Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Sve o kladionicama


  • Please log in to reply
1413 replies to this topic

#1051 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 20 April 2016 - 07:17

Naravno da i drzava hoce svoje ali verujem da je ovo uradjeno i u dilu sa domacim kladionicama. Jedno je kad mozes otvoreno preko bankovnog racuna da prebacujes novac na strane racune pa jos i bez ikakve provizije, a sasvim drugo kad se krijes iza skrilla, netelera a jos te i oni lepo ljuste na svakoj transakciji. Ali, sad ce izbori pa da nagradimo drzavu sto nas usmerava na domace uglavnom losije proizvode   :lol+:

 

Jako površno gledaš na sve to, kakav crni dil sa domaćim kladionicama. Ako država naplaćuje licencu za otvaranje kladionice 150.000 eura, plus redovno plaćanje poreza, zašto bi pustila nekoga sa strane da radi bez da plati bilo šta.

 

Isto ti je u bilo kojoj drugoj sferi, evo npr Uber taksi koji se često spominje. Naravno da ćeš biti jeftiniji ako plaćaš 100% manje poreza i nameta koje imaju domaće firme. Iznošenje para iz zemlje bez ikakvog oporezivanja i kontrole. Za neke manje raširene online usluge nije toliko bitno, ali ovde se ipak vrte ogromne sume novca. 

 

Ali opet, ne vidim zašto bi bilo kakve smernice od države mogle da utiču na to gde ćeš ti da se kladiš. Ti servisi za plaćanje poput paypal-a su nešto najnormalnije i čak mnogo bezbednije nego direktne uplate sa bankarske kartice, pa ne vidim razlog da se to ne koristi. I posebno ne vidim logiku za nazivanje najpoznatijeg svetskog servisa za plaćanje "skrivanjem". I da može preko kartice, logičnije da se koriste ti servisi.


Edited by realno *W, 20 April 2016 - 07:39.

  • 0

#1052 milance-bg

milance-bg
  • Members
  • 711 posts

Posted 20 April 2016 - 11:48

Nisam ih koristio ali cujem da provizije na transakcijama nisu bas zanemarive. Suprotno tome, nikakvih provizija nema na onim karticama banaka za online transakcije, sto je meni dovoljno. Pa krijes se logicno, jer ako tamo postoje opcije "gambling" i "not gambling", verovatno drzava nece isto reagovati na obe sad kada brane online kladjenje u stranim kladionicama  :lol+:

 

Mozda ti imas razloge da budes na strani domacih kladionica, ali meni je dovoljan onaj primer iz live kladjenja u kosarci koji sam naveo gde su opusteno obe kvote vece na Bet365 nego na Meridijanu ili Sokeru pa da mi bude jasno koliko nas sisaju domace kladionice.


  • 0

#1053 Zvezdinho

Zvezdinho
  • Members
  • 19,480 posts

Posted 21 April 2016 - 11:06

Navali narode akcija u Mozzartu najveci dobitak prebacen sa 15mil na 50mil i to bez ikakvih uslova :s_d:


  • 0

#1054 kesolovac

kesolovac
  • Members
  • 845 posts

Posted 06 May 2016 - 18:35

Balkan bet totalno neozbiljna kladionica...verifikacije non stop, smanjenje kvota...nijednom nisam uplatio na kvotu koju sam pre toga video online u ponudi...
  • 0

#1055 blokovionline

blokovionline
  • Members
  • 1,095 posts

Posted 06 May 2016 - 20:34

Balkan bet totalno neozbiljna kladionica...verifikacije non stop, smanjenje kvota...nijednom nisam uplatio na kvotu koju sam pre toga video online u ponudi...


Ne azurira se online ko u Mozzartu. U pravu si za margine spustaju i za po 0,60.
  • 0

#1056 milance-bg

milance-bg
  • Members
  • 711 posts

Posted 06 May 2016 - 22:43

Ma treba peglati na stranim kladionicama, posebno za live ko to cesto igra, tu su nase mnoogo losije. E sad, posto je to postalo zvanicno zabranjeno, pitam se ko se od ovih online transfer sajtova najmanje ugradjuje, tj gde su najmanje provizije, Neteler, Skrill ili neka treca? Ja se u ovu oblast zaista ne razumem, najbolje je bilo preko inteze, nikakve provizije, ali to vise nije dozvoljeno.


  • 0

#1057 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 09 May 2016 - 11:44

Ako se dobro sećam, Skril uzima 1%.


  • 0

#1058 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 10 May 2016 - 01:16

 Ja se u ovu oblast zaista ne razumem, najbolje je bilo preko inteze, nikakve provizije, ali to vise nije dozvoljeno.

Stvarno? Jebote, danas-sutra sam hteo da izvadim u Intesi karticu za tu namenu.

Skupio sam neku kintu, a posto sam pasionirani kladionicar :D, resio sam da uplatim 100 jura na bet365 i samo tamo da peglam. Koliko sam razumeo, dobija se 100% bonus koji mora da se "izvrti" triput ali mozes da stavis triput 100e na kvotu 1.10 i dobijas bonus.

Sasvim fina prica, nisam siguran da li vazi i za jos manje kvote, procitah negde na netu za 1.10 pa zato.

Realno, dobijas streamove za apsolutno svaki sportski dogadjaj koji imaju u ponudi, a imaju sve, imas one statistike i procente uz one "dangerous attack" (ne znam kako to da nazovem, pise live match :D), kvote su apsolutno jebeno bolje nego ovde kod nas u 99.9% slucajeva.

Pre neko vece opicih neki lajv na 200 din preko sokera u 2 ujutru, igrao keca na neke Paragvajce, gubili 0:1 na poluvremenu, u soccer-u kvota 7.35, u bet365 13.50. Prevelika razlika, a ovo je samo jedan primer.


  • 0

#1059 milance-bg

milance-bg
  • Members
  • 711 posts

Posted 10 May 2016 - 12:00

O tome sam i pisao, najludje je kad su uzivo za konacan ishod obe kvote na basketu ili sve tri kvote na fudbalu vece na Bet365 nego kod ovih nasih, a vidjao sam i to. Ili ovo sto ti kazes, stvarno umeju da budu veeelike razlike.

Nisam skoro ni pokusavao ali pisalo se ovde na temi da je inteza (a i ostale banke svakako) zabranila transfer na kockarske sajtove, tako da onda jedino ostaje otvaranje naloga na Skrill, Neteler mada i tu banka cini mi se da moze traziti objasnjenje za poreklo novca kod isplata. Ima ovde ljudi koji se mnogo vise razumeju pa bi mogli da napisu svoja iskustva, ja nisam koristio Skrill.


  • 0

#1060 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 10 May 2016 - 14:52

mada i tu banka cini mi se da moze traziti objasnjenje za poreklo novca kod isplata. 

 

Za ovakav primer nikada nisam čuo.

 

 

Ja sam za ćaletovu firmu plaćao neke delove iz Kine par puta, preko Skrila, lagano je išlo. 


  • 0

#1061 vikingov tamnoputi brat

vikingov tamnoputi brat
  • Members
  • 2,366 posts

Posted 13 May 2016 - 22:24

Jel moze neko da mi kaze,ako sam odigrao na mecu Fener-Kuca 1-1, na poluvremenu dodje iz 1, nakon 40 min zavrsi x, a u produzetku dobiju, jesam li ja prosao taj par ili ne?

U pitanju je kladionica soker.
  • 0

#1062 Zli Gli

Zli Gli
  • Members
  • 2,211 posts

Posted 13 May 2016 - 22:35

Kod njih se racunaju i produzeci inace ali logicno mi je da se ne racuna ovo kao dobitno, mada proveri svakako, sve je moguce :D


  • 0

#1063 pierre van hooijdonk

pierre van hooijdonk
  • Banned
  • 9,326 posts

Posted 13 May 2016 - 22:42

Jel moze neko da mi kaze,ako sam odigrao na mecu Fener-Kuca 1-1, na poluvremenu dodje iz 1, nakon 40 min zavrsi x, a u produzetku dobiju, jesam li ja prosao taj par ili ne?

U pitanju je kladionica soker.

Nisi, jebiga. (logika, + iskustvo iz druge kladionice za ovaj slucaj)

U svakom slucaju skokni prvom prilikom, moguce je da su se izurinirali sebi po pravilima, sta znam. :D

edit: pravio sam se ja "lud" u par navrata pa odem kao da proverim da li je prosao tiket, a znam da je palo...nikad se ne zna :D


Edited by Kendrick, 13 May 2016 - 22:43.

  • 0

#1064 sfax

sfax
  • Members
  • 40 posts

Posted 13 May 2016 - 22:46

Zapravo, meni je logicno da je dobitno. Ako igras tip 1, prosao si, zar ne? Sto onda ne bi i ako igras 1-1 (pobeda na poluvremenu i na kraju) . Kraj je, s obzirom da nema iksa, posle produzetaka.


  • 0

#1065 vikingov tamnoputi brat

vikingov tamnoputi brat
  • Members
  • 2,366 posts

Posted 13 May 2016 - 22:53

pravila kladjenja u socceru:
(interesantno je to da nema ponudjen X za kosarku)
soccer.png


  • 1