako jedinstvenog filma koji zaslužuje veću pažnju.

Moja ocena: 7.5/10


Ti si definitivno ljubitelj filmova u kojima odise mrak i sivilo :D

#41 Mrs. Nobody

Mrs. Nobody
  • Members
  • 754 posts

Posted 05 March 2012 - 11:58

Pomozite da rešimo misteriju velikog filma "Rođen kao ratnik" :D Naime, ako ste imali priliku da gledate ovaj srpski Van Damme film, mora da ste primetili creditse; na odjavnoj špici nisu ispisana prava imena glumaca, već njihovi američki nazivi. Da li zbog sramote, ili zbog proboja na inostrano tržište, svejedno - imena glumaca su šlag na tortu posle svega što se može videti u njemu. Gledao sam film sa drugovima i pokušali smo da odgonetnemo ko je ko, 90% smo pogodili ali ostalo je par nedoumica:

http://www.youtube.com/watch?v=pZDuIopw7YU
Na 12:30

Gidra Stone - Dragomir Stojanović
Stron Libertas - Slobodan Ćustić
Gary Lauce - Žarko Laušević
Lee Bran - Branislav Lečić
Mell Strong - Milan Štrljić
Vera Varda - Vjera Mujović
Holiday Slow - ???
Rash Ron - ???
Michael Blazing - Mihajlo Radulović (mada piše i da je scenograf)
Josef Teit - Josif Tatić
Sony Cooper - Siniša Ćopić
Julianne Sigon - Jelena Žigon
Lea Lander - ???
Gordon Jull - Goran Daničić
Victorio Fine - ???
Bob Vlaya - ???
Rado Slender - Ratko Tankosić :D :D
Fill Power - ???
Donnald Papa - ???
Pine Still - Boro Miranović
Caroline Cimes - ???
Clear Grace - ??? (neka Jasna verovatno)
Rick Bataglia - ovo je jedino pravo ime, to je Gidrin trener
Sweet Stone - Slađana Stojanović
Giovanni Green - Jovo Osmajlić
Michael Right - ???
David Luna - ???

I moji omiljeni:

Aloha Wolf - Aljoša Vučković
Soul Pigeon - Dušan Golumbovski
:D :D :D

kao i familija Stojanović (među kojima je i izvesni Micro Stojanović :D )


Ovaj film mi je dugo u planu, moracu pod hitno da ga pogledam, najsladje bi bilo u drustvu, ovakvi filmovi se ne gledaju solo :) A sto se one liste tice, mene samo interesuje da li si sve te filmove pogledao do kraja?Ako jesi :hail:, svaka cast! Vecina mi nije poznata, a ono malo sto jeste nisam izdrzala duze od 10 minuta. Domace filmove izbegavam, stvaraju mi osecaj teske neprijatnosti, crvenim kao bulka dok ih gledam

#42 Drug Čabor

Drug Čabor
  • Members
  • 442 posts

Posted 05 March 2012 - 13:42

Iwasteneegerwerewolf svaka cast na nekim foricama, ono za Rodnijevu i Del bojovu kevu je epic :D

Inace sto se filma rodjen kao ratnik tice skoro sam pricao sa Slobodanom Custicem, i pitao ga sta mu je to trebalo
da glumi u jednom takvom ociglednom sranju. Za koje se znalo da ce biti sranje cak i pre snimanja. Rekao mi je da
je snimano u tesko vreme, 1994, nema se para nestasica a Gidra je bio lozana i hteo je da snimi nesto da ostavi u
amanet kakva je on faca. E sada posto nije imao nikakvih iskustava sa snimanjem filma izvadio je ogromnu kintu i za
sadasnje uslove a ne samo tada. Custicev honorar je bio 1000 DM nedeljno, i svi su bili ispostovani od montazera
do glumaca. Gidra u tom filmu i ne glumi to je on. Pricao mi je i kako je prgav bio i nije trpeo pridiku pa je zbog toga i
nokautirao jednog naseg poznatog glumca na setu.
Kada smo vec kod Custe on je jedna od glavnih Zvezda trash filmova. Obracun u kazino rojalu (ili kako se vec zove)
i slicno. Najbolja uloga mu je u Tri karte za Holivud, kada kaze Mrgudu "Jebo ja tebi i tvoga Staljina, i Nikitu Sergejevica
Hruscova, i Gromika i Bulganjina....I jebem ti ceo polit biro KP SSSR-a" :D

Boj na Kosovu kakav god da je, gluma je odlicna, a muzika fenomenalna i nosi te vekovima unazad. Ima neki filing taj film to je
cudo jedno.

Mene je fora za Filipa Žmahera potpuno kupila, zbog nje sam odgledao film Posted Image slažem se za ''Boj na kosovu''. On je pisan kao pozorišni komad podovom 600 godina od bitke. Šotri se tekst svideo pa je rekao da će za malo više para snimiti film. Nažalost, producenti su to bukvalno shvatili pa je film snimljen sa minimalnim budžetom što se i vidi, al sam scenario nije prerađen u klasičan filmski što ovom filmu i daje poseban pečat.




#43 iwasateenagewerewolf

iwasateenagewerewolf
  • Members
  • 142 posts

Posted 07 March 2012 - 01:41

Ovaj film mi je dugo u planu, moracu pod hitno da ga pogledam, najsladje bi bilo u drustvu, ovakvi filmovi se ne gledaju solo :) A sto se one liste tice, mene samo interesuje da li si sve te filmove pogledao do kraja?Ako jesi :hail:, svaka cast! Vecina mi nije poznata, a ono malo sto jeste nisam izdrzala duze od 10 minuta. Domace filmove izbegavam, stvaraju mi osecaj teske neprijatnosti, crvenim kao bulka dok ih gledam


Ne samo da sam ih sve odgledao do kraja, već sam pogledao i dosta onih koji su bili potencijalno na ovoj listi a posle gledanja ih nisam smatrao da zaslužuju da budu ovde. Neki su me čak i vrlo prijatno iznenadili (Mehanizam), a prema nekima sam bio blagonaklon zbog nesvakidašnje ideje i autentičnosti, iako su očigledno jako loši (Kupi mi Eliota). kd me neko zove da gledamo film, imam običaj da kažem "Mora da bude ili jako dobar, ili jako loš" Samo tada je zabava zagarantovana :)

Voleo bih da uradim jedan intervju sa Zoranom Čalićem, Dragoslavom Lazićem i eventualno Jelićem. Ovim doajenima bi postavljao pitanja tipa kako su došli do finansija, da li zaista misle da su njihovi filmovi smešni i njihov životni put... Ko je najviše uticao na njihov rad, Zemeckis ili Tony Scott, i to :)

U to ime,

http://www.youtube.com/watch?v=NgInoiqeQnQ

Edited by iwasateenagewerewolf, 07 March 2012 - 01:47.


#44 Fender

Fender
  • Members
  • 15,377 posts

Posted 07 March 2012 - 10:38

Kada si vec kod filmova koji imaju zanimljivu temu a ocajnu interpretaciju na platu pada mi na pamet par,
ali da prodiskutujemo o jednom. Sex partijski neprijatelj broj 1. Sjajno prikazano licemerstvo komunista,
prica nesvakidasnja ali gluma i montaza....:blink: Kakav je to uzas pa to je cudo jedno. Scene iseckane treba
ti pet minuta da shvatis o cemu se radi, dal su skracivali film zbog duzine ili sam ja gledao neku losu kopiju ne znam
Misa JAnketic briljira u ovom filmu.

Zavrsna scena je sjana, kada JAnketic kaze neka se javi drug da kaze svoje grehe pa da mu oprostimo, misleci na
Pistu (Bane Vidakovic) kad pocese jedan po jedan komunista da ustaju da pricaju sta su sve radili :D

Ali sam kraj je uzas.

#45 kokle

kokle
  • Members
  • 92 posts

Posted 07 March 2012 - 11:24

Ne samo da sam ih sve odgledao do kraja, već sam pogledao i dosta onih koji su bili potencijalno na ovoj listi a posle gledanja ih nisam smatrao da zaslužuju da budu ovde. Neki su me čak i vrlo prijatno iznenadili (Mehanizam), a prema nekima sam bio blagonaklon zbog nesvakidašnje ideje i autentičnosti, iako su očigledno jako loši (Kupi mi Eliota). kd me neko zove da gledamo film, imam običaj da kažem "Mora da bude ili jako dobar, ili jako loš" Samo tada je zabava zagarantovana :)

Voleo bih da uradim jedan intervju sa Zoranom Čalićem, Dragoslavom Lazićem i eventualno Jelićem. Ovim doajenima bi postavljao pitanja tipa kako su došli do finansija, da li zaista misle da su njihovi filmovi smešni i njihov životni put... Ko je najviše uticao na njihov rad, Zemeckis ili Tony Scott, i to :)

U to ime,

http://www.youtube.com/watch?v=NgInoiqeQnQ


Pravo pitanje je ko je stajao iza Zorana Calica. Meni je najfascinantnije sto je on snimao po pet filmova godisnje (ne znam kako je to fizicki uspevao da izvede) a onda je odjednom potpuno nestao. Nedavno je u Novostima bila neka njegova izjava povodom onoga sto Hrvati titluju Zikinu dinastiju (umalo da napisem sarenicu :D))