Jump to content


Photo
- - - - -

Zasto Novak voli Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5869 replies to this topic

#1 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 January 2012 - 18:40

Zaista, zasto Novak Djokovic voli Srbiju? Zasto bi bilo ko kome je ova drzava kad mu je bila najpotrebnija pokazala lakat kao i ostalim milionima gradjana koji nisu deo politicko-tajkunske raspodele kolaca gajio bilo kakva osecanja prema toj istoj drzavi. Neko ko je odavde otisao trbuhom za kruhom sa 12 godina, ko zivi u evropskom poreskom raju cije drzavljanstvo moze da uzme kad god hoce, ko je gledao kao dete kako mu se otac krije po iznajmljenim stanovima od poverioca i zelenasa od kojih je morao da pozajmljuje pare kako bi on uspeo u zivotu, ko se posle najveceg uspeha u zivotu suocava sa najnebulozijim kritikama na svoj racun u delu srpske stampe, koga vuku za nogavicu, rukav, majicu ili za sta vec stignu kusi i repati kako bi se ogrebali o njegovu slavu cim spusti nogu na beogradski aerodrom. Sta taj neko ima od deljenja svog uspeha sa drzavom koja se sporta seti tek kad od njega treba da se ogrebe? Pisi Novak a pamti sve druge sportiste na svetu. Da ne idemo dalje od ovog sporta, pamti Rodzera koji dan posle neljudskog polufinala na US Openu leti iz Njujorka za Australiju da igra mec Dejvis Kupa, pamti desetostrukog osvajaca GS turnira koji mrtav hladan izjavljuje kako mu je najlepsi dan u karijeri bilo osvajanje SP od strane njegove reprezentacije... u fudbalu, pamti Del Potra, igraca koji je prolazio kroz strasna iskusenja u zivotu zbog povreda, koji place nakon izgubljenog finala Dejvis kupa. Da pomenemo samo najvece u izrazito individualnom sportu koji vec unutar strucnih timova koji prate igrace ima duboki otklon od nacionalne ekskluzivnosti.

Smisao ovog topika je da istrazi sta je to kod izrazitih individualaca u sportu sto ih nagoni da deo svoje karijere i svojih uspeha podele sa odredjenim kolektivima za koje smatraju da im pripadaju, bilo da su pitanju drzavni, nacionalni, ideoloski, religijski ili drugi kolektivi. Oni koji se nadju pozvanim da na ovom topiku ucestvuju mogu da pocnu od toga da su jedini zivi ljudi u Antickoj Grckoj koji su smatrani polubogovima bili olimpijski sampioni, pa neka delju do danas. Posto je smisao ozbiljan, zamolio bih dezurne sociopate ciji je recnik zabagovao i zatrokirao nakon sto je naucio jedva dve imenice (genocid i suma) da u sirokom luku zaobilaze ovaj topik kako ga ne bi zasrali.

#2 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 January 2012 - 19:43

ajde mani se ovih besmislenih tema i dodji na Sport da napišeš nešto - sto godina ne pročitah ni redak od tebe. :)

#3 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 23 January 2012 - 20:02

Smisao ovog topika je da istrazi sta je to kod izrazitih individualaca u sportu sto ih nagoni da deo svoje karijere i svojih uspeha podele sa odredjenim kolektivima za koje smatraju da im pripadaju, bilo da su pitanju drzavni, nacionalni, ideoloski, religijski ili drugi kolektivi. Oni koji se nadju pozvanim da na ovom topiku ucestvuju mogu da pocnu od toga da su jedini zivi ljudi u Antickoj Grckoj koji su smatrani polubogovima bili olimpijski sampioni, pa neka delju do danas. Posto je smisao ozbiljan, zamolio bih dezurne sociopate ciji je recnik zabagovao i zatrokirao nakon sto je naucio jedva dve imenice (genocid i suma) da u sirokom luku zaobilaze ovaj topik kako ga ne bi zasrali.

A zasto ovo na politici, a ne na sportu, pa koga zanima, neka se time bavi?
I zasto uopste javnost zeli da ulazi u nekakve i necije krajnje licne emocije?
Sta mene briga da li Djokovic voli ili ne voli Srbiju?
Njegova stvar...

Edited by vladan, 23 January 2012 - 20:03.


#4 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 January 2012 - 20:07

ajde mani se ovih besmislenih tema i dodji na Sport da napišeš nešto - sto godina ne pročitah ni redak od tebe. :)


Tema je vrlo smislena i zahvalna za razgovor samo se bojim da ovde nema puno ljudi koji su sposobni da licne animozitete stave u drugi plan u korist ozbiljne rasprave na ozbiljnu temu. Fenomen "klupskih boja", to jest, neke vrste kolektivne katarze kroz sportska takmicenja u kojima ucestvuju individualci je istrajan civilizacijski fenomen o kojem je mnogo pisano tokom sedamdesetih i osamdesetih godina proslog veka. Na neki nacin, ovaj topik je zaista direktno isprovocirala ona sramota od topika "Zasto Novak ne voli Srbiju" ali ne na nacin na koji to misle oni kojima sam se obratio u poslednjoj recenici uvodnog posta.

#5 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 January 2012 - 20:10

A zasto ovo na politici, a ne na sportu, pa koga zanima, neka se time bavi?
I zasto uopste javnost zeli da ulazi u nekakve i necije krajnje licne emocije?
Sta mene briga da li Djokovic voli ili ne voli Srbiju?
Njegova stvar...


Da si ovo pitao kad je otvoren topik "Zasto Novak ne voli Srbiju" odgovorio bih ti ozbiljno jer bih i pitanje shvatio ozbiljno. Ovako nisam siguran da je pitanje na mestu. Ili bar nije pitanje za mene.

Tema kako je inace postavljena zaista vise odgovara podforumu "drustvo" nego "politika" ali, znas kako kazu, vezi konja gde ti gazda kaze. Posto se bas na ovom podforumu mesecima vec raspravlja o tome zasto Novak ne voli Srbiju prirodno je da na istom mestu bude i topik o tome zasto je voli.

#6 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 23 January 2012 - 20:23

Voleti svoju zemlju je individualna stvar i na to pitanje je tesko dati sveobuhvatan odgovor. Mislim da covek koji daje sve od sebe da bude sto bolji u poslu kojim se bavi uopste ne mora da govori, posto dela za njega govore. Srbija kao i svaka zemlja je zbir gradjana i jedino sto pravi razlike izmedju zemalja je uprava iliti vlast koja mora da radi na prosvecivanju gradjana i da u tome prednjaci. Kod nekog je privrzenost svojoj zemlji veca neko je ne voli neko ne voli drzavu kao pojam. Novak cini veliku vecinu gradjana Srbije srecnim jer im pokazuje da se u zivotu mogu dosanjati svoji snovi samo neprekidnim odricanjem i mukotrpnim radom i oni koji ga pljuju ne shvataju da pljuju posten rad i da nije Novak neki sibicar koji je tu slucajni stigao, nego individualac koji po svim pravilima pobedjuje i postaje najbolji na svetu u poslu kojim se bavi. Mnogi zaboravljaju da je Novak jedan od najvecih dzentlmena u gospodskom sportu i da je godinama gubio meceve i sa osmehom cestitao i Rafi i Rodzeru i da nije kukao nego je jos vise trenirao kako bi ostvario decackle snove. Novak voli Srbiju zato sto nema komples nize vrednosti i ponovicu da oni koji ga pljuju pljuju temelje zapadne civilizacije. Talenat i rad rad rad rad rad.

#7 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 23 January 2012 - 20:34

Tema kako je inace postavljena zaista vise odgovara podforumu "drustvo" nego "politika" ali, znas kako kazu, vezi konja gde ti gazda kaze. Posto se bas na ovom podforumu mesecima vec raspravlja o tome zasto Novak ne voli Srbiju prirodno je da na istom mestu bude i topik o tome zasto je voli.

Na "onom" drugom topiku govori se o svemu drugome osim o Novaku Djokovicu.
Ja sam ozbiljno shvatio tvoju zelju da na ovom topiku diskusija bude ozbiljna i zato sam misljenja da topik treba s politike da ode drugde.

#8 DuracakS.HerofromWS

DuracakS.HerofromWS
  • Members
  • 78 posts

Posted 23 January 2012 - 20:45

Gde god da ode na svetu covek pored svog imena i prezimena ima najlepsu zastavu i to ceo svet vidi jel treba jos nesto?Proslavio je srpski sport sirom sveta jel treba jos nesto?Srbija mu je u Srcu jel treba jos nesto?Sta bi Englezi dali da je Henman uzeo Vimbldon koliko su ga samo cekali,citava nacija,a nije,a Novak ga je uzeo i doneo u Srbiju jel treba jos nesto?Novak je Kralj!!!

#9 vladan

vladan
  • Members
  • 25,392 posts

Posted 23 January 2012 - 20:52

Gde god da ode na svetu covek pored svog imena i prezimena ima najlepsu zastavu i to ceo svet vidi jel treba jos nesto?Proslavio je srpski sport sirom sveta jel treba jos nesto?Srbija mu je u Srcu jel treba jos nesto?Sta bi Englezi dali da je Henman uzeo Vimbldon koliko su ga samo cekali,citava nacija,a nije,a Novak ga je uzeo i doneo u Srbiju jel treba jos nesto?Novak je Kralj!!!

Ovo je primer besmislenog posta - i sada, od ovog trenutka, ode topik niza breg...

#10 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 January 2012 - 21:07

Na "onom" drugom topiku govori se o svemu drugome osim o Novaku Djokovicu.
Ja sam ozbiljno shvatio tvoju zelju da na ovom topiku diskusija bude ozbiljna i zato sam misljenja da topik treba s politike da ode drugde.


To ce zavisiti od forumasa a ne od toga gde je topik. Sto se mene tice moze da bude i na deponiji, ako je rasprava valjana bice valjana i tamo. Samo sam ti objasnio razlog zasto sam ga otvorio ovde a ne na nekom drugom mestu.

#11 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 January 2012 - 22:12

Tema je vrlo smislena i zahvalna za razgovor samo se bojim da ovde nema puno ljudi koji su sposobni da licne animozitete stave u drugi plan u korist ozbiljne rasprave na ozbiljnu temu. Fenomen "klupskih boja", to jest, neke vrste kolektivne katarze kroz sportska takmicenja u kojima ucestvuju individualci je istrajan civilizacijski fenomen o kojem je mnogo pisano tokom sedamdesetih i osamdesetih godina proslog veka. Na neki nacin, ovaj topik je zaista direktno isprovocirala ona sramota od topika "Zasto Novak ne voli Srbiju" ali ne na nacin na koji to misle oni kojima sam se obratio u poslednjoj recenici uvodnog posta.



ustvari ovo je besmislena tema isto kao i ona druga - koja je otvorena da bi se kroz prizmu Djokovića kritikovala Srbija. Imam utisak da je ova tvoja otvorena iz čistog kaprica.

još jednom ti kažem - trošiš internet na loše političke postove umesto da pišeš odlične sportske (kao što umeš) - a da se na politici zaustaviš na dobro napisane postove (kao što isto umeš) bila bi prava stvar.


Na "onom" drugom topiku govori se o svemu drugome osim o Novaku Djokovicu.
Ja sam ozbiljno shvatio tvoju zelju da na ovom topiku diskusija bude ozbiljna i zato sam misljenja da topik treba s politike da ode drugde.


ovde se slažem s vladanom. S tim što, opet kažem, onom topiku i nije cilj NDJ nego pljuvanje Srbije.

To ce zavisiti od forumasa a ne od toga gde je topik. ...


a ovde se slažem s tobom - i forumaši su teško omanuli pecajući se postovanjem tamo na jedan besmislen način. Isto kao i moderacija koja je istolerisala 300 strana teško glupavog topika koji nema nikakav drugi razlog do da provocira.

#12 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 January 2012 - 22:36

trošiš internet na loše političke postove


Internet nije sapun da se trosi. ili bese nesto drugo sto se ne trosi kao sapun? :unsure:

#13 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 23 January 2012 - 22:47

Voleti svoju zemlju je individualna stvar i na to pitanje je tesko dati sveobuhvatan odgovor. Mislim da covek koji daje sve od sebe da bude sto bolji u poslu kojim se bavi uopste ne mora da govori, posto dela za njega govore. Srbija kao i svaka zemlja je zbir gradjana i jedino sto pravi razlike izmedju zemalja je uprava iliti vlast koja mora da radi na prosvecivanju gradjana i da u tome prednjaci. Kod nekog je privrzenost svojoj zemlji veca neko je ne voli neko ne voli drzavu kao pojam. Novak cini veliku vecinu gradjana Srbije srecnim jer im pokazuje da se u zivotu mogu dosanjati svoji snovi samo neprekidnim odricanjem i mukotrpnim radom i oni koji ga pljuju ne shvataju da pljuju posten rad i da nije Novak neki sibicar koji je tu slucajni stigao, nego individualac koji po svim pravilima pobedjuje i postaje najbolji na svetu u poslu kojim se bavi. Mnogi zaboravljaju da je Novak jedan od najvecih dzentlmena u gospodskom sportu i da je godinama gubio meceve i sa osmehom cestitao i Rafi i Rodzeru i da nije kukao nego je jos vise trenirao kako bi ostvario decackle snove. Novak voli Srbiju zato sto nema komples nize vrednosti i ponovicu da oni koji ga pljuju pljuju temelje zapadne civilizacije. Talenat i rad rad rad rad rad.


Nisam siguran da je bas ovo razlog zasto Novak cini vecinu ljudi u Srbiji srecnom ali hajde da ne kritikujem. Ionako si jedini do sada koji je nesto napisao na temu :D

Medjutim, bilo bi zaista veoma lepo i korisno da jesi u pravu.

#14 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 23 January 2012 - 22:57

Internet nije sapun da se trosi. ili bese nesto drugo sto se ne trosi kao sapun? :unsure:


meh - nije ali se troši jedno dobro pisanje na borbu sa vetrenjačama.


elem - evo da se i ja zapljunem da ne bude da samo trolujem - Novak voli Srbiju zato što je tako naučen od mame i tate. Voli je zato što ga ovde gledaju ko boga, zato što može celoj familiji da upriliči da na bini usred Beograda igraju kolo, i zato što ima svoj autobus. Voli je jer može da kara na keca i da jede i pije svuda gde stane za džabe. Voli je i zato što je na prst u dupe sa celim državnim vrhom, MIP mu sedi u loži kad igra a rukuje se i ljubi na dnevnoj bazi sa preCednikom. Voli je zato što ga tretiraju kao boga.

sad, ja nemam pojma koliko je to dobro ili loše. i strahovito me umara da mislim o tome. i iskreno, ič me nije briga. ja lično i nemam neko mišljenje o njemu. još nisam savladao ni sva pravila tenisa.


A da bi svako, uključujući i najveće pljuvače NDJa, voleo Srbiju zbog ovakvog odnosa, da se ne lažemo, bi.

Edited by steins, 23 January 2012 - 22:57.


#15 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 23 January 2012 - 22:59

A da bi svako, uključujući i najveće pljuvače NDJa, voleo Srbiju zbog ovakvog odnosa, da se ne lažemo, bi.


Govori u svoje ime.