Jump to content


Photo

Večernje forumsko tipovanje - da ili ne


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
27 replies to this topic

Poll: Reperendum o večernjem tipovanju (26 member(s) have cast votes)

Jeste li za to da se ograniči vrijeme za postavljanje forumaških tipova?

  1. Da, radnim danom do 17h, vikendom do 12h (2 votes [12.50%] - View)

    Percentage of vote: 12.50%

  2. Da, radnim danom do 16h, vikendom do 11h (2 votes [12.50%] - View)

    Percentage of vote: 12.50%

  3. Da, prijedlog vremenskog raspona dajem u postu (0 votes [0.00%])

    Percentage of vote: 0.00%

  4. Ne, kladim se samo uživo;ne, uplaćujem isključivo u 23:59 kad porastu kvote; ne, kladionice rade do 22h, prošetajte malo; ne, neću da neki čobani&budale prepisuju moje tipove (12 votes [75.00%] - View)

    Percentage of vote: 75.00%

Vote

#16 vigvam

vigvam
  • Members
  • 761 posts

Posted 05 January 2012 - 13:41

Još samo kad bi obrazložio šta je to, za koga i na koji način gore!?
........... nekome ipak može biti od koristi, a nikome ni na koji način ne šteti............................
Dakle, daj mi razuman argument koji ide u prilog predlogu koji zastupaš, a da nije "tako to MENI odgovara" - i ja ću se drage volje založiti za to.

Slazem se u potpunosti s tobom...cak na tebe nisam ni "pikir'o".....nece svako sabajle ustajati specijalno da bi postavio tipove za sirotinju raju.........svaki predlog je dobrodosao....................al' mislim da je pozeljnije ranije (ko moze) da postavi,najvise zbog argumenata koje bi mozda nekom pomogli. A sto se tice takmicenja...meni nije problem....ja sam medju uspesnijima....al vidim da je neko ganut i pomisljanjem da se "nekom nesto ucini.......
Ma, nebitno.............sve je ovo samo igra ;)

#17 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 05 January 2012 - 14:01

Ali ne vidim čemu onda ovo forsiranje nekog ustrojavanja i ograničavanja. Mi od starta imamo neki interni dogovor da se tipovi postavljaju na vreme, kako bi topik i ispunjavao tu svoju prvenstvenu svrhu, odnosno bio na neki način koristan svima koji ga čitaju. Do sada je u tom pogledu velika većina tipstera bila zaista korektna, u skladu sa svojim mogućnostima i zaista mislim da 99% ljudi nema u glavi ideju da dobije samo on, ili da po svaku cenu bude što bolje plasiran, odnosno da mu je taj takmičarski momenat apsolutno primaran.
Upravo zbog toga i smatram da ne treba silovati stvar nekakvim uslovljavanjem i ograničavanjem, jer bi to, po meni, donelo mnogo više štete nego koristi.

#18 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 January 2012 - 16:22

Nije napisan ni jedan jedini argument ZA uvođenje ovog pravila koji za osnovu nema JA (MENE nervira..., JA se štrecnem..., MENI treba...) i niko nije objasnio zašto bi to i za koga bilo bolje da se neki tip ne postavi uopšte, nego da se postavi npr. pola sata pre početka utakmice. Kome bi to, na bilo koji način, moglo koristiti? Ja tvrdim - nikome, ni na koji! (sem što se neki, eto, možda neće štrecati)

Nema univerzalnih, nesubjektivnih argumenata. Svako govori isključivo u vlastito ime. A kako bi i moglo biti drugačije? Ti si u poziciji da govoriš u ime ostalih učesnika? Neko drugi je?
Helem, MENI odgovara da vidim fino obrazložene tipove, postavljene od strane tipstera s evidentiranom uspješnošću, prije nego što već odklatarim masnu tjelesinu do kladare.
Svrha ovog upitnika je bila da se vidi koliko je pojedinačnih učesnika s istim pogledom, što je na kraju i uspjelo, makar sam ostao u manjini.
OK i tako. Ko voli, nek izvoli. Ko ne, milostivi Allah Al Gore je u velikoj mudrosti svojoj učinjeo internet baš ono širokim.

Edited by king louie, 05 January 2012 - 16:26.


#19 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 05 January 2012 - 20:18

Nema univerzalnih, nesubjektivnih argumenata. Svako govori isključivo u vlastito ime. A kako bi i moglo biti drugačije? Ti si u poziciji da govoriš u ime ostalih učesnika? Neko drugi je?
Helem, MENI odgovara da vidim fino obrazložene tipove, postavljene od strane tipstera s evidentiranom uspješnošću, prije nego što već odklatarim masnu tjelesinu do kladare.
Svrha ovog upitnika je bila da se vidi koliko je pojedinačnih učesnika s istim pogledom, što je na kraju i uspjelo, makar sam ostao u manjini.
OK i tako. Ko voli, nek izvoli. Ko ne, milostivi Allah Al Gore je u velikoj mudrosti svojoj učinjeo internet baš ono širokim.


OK, podržavam, ali to i dalje ne objašnjava zašto bi trebalo zabraniti ljudima da postavljaju tipove posle 16h/17h i šta se time postiže.
Iako se trudim da ono što mislim obrazložim što jasnije i preciznije, sve vreme imam utisak da se igramo pokvarenih telefona. Ti si se ovde fokusirao na jedan deo jednog mog posta, koji si uzgred budi rečeno delom pogrešno protumačio, ignorišući pri tom sve ostalo što sam na ovu temu napisao, a gde je dodatno obrazložen i pojašnjen kako ovaj - tako i svi ostali moji stavovi o ovom pitanju.

Btw, žao mi je što više ljudi nije uzelo učešća i izjasnilo se o ovome, jer ovako ispada da se nas par tu nešto natežemo i prepiremo ni oko čega. Cilj svega jeste da ta tema bude što produktivnija i svrsishodnija, stoga mislim da je svaki konkretan predlog koji u osnovi za cilj ima njeno poboljšanje itekako vredan diskusije. Ja sam ovaj topik i shvatio kao poziv da se o ovom prodiskutuje, a ne kao "suvo" glasanje da se vidi "koliko nas misli isto". Ako sam progrešio - izvinjavam se što nepotrebno smaram. Na kraju krajeva, većina ljudi očigledno ne želi ovim da se zamara, tako da nije ni bitno.

Ajsasrećom!Posted Image

#20 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 05 January 2012 - 20:21

ja sam za.

#21 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 05 January 2012 - 20:27

ja sam za.


ako me oči ne varaju - glasao si protiv!?Posted Image

#22 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 05 January 2012 - 20:53

valensija -0.75, kvota 1.9

:kece:

Edited by misko1, 05 January 2012 - 21:46.


#23 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 05 January 2012 - 21:11

OK, podržavam, ali to i dalje ne objašnjava zašto bi trebalo zabraniti ljudima da postavljaju tipove posle 16h/17h i šta se time postiže.

Nisam ciljao na zabranu, već na dogovor baziran na volji većine. Ali ne radi se o nekoj bitnoj stvari. Osjetili smo puls mase i idemo dalje. Nek tipuje kako koji hoće, a ko neće nek se ne nameće. Od nameta nema selameta.

#24 LFC

LFC
  • Members
  • 110 posts

Posted 05 January 2012 - 22:08

Nismo svi u mogucnosti da ostavimo tipove pre rucka iako se trudimo a opet ako neko postavi kasnije u toku dana nekome ce znaciti ako igra online sto znaci da koristi...

Uglavnom postoje za mene samo dva resenja:
1) Ako je takmicenje tu samo zbog rangiranja i sto boljeg plasmana tipstera kako bismo se kitili prvim i poslednjim mestom onda ne mora ogranicavanje
2) Ako je takmicenje tu kako bismo jedni drugima pomogli da izbegnemo/odaberemo tip onda bi bilo pozeljno da se postavljaju tipovi sto ranije sto vecina i pokusava, znaci ne mora ogranicavanje

Zakljucak:
Glasam za neogranicavanje vremenskog tipa ali za upucivanje na to da se tipovi postavljaju sto ranije kako bismo to mogli iskoristiti i u stvarnoj kladionici :D

#25 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 06 January 2012 - 00:15

ma za vecernje tipovanje, da nema vremenskog ogranicenja. Kome se ne svidja, ne mora ni da se "igra"

#26 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 06 January 2012 - 17:00

Не, искључиво из једног разлога а то је што ретко кад викендом могу до 11 или 12 да завршим са својим уплатама

#27 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 06 January 2012 - 17:12

posmatrajte ovo na sledeci nacin :

1) Onaj ko moze da ostavi svoj tip do 12 ostavice ga do 12-13 , sto ranije moze.
2) Ako vec ne ostavi dotle, bice koristan onima koji se klade online ili imaju mogucnost da uplate kasnije, NECE SKODITI kladionicarima koji se klade DO nekog X vremena

#28 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 06 January 2012 - 17:57

Šo se MENE tiče dogovoreno. Muderacija može mirno zakatančiti ovaj plemeniti topić.